Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
zdobyłam 31 punktów JUPIIII !!!!! test uważam za trudny po wyjściu z sali miałam mieszane uczucia , stres był okropny do momentu uzyskania poprawnych wyników. Życzę wszystkim pozytywnych wyników pozdrawiam z podkarpacia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieważne kiedy to zrobisz, ważne aby sprawdzić temp tuż przed podaniem i powiedzieć np. "Pokarm ma ok. 30 stopni, mozem rozpocząć karmienie". Improwizuj a będzie dobrze :) i dużo mów do podopiecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich..... u nas na praktycznym co druga zapomniała sprawdzić temperaturę pokarmu, ja dałam sie na sposób by łyżeczkę położyć na kubek z pokarmem, wtedy nie zapomnicie tego zrobić- sama tez sie zawiesiłam i już chciałam naciagnać mleko- a tu łyżeczka :-) od razu sprawdziłam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proszę o przesłanie kryteriów andza94@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o temp. pokarmu to nie podgrzewamy, sprawdzamy łyżeczką tylko czy nie jest za gorące- nie wolno sprawdzać przez wypuszczenie na swoje przedramię kilku kropli ze strzykawki, przecież można dotknąć swojej skóry, więc gdzie zasady higieny? a z tym gazikiem- to u nas był- jednak używaliśmy do oczyszczenia końcówki sondy po karmieniu. tak nas uczyła kobieta która jest tez w komisjach egzaminacyjnych na opiekuna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie dziwi , te pytania nr 29 ze odp to 20 mililitrów powietrza a nie 50 mililitrów wody. U mnie wszyscy poznaczali odp 50ml wody. Ale błąd albo nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie różnie uczą a później wychodzą z tego klocki jak z tą stopą we wszystkich książkach było że myjemy od stopy, ale nam cały czas wpajano że najbrudniejszą część ciała leżącemu pacjentowi zawsze myjemy na końcu i tym się kierowaliśmy to samo dotyczy sprawdzania wody miałam tu duże wątpliwości nie pasowało mi to co zakreśliłam, ale te pytania były niestety bardzo podchwytliwe na tych najłatwiejszych się wyłożyłam ale mam nadzieję że wszystko inne dobrze przeniosłam i że zdałam bo to co jest na arkuszu to nic przecież nie znaczy ważne to co poszło do CKE niestety dwa miesiące niepewności i jeszcze za tydzień praktyczny najważniejsze by tu czegoś jeszcze nie odwalić bo stres niestety ciężko u mnie opanować TACHYKARDIA do kwadratu POZDRAWIAM WSZYSTKICH PO I PRZED JESZCZE EGZAMINEM PRAKTYCZNYM PS. Choć wiemy co będzie to i tak stres jest niesamowity. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie brzmi: aby sprawdzić położenie zgłębnika w żołądku, należy przyłożyć stetoskop w okolice nadbrzusza i wprowadzić ? odp. 20 ml. powietrza bo sprawdzasz położenie zgłębnika a woda jest do przepłukania zgłębnika przed i po jedzeniu. tak u nas uczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawiązując do wątpliwości kolezanki co do kolejności mycia kończyny dolnej- to fakt najbrudniejsza zostawia sie na koniec- u pacjenta leżacego stopa jest przeciez czyściejsza od pachwiny. to chyba logiczne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nas do egzaminu uczuli- sprawdzić położenie sondy przez podanie 20ml powietrza, następnie aspirowanie również 20ml powietrza, nastepnie podanie podanie 50ml wody w celu oczyszczenia sondy, później 2x po 100ml pokarmu i ponownie podać 50ml wody w celu przepłukania sondy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona43 i bardzo dobrze Cię uczyli- zgadzam się co do stopy i co do 20ml powietrza, bo w pytaniu jasno było napisane, że sprawdzamy położenie zgłębnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po zmianie koszuli nocnej sciagamy ten fartuszek myjemy rece i wracamy zakladamy nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jak ta lyzka sprawdzic? nie wiem czy u nas bedzie jak nie to na reke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nas uczono że zmieniamy tylko rękawiczki, a fartucha nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gosc z 18,15 tak łyżeczką najpierw wode,potem mleko nad dłonia od wewnatrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do iwona 43 tak ma byc jak piszesz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćM
Hej. Ja zrobiłam 4 banalne blędy , ze stresu. Co do sprawdzania temperatury pokarmu. Ja jestem juz po praktycznym i temperature sprawdziłam dotykajac kubkiem wewnetrzne miejsce na przedramieniu mówiac " temperatura zupy jest w normie" I to było jako dobrze. W kryteriach jest "czy sprawdziła temperature pokarmu" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosiłabym o podanie kryteriów egzaminu praktycznego ola_08@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćM
wysłane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez Prosiłabym o podanie kryteriów egzaminu praktycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez Prosiłabym o podanie kryteriów egzaminu praktycznego martunia123641@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćM
podaj email

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćM
poszły :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ja też mogę prosić o kryteria? sandra_150@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie już opiekun
mam 36pkt :) nie jest źle :) nie był trudny ten test,więcej nas straszyli przed...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prośba do gościaM też o kryteria czy możesz mi przesłać na mejla renata_nowa@wp.pl. Będę bardzo wdzięczna:). Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też bardzo proszę o przesłanie kryteri na mejla renata_nowa@wp.pl Dziękuję serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakim czasie wpisujemy te problemy po czy przed zadanie,m/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celka77888
Mogłabym poprosić kryterię egzaminu praktycznego byłabym wdzięczna. celkak23@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×