Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Listopadówka ze Śląska

Nadciśnienie w ciąży . Jak je obniżyć naturalnymi metodami?

Polecane posty

Gość Listopadówka ze Śląska

Jestem w 11 tygodniu i wczoraj położna pierwszy raz zmierzyła mi ciśnienie i mam 150/90, a norma, to 140/90 oczywiście dla ciężarnych. Nie wiem jak to zbić, bo lekarka nic nie wypowiedziała się na ten temat :o Piję soki z aronii, unikam soli, kawy i stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadówka ze Śląska
Też tak słyszałam ale jak mam go przyjmować? Pić z mlekiem? Bo dodaję do potraw ale chyba podczas duszenia czy gotowania, wiele substancji ulatnia się z czosnku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadówka ze Śląska
Żadna nie miała takiego problemu :(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mierzyłaś sobie sama potem kontrolnie ciśnienie w domu? Bo może to syndrom białego fartucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj będę u lekarza, jak nie zapomnę to się zapytam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi zawsze dwa razy musza mierzyc cisnienie,bo za pierwszym razem mam za wysokie drugi pomiar juz w normie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadówka ze Śląska
Nie mam ciśnieniomierza ale zaraz pójdę do apteki, bo tam można sobie samemu zmierzyć. Jednak jak znam życie zestresuję się i znowu mi wyjdzie "kosmos-wynik" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takiej sytuacji najlepiej mieć ciśnieniomierz w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam naturalnych metod. Brałam dopegyt całą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz wys ciśnienia od stresu. Masz nadciśnienie. Mówi o tym wartość 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadówka ze Śląska
No ale norma jest 90, to jakie powinno być w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zainwestuj w ciśnieniomierz i miej go zawsze w domu. W sklepach z elektronika za 100 zł jest Już kilka modeli do wyboru. Ważne jest żeby pilnować ciśnienia w ciąży bo zbyt wysokie może doprowadzić do oklejania łożyska. Nie lekceważ tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyciąg z jemioły. Można kupic w każdej aptece. Bardzo skuteczny i naturalny, tylko nie wiem, czy kobietom w ciąży można. Trzeba konsultacji i... ciśnieniomierza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarz przy cisn takim jak twoje przepisał leki na obniżenie. Im wyżej będziesz w ciąży tym wyższe będziesz miała ciśnienie. Niestety jest to niebezpieczne dla dziecka przez możliwość odklejenia łożyska :( albo jego szybsze starzenie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre ciśnienie to 120/80. To 90 to maksymalnie akceptowalne w ciąży a wraz z rozwojem ciąży ciśnienie rośnie... Więc ja na Twoim miejscu nie czekałam i zakupiła ciśnieniomierz i mierzyła 2-3 razy dziennie. Wyniki zapisuj i pokaż lekarzowi na następnej wizycie. U mnie na początku było 137/86 i lekarka kazała mi mierzyć w domu i zapisywać. Teraz jestem w 26 tc i ciśnienie mam książkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadówka ze Śląska
Byłam zmierzyć i pierwsze wysokie ale szybko szłam :o ale usiadłam na kilka minut i mam ciśnienie 118/82 ale puls 94 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadówka ze Śląska
Kupiłam ciśnieniomierz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to teraz tylko go używaj i nie denerwuj na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre masz ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saraa

Różne są ciśnieniomierze, że tak powiem. Ja wzięłam nam do domu coś mniejszego, dokładnie model Simple. Poręczny lekki, idealny żeby spakować sobie do etui w torbę i zabrać w podróż. A że dość często podróżujemy to taki ciśnieniomierz jest jak na znalazł u nas w rodzince ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adama

Jeżeli monitorujemy ciśnienie na stałe, to zdecydowanie warto mieć takie urządzenie, które ma wbudowaną pamięć. U mnie się świetnie sprawdził ciśnieniomierz Simple. Niewielki rozmiary pozwalają go mieć zawsze przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrtt

Kiedyś szukałem dla rodziców ciśnieniomierza takiego powiedzmy na wszelki wypadek i tak trafiłem na model Simple od Sanity. Nieduży, wygodny, w dobrej cenie więc kupiłem i ogólnie rodzice są rzeczywiście zadowoleni, korzystają jak pojawia się jakieś złe samopoczucie, nie mieli z nim problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Warto zbadać tarczyce, ja miałam 146/90 i uczucie kolatanie serca, okazało się że to nadczynność tarczycy dawała takie objawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marz

Jak szukasz ciśnieniomierza to zapytaj w aptece, mi tak Pani poleciła model Senior, bardzo prosty w obsłudze, wygodny z dużym wyświetlaczem. Ogólnie fajny model i akurat był w promocji więc dodatkowo była to okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×