Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Gość MartaWWW
Wlasnie ja mialam jednorazowy taki skurcz i koniec. Boli mnie dupskko ;) upadlam na buta w tej lazience tak niefortunnie ;) ale juz mi lepiej. Biust mnie nie bolal przez caly czas w ogole. M. Mowi, ze urosl, ja nie widze tego :( moze to i lepiej. Dzis mialam kosmetyczne szalenstwo. Kupilam oliwki i balsam na rozstepy. Uzywacie juz? Jak ich uzywacie? Masujecie, wcieracie, szczypiecie sie? (Szczypanie do mnie nie przemawia). Mam problem z oliwksmi, bo nienawidze uczucia tej tlustosci... Zobaczymy czy to cos da. W rodzinoe wszystkie kobiety mialy rozstepy jak paski na arbuzach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maałaamii Moja znajoma mówi, że skomplikowana Twoja sytuacja, ale że jej się wydaje, że do 14 dni po rozwiązaniu umowy jesli masz zwolnienie to jest ono płatne. Najlepiej byłoby w zusie spytać, nawet anonimowo na infolinię zadzwonić. Nic nie tracisz, najwyżej okaże się że nic z tego, ale warto się upewnić. Tylko działaj szybko. Daj znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziś kupiłam wózek Espiro vector 3 w 1, kolor niebieski : https://www.google.pl/search?q=espiro+vector&tbm=isch&imgil=mDGj1f3NCm_NRM%253A%253BiBV0mXEtyGVExM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.dobramama.pl%25252Fpokaz%25252F365787%25252FEspiro_vector_4%25252F1%25252F1&source=iu&usg=__WQMvqZG_CkmkuwUWC2Ro1CtDc60%3D&sa=X&ei=L0jdU6-8AqfXyQOjuYDABw&sqi=2&ved=0CCMQ9QEwAQ&biw=1280&bih=663#facrc=_&imgdii=_&imgrc=mDGj1f3NCm_NRM%253A%3BiBV0mXEtyGVExM%3Bhttp%253A%252F%252Fi4.dobramama.pl%252Fa59b9464c2519a8ebebc49237ac078cc%252F1299575553_174895582_1-Zdjecia--WoZEK-ABC-DESIGN-ESPIRO-VECTOR-4-GWARANCJA-FUL-ZESTAW-PIeKNY.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.dobramama.pl%252Fpokaz%252F365787%252FEspiro_vector_4%252F1%252F1%3B640%3B480 kupiłam uzywany, ale stan super- kolory mocne, wszystko działa bez zarzutu,a cena super bo 500 zł za wszystko. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysunia 999
A ja kupiłam Bambino, ale nie mogę znieść jej zapachu i stoi cała, tzn. użyta 1 raz :). Johnson ma neutralny zapach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu cisza :) pewnie każda korzystala z weekendu i pogody. My jak zwykle po intensywnym weekendzie, trzeba korzystać póki mąż w domu :D wczoraj mi coś w plecach przeskoczyło, ruszyć się nie mogłam ale na szczęście mąż mi to rozmasował a po południu widzieliśmy się ze znajomymi a koleżanka jest masażystką to się mną zajęła ;) powiedzcie mi czy bierzecie może dodatkowo magnez? bo mnie ostatnio łapią skurcze w łydkach i po prostu nie idzie wytrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Mam ten sam problem z oliwka - wszystkie mi smuerdza tak, ze nie moge uzywac :( bambono, j&j, rossmann... :( a podobno najlepszy rossmann... :( Polecam Balsam Ziaji Mamma Mia / ma bardzo subtelny zapach. Ciekawe czy to cos da :) Aaa, dziewczyny! Bylam na prenatalnych i termin mi sie przesunął z 12.02 na 30.01. Dziecko jest bardzo duze. Nie robilam badan z krwi, bo lekarz powiedzial, ze nie trzeba. Nie widac bylo plci. Tydzien ciazy: 14 i 3 d (? Chyba tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malec slodko lezal na usg :) mial raczki za glowa splecione, jakby o czyms marzył :) super widok :) lekarz pokazal nam wszystko: tetnice, 20 paluszkow, zoladek, platy mozgowe, kosci udowe, piszczele, konczyny gorne itp :) super wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta super wieści :) coraz więcej z nas ma termin na koniec stycznia :P u mnie ostatnio wyszedł 24.01... ale to pewnie co wizytę będzie inaczej. z oliwek ja zapachowo tylko akceptuję oliwkę z hipp, ma fajny skład i migdałowy zapach. podbieram młodemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
Marta super :) alee ucieklas z naszego terminu :P przez weekend to fakt, cichutko tutaj, no ale jak ladna pogoda to nie ma sensu sie kisic przed komputerem w domu. Ogolnie u mnie to az za ladna jak dla mnie, dzis tez juz jest masakrycznie goraco a musze zaraz wyjsc pozalatwiac pare spraw, ale biore mojego ze soba to moze szybciej bedzie. Brzuch jakos dzis nie boli za bardzo ale glowa pobolewa.. jej, ponarzekalam to uciekam ;) milego dnia dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaWWW mi tez przesunął się termin na 30.01 , a u mnie jak byłam w piątek na usg było 14 tc 0 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninina to terminy mamy dokładnie takie same :) ale to się pewnie jeszcze zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Dzien dobry! Dziewczyny, co tak pusto? :) jak sie czujecie? Wymiotuja nadal wymiotujace? Spią dalej śpiące? Piszcie! Ja wracam do pracy. Muszę w końcu, bo mamy teraz duzo projektow, a brakuje ludzi do pracy... Troche mnie przeraza wizja spedzania 8 godzin w pozycji nielezacej ;) ale musze dac rade. Musze sie zmusic do sniadania. Niedobrze mi od rana. Ps. Jak partnerzy sie juz oswoili z tematem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Mnie już trochę nie było a akurat mam chwilę, szef gdzieś pojechał to się poobijam ;) Do ginekologa udało mi się dostać następnego dnia po tym jak napisałam tutaj o zaniku objawów ( Wer namówiłaś mnie ;) ) i dojście tak zwanych niepokojących tak więc dla potomnych :D piersi wcale nie muszą być nabrzmiałe, pełniejsze, bolące i tak dalej... przez całą ciąże mogą w ogóle nie zmienić rozmiaru- sprawa indywidualna ( inna, że jakieś zmiany teoretycznie powinnyśmy widzieć, u mnie pomimo, że są miękkie i znowu małe zmieniła się brodawka sutkowa, na piersiach mam dobrze widoczne żyły ) druga sprawa bóle w okolicy bądź też samego krzyża - mogą być spowodowane zmianami zachodzącymi w organizmie, w ciąży często też podobno okazuje się, że mamy jakieś problemy z kręgosłupem o których wcześniej nie miało się pojęcia ( u mnie prawdopodobnie dyskopatia, chociaż jest też podejrzenie rwy kulszowej ewentualnie skutki treningów z Ewką Chodakowską, tutaj mam polecenie wybrać się do specjalisty) oczywiście warto tego typu dolegliwości konsultować z ginekologiem bo czasami faktycznie może być zagrożenie poronieniem. Trzecia sprawa mdłości - również bardzo indywidualna, książkowo powinny ustąpić między 9 a 13 tygodniem ( u mnie ustąpiły, najpierw euforia, później panika a teraz jest dzień przerwy, dwa a później męczą mnie ze zdwojoną siłą ). I ostatnia już chyba kwestia - bóle podbrzusza, ciągnięcia, uczucie rozpychania itd. Mogą choć wcale nie muszą występować z różnym nasileniem. Na samym początku ciąży nie mogłam nawet kichnąć bez rwącego bólu jakby w jajniku ( raz miałam wrażenie, że coś tam się zerwało taki był ból) teraz kicham sobie swobodnie w pozycji stojącej czy leżącej, nie muszę już się zginać w pół i "podtrzymywać" brzucha, bóle jak na @ mam znacznie rzadziej aczkolwiek zdarzają się ale nie są jakieś wyjątkowo dokuczliwe - podobno norma, rwący ból w pachwinach jaki towarzyszył mi przy gwałtownym wstawaniu, przewracaniu się z boku na bok zelżał, czasem zaboli kiedy faktycznie zrobię bardzo szybko jakiś "fałszywy" ruch ale zdarza się to już dużo rzadziej niż wcześniej. Wszystko jest w porządku, kolejną wizytę mam 20 sierpnia ( odważyłam się i skontaktowałam się bezpośrednio z moją ginekolog, sama dała mi swój prywatny numer w końcu i okazało się, że urlop kończy tydzień wcześniej niż informowała babka z rejestracji :D ) będzie to 13t6d- ostatni dzwonek na zbadanie przezierności karkowej. Wszelkie dolegliwości bardzo fajnie łagodzi mi seks :D W końcu mam jakieś przyzwoite libido z czego bardzo sama się cieszę. Od dwóch dni mam pełniejszą/ spuchniętą buzię co trochę mnie zaniepokoiło i waga z dnia na dzień podskoczyła mi o prawie kilogram. Jeśli znajdę chwilę wybiorę się po skierowanie do lekarza rodzinnego, podobno trzeba sprawdzić obecność białka w moczu w takiej sytuacji. Wiem, że w wynikach z 25 lipca wszystko było ok dlatego staram się znowu nie martwić na zapas. Może po prostu będę miała taką brzydką twarz w czasie ciąży ( dosłownie brzydką, taka okrąglusia piłeczka się zrobiła, jakbym morświna w lustrze widziała ) chociaż mąż mówi, że on żadnych zmian nie widzi ale jemu nie można w takich kwestiach zaufać bo on w ogóle jest mało uważny i wielu rzeczy nie widzi niestety. Przestało mnie prześladować to uczucie, że nie donoszę tej ciąży :) Już nie budzę się rano i nie wsłuchuje się tak bardzo w siebie, wierzę, że będzie dobrze i tego się trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka, super informacje :) na pewno kazda z nas z checia je przeczyta :) ale super dziewczyny :) super, ze bedziemy miec dzidzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enka, ja do końca ciąży pewnie będę pryszczata jak nastolatka, bo co zniknie to wyłazi kolejne... już nie mam na to siły, bo ile można zmieniać kosmetyki do twarzy :) u mnie się z tym brzuchem uspokoiło, ale jak przegnę z noszeniem młodego i z jakimiś pracami w domu z dźwiganiem to na drugi dzień nie jest fajnie. marta <3 aż żałuję że pod postami nie ma opcji "lubię to" :P ja znów utknęłam w zaprawach, no ale taki urok lata. tata nasadził wszystkiego na działce, teraz pojechali na urlop to nie dość że trzeba zaprawić to najpierw pozrywać wszystko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Wchodze tu jako nowa, ale musze sie przyznac ze podgladam Was od pewnego czasu... Mam 26 lat i to moja druga ciaza. W domu mam juz 4,5 letnia coreczke. Zarowno pierwsza jak i obe na ciaza z problemami.... Aktualnie 11tc 4d. Wiem od 4 tygodnia. W 6 tygodniu bylam u gin, potwierdzil ciaze blizniacza dwukosmowkowa dwuowodniowa, ale w 8 tygodniu trafilam do szpitala z krwawieniem. Powod: poronienie zatrzymane I blizniaka, poronienie zagrazajace II blizniaka. W rezultacie wypisano mnie do domu juz tylko z jednym zarodkiem. Hmm staram sie nie myslec negatywnie ale boje aie wszystkiego jak cholera... Mam wyksztalcenie medyczne i mimo, ze ta ciaza jest bardzo wyczekana to jestem zdania, ze silne niech sie trzyma, slabe niech leci... Pozdrawiam Was goraco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korzystajac z okazji chcialam sie Was zapytac o Wasze wyniki z badania usg genetycznego. 9 sierpnia sama jade z moja zawartoscia brzucha na to badanie i jestem przerazona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWWW
Ninina - co Ty tam dobrego robisz? Pochwal sie! Musze sie na dzialke wybrac do kuzynki, bo podobno maliny ma ;) a w sklepie juz od dawna nie widzialam do kupienia. Ja bede robic teraz powidla ze sliwek. Poczekam moze jeszcze z tydzien, az stanieja sliwki. Kocham powidla... Kosa - przykro mi bardzo, to musialo byc trudne. Silna z Ciebie kobieta. Masz jakies wskazania ciążowe? Badań sie nie boj! To piekne przezycie :) widzisz wszystko, malizna jest na wyciagniecie reki :) cudownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah i jeszcze jedno... Czy to USG prenatqlne jest przez powloki brzuszne, czy transwaginalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaWWW- po wyjsciu ze szpitala 0 dzwigania, 0 sprzatania, szybkie prysznice w letniej wodzie, glownie lezec (nawet nie siedziec). Luteina dopochwowo 2*2 po 50mg. Bylam juz na kontroli, z malym jest ok-rosnie, a drugi jeszcze sie wchlanial. Nie rzycze nikomu, nawet najgorszemu wrogowi... Ale jestem dobrej mysli tylko teraz jeszcze te USG genetyczne mnie meczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyna. Ja dzisiaj obudziłam się z plamą różową na majtkach...... przestraszylam się mocno dzwonilam do lekarza powiedzial ze jak nie boli mnie mnie brzuch to zebym sie tylko bacznie obserwowala czy nie bede plamic dalej.... miała któraś z was coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaaaaaaa- ja mialam w poprzedniej ciazy. W 9 tygodniu takie plamienie. Bierzesz luteine albo duphaston?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
MartaWWW ja bym strasznie chciała już urodzić :D Nie mogę się doczekać, dobrze, że czas dosyć szybko leci. Ninina ja też mam całą twarz w pryszczach :D Co prawda miałam z tym problem już przed ciążą ( o zgrozo od podstawówki) ale teraz jest jeszcze gorzej, już nawet dekolt mam w tym dziadostwie. Ja uporałam się już z ogórkami, zrobiłyśmy z mamą 40 słoików, teraz już na spokojnie będziemy marynować grzybki. Grządki w tym roku takie beznadziejne miałyśmy, że aż szkoda całej pracy w nie włożonej :/ kosa1612 ciężko mi sobie wyobrazić co czujesz, trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku. adaaaaaaaa ja miałam taką różową plamkę raz, na samym początku dzień po stosunku, ginekolog powiedziała mi wtedy, że jeżeli właśnie brzuch nie boli to wszystko powinno być dobrze. Jasno różowy kolor podobno jest "ok", gorzej ciemny brąz czy już po prostu krew. Musisz się po prostu teraz obserwować i w razie czego (odpukać!!!) szybko reagować. Ja się też troszkę martwię tym usg genetycznym, chciałabym mieć je już za sobą a tu jeszcze dwa tygodnie czekania... od blisko tygodnia fatalnie sypiam, noc męczy mnie momentami bardziej niż dzień, szkoda, że nie mogę wziąć niczego na sen :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka7_ mn ie przy poronieniu brzuch nie bolal wcale, a wcale. Pierwsze co mnie zdziwilo to brak dolegliwosci ciazowych (mdlosci przeszly jak reka odjal, wstalam z lozka jak mlody bog, a wczesniej mdlosci mnie meczyly od otworzenia rano oka az do wieczora do zamkniecia). Ale u mnie na drugi dzien byl potok ciemnej krwi takze spokojnie. Mysle, ze po takim rozowym musnieciu powinnas wiecej odpoczywac, przedewszystkim lezec. A gdyby cos to jak w dym do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam do naszej grupy. Mamusie z grudnia stycznia i lutego już tu się przeniosły :) www.facebook.com/groups/536604399800940

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a dajcie jeszcze znac czy to usg miedzy 11 a 13+6tc to jest prez pochwe czy powloki brzuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosa przez brzuch, generalnie po 10 tygodniu lekarze najczęściej przez brzuch podglądają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Chyba, że jest się osobą przy kości to wtedy jeszcze robią je "odśrodkowo". Ciekawe jak zrobią u mnie, teoretycznie jestem gruba ale na brzuchu mam mały wałeczek widoczny dopiero jak siedzę. W ogóle jestem ciekawa ( bo jeszcze nie byłam ważona) co powie moja ginekolog jak w końcu mnie zważy :D Jestem z "szerokobiodrzastych" i przy praktycznie szczupłej górze tak jakoś nie widać po mnie, że mam tak dużą wagę. kosa1612 ja się właśnie ostatnio martwiłam, że ciąża obumarła bo z dnia na dzień ustąpiły mi objawy ciążowe, piersi miękkie, zero mdłości gdzie męczyły mnie dzień i noc. Dosłownie obudziłam się i nie czułam się już w ciąży. Poleciałam do ginekologa i wszystko ok, 3 dni później wróciły mi mdłości, potworna zgaga. Każdy organizm jest inny i to jest właśnie najgorsze... moja znajoma dwa tygodnie po zabiegu miała jeszcze mdłości i wymioty, poszła normalnie na usg i okazało się, że poronienie zatrzymane. Nie miała żadnych przeczuć, czuła się "ciążowo". Ja nie mam za sobą tak przykrych doświadczeń ale świruję bo wiem jakie jest życie na ogół. Ciąże z takich całkowitych wpadek pięknie się utrzymują, rodzą się zdrowe dzieci a jeśli ktoś naprawdę bardzo pragnie zostać rodzicem to los sypie kłody pod nogi. Jednym droga do macierzyństwa przychodzi ot tak a inni starają się latami i czasem bez rezultatów, zbierając tylko bagaż przykrych doświadczeń. Sama się sobie czasem dziwię, że jestem wierząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×