Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

czy warto kupować chustę do noszenia noworodka

Polecane posty

Gość gość
Patologia. Chusty zamiast wózka jak w Afryce..dziecko ścisniete, łeb wisi jak śpi. Jak pakunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zalezy od dziecka. U nas jeden synek uwielbial byc przy mnie w nosidelku a drugi darl sie i trzeba bylo go wyjmowac natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaJulia86
dużo zdrowiej dla dziecka jest, gdy nosimy je w chuście, ja pierwsze dziecko nosiłam i drugie na pewno też będę nosić już niedługo. Pierwszą chustę kupiłam od luna dream, klasyczną o splocie skośno-krzyżowym. Bardzo wytrzymała i wygodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika Swada
o rany masakra widać ze nie wiesz co mówisz "Patologia. Chusty zamiast wózka jak w Afryce..dziecko ścisniete, łeb wisi jak śpi. Jak pakunek." cały czas ma kontakt z mama i mniej płacze "łeb" nie wisi bo jest przytulony do mnie i po prostu się opiera, są badania, że dziecko lepiej sie rozwija fizycznie niż leząc w wózku i mozna by wiele zalet wymieniać ale chyba niema co bo trzba samemu przetestować. Ja byłam na szkoleniu gdzie raz dwa nauczyłam się wiązać kupiłam potem na LUna dream rozmiar jaki chciałam, bo oni maja spory wybór akurat, no i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona45
Ja jestem za chustą, bo sprawdzają się bardzo dobrze. Dobre takie modele widziałam na; https://pufimufi.pl/132-chusty-i-nosidelka . Bezpieczne, praktyczne, różnego rodzaju. Myślę, że każda z mam coś znajdzie dla Siebie godnego uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luska35
Moim zdaniem warto i to bardzo. Na początku nie byłam zdecydowana ale w końcu kupiłam chustę Luna Dream aby sprawdzić jak to będzie. Moja córeczka od pierwszego dnia stała się o wiele spokojniejsza i mniej płakała, dodatkowo taki sposób noszenia dziecka jest o wiele wygodniejszy od nosidełka, w którym moim zdaniem dziecko jest trochę odizolowane od świata. W chuście widzi wszystko co sie wokół niego dzieje i to na pewno też przyczynia sie do jego prawidłowego rozwoju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja noszę. W ostatni weekend ratowała nas. Dzieciaki chore, młodszemu zęby wychodzą i tylko w chuście był spokojny. Jeśli chcesz spróbować to kup najpierw elastyczną, one są tańsze. Tylko, że elastyczna nadaje sie tylko na początek do ok. 6kg ( nie ejstem pewna), bo później sprężynuje i niewygodnie się nosi. Ja mam tkaną, ważny jest też splot jakim jest wykonana chusta. Nosidła nadają sie tylko dla dzieci samodzielnie siadających! I nie ważne co pisze producent. On chce sprzedać! No i nie nosić przodem do świata ( co też wymyśla producent). Polecam spotkanie z doradcą chustowym. Ja jestem zadowolona, pokazała mi jak dobrze chuste dociągnąć, jakie błędy robię. I zawsze masz możliwość wypożyczenia na np. tydzień chusty od doradcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i trzeba uważać, żeby nosidło nie okazało się typowym wisiadłem. Mnie aż boli jak na nie patrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mały ma 2 miesiące, chustę elastyczną miałam od początku nosiłam może ze 3 razy po domu, małemu niezbyt się podobało i się tylko spocił fakt ze było gorąco, no i jednak ciężki jest i plecy mnie bolały od taki3go noszenia. Więc nie wszystkim to jednak pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie chustabyla wybawieniem. Corka od razu sie uspokajala a mi bylo wygodniej nosic w chuscie niz na rekach. Kupilam jak w zaden sposob nie moglam polozyc jej na drzemke a wyobrazcie sobie 2miesieczne dziecko nie spiace w dzien. W chuscie od razu zasypiala. Wygodnie tez gdzies wyskoczyc, motasz chuste i juz niestraszne schody czy wąskie przejscia w sklepie. Wyjscie po glupi chleb nie jest juz wyprawa. Szczegolnie przydatne gdy dziecko nie lubi jezdzic w wozku. Polecam wszystkim, o wiele latwiej uspokoic dziecko chocby podczas zabkowania czy choroby. My chusta od 2 miesiaca a od 10 przeszlismy na nosidelko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie sama się nad tym zastanawiam chociaż na początku nie byłam przekonana. Czy ktoś się zdecydowawł chociaż wcześniej nie sądził, ze mu to podpasuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilam i uzywalam pierwsze 3 mce

Malutka była dzieckiem kolkowym i to mi pomagało w ciągu dnia... zasypiała mi w tym nosidelku i czuła bliskość mamy.. miałam takie na rzepy zapinane i od urodzenia mogłam nosić (3,5 - 15 kg) marka Marsupi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy drugim dziecku uzywałam chusty, rewelacyjne rozwiazanie. Polecam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście, że warto kupić chustę jest to spore ułatwienie w życiu rodziców. Wszędzie wózkiem sie nie zmieścisz 🙂 Ja mam swoją od luna dream i jestem zadowolona. Wygodna dla maluszka, bezpieczna i z dobrego materiału 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tyle tego okresu niemowlęcego żeby dziecko nosić. Zresztą, czasem chcesz czy bue chcesz musisz wziąć je na ręce. Ja przy drugim dziecku mialam chustę i to chyba jest najlepszy i jedyny gadżet który mi się przydał i polecam. Uwielbiałam mieć syna na rękach, on się pięknie tulił, ja miałam rączki wolne. Mega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym dziecku miałam chustę i ogólnie nie czułam, żeby to dużo zmieniło, była bo była, ale nie kupiłabym drugi raz. I... Nie kupiłam, bo mam drugie dziecko, już 1,5 roku i obyło się bez żadnej chusty. Jak dla mnie - zbędny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×