Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fiku mikuuu

Co sądzicie o deklaracji wiary lekarzy

Polecane posty

W deklaracji lekarz deklaruje się, że odmawia przepisania tabletki antykoncepcyjnej, zabiegu invitro, eutanazji, aborcji. Z mojej strony - jestem katoliczką, ale uważam, że cierpi tylko dobro pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już widzę jak odmawia ha ha, kasy od firmy farmaceutycznej nie dostanie i kobiety pójdą do innego, to się nawróci i zacznie przepisywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli nie ma przeciwskazań i pacjent wyraźnie sobie tego życzy to lekarz nie powinien mieć prawa odmowy, jak mu nie pasuje to niech zmieni zawód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
deklaracja jest ok i choć to walka po części ideologiczna ma wymiar również praktyczny i merytoryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale taki lekarz na usługach NFZ (nie mówię o prywatnych usługach) ma obowiązek świadczyć usługi, które dopuszcza prawo, czyli np. przypisać środki antykoncepcyjne, nie wyobrażam sobie żeby ginekolog odmawiał usługi, po którą idzie duża cześć kobiet do owego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja sobie nie życze by jakiś lekarz nakazywał mi jak mam żyć i w jaki sposób się leczyć, nie ma nic gorszego od fanatyzmu religijnego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak ja mam zaburzenia hormonalne to co też mi odmówi leczenia, bezsensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głupota , lekarz ma leczyć a nie przekładać wiarę nad dobro pacjenta . Medycyna nijak masie do teologii . Sprawdźcie sobie jaki stosunek miał Kościół do transplantacji na początku XX w. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kościół juz wp*****la sie gdzie sie tylko da, niech lepiej sie skoncentruje na pedofili i pomaganiu ofiarom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niech ta baba zajmie się sobą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to baba to fanatyczka religijna, średniowiecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolejny dowód na to że katolicyzm krzywdzi osoby słabsze które nie mogą/umieją się bronić- kobiety, zaraz po ofirarach pedeolifili a wszystko w imie Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
komórki w procesie vitro są dobierane przypadkowo w naturze nie doszło by do takich koligacji ze względu na ryzyko błędu genetycznego urodzi się więc wiele dzieci z wrodzonymi wadami które nie miałyby miejsca gdyby decydowała natura eutanazja aborcja to zamach na życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
deklaracja jest chorym wymysłem bandy chorych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kazdy ma prawo do decydowania o sobie, swoim zyciu i swoim ciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chorym wymysłem chorych katolickich fanatyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko co inne jest złe, horyzonty myślowe rodem ze środniowicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki debil , który podpisał deklaracje , z miejsca powinien wstąpić do klasztoru , powinien zostać księdzem ,a wykonywanie zawodu powinno mu się osebrać'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierdolcy  w kitlach
Taki lekarz się nawróci na zdrowy rozsądek dopiero wtedy, kiedy jego żona zajdzie w ciążę w wyniku g****u a płód będzie uszkodzony, on zachoruje na nieuleczalną chorobę i będzie zdychał z bólu. Lekarzu, lecz się sam. Na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Deklaracja wiary? W prywatnych gabinetach,już tych lekarzy,deklaracja wiary,tak mocno nie obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pamiętam czasy kiedy to lekarze gin.nagminnie robili zabiegi usuwania ciąży,kolejki wtedy były jak pacjentów chorych na grypę.ąle po latach ci sami lekarze mieli okrutne wyrzuty sumienia,starość i refleksja nad swoim postępowaniem nie pozwalała im żyć spokojnie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Deklaracja wiary powinna mieć miejsce w każdym nowoczesnym państwie, które uznaje się za liberalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie znam takich, ginekolodzy tylko patrzą aby wypisać kobiecie tabletki bo niby czym maja leczyć ja się pytam? Co do twojego pytania, uwazam że taki lekarz to zwykły konował nawet nie zasługuje na miano znachora bo tamci przynajmniej ziółkami leczą, choc oczywiście zdaję sobie sprawę że tabletki są szkodliwe dla niektórych pacjentek (w tym dla mnie) ale jak trzeba to trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym jestem za legalizacja aborcji na zyczenie oraz za eutanazją, do in-vitro nie jestem przekonana z powodów które juz zostały przytoczone przez któregoś z gości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądzę, że gdyby przedstawiciele jakiegokolwiek innego zawodu odpierdolili taki numer zostaliby wywaleni na zbity ryj :) ale nie lekarze :o Wyobraźcie sobie że każdy z was napisze sobie deklarację, że nie będzie w swojej pracy wykonywał jednego niewygodnego obowiązku...:D ciekawe co lekarz powie kiedy w mięsnym sklepowa odmówi pocięcia mięcha na porcje bo nie lubi i jej nieprzyjemnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa i uważam, że w państwowych szpitalach nie powinni być zatrudniani tacy lekarze. Mogą sobie wymyślać co chcą, mogą mieć sumienie...ale za państwowe/nasze pieniądze powinni wykonywać bez mamrania WSZYSTKIE swoje obowiązki i koniec. A jak nie to wypad, niech sobie jadą za granicę i tam podpisują deklaracje :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do aborcji, eutanazji i in vitro - lekarz powinien mieć pełne prawo do własnych poglądów w tej kwestii przecież nie trzeba być wcale katolikiem, ani nawet chrześcijaninem aby nie popierać powyższych więc nazwa "deklaracja wiary" jest średnio trafiona jest wolność wyznania, poglądów i orientacji, więc wolność moralna też powinna już dawno być natomiast do tabletek anty mam mieszane uczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe co lekarz powie kiedy w mięsnym sklepowa odmówi pocięcia mięcha na porcje bo nie lubi i jej nieprzyjemnie smiech.gif Też o tym pomyslałam i bardzo chętnie taka deklarację podpiszę, a jak się uciesza panie sprzatające :D nie będą musiały myć kibli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tez bardzo dobrze trafiony przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×