Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Ogród. Co posadzic jako 'ścianę' we wietrznym ogrodzie?

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie. Kupilismy dom do wykonczenia, chcemy na Święta Bożonarodzeniowe wejsc. Dom stoi na bardzo wietrznym miejscu. Jedyne miejsce gdzie nie wieje jest....za domem, gdzie jest jednoczesnie tylko podjazd i garaz wiec nie moge go inaczej zagospodarowac i jedyne miejsce do posiedzenia jest jedynie na 'wygwizdowie'. Chce juz cos tam posadzic, zeby szybko rosło, nie chce marnowac czasu. Pol roku to zawsze cos, moze niewiele ale jednak :) Ma ktos taki ogrod? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najszybszy, najprostszy i jednocześnie najpaskudniejszy dla mnie sposób to zasadzenie szpaleru tujowego z fastigiaty albo szmaragda duże, dwumetrowe rośliny kupisz od plantatora po 20 zł za sztukę do tego torfu trzeba dokupić i jazda z łopatą zależy, ile tego płotu masz do obsadzenia, ale ogólnie to nie wychodzi tak dużo tuje sadzi się co 70 cm, dwumetrowe od razu stworzą Ci ścianę zieleni na pasującej Ci wysokości potem je tniesz i masz temat z głowy na lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslalam o tujach, ale na tej dzialce sa juz posadzone drzewka naokoło. Sosny , ale sa mi moze one do pasa, wiec chcac je wyrwac, zeby mi mąż awantury nie zrobil, chce posadzic cos co szybko rosnie. Chyba ze posadzic rzad tui zaraz za rzedem sosen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli jest miejsce, to można ciężko będzie wykopać dołki w korzeniach sosen, ale jest to do zrobienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zywoplot z tui odpada : " Stanowisko dla tuj powinno być słoneczne lub półcieniste i osłonięte od wiatru"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tuje szmaragd sa chorowite wnioskujac z tego co pisza inni. Moze cos innego na wysoki żywopłot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posadz zywopłot z grabów.Rosną szybko,pieknie wyglądają ,dają się idealnie ciąć ,są mało wymagające,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie chodzi mi o sam żywopło jako płot, tylko coś wysokiego bardzo zeby zahamowało ten wiatr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tymi sosnami co chcesz je wyrwac - nie szkoda? Moga się poniszczyć jak je przesadzisz w inne miejce , chyba że będziesz dbałą o ciągłe nawadnianie , nie wiem... Ja tak przesadzałam i mi połowa padła , przezyły tylko te którym zamontowaliśmy nawadnianie dokorzeniowe Ono jest przy przesadzaniu starszych drzewek bardzo skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to jest to nawadnianie dokorzeniowe ?????? napisz coś więcej o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys juz przesadzalam ze szwagrem stare tuje... wszyscy naokolo kiwali glowami i sie smiali ze daremna robota.... WSZYSTKIE 10 szt sie przyjelo pieknie :) Z dnia na dzien zywoplot sie pojawil :) Tylko duzo podlewal potem. Jezeli chodzi o te sosny... Myslalam zeby ich nie wyrywac, a posadzic cos zaraz obok nich.... Ale nie wiem jak to zda egzamin za pare lat.... Jak narazie rosna one za wolno a ja nie moge tyle czekac bo mnie zwieje calkiem do sasiada :) Otworze jedno okno i mam taki przeciag ze glowa mala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To naucz sie cierpliwosci...jak juz rosna sosny,to niech zostana,bo beda rosly szybciej,sa juz na swoich miejscach i nie warto ich niszczyc a wiatry nie wieja codziennie,wiec tez mozna to zaakceptowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie sęk w tym, ze jak jest na ogol bezwietrzna pogoda.. tam no powiedzmy zefirek... ale jak lekko wieje normalnie, zwykly wiatr, to tam łep urywa :D wiec raczej na 10 lat cierpliwosci mi nie wystarczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można kupić wysokie drzewka i posadzić. Widziałem kilka dni temu ktoś sprzedawał drzewka jakieś iglaki. 180 cm po 16 zł. Może poszukaj czegoś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niezle, chyab faktycznie sie rozejrze za czyms taki, myslalam ze to jest drozsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przesadzasz z tym "wiatrem,ze lep urywa"...Mieszkam tez w miejscu,gdzie czasem to na prawde lep urywa,ale bez przesady..... Mieszkam w gorach i na wzniesieniu,ktore jest odkryte,wiec wiatry mi nie obce,jesienia jeszcze halne i wichury,ale wiosna i lato to jest przyjemnie.Mialam sosny,ale snieg je polamal,teraz zostaly tylko duze jodly i stara jablon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skad wiesz ze przesadzam? Przeciez nie wiesz gdzie mieszkam. Rozejrze sie poprostu za podrosnietymi drzewkami, a jakie wybrac, popytam w szkółkach roznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze myślisz, najlepiej własnie tam podpytaj, o jakies stabilne drzewka czy iglaki, albo u ogrodników typu http://www.ogrodycorylus.pl - mi doradzili żywopłot, który nieźle się sprawdza, ale chyba nie wieje u mnie aż tak, jak u ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie żywopłot, ale przy tym pamiętaj o tym, żeby mieć odpowiednie narzędzia do jego pielęgnacji. Ja mam takie; http://www.zmwalkiewicz.pl/ i jest bardzo okje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupowałam rosliny stad www.wogrodzie.pl/index.php i mpge polecic te hurtownie, maja naprawde indywidualne podejscie do klienta i warto zajrzec do nich i wybrac jakies roslinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja myslalam o jakis iglakach. W www.agroteam.pl znajdziesz nawoz do iglakow. Dzieki niemu drzewka beda lepiej rosly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też kiedyś przez to przechodziłem. Na szczęście kolega polecił mi firmę http://www.phu-adviser.pl która zna się na roślinach, na sadzeniu i oni doradzili mi że w miejscu które jest nieszczególnie dobre bo jest na przeciągu to najlepiej będzie wyglądać oczko wodne, albo fontanna. Można też mieć jedno i drugie dla lepszego efektu. Mam takie oczko wodne w centralnej części ogrodu i jestem bardzo zadowolony, bo miejsce nie jest puste a przyciąga ludzi. W oczku mam rośliny i ryby. Fantastycznie to wygląda. Skorzystaj z pomocy tej firmy to ci pomogą zagospodarować posesję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej nadają się krzewy iglaste. Ja kupiłem do swojego ogrodu jałowiec w http://www.iglaki.agro.pl i wygląda to bardzo fajnie. Mają tam duży wybór takich roślin, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy jakoś tak ustawiony dom, że jest sporo wiatru. Aby się trochę osłonić mamy zamontowane panele drewniane, a do tego posadzone cisy ze szkółki końca. Całe to połączenie jest estetyczne i właśnie chroni przed nieprzyjemnym wiatrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×