Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

O której kladziecie spac wasze dzieci 1 i 2 latki??? Luźny temat

Polecane posty

Gość gość
O proszę, jest 18 miesięczne dziecko chodzace spać ok 24 :) supcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i co z tego, że o 23 chodzi spać? przeszkadza ci to? a rytune mozesz sobie wprowadzac ile chcesz, dziecko i tak nie zasnie na rozkaz. my mamy scisly plan dnia od 4 miesiaca zycia i co? corka raz zasypia o 20.30 a raz o 23, zalezy czy spi w ciagu dnia i ile, jakie jest cisnienie, pogoda (jestesmy z mezem meteopatami, dziecko tez wrazliwe na pogode), wrazenia w ciagu dnia, mnostwo czynnikow. ja nei zasypiam na rozkaz, dziecko tez nie, w koncu to czlowiek a nie robot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę kładziecie dzieci spać tak wcześnie tj. O 19? Ja że swoim roczniakiem o tej porze to jeszcze na dworze jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka zasypia o 22-23, ponieważ ma w dzień dwie drzemki, nie potrafię jej w żaden sposób przestawić. Od samego początku mamy stały rytm dnia i rytuały, także proszę Cię nie oceniaj mnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roczniak - o 1940 jest jego bajka, wiec jesli nie zdazymy wykapac przed to najpierw baja, potem kapiel, mleko i kolo 2030 do lozka, ale jak ladna pogoda, to do 20 w ogrodzie urzeduje. Spi do 6. Nie musze w ogole budzika nastawiac do pracy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19, to jest normalna pora dla rocznego dziecka, na pewno nie jest nią 22, 23...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przynajmniej śpi to 9, a nie 6 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy kto co lubi ;). ja tam wolę mieć wolny wieczór, niż trochę więcej poranka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie nie ma zbytnio sensu porównywanie dorosłych ludzi, że nie zasypiają na siłę do dziecka...małe dziecko ma inne reakcje, potrzeby...zresztą kto tu mówi o zasypianiu na siłę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2,5 roku o 19 spi, o 7 wstaje 3 mce roznie, od 19 próbujemy kłaść, nieraz zasnie o 20-21 i wtedy spi do 5- mleko i spi jeszcze do 9, jak zasnie bliżej 22-23 to spi bez przerwy tak do 7-8 Ogólnie od 18 ogarniamy dzieci do spania, każdy ma swój przydział :D jak gdzieś jesteśmy to później kładziemy ale jak w domu to jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roczniak ogląda bajkę przed snem? Kim wy jesteście? Teen mom czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no moj ma 14 miesiecy i tez bajka jest przed snem:P wtedy zjada "kolacje" np.jajecznice,ok.19. pozniej kapiel,ubieranie,ksiazeczka, kasza z butelki,mycie zabkow i spanie. ostatnio, mimo rytualu od poczatku,przesuwamy wszystko na pozniej,bo wczesniej niz 21-21.30 nie jest w.stanie zasnac. wydluzyl czuwanie do ok.6 h i spi w dzieb ze 3h i nie ma zmiluj sie. wstaje kolo 7,drzemka kolo 13 trzy godziny i potem dopiero o 9 spanie. a jeszcze 2 miesiace temu o 19 mialam dziecko z glowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no akurat dla mnie bezsensem jest kładzenie dziecka o 19 czy jest senne czy nie ;) ktoś tu pisał, że dziecko kładzie o 19 a ono o 21 zasypia - przeciez to męczarnia dla malucha, 2 godziny zmarnowane, w tym czasie można się wspólnie powygłupiać, poczytać, pobawić...mam wrażenie, że ludzie, którzy nie lubią spędzać czasu z dzieckiem, starają się je usypiać o wczesnej porze żeby mieć spokój...ja pracuję,wraca m często do domu o 17 i co? mam o 19 córkę uśpić bo tak? a gdzie czas na wspólne zajęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no jak się pracuje do 17, to inna bajka...mój ma 1,5 roku i najczęściej do 19.30, ale nie usypiam go od 17 ;), zasypia najczęściej do 20 min...nic na siłę, ale tak szaleje w dzień, że to jest dobra pora, poza tym ja mu poświęcam większość czasu w ciągu dnia, więc też bez przesady żeby i do 22 się z nim bawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka ma 2 lata, sama odpływa o 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha. Jestem podstarzala teen mom, bo mam 32 lata i pisze wlasnie doktorat. Ale na wychowaniu dzieci sie nie znam, powinni zabrac mi dziecko. Banka trwa 7 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak powinni ci zabrać dziecko jak rocznemu puszczasz bajkę na noc...a co z tego że piszesz doktorat, to znaczy że taka mądra jesteś i już wszystko wiesz? dla mnie to nieudolność rodziców jak dziecko roczne idzie o 22, 23 spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja się wtrące mam duze córki juz 10 - latkę i 7 - latkę , ale pamietam jak miały rok zwłaszcza jedna .Potrafiła isc o 19 spać i o 22 wstac i barłozyć do 3-4 rano , watpie czy któraś mama do tego czasu sie by bawiła z dzieckiem .Zwłaszcza jak trzeba wstac do pracy , ja właczałam bajki , radio bo chciało mi sie spać i tak było na okragło .Przesunełam godziny spania i szła spać o 22-23 i spała do 5-6 , pamietajcie mamy kazde dziecko jest inne u mnie wyciszanie lulanie itp nie pomagało kazdy zwraca uwage jak nie ma problemu z dzieckiem :) Jeszcze jedno dobrze ze dziecko z dnia nocy sobie nie zrobilo a z nocy dnia bo i taki przypadek znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka 15 miesięcy zasypia najczęściej okolo 22. Czasami zdarzy sie ze pojdzie spac o 20-21 ale rzadko. Tez oglada bajkę przed snem. Wcześniej zwyczajnie nie chce chodzic spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas roznie,tez zalezy o ktorej wstanie rano,potem o ktorej i jak dluga sobie drzemke zrobi popoludniu,zazwyczaj ok 20 30 syn jest kapany.,ma 18mies,czesto spi ok 21ej,sa dni ze o 19ej ma kąpiel bo drzemka była ok 12ej i juz 19 30 spi,a bywa i tak ze ok 22 30 dopiero zasypia,my tez wprowadzilismy rytm dnia ale co mi z tego rytmu jak wstanie ok 16 30 czasem ,wiec napewno o 19ej wtedy nie pojdzie spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn- rok i 2 miesiące zasypia między 20:00 a 21:00, wstaje między 7:00 a 8:00 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depilove
Przypadek mojego 2-letniego bratanka to jakaś masakra!! ok. 20.30 kąpiel, później dojadanie resztek ciasteczek/chrupek/kanapeczek z całego dnia. Następnie zabawy, które z wyciszaniem nie mają absolutnie nic wspólnego (chowanego, wyścigi, łapanki, wysypywanie zabawek na środek pokoju), później na zmianę łyk mleka, łyk kaszy w trakcie oglądanie jakiejś bajki albo pobudzające rozmowy. Ok 23 złości, że dlaczego on jeszcze nie śpi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejeterki sa jakies niepowazne. Jesli dziecko ma ustalony rytm dnia i jemu i rodzicom nie przeszkadza pozniejsze chodzenie spac, to Wam nic do tego. Jakbym tym rodzicom i jeszcze tym od bajek pozabierali dzieci, to chyba te nieliczne siostry milosierdzia by musialy sorocincr pozakladac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dzieci (1,8, prawie 5 lat i ponad 6 lat) ida spac o 19.30 -20.00..mala raz dziennie spi i o 19.00 wpada w nirwane i chce spac...strasze trzeba troche zagonic, w weekendy moga slugo siedziec, najczesciej chcia cala noc, ale wytrzymuja do 21- 22 w sobote zawsze im mowie, ze prawie cala noc nie spaly;)...moj brat ma synka 2,5 roku...idzi spac o 23, budzi sie o 4 a rodzice durni wstaja i sie z nim bawia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście nie znam nikogo kto dzieci kładzie o 23 spać....no oprócz mojej inteligentnej mamusi co swoją czterolatke kładzie spać jak jej sie zechce i śpią razem do 1 ej po południu. To juz trzeba przemilczec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma jedna drzemkę w dzień 12-14najczęściej zje zupe i idzie spać. zasypia pi 21. Córka skończy 2 lata w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn pod koniec lipca skończy 2l.Wstaje zawsze o 7 ;) kąpiel ok 21 i spać.Dodam jeszcze,że coraz częściej nie śpi w dzień i tak nie "pada" wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaCóreczki
Jejuuuu, ale mnie pocieszyłyście :D Myślałam, że to, że moja 2.5 latka odpływa dopiero koło 21-22 to fenomen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23:19 nieudolna to jesteś Ty cebulaku jeden, bo nie potrafisz pojąć prostej reguły : KAŻDE DZIECKO JEST INNE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 lata, idzie spać o pierwszej w nocy, wstaje 8 rano, śpi w dzień godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×