Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wynajac mieszkanie

Polecane posty

Gość gość

Witam,musze wynajac mieszkanie,prosze o podpowiedzi,na co zwracac uwage?prosze o rady,zajrze tu za godzinke.dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej wynająć za pośrednictwem w biurze nieruchomości. będziesz mieć pewność,że mieszkanie nie jest wynajęte w tym samym czasie przez innych najemców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w biurze dopłacasz 23% do ceny najmu. czyli jeśli wynajmujesz za 500zł to biuro karze ci zapłacić za usługę 500zł + 23% tej kwoty. czyli 615zł. ale przynajmniej masz pewność,że mieszkanie ,które wynajmujesz jest mieszkaniem osoby z którą podpisujesz umowę. lepiej zapłacić te pieniądze niż zostać oszukanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem,dziekuje.A jak pojade obejrzec mieszkanie,na co zwrocic uwage?czy moge poprosic np o okazanie rachunkow za prad czy wode,zeby mniej wiecej wiedziec,ile bede placila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie lepiej zazadac od wlasciciela aku wlasnosci?Ja wynajmuje 3rok kawalerke.Nikt žainteresowanxch nie pytal nawet,czx faktycznie mieszkanie jest moje.A w umowie zawsze jest zapis,ze dana osoba jest jedynym najemca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz pytać właściciela o wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kopie aktu własności i tak musisz dostać,żeby przepisać na siebie prąd,gaz lub czynsz w spółdzielni. bez aktu nie przepiszesz takich rzeczy na siebie. ale i tak najlepiej szukać przez biuro. bo gdy cię ktoś oszuka to odpowie za to biuro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to nie jest tak,ze place mu np 1000za wynajem,plus kase za rachunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no płacisz za rachunki i nic nie przepisujesz chyba logiczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy jak uzgodnicie między sobą. niektórzy uzgadniają,że w cenie najmu jest czynsz, gaz i prąd. niektórzy tylko czynsz jest w cenie najmu a media(prąd,gaz) już nie. zależy jak to ustalice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zazwyczaj prąd i gaz przepisujesz na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepisujac prad,wode i gaz najemca musi dostarczyc umowe najmu,a tym samym udowodnic,ze ma sie prawo do korzystania z lokalu.Wlasciciel nie musi dawac zadnego aktu,skoro licznik jest na niego.Autorko sprawdz,czy okna sa szczelne,spiszcie szczegolowo wyposazenie i jego stan.Obowiazkowo protokol zdawczo-odbiorczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzwonisz po ogłoszeniach, ale najpierw sprawdzasz w jakim rejonie po ile "chodzą"jakie mieszkania. Nie łap się na tanią cenę, często podają sam czynsz i dodatkowo trzeba zapłacić 300-600zł. do administracji, więc patrz najpierw na ceny. Jak się umówisz, to pytaj właściciela o wszystko, o zużycie mediów, czy są liczniki. Spytaj o kaucję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz mieć kopię aktu notarialnego i umowę najmu!!! chyba przepisywałam na siebie gaz i prąd to wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to szukający dzwoni, nie ten co oferuje mieszkanie, bo nadal jest duża konkurencja przynajmniej w dużych miastach. Jakiego mieszkania szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi mi o to,ze np moja znajoma wynajmowala swojej tesciowej mieszkanie,to placili wlascicielowi za wynajem,plus za prad i wode i gaz,bo rachunki przychodzily tam do tesciowej,nic na nikogo nie przepisywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właściciel może nie chcieć przepisać, bo chce mieć kontrolę nad płaceniem rachunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam kawalerki lub 2malych pokoi,mam 2dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez przepisywalam.Trzeba pobrac oryginalne formularze z neta/albo isc osobiscie do danej firmy/Poslalam umowe najmu,protokol zd-odb,ksera dowodow i tyle.Ja jako wlasciciel musialam zerwac umowe,najemcaja z kolei zawarl wlasnie na podstawie umowy najmu i tyle.Nie widze powodu,by aktem udowadniac, ze chata jest moja gdy chce umowe zerwac.A najemca nie ma powodu,by poslugiwac sie mym aktem,bo jego tytulem prawnym do dysponowania mieszkaniem jest umowa,nie moj akt.Wejdz na strone PGNiG,Enea-stoi tam jak wol,co trzeba miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w umowie gdy przepisujemy na siebie gaz wymagany jest nr aktu notarialnego i to jest powód aby widzieć tan akt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego pytam na forum,poniewaz nigdy nie wynajmowalam,a nie chce sie wkopac w cos znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mowie o akcie wlasnosci mieszkania,a Ty?Dobra,ne ma tematu.Moi najemcy nphe maja powodu,by poslugiwac sie mym aktem wlasnosci.Ich wiazacym dokumentem jest umowa.I nikt od nas niczego wiecej nie chcial.End

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.22,wlasnie korzystniejsze jest dla wlasciciela przepisanie rachunkow.Nie musi trzasc gaciami,czy najemca nie zrobi go w bambuko,nie musi kontrolowac.Idiota jest ten,kto pozwala,by najemca nabijal mu rachunki,a potem idzie w sina,a wlasciciel tonie w dlugach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spisujesz umowę, płacisz kaucję, czynsz co miesiąc i zaliczkę na rachunki (np. 300zł.)i mieszkasz. Rozliczasz się wg faktur lub wskazań z licznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właściciel jest w stanie przewidzieć, ile zaliczki masz płacić na rachunki. Liczniki na wodę od 2005 powinny byc w każdym budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli:sprawdzic sprzety-np lodowka,kuchenka czy dzialaja,okna,czy szczelne,spisac z wlascicielem co jest w mieszkaniu i w jakim stanie i podpisac,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej zrobić fotki stanu mieszkania z protokołem, aha-i spr.czy nie ma karaluchów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy, czy chodzi Ci bardziej o to, na co zwracać uwagę, szukając lokatorów, czy – na co zwracać uwagę, szykując umowę, albo może – na co zwracać uwagę, chcąc dobrze zaprezentować swoje mieszkanie… wg mnie to w ogóle szeroki temat; Polecam Ci stronę: http://zarabiajnanieruchomosciach.pl/ tu możesz się skontaktować z ludźmi, którzy znają się na inwestowaniu w nieruchomości i na pewno poradzą Ci profesjonalnie, o czym nie zapomnieć, chcąc wynająć mieszkanie, żeby później uniknąć kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu trzeba znaleźć dobre biuro nieruchomości, popytaj wśród znajomych, może ktoś komuś coś kiedyś poleciał – to najlepsze rozwiązanie. Jeśli jestes z woj. Kuj-pomorskiego, to możesz zerknąc na oferte tego biura http://www.milenium.nieruchomosci.pl/ ja wrzucałam tam ogłoszenie wynajmu własnego mieszkania, wazne jest sposób w jaki chcesz dotrzec do przyszłego lokatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgodzę się, w biurze nieruchomości mają u siebie sprawdzone mieszkania. Ja ilekroć szukałam sama, to albo był utajony przez właścicielkę grzyb na ścianie, albo inne problemy. a w biurze podajesz to, czego szukasz i znajdują. Swoje znalazłam przez www.brokernieruchomosci.pl i bez zarzutu. Mieszka się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×