Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

umowa na czas określony a macierzyski

Polecane posty

Gość gość

Kochane! Czy jeśli mam umowę na czas określony do końca sierpnia 2015 roku, a urodzę w listopadzie 2014 to normalnie będzie mi przysługiwał macierzyński 80% przez cały rok? Czy tylko do momentu zakończenia umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Zasiłek macierzyński a potem rodzicielski wypłaca ZUS cały czas. Jeśli umowa wygaśnie to przestaniesz być pracownikiem ale prawo do zasiłku nadal będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak ktos napisak wyzej- zasile, bedzie wyplacal zus, niestety po macierzynskim bedziesz miala status osoby bezrobotnej, o ile sie zarejestrujesz w UP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeśli umowa na czas określony kończy się przed porodem to co wtedy ? Wtedy nie należy się macierzyński i rodzicielski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Należy się zasiłek, bo umowa automatycznie przedłuża sie do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam zdublowałam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a który to będzie tc? Bo jesli przed 12tc to wygasa i tyle. A jesli po 12tc to z automatu przedłuża się do dnia porodu i potem przysługuje zasiłek ale pracownikiem już nie jesteś bo umowa wygasa z dniem porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracodawca ma obowiązek przedłużyć z Tobą umowę do dnia porodu. Zasiłek macierzyński będzie wypłacał ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a który to będzie tc? Bo jesli przed 12tc to wygasa i tyle. A jesli po 12tc to z automatu przedłuża się do dnia porodu i potem przysługuje zasiłek ale pracownikiem już nie jesteś bo umowa wygasa z dniem porodu. xxx Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post a znajdziesz odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ty czytaj ze zrozumieniem. Ja pisałam w odpowiedzi do osoby z godz. 15.16 a nie do autorki tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli na 100% mimo, że umowa zakończy mi się 30go sierpnia 2014 to zasiłek macierzyński i potem rodzicielski otrzymam do listopada? Jesteście pewne?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co? Jaki sierpień 2014? W pierwszym poście pisałaś o sierpniu 2015r. Ale powtórzę -umowa ulegająca rozwiazaniu po 12tc ulega przedłużeniu do dnia porodu -potem wygasa ale kobiet ma prawo do zasiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2015 - pomyliłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jak ja mam umowę do 30 listopada 2014 i zajdę w ciąże do końca sierpnia, czyli w dniu 30.11. będę powyzej 12 tyg. ciązy to albo mogę dalej pracować albo być na L4 aż do porodu a po porodzie normalnie przez rok dostaję zasiłek z zusu?? Zastanawiam się nad tym L4, czy jeśli będę na L4 w dniu kiedy umowa wygasa to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no bo skoro nie jestem zdolna do pracy i jestem na L4 to pracodawca też ma obowiązek przedłużyc umowę do dnia porodu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli umowa Ci wygaśnie w trakcie L4 ważna jest jego ciągłość, tzn jeśli jedno zwolnienie kończy Ci się np 15go listopada to drugie musisz mieć od 16go. Jeśli będzie jakaś przerwa to wszystko przepada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
nie ma znaczenie czy w dniu konca umowy bedziesz na L4, musi byc przedłuzona do dnia porodu. Przecież to nie Twoja wina ze bedzie np L4- np. bedziesz źle znosiła ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaaak w ciągu ciąży (pow 3miesiąca) musi Ci przedłużyć umowę do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiecie ile dostanie się "do ręki" zasiłku chorobowego w ciąży, jeśli normalnie mam wypłatę 1600zł netto? Wychodzi tyle samo dokładnie czy trochę mniej/więcej? A macierzyński ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to dobrze ale mam jeszcze jedno pytanie. Mam na umowie napisane "umowa o pracę na czas określony"-nie ma wzmianki o tym że to jest umowa na zastępstwo, ale w rzeczywistości tak jest- mam umowę do 30 listopada bo wtedy pracownicy która jest aktualnie na macierzyńkim kończy się ten urlop. Czy to ma jakieś znaczenie? Wiem że umowa na zastępstwo nie ulega przedłużeniu do dnia porodu i tego się obawiam, bo mimo ze na umowie nie jest to napisane to ja jestem zatrudniona za tamtą dziewczynę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to masz normalną umowę na czas określony więc przedłuża się do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×