Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Gość ala90
Witam chciałam do was dołączyć tez staramy się z mężem o 2 dzidziusia 1 ma 4,5 lat i pasował by mam drugi maluszek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala90
1 raz starliśmy się 2 lata temu przez rok nic z tego nie wyszło. Teraz od maja odstawiłam środki anty była ciąża ale samoistnie obumarła. biorę tabletki na owulacje to mój 2 cykl z tabletkami zobaczymy co będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka86 i Emilkalilka dziekuje Wam za odpowiedzi :*:* Kurcze, coś czuje,że z tym wozem to bedzie nie lada przeprawa... Myślałam też o Tako Acoustic lub Adamex Royal. To też są wózki klasyczne, bez udziwnień ale pewnie też cieżkie. Zresztą...stelaż moge zostawic na dole, w pomieszczeniu gospodarczym tylko z autem bedzie dupa, że tak powiem. Ehhhh...jak Małż ( swoją drogą, świetne określenie, uśmiałam sie nieźle ) nie zmieni podjecia to kupie taki jaki uważam i już. Bedzie odkrecał kółka, kara musi byc ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka86,z tymi słodyczami, ja sie nawet nie wypowiadam. Powiem krótko dzień bez batonika, wafelka, cukierków - dniem straconym :) Dziś już pohchłonełam Kinder bueno, i jakieś 2 zbożowe w czekoladzie oczywiście :D Jak narazie 4 kilo do przodu....:/ Startowałam z dużą wagą bo 67 kg przy 170 cm wzrostu i mam nadzieje,że duzo nie przytyje :) Małamiii w takim razie czekamy na wieści z badania :) Ale najważniejsze,że dobrze sie czujesz :) A widzisz, z rodziną to...nawet czasem na zdjeciu nie bardzo sie wychodzi :) Pisałam w poprzednim poście jakie to "mądre głowy" u mojego M są. Żal, poprostu żal. A, że żal d**e ściska to może bede miała mniejszą heh :) A gdzie sie podziała Wer26 ?? Coś jej tu nie widze :( Szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wózków, my mieliśmy navingtona w ramie caravel, podobny do roan marita ale ma skrętne przednie koła i według moich pomiarów większą gondolę. Przed zakupem wózka chodziłam po sklepach z miarą i mieszyłam środek w gondoli, bo lekarz od początku mówił że dziecko będzie długie i miał rację, Kostek miał w dniu narodzin 60cm i gdybyśmy kupili wózek z taką zwykłą gondolą to bym go musiała do spacerówki przenosić jak miał 4 miesiące. Zanim kupicie to popytajcie znajomych, pochodźcie po sklepach, pojeźdzcie chociażby z pustymi wózkami i potem decydujcie :P Mi też się inny podobał a kupiliśmy całkiem inny, ciekawe na co teraz padnie :) I ceny nowych niektórych firm są tańsze w internecie, ja zaoszczędziłam ponad 500zł wtedy. Co do słodyczy, też mam napady na czekoladę z dużymi orzechami albo żelki. Jabłka w ilościach hurtowych i koniecznie kanapka z ciemnego chleba z szynką i serem. To takie podstawowe menu każdego dnia :) U mojego męża to tylko pada pytanie czy znamy płeć, jeśli nie to nie ma tematu - jakby ciąży nie było. Ale spoko, im mniej wiedzą tym dla mnie lepiej bo potem pół gminy wszystko wie za sprawą teściowej. Właśnie wczoraj miałam nocną rozmowę z mężem, bo ostatnio się przestał interesować dzieckiem i jakoś unika rozmów na temat ciąży. Twierdzi że i tak mu nie mówię prawdy jak się czuję to co on ma się pytać... takie rozumowanie do mnie nie przemawia. Dałam mu też czas do końca tygodnia na propozycje imion, zwłaszcza dla chłopca bo ja nie mam pomysłów a śniło mi się że będzie drugi syn hehe :) Emilka, mnie też boli brzuch jak za długo chodzę i tak ciągnie w dół. Plecy z resztą też bolą, nie da się ukryć :/ Monison, co trzeba mieć do szpitala to najlepiej dowiedzieć się tam gdzie zamierzasz rodzić, ja np nie musiałam mieć nic dla dziecka oprócz chusteczek nawilżanych, ubranka dopiero na wyjście. Dla siebie w sumie koszuli też nie musiałam mieć bo wystarczyło powiedzieć że chce się być w szpitalnych i nie było problemu. Dla mnie one był wygodniejsze bo mimo zakupu koszuli do karmienia nie ubrałam jej ani razu bo te guziki się odpinały i bym siedziała z cycami na wierzchu a i była mi krótka że bym z gołym tyłkiem chodziła po oddziale :) Krytyką imienia się nie przejmuj, u nas było podobnie choć byliśmy przekonani że takie a nie inne imię chcemy dać. Jak teściowa się dowiedziała to nawet do mojej mamy wydzwaniała żeby ona nas przekonała do innego jakiegokolwiek, ale nie szło :P Potem jak ktoś pytał to był tekst "jeszcze się zastanawiamy" po jej reakcji. Ale na chwilę obecną nie było minuty żebyśmy żałowali takiego wyboru imienia, ciekawe jak to będzie z drugim. To się rozpisałam :P Wer, Enka, Lusiula - gdzie jesteście? :( Zastanawiam się, kiedy zacząć prać ubranka i robić miejsce w szafie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Cześć dziewczyny :) Ja się tylko melduje, że żyje i wszystko u mnie w porządku, niestety nie mam czasu Was poczytać ani też się rozpisywać. Od poniedziałku zostałam rzucona na głęboką wodę i siedzimy sobie całymi dniami we dwie z tym szogunem moją bratanicą. Tak mi daje popalić, że pod wieczór nie mam siły na nic. Jak ja podziwiam wszystkie mamy... a już te które mają więcej dzieci to w ogóle :D Na razie nie wyrabiam z obiadem, sprzątaniem i opieką nad małą ale jak już wbije się w ten rytm to będę do Was częściej zaglądać :) Mam nadzieję, że u wszystkich wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!! Mam niezbite żywe dowody na to, że nasi cudowni mężowie, partnerzy - nie kumają naszych ciąż!!!! :D:D:D Oni tego nie czują, nie uświadamiają sobie tego nawet! Tzn no dobra, może nie każda z Was tak uważa, może macie wspaniałych facetów którzy czują jak Wy, no ja w każdym razie nie mam tak do końca :D Dziś, zupełnie przypadkiem przez moją siostrę która jest nałogową przekopywaczką ciuchów w ciucholandach zakupiłam pierwsze 4 ciuszki dla niemowlaka. Będąc z nią właśnie w tym ciucholandzie:) Ona ma do tego smykałkę, wynajduje zupełnie niezniszczone a czasem nawet i firmowe ubranka:) Tak czy inaczej! (zapłaciłam za te 4 ciuszki 4 złote;)) I dziś wieczorem mój małż wrócił z pracy więc mu pokazuje nowe nabytki a on - oczyska zrobił ogromne i mówi "woow... to niewiarygodne że taki mały człowieczek pojawi się w naszym domu" :D:D myślałam że padnę!!! On na prawdę mówił to tak poważnie, jakby odkrył ogień :D nieźle;) Eneczkaaaaa!!! Odzywaj się częściej bo się martwimy, no nie mów, że dziecko Cię wykańcza :P :P :P Monison, chyba się zakochałam w tym taco acustic :):) Ninina navington też będe rozważać śliczny jest :) czuję ulgę jak więcej wiem o wózkach i wiem co bym chciała w nim mieć :) jeszcze miesiąc temu byłam zupełnie zielona w wózkach a teraz już wiem na co należy zwrócić uwagę :):) czyli to dowodzi temu, że wszystko jest do nauczenia i z obsługą niemowlaka teeż sobie poradzimy;) Miłej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
ale mam dzis bezsenna noc :/ nie moge usnac, moj na nocce wiec nie ma sie do kogo przytulic.. jakos tak mi dzis dziwnie, sama nie wiem czemu, chyba dzidzius sie troszke ruszal niedawno wiec jeszcze lobuziak nie spi :P siedze troche na fb i pare osob sie pytalo czy to prawda ze w ciazy jestem z ktorymi juz jakos kontakt mi sie urwal wiec widze ze takie info sie rozchodzi szybko jak cieple buleczki :) przegladam allegro, ogladam ciuszki, lozeczka, wozki itp. wszystko co sie da, moze wkoncu tak sie zmecze ze az usne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej dziewczyny to nie fair. Jak ja mam czas to Wy nie macie:/ Małami ja też miałam ciężką noc w ogóle nie mogłam zasnąć i w sumie dlatego też wcześnie wstałam. ale śmiać mi się chciało bo mój mąż poszedł nadąsany do łóżka, a ja co chwilę wstawałam, a to mi się pić chciało, a to do łazienki i cały czas się wierciłam. Oburzony zapytał mnie czy całą noc będę się tak kręcić, ale jak przyszłam z łazienki to pyta czy coś mnie boli:D więc jednak martwią się ci nasi faceci. Myślę, że nam dużo daje wspólne chodzenie na wizyty i to nie w stylu że on czeka pod drzwiami, tak jak miała moja bratowa, tylko wchodzimy razem do gabinetu, jak jest usg to pani go woła żeby przyszedł zobaczyć dziecko. A ja już chyba zaczynam myśleć bo jutro wizyta i przez to nie mogłam spać pewnie, nawet mi się śniło tyle krwi. Fu. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Od przyszłego miesiąca mam zamiar zacząć kompletować wyprawkę, ale wózek to chyba zostawię sobie na koniec. Enka powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Dziewczyny jaki czad, dzisiaj dostarczono mi bąbla śpiącego i jeszcze śpi :D Podobno w nocy nieźle dała popalić rodzicom to teraz odsypia. No ale powiem Wam, że z niemowlakiem jest prościej chyba, wiadomo w nocy też są pobudki, kolki się zdarzają ale jednak niemowlę to niemowlę a weź cały dzień biegaj za takim prawie dwulatkiem... jeszcze nasza mała jest wyjątkowo energiczna, nie ma szans żeby usiedziała w miejscu no chyba, że jest wujek- mąż ma jakieś takie podejście do niej, że oglądają sobie grzecznie gazety motoryzacyjne albo siedzą w samochodzie no ale ciocia to ciocia- trzeba wykańczać jak mamę :D U nas dochodzi jeszcze kwestia, że na samym dole jest bardzo duża powierzchnia, nie do końca jeszcze przygotowana pod małe dziecko więc trzeba uważać żeby nie wdrapała się na schody albo żeby czegoś na siebie nie ściągnęła z jakiejś półki. Wcześniej wiedziałam, że zajmowanie się dzieckiem to ciężki "kawałek chleba" ale ogólnie to jestem w szoku. Wiadomo, że dużo zależy też od malucha bo dzieci tak samo jak i dorośli są różne :) Wracając tak jeszcze na szybko do tematu mojego niezadowolenia z wizyty. Mój szkrab zwijał się cały czas w kulkę także nawet na monitorze niczego nie zobaczyłam oprócz główki i raz nóżki. Moje usg nie trwało nawet 3 minut i tak to wygląda za każdym razem- babeczka sobie zerknie powie, że wszystko prawidłowo i to by było na tyle. Na następnym ktoś ze mną będzie to może troszkę bardziej się wysili, gdyby poszła moja mama to od razu pani ginekolog współczuje bo akurat mamę mam taką, że zawali ją setką pytań :D Wszystkim dziewczynom które również są po wizycie gratuluje dobrych wieści :) A za pozostałe trzymam kciuki. U mnie 19 tydzień od ostatniej wizyty schudłam pół kilograma :0 Dziwi mnie to bo od czasu do czasu podjadam słodycze no i obiady jem takie duże jak mąż. Jeżeli chodzi o wózki to u mnie graco evo albo navington cadet. Mam okazję kupić ten drugi biały i chyba tak zrobię- koleżanka miała i wiem, że rewelacyjnie się czyszczą. Gdybym się jednak nie zdecydowała to będzie zielono czarny a jakby się okazało, że mój synek jednak będzie dziewczynką to kupie albo malinowy albo filetowy. Ktoś pytał o dolegliwości typu ciągnięcie brzucha, też to mam. Karola1989 czekamy na dobre wieści :) Zmykam robić obiadek, może mała się nie obudzi i dam radę coś zrobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek :*:*:* Maałamii, widze,że nie tylko ja miałam bezsenną noc :) Ja sie do 3 w nocy wierciłam jak naleśnik na patelni. Aż w końcu zasnełam i wstałam o 6 ...:( Powiedzi mi taką rzecz, kiedy Wer26 poszła do szpitala? Coś sie stało?, pytam bo długo mnie nie było, a nie mam za bardzo czasu cofac sie aż do lipca żeby przeczytac wszystko. Przyznam szczerze,że troche to niepokojące,że jej tak długo nie ma. Ninina-dziekuje Ci za odpowiedź co do wózka i wyprawki:) :* Troche jaśniej mam w głowie bo jak widzisz jestem kompletnie zielona w tych tematach :) Ten wózek... Navington .....jest super ! Oglądałam go, naprawde wzbudził moje zainteresowanie tyla ta cena...:( wszedzie gdzie nie spojrze to ponad 2 tyś zł....:( Troche dużo. Niby mój tato sie zaoferował,że kupi wózek ( ...że niby taki zwyczaj,że dziadek kupuje.... Swoją drogą pierwsze słysze ) ale nie chce dziadka na "dzień dobry" z torbami puścic :D Madi_28 ten wózek Tako ma moja koleżanka i bardzo chwali. Fakt , do najlżejszych nie należy ale jest świetnie wykonany, materiały z których jest uszyty też wysokiej jakości. Co prawda nie jechałam nim, wiec nie wiem jak sie prowadzi ale na pierwszy rzut oka, godny uwagi. Podobny jest też Tako Dalaga. Ale o nim wiem tyle co piszą w Internecie. Wogóle dziewczyny dziś w sklepie Netto, jest akcja promocyjna dla mam i maluszków. Wybór..hhmm...szału nie ma ale kupiłam np. poduszke do karmienia, tego rogala za 39,99. Biało- beżowa. Legginsy ocieplane dla kobiet w ciąży, były tylko czarne za 20zł. I nie mogłam sie oprzec, kupiałm body, 2 pary z długim i krótkim rekawem :D Roz. 62 cm- nie wiem czy dobry bedzie dla mojego malucha-strzelałam :D No to sie rozpisałam :) Pozdrawiam Was kobity i miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
Monison nie wiem dokladnie kiedy poszla ale pamietam ze pisala ze zostaje na oddziale no i pozniej po tym wpisie juz raczej nic nie pisala, tak mi sie wyaje.. Kurcze ciekawe co u niej.. ja usnelam po 3 wstalam po 9-tej, ide sobie dzis cos z wlosami zrobic, rekonstrukcje chyba z sauna ozonowa i moze grzywke obetne bo juz mi sie zrownala z wlosami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja tez sie czesto nie odzywam ale mam nadzieje ze mnie jeszcze pamietacie :) tak [pisze pisze i caly czas spam kurcze ;( W skrocie tylko napisze zebyscie sie nie martwily jak nie czujecie jeszcze ruchow ja tez nie czuje ale lekarz na wizycie mi dokladnie wytlumaczyl dlaczego i powiedzial ze to zupelnie normalne przy lozysku na przedniej scianie. Poprostu maluch jest oddzielony od skory jeszcze bardzo grubym czyms Enka powodzenia z malym szogunem heh No i ogłaszam!! bede miec syna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małamiii dzieki za info w sprawie Wer. Miejmy nadzieje,że u niej wszystko ok. HOHO..to kompleksowo sie dziś upieknisz u fryzjera :) Bardzo dobrze, szcześliwa mama to szcześliwe dziecko :) Adaaaaa witaj :* Gratulacje !!! Widze płec meska przoduje na naszym forum :) Choc chyba klika dziewczyn spodziewa sie panieniek z tego co czytałam :) Z tymi ruchami to róznie bywa. Mnie moja gin powiedziała,że od 18 tygodnia można już coś wyczuc ale to raczej u szczupłych kobiet. Reszta koło 20. Ja szczupła nigdy nie byłam i przygotowałam sie na to,że poczuje ruchy dosyc późno a tu któregoś wieczoru niespodzianka ! :) Jak by mi ryba przepłyneła pod pepkiem. To był 19 tydzień. I z każdym dniem są one coraz mocniejsze. Zawłaszcza kiedy coś zjem, a szczególnie po czymś słodkim to jest istne szaleństwo :) Jutro zaczynam 22 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
no i nici dzis z wlosow ;) kolezanka mi przelozyla na jutro.. no niech tam jej bedzie.. od jutra bede "piekna" :D to fakt.. chlopcow wiecej niz dziewczynek u nas. Moze bysmy odswiezyly tabelke bo juz czesc z dziewczyn ktore pisaly na poczatku nie pisze z nami a przynajmniej byly bysmy na bierzaco? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra myśl :D Ponadto wiekszośc już wie,kto sam mieszka pod sercem, kawaler czy panienka wiec tym bardziej można to zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde próbowałam zrobic tą tabelke, i mi jakiś idiotyczny spam wychodzi..:( Taki ze mnie informatyk,że szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ehh chcialam wpisac swoje ale wyskakuje spam :/ wiec jak sie uda komus to poprosze o dopisanie mnie maałaamii/22/chlopak/12.02.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
nick__________wiek______płeć________termin porodu maałaamii______22_______chłopak_____12.02.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick__________wiek______płeć________termin porodu maałaamii_____22______chłopak_______12.02.2015 Emilkalilka___________32______dziewczynka___28.02.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick__________wiek______płeć________termin porodu maałaamii_____22______chłopak_______12.02.2015 Emilkalilka_____32_____dziewczynka____28.02.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka86
Witam serdecznie :) Wczoraj to się strachu najadłam, bo pojawiło się późnym popołudniem jakieś plamienie i ściągnęłam Małża z pracy, aby do szpitala pojechać... na miejscu się okazało, że miałam jakiegoś krwiaczka w szyjce i to dlatego. Jednakże zbadali, zrobili USG i wypisali leki, bo mam ciągle napiętą macicę. Lekarz mówił, że jakby mieli miejsce to na obserwacji by mnie zostawił ze wzg. na historię sprzed 5 lat. Nawet nie wiecie jak się cieszyłam, że miejsc nie mieli :D W każdym razie mam duuuużo leżeć i odpowczywać. A co u Was Dziewczęta??? Buziaki :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick__________wiek______płeć________termin porodu maałaamii_____22______chłopak_______12.02.2015 Emilkalilka_____32_____dziewczynka____28.02.2015 Malutka86_____28_____?????????????____23.02.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
adaaaaaaaa gratuluję :) Gdyby któraś z Was znała sprawdzony "przepis" na walkę z pęcherzem to byłabym wdzięczna za jakąś drobną radę ;) Nie wiem czy przemarzłam czy o co chodzi ale dokucza mi ból, biegam na 3 kropelki a nie wiem czy powinnam z tym iść może do rodzinnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka mi na problemy z pęcherzem (na początku ciąży) pomogła suszona żurawina. Ma ona właściwości zakwaszające mocz, także ma to wpływ na stopniowe zmniejszenie liczby bakterii w układzie moczowym. Zjadłam chyba z 1kg i mi pomogło. Gdy to Ci nie pomoże, to lepiej idź do lekarza rodzinnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Enka żurawinę polecam, z tym że ja pije sok z żurawiny, można kupić w aptece, ja w ten sposób pozbyłam sie bakterii. Moja ginekolog mówi że w suszonej żurawinie jest za dużo cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick__________wiek______płeć________termin porodu maałaamii_____22______chłopak_______12.02.2015 Emilkalilka_____32_____dziewczynka____28.02.2015 Malutka86_____28_____?????????????____23.02.2015 anii84_________30_____chłopiec____24.01.2015/02.02.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mery84
tak, jak Ani powiedziala - sok i tylko sok apteczny z zurawiny, bo ma 100% jej w skladzie. a suszona zurawina to sam cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolina1983
Witam Dziewczyny Ja po USG, maleństwo zdrowe, dostałam piekne zdjęcia twarzy w 3D-lekarz na chwile przełączył na 3D i zdrobił fotki. I UWAGA! Będę miała drugiego SYNA!!!!! Moja intuicja mnie nie zawiodła! W 12 tyg lekarz powiedział, że dziewczynka, ale ja coś czułam, że to niemozliwe, hehe. Mój synio starszy zadowolony chodzi, że będzie miał brataCieszę się, że już wiem co nosze w brzuszku, małego Franka Zreszta ja zawsze widziałam się jako mama chłopców, nie wiem czemu. Młody odziedziczy po bracie ubranka, zabawki, wszystko, hehe. Faktycznie chyba wojna idzie bo same chłopaki! Jak rodziłam 4 lata temu to też same chłopaki, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×