Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

czy warto kupować chustę do noszenia noworodka

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny zastanawiam się nad zakupem chusty do noszenia dzidziusia, producenci oczywiscie zachwalają, z jednej strony fajnie by było mieć wolne ręce przy malutkim dziecku ale z drugiej strony to boję się, że tak je przyzwyczaję do noszenia, że im będzie starsze ( i co za tym idzie cięższe ) to b ędzie chciało cały czas być w tej chuście albo na rękach, zasypiać też tylko tak.... Czy mogę się wypowiedzieć jakieś mamy, które mają doświadczenie z chustowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
miałam chustę przez jakiś czas, ze dwa razy wyszłam z nią i dzieckiem zawiniętym, ale nie spodobało mi się, młodemu tez nie, nosidełko było zdecydowanie lepsze, a do ciągłego noszenia to juz w ogóle lepiej nie przyzwyczajać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie mam wózka i noszę synka (wczesniaka ) od poczatku w chuście (juz 4 miesiące), dla mnie to najlepsze rozwiązanie i bardzo zaspokaja to jego potrzebe bycia blisko - wbrew pozorom nie uczy się noszenia na rękach, poza chustą woli leżeć niż żebym go trzymała :) nie wyobrażam sobie lepszego rozwiązania teraz uzywam chusty elastycznej, za jakiś miesiąc przejdę już na zwykłą; próbowałam kółkowej, ale u mnie się nie sprawdziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez miałam chuste,ale moje dziecko tak ulewało,ze niestety nie mogłam go w niej nosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie chusty, nosidelka polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy. Ja kupiłam chustę z górnej półki i bardzo żałowałam, bo małej się nie spodobało noszenie a i mi nie było wygodnie. Dałam sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pożyczyłam :) elastyczna , kółkową (tez z jakiejś najwyższej półki, ) a tkaną dostałam po kimś :) elastyczna - mistrzostwo, kółkowa u nas nie siadła a tkaną dopiero wypróbujemy, straszy synek tkanej nie lubił, ale późno zaczęlismy, młodszy w elastycznej zasypia w minutę :) i spi czasem 2 h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noworodka nie nosiłam, chustę kupiłam jakoś właśnie w drugim miesiącu. Jak dla mnie- rewelacja, dużo wygodniejsza od wózka, zwłaszcza w centrum miasta jak trzeba było coś pozałatwiać, z wózkiem wszędzie natykałam się na wąskie przejścia i drzwi, chodniki zastawione samochodami, schody w przychodniach, urzędach. Mały praktycznie cały czas w niej spał, w wózku po dłuższym czasie stania np. w kolejce marudził, a uspokajanie go na rękach i popychanie wózka dopiero było niewygodne. Faktycznie wydawał się spokojniejszy po takim noszeniu blisko mnie. Nie zauważyłam żadnego wymuszania, ale też nie miał np. kolek, nie był w ogóle przyzwyczajony do noszenia na rękach bez potrzeby, raczej leżał obok nas na łóżku albo w leżaczku, nie wkładałam go w chust przy obowiązkach domowych bo miałam na nie czas, ładnie sypiał. Traktowałam chustę jak środek transportu i on chyba podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chusty nie uzywam, natomiast posiadam nosidelko ergonomiczne i jestem zadowolona, dobre jest bo szybciutko sie malucha w nie wsadza i moge isc na spacerek a ze mam jeszcze 3 latka ktory sie strasznie niecierpliwiby gdyby trwalo to zbyt dlugo, bo zawiazac chuste to jednak troszke chyba musi trwac... a nosidelko mamy z Maxi Cosi Easia jest bardzo fajne i mozna uprac w pralce jak sie troszke zabrudzi... ja jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma lekarka anestezjolog mówi, że noszenie w chuście jest niebezpieczne dla dziecka, bo główka jest wtedy przygięta i dziecko może mieć problemy z oddychaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kles
U nas chusta kółkowa nie sprawdziła się, darł się jak opętany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym radzila poczekac az dziecko sie urodzi i wtedy sprobowac go zamotac i porownac sobie z nosidelkiem. U nas w chuscie darl sie jak opetany, natomiast w nosidle: weszlismy z wrzeszczącym do sklepu, wsadzilismy w nosidlo i zamilkl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W nosidełku to można nosić jak dziecko samo siedzi czyli ok 6-8 miesiąca. Wcześniej najlepsza będzie chusta elastyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadwóchdziewczynek
Ja miałam chustę i nosiłam małą od 2-3 miesiąca do roku prawie. Wózka mała nie lubiła a w chuście chętnie spędzała nawet po kilka godzin. Czasami na spacery brałam ją w chuście a kiedy spała przekładałam do gondoli, albo po przebudzeniu wkładałam w chustę... sporo korzystaliśmy z chusty i przy domu i na dłuższych spacerach, na wczasach nad morzem bardzo się sprawdziła i podczas wycieczek po górach... moja córka jest wcześniakiem, miała i ma bardzo dużą potrzebę bliskości, dużo większą niż np. starsza córka. Dla niej chusta była strzałem w dziesiątkę. Nosidełek nie miałam, nie wypowiem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my kupiliśmy nosidełko easia, chustę też kupiliśmy najpierw, ale ja nie umiałam jej wiązać, jak już się nauczyłam z filmików to mi się ciągle wydawało ze coś ze zrobilam i zaraz mi dziecko wypadnie, także u nas się nie sprawdzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam chuste , ring sling , mei tai i nosidło ergonomiczne. Chusty nie uzywalam bo nie umialam sie w tych wizaniach połapac. Meit tai moje dziecko bardzo lublo, ja mniej dlatego, ze kregosplu mnie bolał od noszenia i wszedzie wisialy te sznury do wiazania ;) Nosidło bardzo przypadło m i do gustu, za to dziecku wcale. Oboje pokochaliscy ring slig, pierwsze 3 miesiace nosilam synka non stop.Pozniej do usypiania. Jak mu dpka urosla, okolo 6 m zycia przestalm uzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a od kiedy mozna dziecko nosic w mei tai??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak samo jak w nosidle jak dziecko stabilnie siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka to ja
przeciez nosidła maja wkładki dla noworodków, mozna nosic od urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozna nosic, nie znaczy ze jest to zdrowe. w chiscie mozna nosic od urodzenia bo noworodek przybiera embrionalną pozycję. w nosidełkach i mei tai nie dokońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do dziewczyny która napisala do mnie na maila ze chce kupic chuste, jesteś zainetersowana ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi sie takie chusty bardzo podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GabryśkaJ
Wydaje mi się że warto inaczej popularność takich chust nie była by teraz aż taka duża. A jak nie jesteś do końca przekonana to moze poczytaj sobie tutaj http://www.tatento.pl/a/334/rodzice/wychowanie/niemowlak/chusta-do-noszenia-dziecka-w-zimie-kilka-przydatnych-wskazowek bardzo fajny artykuł, miedzy innymi na temat noszenia dziecka w takich chustach zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie warto kupowac chusty, za bardzo dzieciaka do siebie przywiazesz, bedzie rozpieszczony a ty uwiazana. Jak najbardziej zimny chow, trzeba wychowywac a nie rozpieszczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie wypróbowałam chustę elastyczną i tkaną. Tę pierwszą wybrałam dlatego, że szybciej się wiąże, jednak po jakimś czasie - gdy poczytałam na ten temat - nabyłam tkaną i od tego czasu nie mam wątpliwości - chustowanie jest super! Być może nie jest to dla każdego, ale na pewno warto spróbować. Używana chusta czy miękkie nosidło nie kosztuje majątku, a potem można znowu odsprzedać. Dla dwóch wolnych rąk i zadowolonego dziecka warto zaryzykować! ;) Tutaj piszę o swoich wrażeniach dotyczących wiązania w chustę: http://jakwlesie.com/2015/03/13/moje-chustowanie-chusta-elastyczna-vs-chusta-tkana/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj chusta to nie bardzo, nawet nie kupowalam, bo wiem ze bym nie uzywala... ale nosidelko- jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko nosidełko też trzeba wiedzieć jakie kupić. Powinno być ergonomiczne, umożliwiające szerokie rozstawienie nóżek w tzw. pozycji żabki (a nie jakieś wisiadełko). Polecam tulę oraz tulę z wkładką dla niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roksanna2
Według mnie to jest podstawowa kwestia dla każdej mamy. Na początku sceptycznie do tego podchodziłam ale jak znajoma mi poleciła ciekawy sklep internetowy Gomama i pokazała jak te chusty mogą pomóc w codziennym życiu to się zdecydowałam na zakup www.gomama.pl/chusty.html i to była genialna decyzja, świetnej jakości chusty, żaden duży wydatek a naprawdę ułatwił mi codzienne życie z moją pociechą !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elenina
dziewczyny polecacie chustę na wakacje zamiast wózka? jeśli tak to jaką? maluch 7mscy, zastanawiam się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×