Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

i nie kupujcie dużo rzeczy na 56 , chociaż napewno na początek trzeba mieć.moja córka urodziła się mając 56 cm i tak w nich wyglądała jakby były za duże ale bardzo szybko to się zmieniło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaibka85
Jeśli możecie to ja też poproszę o dopisanie bo z tel nie mam takiej możliwości. 29 lat, termin 3-03-2015, drugie dziecko. Nie martwcie się tak mocno ta morfologia, anemia do pewnego momentu jest w ciąży normalna, jeśli będzie potrzeba lekarz na pewno wlaczy Wam jakieś żelazo. Ale o dietę tez warto dbać, to oczywiste. Ja juz porobilam te pierwsze badania podstawowe plus wirusy (200 zl nie moje mimo że mam zniżki jako pracownik szpitala) i teraz mam Hb 12,4 czyli tak na granicy. W poprzedniej ciąży brałam Tardyferon, bardzo dobrze go tolerowalam, ale dopiero od 26 tyg. Nie pamietam ile Hb wtedy miałam, musiałabym odszukać stare badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaibka85
Po porodzie, z powodu utraty dużej ilości krwi, tez miałam anemie i po 6 tyg brania tego samego leku wyniki wróciły do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karaibka a wiesz coś o tym jak brać kwas foliowy czy inne witaminy z kwasem w czasie brania tardyferonu, bo on także jest z kwasem foliowym. ja zaczęłam brać witaminy co drugi dzień, ale nie wiem czy to ok :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick_____wiek_____termin porodu____płeć dziecka__inne dzieci -Betix--------28---------1.02.2015----------.......?? __córeczka2 i synek4 -Lusiula-------34--------1.02.2015---------dziewczynka--- -----córeczka 4 latka - anii84______30______02.02.2015______???_____brak - Monison____27______02.02.2015______???_____brak - ninina______26______02.02.2015_____???_______ synek 2 lata -Natomini_____21______2.03.2015_____???_____brak -karaibka85____29____03.03.2015______???______ - Wer26______26______04.02.2015_____???_______brak -adaaaaaaaa___25____7.02.2015________???_____brak - Karola 1989___25___10.02.2015_______???______brak - Maałaamii___22_____12.02.2015r_____???_______brak - sysunia 999__30_____12.02.2015_______????____brak - Mery84_____29______20.02.2015_____ ??? _______synek 3 lata - assus______25______21.02.2015______??? _______synek 2 lata - Luna1982___32_______21.02.2015_____??? _____córeczka 1,5 r. -Wiktoria_220_21_____21.02.2015________???_____brak - jjadasia_____24______22.02.2015______ ???______brak -Enka7_______21______26.02.2015_______???_____brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assus
Hej,ja po wizycie wszystko oki Uff kamień z serca:) Duphaston mam brać do 5 września i odstawic. Juz. Płci nie znam :)) straszna wiercipieta jest ledwo gin mogła po mierzyć he he .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaibka85
Lusiula tardyferon to żelazo. A Ty pewnie myślisz o Femibion? Ja biorę tylko femibion dodatkowo juz nic z witamin. Mam córcie, 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karaibka no właśnie mam taki tardyferon: Tardyferon-Fol - Ferrosi sulfas, Acidum folicum i ma w składzie kwas foliowy.myślałam, ze jak brałaś go to może cos kojarzysz co z tym kwasem. Assus gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę tylko jod i kwas foliowy nadal. mój lekarz nie mowił że trzeba brać witaminy, jak ma się dobrą dietę i wyniki to witaminy w tabletkach są zbędne. zobaczę jak po kolejnych badaniach, bo pewnie jutro znowu mnie na nie skieruje. Dziś się wybrałam z koleżankami na spacer, chodziłyśmy ponad 3 godziny a teraz to bym poszła spać, bo mnie nogi bolą :) młody się wyszalał to jest nadzieja że prędzej pójdzie spać wieczorem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Wer26 no właśnie u mnie z apetytem też bywa bardzo kiepsko i dlatego się zastanawiam czy może jakoś nie zacząć się troszkę "wspomagać" ;) Wyniki podobno mam ok, nie widziałam ich na własne oczy, jedynie zapytałam mojej ginekolog przez telefon jak się sprawy mają- powiedziała, że bez zarzutu ale czy można wierzyć całkiem na słowo :D Jestem słaba, kręci mi się w głowie więc myślę, że dziecko daje sobie radę ale kiepska dieta zaczyna wpływać na samą mnie negatywnie. Lusiula "najfajniejsze" to taka uszczypliwość do gościa który pytał czy najfajniejsze już właśnie się zmyły ;) Co do leżenia, wyobrażam sobie, że w sytuacji zagrożenia nie leży się tak przyjemnie jak w przypadku zwykłego leniuchowania- ale cel uświęca środki :) Ja dzisiaj troszkę pobiegałam po schodach z wiaderkiem do połowy pełnym, pomachałam mopem i zaczęło mnie pobolewać podbrzusze jak na @, wzięłam nospe i odpoczywam. Zauważyłam, że jest tak za każdym razem gdy coś dłużej porobię i też zawsze wtedy kiedy się czymś stresuję. Ninina przepraszam, że pytam ale wszytko mi się w głowie wymieszało- czy to Ty miałaś problemy z tarczycą? Assus super :) Ej dziewczyny co do tabelki- ostatni będą pierwszymi :P Ale gdyby ktoś robił aktualizację to termin przesunął mi się o jeden tydzień czyli 19.02.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaibka85
Lusiula a to takiego nie miałam. Mój miał w składzie tylko żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka, tak mam problemy z tarczycą, niestety. nic Ci się nie pomieszało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka to niedobrze, ze się tak czujesz :/ ja się tak czułam przed tym, jak zaczęłąm brać żelazo ale to pewnie przez krwawienia. To wsuwaj witaminki i zmuś się do jedzenia co 3/4 godziny chociaż jogurt, bułeczkę cokolwiek. Wiesz, szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Uważaj na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezuuuuu. Kiedy to sie wreszcie skonczy? Do poludnia jak wstane, czuje sie jak Mlody Bog a po poludniu... szkoda gadac. Mam takie mdlosci jak stad do szamotul. Pociesza mnie fakt, ze z corka wymiotowalam do 18 tygodnia, ale wg obliczen to jeszcze 5 tygodni. Albo zwariuje albo sie wykoncze. To chyba tylko facet moze tak meczyc kobiete... ale przy tych mdlosciach kreci mnie w calym brzuchu i kluje w okolicy pempka. Ma tak ktoras? Nie pomaga mi zadne jedzenie, gumy, mentosy itd a na widok szczoteczki do zebow w takim stanie poprostu mnie odrzuca. Wieczorem jestem zmuszona myc zeby palcem... Tragedia. Nie chcialam sie wczesniej Wam zalic, do tej pory jakos moglam na wszystko ponarzekac mezowi przez skype ale teraz stwierdzil, ze przesadzam, ze wszedzie trabia, ze ciaza to najpiekniejszy okres w zyciu kazdej kobiety a ja tylko narzekam... wrrr no wziac takiego i udusic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne Kosa- najpiękniejszy, to zapraszam go do mnie do łóżka niech poleży tak jak ja 10 dni plackiem to pogadamy ( narazie 10 ) :/ faceci...... jakby okres mieli to te dni musiałyby byc ustawowo wolne, nie mówiąc o rodzeniu dzieci.... trzymaj się, damy jakoś radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Ninina jeśli mogę spytać to jak teraz u Ciebie wyniki? Ja kompletnie jej teraz nie leczę, więcej nawet - podobno tsh miałam praktycznie w normie, bliziutko dolnej granicy ale jednak "w normie". Nie wiem jak to jest w ogóle możliwe i zastanawiam się czy na własną rękę nie powtórzyć badania. Tyle przez tą tarczycę przytyłam, z okresami miałam istny cyrk, cykle bezowulacyjne a tu nagle cudownie "ozdrowienie" bo zaszłam w ciąże? Przecież to jest teoretycznie niemożliwe. Lusiula dziękuje za troskę :) Kosa1612 ja się czułam podobnie i też miewałam kłucia w okolicy pępka, do tego biegunki, niekończące się biegunki. Moja rada na mdłości? Szczególnie jeśli męczą Cię do późnego wieczora ( też miałam apogeum o takich porach dnia) otwieraj okno, balkon, układaj się w wygodnej pozycji i odpoczywaj. Chodzi o to by troszkę "ochłodzić" organizm. Mi pomagało kiedy przesadziłam z alkoholem, ten sposób świetnie sprawdził się kiedy dopadły mnie ciążowe mdłości. Miałam taki moment w ciąży kiedy obudziłam się w nocy z takim muleniem, że położyłam się na płytkach w łazience i tak zasnęłam. Dobra będzie też woda z lodem albo sama kostka lodu do ust. Facet nigdy nie zrozumie kobiety do końca, nawet jeśli będzie próbował. Nawet druga kobieta może nie zrozumieć. Będzie dobrze, w końcu zaczniesz czuć się lepiej :) Patrzcie na co się przypadkiem natknęłam http://forum.parenting.pl/poronienie/3104205,nie-lutowki-2015 mnie tu chyba jeszcze nie było kiedy one były. Strasznie im współczuje... Mnie podbrzusze nadal boli, nospa nie pomogła. Zaczynam się martwić, wezmę kolejną może mi w końcu przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha mój dzisiaj przyszedł do mnie do pokoju i mówi: " już wiem, wymyśliłem imię dla chłopaka! po mamie, oczywiście- Gniewomir" ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka do łóżka, masz magnez w domu, łykaj też no-spe i odpoczywaj !!! będzie dobrze,pamiętaj nie zawsze bóle i krwawienia oznaczają poronienie itp. na wszytskich portalach piszą, ze jak kobieta krwawi to już po dziecku a ja jestm żywym przykłądem , ze tak nie jest.leciało ze mnie jak z kranu:krew,skrzepy a ciąża nie jest nawet zagrożona - także bądz dobrej myśli !!!! i nie czytaj za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
lusiula jeszcze raz dziękuje za słowo otuchy :) a nie orientujesz się ile tabletek nospy będzie bezpieczną ilością? Wiadomo nie łyknę całego opakowania ale tak ogólnie na dobę ile można wziąć. Nie mam kurcze w ogóle ulotki, przed ciążą pakowałam w siebie od razu po 2 albo 3, teraz w razie bólu biorę 1. Przed chwilą normalnie ścisnęło mi się coś w podbrzuszu- strasznie dziwne uczucie. Nie czytam na innych forach, jakby ból się nasilił to po prostu pojadę na pogotowie ( odpukać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz no-spą 40 mg to mozesz wziąć od 3 do 8 tabletek na dobę w dwóch,trzech dawkach. także jeśli boli Cię ten brzuch a tą pierwszą brałaś wcześniej to ja bym 2/3 łyknęła spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Enka, kopne Cie zaraz w d**e!! Co Ty czytasz? Choinka! Dziewczyno! Wez sie w garsc. Poloz sie, poczytaj ksiazke, a nie takie rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosa, współczuję takiego samopoczucia. ale jest nadzieja że to w końcu minie, oby szybko. Trzymaj się dzielnie :* a mężem się nie przejmuj, on jak i reszta mężczyzn nie wytrzymaliby jednego skurczu przy porodzie więc niech siedzą cicho :D Enka, pod koniec czerwca miałam wynik tsh 3.64uIU/ml a pod koniec lipca po zwiększeniu dawki miałam 2.46uIU/ml. jeszcze nie jest jak powinno ale za 2 tyg muszę powtórzyć badania i zadzwonić do lekarki, jak tak dalej będzie to zwiększamy znowu dawkę letroxu (już biorę 125:/) i pod koniec września usg tarczycy bo cały czas mi się zmniejsza jej objętość. moja endokrynolog była bardzo zaskoczona jak zobaczyła moje wyniki, że w ogóle udało się zajść w ciążę (przy pierwszej ciąży miałam wynik koło 10, bo endokrynolog u mnie w mieście nie widział potrzeby wprowadzania leków... to nic że od dziecka je brałam a bez recepty i tak ich nie kupię a rodzinny nie chciał przepisać bez informacji od endo.) U mnie też był problem z okresem, czasem miałam co pół roku i rzadziej, później okazało się że mam dodatkowo jeszcze pco i to że jestem w ciąży to chyba jakiś cud (mój gin się dziwił, bo rozmawialiśmy przed 1 ciążą o leczeniu żebym mogła zajść a tu psikus :) badanie sobie powtórz nawet dla własnego spokoju, będziesz spokojna że skontrolowałaś i wiesz co i jak. nie czytaj takich rzeczy bo się zeschizujesz, u mojego synka jeszcze w ciąży było podejrzenie wady serca, jaka ja byłam głupia że przeszukiwałam internet o podobnych historiach które nie zawsze kończyły się dobrze... mąż mi chciał internet odłączyć bo mu wyłam wieczorami. Moje dziecko już śpi, cały dzień na to czekałam :D dziś był nie do ogarnięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaaaaaaaa
Ojej Enka nie czytaj takich rzeczy bo tylko sie zdolujesz. Wszystko bedzie dobrze w takim stadium ciazy jakim jestesmy szanse na poronienie sa juz znikome. A mi ktos kto kopiowal tabele lub edytowal zmienil date porodu....... Rodze 17 nie 7 :) Poprawna tabela: Nick_____wiek_____termin porodu____płeć dziecka__inne dzieci -Betix--------28---------1.02.2015----------.......?? __córeczka2 i synek4 -Lusiula-------34--------1.02.2015---------dziewczynka--- -----córeczka 4 latka - anii84______30______02.02.2015______???_____brak - Monison____27______02.02.2015______???_____brak - ninina______26______02.02.2015_____???_______ synek 2 lata -Natomini_____21______2.03.2015_____???_____brak - Wer26______26______04.02.2015_____???_______brak - Maałaamii___22_____12.02.2015r_____???_______brak - sysunia 999__30_____12.02.2015_______????____brak -adaaaaaaaa___25____17.02.2015________???_____brak - Mery84_____29______20.02.2015_____ ??? _______synek 3 lata - assus______25______21.02.2015______??? _______synek 2 lata - Luna1982___32_______21.02.2015_____??? _____córeczka 1,5 r. -Wiktoria_220_21_____21.02.2015________???_____brak - jjadasia_____24______22.02.2015______ ???______brak -Enka7_______21______26.02.2015_______???_____brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Dziewczyny chyba za często tu ostatnio przebywam bo dziś, pierwszy raz w mojej karierze na kafeterii, kiedy chciałam dodać odpowiedź wyskoczył mi SPAM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Ostatnio mialam to samo :) u nas cudowna burza :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×