Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

stosujecie pregne 250 dha czy zwykla pregna plus lepsza?

Polecane posty

Gość gość

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biore pregna plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak tam z twoja morfologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biore pregna dha + falvit mama i mam bardzo dobra morfologie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarz polecił Pregna plus, a w 2 miesiącu zaczęłam też brać Pregna 250 dha, bo ona ma kwasy omega 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinnkaa
ja brałam tą wersję z kwasami omega, bo ponoć są ważne dla układu nerwowego wg najnowszych badań, chyba że często jesz ryby, owoce morza itp-to w nich jest wystarczająco dużo kwasów omga-ja nie jadłam...długomiałam nudności.Do tego łykałam jeszcze provag na florę bakteryjną i magnez na skurcze brzucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biorę pregnofer dha z oleofarm. ten mi polecił mój lekarz. a że kwasy dha są niezbędne do rozwoju mózgu i oczu płodu i niemowląt, to się nie zastanawiam tylko biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bralam pregne ale chyba za malo witamin miala bo caly czas mialam zdretwiale rece i nogi,dopiero jak sie przezucilam na falvit mama juz takie rzeczy sie nie dzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biore pregna plus normalną, a ta pregna 250dha czytałam gdzieś że się ją bierze jak kobieta urodzi i karmi piersią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey ja od początku ciąży biorę Pregnę plus. Teraz zaczęłam drugi trymestr i DOŁĄCZYŁAM do niej Pregnę 250 DHA (nie zamieniłam). Dlatego że Pregna DHA zawiera tylko kwas z oleju rybiego, który jest bardzo ważny w II trymestrze-rozwój mózgu i siatkówki oka, ale zapotrzebowanie dziecka na pozostałe składniki (zawarte w Pregna plus) przecież nie znika :) Pozdrawiam przyszłe Mamusie Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam i to i to :P Pregna plus do końca ciąży, a po porodzie jak zaczęłam już karmić piersią to bardzo fajnie sprawdza się ta 250 DHA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam pytanie lekarz kazał mi brać pragnę plus a ja kupiłam pragną dha 250 to coś złego że nie kupiłam tak jak lekarz mi kazał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dha nie wiele w sobie ma prócz omega3. Za to pregna plus ma kwas foliowy, witaminy, jod. Musisz ją kupić i zacząć brać. Dodatkowo dha nie zaszkodzi, ale solo nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma to jak faszerowac się chemia. Każdy dobry lekarz powie że bogata dieta a nie tabletki z niby to witaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy dobry lekarz powie, że przy obecnej jakości składników odżywczych i w naszej strefie klimatycznej konieczna jest suplementacja dobrym 5skladnikowym preparatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale pregna plus też ma dha :) to jaka jest między nimi różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość i ja
Pregna PLUS w 1 tabletce zawiera: Olej rybi 100 mg, w tym EPA i DHA plus kwas foliowy, żelazo, wit D, jod. Pregna 250 zawiera natomiast w 1 kapsułce tylko: 250 mg DHA (kwas dokozaheksaenowy z oleju rybiego) Wg zalecenie PTG (polskiego tw. gin.): Jednym z najważniejszych składników diety w czasie ciąży i laktacji z grupy kwasów omega-3 jest DHA (kwas dokozaheksaenowy), którego naturalnym źródłem są tłuste ryby morskie, owoce morza i algi morskie. Zapewnienie prawidłowej zawartości w diecie i dostępności DHA dla organizmu podczas ciąży i laktacji może wpłynąć również na rozwój psychomotoryczny dziecka, ostrość widzenia oraz obniżenie ryzyka wystąpienia depresji poporodowej u matki . Biorąc pod uwagę korzyści wynikające z działania DHA na organizm matki i dziecka, kobiety w ciąży powinny w przypadku niskiego spożycia ryb i braku innych źródeł DHA, przyjmować co najmniej 600mg DHA codziennie. W przypadku wysokiego ryzyka wystąpienia porodu przedwczesnego proponuje się przyjmowanie nawet 1000 mg DHA dziennie. Ze względu na wpływ DHA na dalszy rozwój dziecka zaleca się także przyjmowanie DHA podczas laktacji w celu zapewnienia optymalnego jego stężenia w mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość labambaaa
brałam ją przez chwilę ciąży bo isiostrze zostało trochę witamin po porodzie i mi dała, potem ginekolog polecił mi eprzejście na mamadha premium, cała ciażę dobrze się czułam, wyniki idealne, maluuszek rósł zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hartinna
też brałam krótko ale przerzuciłam się na mamadha premium, ma wg mnie lepszy skład bo ma też dodatkowo magnez który też jest polecany na czas ciązy, bo zmniejsza ryzyko przedwczesnych skurczów, i też moje witaminy nie mają żelaza na któe bardzo kiepsko reagowałam i wcale nie jest obowiązkowe w ciąazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lajla

Ja brałam i pregnę plus i DHA. Pamiętajcie, że pregna DHA ma tylko kwasy omega3, więc jest uzupełnieniem. Mój ginek uznał, że moja dieta niestety dostarcza mi za mało kwasów omega3. No i muszę mu przyznać rację. Biorę więc obie  :) na plus jest to, że tabletki są małe i nie te z dha nie śmierdzą rybą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukułkaaa

Ale oprócz kwasu foliowego dobrze jest też dostarczać kw. dha, które też wspomagają prawidłowy rozwój ukł. nerwowego u dziecka. Dlatego dobrze brać wspominane mama dha, skład ma krótki i bardzo dobrze, ma wszytsko co trzeba . No chyba , że wyniki wskazują na to, że trzeba uzupełnić inne witaminy czy minerały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UlaLa
Dnia 6.02.2019 o 00:01, Gość Lajla napisał:

Ja brałam i pregnę plus i DHA. Pamiętajcie, że pregna DHA ma tylko kwasy omega3, więc jest uzupełnieniem. Mój ginek uznał, że moja dieta niestety dostarcza mi za mało kwasów omega3. No i muszę mu przyznać rację. Biorę więc obie  🙂 na plus jest to, że tabletki są małe i nie te z dha nie śmierdzą rybą

Racja. Dobrze mieć ginka, któremu po prostu się ufa i który się zna na rzeczy. U mnie wystarcza Pregna DHA. Z tą wielkością to też plus, bo dla kobiety w ciąży połykanie np. dużych tabletek czy kapsułek jest naprawdę mega niekomfortowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faszka

no ja to akurat nie używałam żadnej z tych, tylko mama dha premium, bo właśnie tam jest dha, ale nie tylko dha, bo oczywiście kwas foliowy, magnez jod i witamina d. potem tylko pod koniec ciąży brałam jeszcze żelazo i to mi spokojnie wystarczyło. tzn. podstawą była zdrowa dieta, ale to chyba wiadomo ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×