Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bbb8

Problem z tesciowa

Polecane posty

Gość bbb8
Matko, ludzie... Czy Wyscie poszaleli? Nie mam nic przeciwko, zeby tesciowa brala spozywcze rzeczy. Owszem, biore od niej nieraz kawe, gdy mi zabraknie, ale zawsze pytam. Ale wydaje mi sie, ze sa pewne granice. A moze te perfumy byly prezentem? A antyperspirant to raczej rzecz osobista, a rzeczy osobistych nie uzywa sie nawet, gdy zapyta sie wlasciciela o zgode. Jak by mi majtki brala, to tez nie wypadaloby zareagowac? Bo sknera jestem? Dla wielu z Was rowniez by to bylo krepujace, gdyby ktos uzywal Waszych prywatnych rzeczy. Sa jakies zasady i nalezaloby je szanowac. Gdyby tesciowa zapytala, czy ,moze skorzystac z moich perfum to bym jej udostepnila, czemu nie. Ale to sie zdarza coraz czesciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbb8
Oho, wiedzialam, ze pojawia sie takie wpisy. Jak na rzaie to my utrzymujemy dom, tesciowa ma 800 zl renty. Nie da rady sama, bo ma zaawansowana cukrzyce. Wiec nie mowcie mi, co mamy robic, bo tesciowa nie ma nic przeciwko bysmy mieszkali z nia. Zreszta niewazne, czy sie mieszka razem, czy nie. Nie bierze sie osobistych rzeczy drugiej osoby bez zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszesz ze to dobra kobieta i nie chcesz psuc atmosfery to ja bym zrobila tak, kupilabym sobie drugie perfumy i dezodorant i trzymala to w pokoju. Te co masz w lazience zostawilabym tam i niech sobie tesciowa uzywa jak sprawia jej to przyjemnosc. Malo tego dokupilabym nowe jakby jej sie skonczylo. Tzn ona by dalej myslala ze Uzywacie wspolnie. Oczywiscie ze nie powinna brac Twoivh rzeczy, oczywiscie ze najlepsza bylaby rozmowa ale jakby zalezalo mi na dobrych ukladach to bym jej pozwolila na takie jej male odchyly. To moze byc zwyczajnie spowodowane wiekiem. Mieszkala kiedys z nami moja babcia i zwyczajnie uwazala ze wszystko co jest w kuchnii i lazience jest dobrem wspolnym. Ona po prostu nawet nie zdawala sobie sprawy ze komus moze przeszkadzac ze prysnie sie kogos perfumami. No nie wiem, jak uwazasz, mozesz to zabrac z lazienki, mozesz zwyczajnie porozmawiac albo jej to zostawic a sobie kupic nowe i trzymac w pokoju. Musisz sama wybrac w zaleznosci od tego jakie chcesz miec z tesciowa uklady. Ja czasami przymykam oko na mniejsze rzeczy, wazne zeby w duzych mi sie nikt nie mieszal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teciowa ma 65 lat to ty pewnie ze 40 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbb8
Nie, ja mam 24. Tesciowa pozno miala mojego meza. A nawet gdybym miala 40 to co w tym dziwnego? O ile dozyje, to pewnie kiedys bede miala ta magiczna 40-tke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaCóreczki
Ja bym zrobiła tak samo, jak ktoś radzi na górze. Nie wdawała się w dyskusje, zostawiła te, które są w łazience, a kupiła sobie nowe i trzymała w szafie. Ale już bym nie dokupowała, jak się skończą. Skończą się to już. U mnie w domu jest taka "moda" mnie to irytuje po stokroć, ale wiem, że nie mam co z tym walczyć - mama i siostra jak tylko przyjeżdżam mają dziwną manię grzebania mi po rzeczach, torbach, próbowania moich kosmetyków itp itd.... Jakby mój tusz do rzęs był lepszy niż ich... Na początku z tym walczyłam, ale to było bez sensu, więc odpuściłam. Jak nie chcę, żeby ruszały, to chowam do męża torby - jej nie tykają i problem z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o jezu,to zostaw jej te rzeczy. kup teraz sobie,poza tym nie wiem jak po niej moglas uzywac dez w kulce... kupuj nowe rzeczy,a te niech stoja i sobie uzwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ten pomysł z kupieniem sobie nowego kompletu i trzymania go w pokoju - wobec tego wszystkiego co piszesz o teściowej i niechęci do stawiania jej w głupiej sytuacji - jest bardzo dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×