Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość domowniczka23lata

ILO KOSZTUJE WAS UTRZYMANIE DOMU ???

Polecane posty

Gość domowniczka23lata

Napiszcie mi drogie Panie ile kosztuje Was utrzymanie domu miesięcznie ? + dodatkowo ile płacicie za ogrzewanie w sezonie grzewczym, jaki podatek od gruntu itp. I napiszcie ile macie m2 domu. Za miesiąc przeprowadzamy się do swojego domu i chciałabym wiedzieć ile powinnam odkładać miesięcznie na opłaty ? Tylko proszę piszcie szczerze, a nie wymyślajcie, że płacicie po 2000zł miesięcznie na opłaty bo nie o to mi chodzi aby fantazjować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja płacę 1200 z opłatami za mieszkanie własnościowe 60 m zaledwie. Jestem ciekawa ile płacicie za domy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie średnio wychodzi 900 zł , z opłatami .Mieszkanie 80m2 ,własnosciowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak wyszło szydło z worka hehe na kafe wszyscy mają domy, ale nikt nie wie ile kosztuje jego utrzymanie heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to zależy jak duży dom, jaka działka, w jakim stanie ten dom itd.. jakiego rodzaju ogrzewanie mój ma ok 120 mkw i niewielki ogródek, utrzymanie cóż woda ok 150zł, ogrzewanie ok 400zł w zimie ale oszczędzamy, prąd ok 200zł co mc i oszczędzamy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha nie doliczyłam jeszcze śmieci, które wychodzą Nam 24zł na 3 osoby, bo segregujemy śmieci. Także wychodzi średnio po 600zł miesięcznie za całe utrzymanie domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowniczka23lata
dziękuje za wszystkie odpowiedzi, a czy ktoś jeszcze się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowniczka23lata
swoją drogą tak porównuję i uważam, że mieszkanie w domu jest zatem dużo tańsze niż w mieszkaniu. Porównując powierzchnię i same wydatki to chyba nawet nie ma o czym mówić. Jedyny plus to chyba taki, że mieszkanie w zakupie jest tańsze niż dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felicitas8899
ubezpieczenia nie mam bo jakos zawsze musze załatwić ale nie mam okazji ale musze w końcu ubezpieczyć a za grunt place 150 zl za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do domowniczki- Po pierwsze - sprawdź sobie w urzędzie gminy jakie masz stawki od metra za nieruchomość i sobie oblicz- wg prawa polskiego każda gmina sama ustala sobie stawki podatku (maximum jest zawsze podane w załączniku do ustawy, ale gminy mogą obniżać ten podatek lub go nie zmienieć ), więc nikt ci tu miarodajnie nie określi wysokości podatku. Chyba potrafisz mnożyć? ;) a co do ubezpieczenia - dom można ubezpieczyć w różnych wariantach, więc odpowiedzi też nie będą dla Ciebie miarodajne. Nie prościej zadzwonić / iść do multiagenta, który przedstawi ci kilka opcji dla Ciebie (różne warianty ubezpieczenia różnych firm) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze i dom wychodzi taniej z tego co ty piszą ale to na pewno nie jest prawda. Doliczyć trzeba ogródek - koszenie, rośliny, podlewanie, podjazd, altana, dach - w bloku jest robiony z funduszu a w domu co ileś lat trzeba samemu, centralne ogrzewanie typu kupno pieca, obojetnie czy węgiel czy Np gaz, sprzet by grzać trzeba mieć. Dolicz o ile okien jest wiecej w domu niż w mieszkaniu, dbanie o elewacje, kupno pojemników na smieci, zadbanie o ogrodzenie itd. Oplaty stale miesięczne swoja droga a dodatkowe wydatki co roku swoja. Jakby to doliczyć do miesięcznego koszty utrzymania domu to by na pewno wyszlo wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malo nie jest,ale chociaz sasiedzi cisie w zycie nie wtracaja,plus wlasny ogrodek i mozna z gola dupa chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom 104 m podatek 390 zl prad 260 na 2 miesiace woda 150 zl na miesiac ogrzewanie eko groszek 2,5 tony na zime, w domu temp. 24 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom ok 100m2 Prąd 140-190 m- c woda 0 (studnia głębinowa własna) Szambo 0 (kuzyn się tym zajmuje i robi nam za free) śmieci 75/kwartał podatek od działki 95/kwartał net 120 = tel stacjonarny ubezpieczenie 140/rok koszenie trawy , podlewania i to co tam ktos wyżej - tyle co paliwo, mąż sam to robi ogrzewanie - groszowe sprawy, mamy dobry piec i samo drewno kupione okazyjnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowniczka23lata
tzn, ja to wszystko oczywiście wiem :) Każda rzecz to dodatkowe koszta :) No, ale pod tym względem bardzo zadbaliśmy o to, aby w domu było centralne ogrzewanie, oraz ogrzewanie gazowe (mamy te 2 rodzaje), okna były wymienianie nie dawno, kosiarkę spalinową, piłę już mamy, altankę będziemy robić sami w wakacje z oszczędności, które nam zostały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasne ale własne
77 m2- połowa domu. Prąd- ok. 250 zł/ 2 miesiące Gaz- ok. 300 zł/ 2 miesiące- Sezon grzewczy- ok. 900zł/ 2miesiące (Gaz) Kanalizacja- ok. 50zł- 1 miesiąc Podatek- 60zł/ rok Internet- 45zł Ubezpieczenie- 485zł/ rok Śmieci- 173zł/ 3 miesiące Kredyt- 650zł/ 1 miesiąc ----------------- Tak średnio miesięcznie utrzymanie domu wynosi nas 1125 zł, a w sezonie grzewczym 1425 zł. Do tego dochodzi paliwo do kosiarki- koszenie dużej powierzchni raz na tydzień od wiosny do jesieni. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli taniej. ja mam i tak wielką działkę za którą podatek płace, kosiarki, ogrozenia, pielęgnacja itp tez mnie kosztują. Wychodzi na to, że mieszkajac w dou można trochę zaoszczędzić i np wziąć mieszkanie w credo takie kolejne, do wynajmu, spoko opcja. Dzięki za wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkanie własnościowe 64 m 2 Wrocław - 650 zł - wszystkie opłaty związane z mieszkaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie to mieszkanie? ja mam kuzynkę we Wrocławiu i płacą 1100 za własnościowe podobnej wielkości, tzn czynsz, prąd, opłata za śmieci, gaz i net. No, ale ona mieszka w centrum a nie na obrzeżach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasne ale własne
Wszystko zależy od tego w jakim mieście się mieszka. Mojego brata opłaty za wynajem domu o powierzchni takiej jak mój, wynoszą ok 800 zł za miesiąc. Czynsz 300zł! Rozumiecie...trafił na świetną okazję, porządnych ludzi i dom w bardzo dobrym stanie. U mnie gdyby nie kredyt, to opłaty miesięczne byłby naprawdę niewielkie. Natomiast znam ludzi, których utrzymanie mieszkania wynosi ok1500 zł, jak i takich, którzy mieszczą się w kilku stówkach;-) Nigdy nie zamieniłabym mojego małego domku na mieszkanie w kajaku, mimo że obowiązków jest jednak więcej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasne ale własne
Nie w kajaku tylko w bloku:-D:-D:-D pisze z tel ze słownikiem i nie sprawdziłam zanim wysłałam:-D stąd ta pomyłka:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dom 120 metrów, parterówka, prąd co 2 miesiące - 260zł butla gazowa raz na 2 miesiące - 60zł woda co 3mce - różnie, czasem 60zł czasem 200zł ogrzewanie - mamy na eco groszek i tak trzeba liczyć 3000zł do tego jeszcze mamy kominek w salonie i drzewo za darmo. podatek od gruntu - 160zł na rok ubezpieczenie domu - z tego co pamietam to chyba płacimy 200zł na rok. mamy ekologiczną oczyszczalnie więc raz na rok tylko wypompowujemy i to koszt 120zl, plus tabletki do tego uzywane raz na tydzień to jakiś koszt 150zł na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 19:42 Kozanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 19:42 A moi znajomi mieszkają w centrum i płacą 450 zł za własnościowe 50 m 2. Chyba kuzynka Cię coś ściemnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom-120m woda 250zł na 5 osób gaz 40zł prąd 700zł bo mam w lecie ciepłą wode prądem podgrzewaną zimą idzie grzanie wody z pieca podatek 360zł/rok ubezpieczenie domu 300zł/rok ogrzewanie tona węgla 800zł a reszte drzewo które mam za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom 120 m ubezpieczenie 200 podatek 500 duza działka 2600 m2 woda miesięcznie z kanalizacją 150-200 prąd 300 raz na 2 miesiące gaz 300-400 raz na 2 miesiące poza sezonem 800-900 na 2 miesiące w sezonie internet, tv to juz sprawa indywidualna Jak dla mnie to dużo :( Bardzo dużo płacimy za wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa z 19.05 to co wymieniłaś-altana, podjazd, dach,piec, ogrodzenie..., to są wydatki jednorazowe, przecież nie robi się altany albo podjazdu co roku. A większa liczba okien? No jak ktos mieszka w zamku to może ma 20 okien, w normalnum domu, w takim jak moim, jest tyle okien ile pomieszczeń czyli w kuchni, salonie, czterech pokojach i łazience w sumie 7, czy to aż tak duzo? Mieszkając w bloku masz zazwyczaj 4 okna to tylko 3 mniej. Za ogrzewanie płacisz tyle ile sama zadecydujesz, możesz wyjechać na 2 tygodnie na Boże Narodzenie i wtedy nie ogrzewasz domu i nie płacisz a w bloku chociaż cię nie ma to i tak musisz ponosić koszty ogrzewania. Widać że nigdy nie mieszkałaś w domu i wymyślasz urojone koszty, a tak naprawdę to dom jest i tańszy i wygodniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie do prawei 300 m, wydatki mniej wiecej , jak u ludzi wyzej, ale najwiecej idzie na ogzrewanie- min 600 zl w sezonie gzrewczym, ale sasiedzi potrafia placic i 1200 miesiecznie, bo ograwaja strych ( my nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanie w bloku 38 m 2
czynsz 420 prąd 125 gaz 75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia z 21:41 akurat w domu prywatnym mieszkalam przez cale życie :) i wiem jakie są koszty. Masz rację, wydatki które wymienilam typu dach, altana, podjazd itp są wydatkami jednorazowymi na kilkanaście lat ale nie powiesz mi ze dach zrobisz za tysiaka i ze to praktycznie żaden koszt? Bo musisz odkladac by ten dach wymienic. Chcesz podjazd brukowany - znów kupa kasy. To wydatki których w bloku nie masz. Altana - mozesz i zbudować ja sama ale drzewo i gwoździe musisz kupić. Paliwo do kosiarki tez na,drzewie nie rosnie. Na 100% jak podsumujesz wydatki w domu (wszystkie) i w mieszkaniu to wyjdzie ze jest drożej w tym pierwszym. Są plusy i minusy mieszkania w domu jak i w bloku. Po prostu wkurza mnie ze piszecie jak to jest tanio w domku a drogo w bloku, nikt nie patrzy na,caloksztalt. I mogę zrozumieć jak ktoś mieszka od 2-3 lat w domu dopiero co wybudowanym ale mozemy pogadac za 15 lat co wtedy taka osoba powie i ile wydaje i odklada miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×