Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość butelka z woda muszynianka

CZY TERAZ W POLSCE DARZDE KUPIC W SKLEPIE SER A NIE WYROB SEROPODOBNY???

Polecane posty

Gość butelka z woda muszynianka

Dzis bylam w sklepie i NIE kupilam sera zoltego poniewaz nie bylo :O wszytsko wyroby seropodobne. Przy czym mila ekspedientka na dziele wedlin i serow przekonywala mnie , ze u niej sa tylko prawdziwe sery a to , ze na skladzie takiego sera jest mnostwo E i innego dziadostwa to nic bo przeciez wszedzie jest chemia. :P A ja chcialam kupic tylko ser, PRAWDZIWY ser a nie taki na oleju roslinnym. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są ale w cenach 40+zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój kuzyn pracuje w mleczarni i wiesz jak robią mleko 3,2% - dodają olej taki jakiś roślinny tani do mleka! Bo tłuszcz cały to idzie na śmietankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelka z woda muszynianka
16:47, to dobrze , ze ja kupuje tylko to 2 procentowe :) wlasnie niedawno kupilam goude z42zl/kg i smaczek byl zupelnie inny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy z 2% procentowym tak nie robią, w końcu te 2% można wziąźć na masło, albo śmietanę, a tłuszcz zapewnić olejem z rzepaku. Choć kuzyn o 2%wym mleku nic nie wspomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
choć ja lubię ten seropodobny wybór = kanapkowy albo grecki za 14 zł za kilogram, mi tam on smakuje nawet bardziej niż te popularne sery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem, czy policja na usługach mleczarzy nie zadzwoni w poniedziałek do mych dzrzwi za ujawnienie publiczne ich sekretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam robienie samodzielne sera, wystarczy naturalne mleko, podpuszczka(bakterie) i zioła oraz odrobina soli. Mniej niż pół łyżeczki podpuszki rozrabia się w szklance mleka, resztę mleka podgrzewa(5-6litrów) się do ok 40' i dodaje podpuszczkę, sól i zioła. Mieszanka stoi w garnku ok pół godziny, zlewa się później serwatkę, dobre są foremki po kiwi, należy w nich zrobić dodatkowe dziurki. Sitko typowe do makaronu nie jest tak dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ser samemu robić? Może mam sam zboże siać, w tłuczku robić mąką, a z niej chleb. Jakbym mógł to nawet herbaty sam sobie bym nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Da się, np. polski Bursztyn, Rubin, Radamer (ta sama firma wszystkie trzy), Carski (z Hajnówki bodajże), sery korycińskie, no i wszystkie importowane francuskie, włoskie, holenderskie, szwajcarskie... Tyle, że taki ser to od 40 zł za kg w górę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Provolone włoski jest dobry, jadłem w USA. Nie wiedzieć czemu u nas jego niet - dostaniemy mozarellę, parmezan, mascarpone, ale tego, który w istocie jest jedynym normalnym kanapkowym serem z tych włoskich - to nie dostaniemy. A niby mamy takie zaawansowane mleczarstwo - co swoich serów dobrych nie ma ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rubin w intermarche jest np. przepyszny ,kupujemy z mężem od dawna tylko ten. Tylko cena wysoka ok 40 zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×