Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość habren

Dziwne wyniki beta hCG

Polecane posty

Gość habren

Byłam w środę u ginekologa, ponieważ test ciążowy pokazywał dwie kreski. Pani mnie zbadała i stwierdziła, że owszem- "coś" tam jest, ale nie może potwierdzić ciąży na 100%, bo jest "to" tak małe, że nie da się "tego" zamierzyć nawet w milimetrach. Twierdzi, że jest to drugi, maksymalnie trzeci tydzień ciąży. Jeśli to w ogóle ciąża. Dla pewności poszłam dziś zrobić badanie krwi, które wykazało wynik beta-hCG 4864, wskazujący na tydzień 5 do 7. Nie wiem teraz co mam o tym myśleć, skoro wiem, że wg tego kiedy ostatnio współżyłam i kiedy miałam miesiączkę, jestem w 3. lub maksymalnie 4. tygodniu, ale na pewno nie w 5. czy tym bardziej 7.! A nawet jeśli, to dlaczego na badaniu usg pęcherzyk jest tak mały? Czy jest możliwość, że się nie rozwija? A może mam zbyt wysoki poziom beta-hCG świadczący o ciąży mnogiej lub choruję na zaśniad groniasty? Już sama nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć. Pomóżcie, dziewczyny! Miała któraś z Was podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
beta jest na tyle niska, że nic dziwnego, że na usg nic nie widać, a normy są jedynie orientacyjne, ważniejszy jest przyrost, bo "widełki" bety są dosyc szerokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4864 to wcale nie jest niska beta. Zrób drugą po 48godz. Wiek ciąży liczy się od ost. okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niska na tyle, że nic nie widać na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habren
No właśnie wiem, że to nie jest niski wynik. Ale zdecydowanie za wysoki jak na mój 3. czy 4. tydzień, w którym raczej jestem (wiem kiedy współżyłam mając dni płodne, więc potrafię to określić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyno czy Ty rozumiesz, że beta to wynik orientacyjny? powtórz po 48 godz, bo jednorazowe badanie nie świadczy o niczym, poza tym że jesteś w ciaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy miałaś ostatnią miesiączke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habren
czy musisz być od razu niemiła? to moja pierwsza ciąża i to chyba normalne, że trochę świruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie , nie sugeruj sie nigdy wynikami bety. Ważne, że jest wysoka więc to raczej ciąża, tutaj ważne jest żeby przyrastała. A wiesz to tylko hormony więc różnie rosną jedne mają wysokie inne niższe wyniki ale ważne by odpowiednio przyrastały. A czasami tak szybko rośnie bo są bliźniaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie byłam niemiła? poza tym skoro zadajesz pytanie, to czytaj odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habren
21 kwietnia i trwała tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
habren ale ciąże nie liczy się od płodnych ani od zapłodnienia i współżyvia tylko od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jestes w 5 tc i beta jest jak najbardziej ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jesteś w 4 tygodniu i 4 dniu ciąży. Wiem co mówie sama jestem obecnie w ciąży. Tak to się liczy. Czyli w 4 skończonym tygodniu jesteś. Ja miałam w 5 tygodniu bete 1060. Różne są jej wyniki ważny jest jej przyrost. A w ogóle to nie kombinuj daj sobie na wstrzymanie bez sensu. Idź do ginekologa za jakieś 3 tygodnie. a tym czasem zrelaksuj się. Jakimś cudem o tym nie myśl ciągle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habren
dzięki za udzielone odpowiedzi:) może rzeczywiście za bardzo się przejmuję. po prostu zestresowało mnie trochę to badanie ginekologiczne, po którym pani ginekolog stwierdziła, że tam prawie nic tam nie ma. a myślałam, że już powinna umieć rozpoznać ciążę. dlatego wystraszyłam się, że może coś jest nie tak, że może płód nie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieeeee, ciąże dziewczyny idą potwierdzać 6-7 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ja Cię rozumiem sama pobiegłam w 4 tygodniu. :D mam zapisane na badaniu że pęcherzyk miał wtedy 0,25 mm więc nie wiem może mój gin miał jakimś cudem super sprzęt? bo na tym sprzęcie robi też 3/4 D badania więc może dlatego stwierdził ciąże. Ale tez powiedzial bardzo wczesna trzeba czekać, prosze przyjsc za jakieś 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
habren kochana to jeszcze nawet nie jest płód, jeszcze nawet fasolki nie ma. Jest sam maleńki zapłodniony pęcherzyk i dopiero z niego wytworzy się ciałko żółte w 5-6 tygodniu. potem z tego ciałka zacznie rosnąć dzidzia. I gdzieś w 7 tygodniu będzie maleńka maleńka tzw 'fasolka' w 7-8 tygodniu jak pójdziesz masz szanse zobaczyć bijące już serce. Dlatego polecam się wstrzymać do tego czasu. :) pamiętam, że u mnie stwierdzono bijące serce w 6 tyg i 2 dniach. Ale dlatego tylko, że leżałam wtedy w szpitalu pod kontem czy nie poroniłam. nie stresuj się jak ja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×