Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość iwonus
No właśnie i w tędy odciagasz 50ml. czyli to powietrze i ewentualną treśc. tak nas uczyli i tak robiłysmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonus
A to powietrze w sondzie chcesz zostawić ??? Dziwne ???trzeba je odciągnąć. Prawda ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odciągasz tyle powietrza ile wpuszczasz- czyli 20ml, nie masz uprawnień by wysysać pacjentowi żołądek. To wodę wpuszczasz 20ml dla przepłukania, a po jedzeniu 50 ml znowu wpuszczasz. Jesli chcesz sprawdzić położenie sondy sposobem z odessaniem soków żołądkowych to musisz mieć albo papierek lakmusowy i musisz znać prawidłowy odczyn chemiczny, albo zanosisz to do laboratorium . Wątpię by ktoś to robił na egzaminie, chyba, że się mylę ale do tej pory nikt nie pisał że tak robił przed komisją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o kryteria jenny032@wp.pl.Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonus
O czym piszesz jaki żołądek wysysac. Nas tak uczyli. Że odciąga się 50. Każda szkoła inaczej. Więc nie mów bo u nas w szkole tak mówili. Że trzeba Odessac. Tyle. nie rozumien po co takie madrosci uskuteczniasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo proszę o kryteria na asit1@wp.pl Może ktoś posiada algorytmy karmienia przez sondę bo znaleziony przeze mnie adres poczty na której miały być algorytmy nie istnieje chyba już :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domyślam się, że poczta została zlikwidowana dlatego, że osoba, która chciała pomóc , założyła pocztę, jako fachowiec udzielała dużo cennych wskazówek została nieprzyjemnie potraktowana na forum. Wcale tej osobie się nie dziwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo proszę jeśli ktoś byłby tak miły i mógłby mi przesłać kryteria oceniania to będę zobowiązana jenny032@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos moze napisac jak uzupelnic problemy opiekuncze karmienia przez zglebnik pani Teodory. Z gory serdecznie dziekuje. W naszej szkole wogole nie uczono karmienia. Jestem samoukiem ale tez jestem dobrej mysli. Dzieki Aga za bloga. Jest zawalisty. Dla reszty dziekuje za cenne uwagi i informacje. Zdaje jutro o 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo prosze o kryteria oceniania. zuk802@wp.pl. Z gory serdeczne dzieki. Aga czemu nie mozna wejsc na Twego bloga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda Aga, ze tak musialo byc, ale zdazylam zrobic notatki i mam nadzieje ,ze bedzie dobrze. A jak poszedl Ci egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam te wszystkie materiały gdyby ktoś chciał to chętnie się podzielę. Mój adres aga23034@gmail.com Egzamin poszedł super, zero błędów i gadałam do manekina jak nakręcona z nerwów. Mówiłam głośno każdą czynność w magazynie, przy łóżku, przy zlewach, bo to mnie mobilizowało by nie przyspieszać i zachować spokój. Wszyscy zdali u nas, a wieczorem wczoraj imprezowaliśmy. Trochę szkoda, że to juz koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga a czy masz kryteria oceniania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1966
Wszyscy zdali ,znacie już wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komisja po egzaminach naszej magister powiedziała, że wszyscy zdaliśmy praktyczny, a wyniki oficjale i dokładniejsze będą w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga ale popelnilas jeden blad. Pomiedzy porcjami pokarmu trzeba podac 50 ml wody. 100 pokarmu, 50 wody i dopiero druga porcja 100 ml pokarmu. Oczywiscie przed i po karmieniu tez po 50 ml. Bilans plynow 200 ml. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie ma błędu, ma być podanie płynu 20ml przed karmieniem, potem 2x100ml pokarmu i na koniec 50ml wody. Tak zrobiłam i nie miałam błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według tego co piszesz to nawet nie wychodzi 200ml wody, albo ja nie rozumiem. 200 ml ma być podane ale pokarmu, nie wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do koleżanki,która "wzięła odp.w kółka" Niestety mam złą wiadomość-nie zda egz.,gdyż mimo najszczerszej woli ludzi...gdyby dziewczynie chcieli pomóc...to egz.sprawdza maszyna,to idzie komputerowo,dlatego nie dość że ma być zamalowane,to jeszcze bardzo dokładnie,żeby maszyna odczytała i jeszcze jedna ważna rzecz-nie może być zamalowane żelowym długopisem.I musi byc czarnym,nie niebieskim!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też bardzo proszę o kryteria do egzaminu. e-mail kasia.maly16@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również bardzo proszę o kryteria do egzaminu. e-mail kasia.maly16@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćć11523
Również bardzo proszę o kryteria do egzaminu. e-mail kasia.maly16@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosze o przeslanie kryteria oceniania na praktycznym kaczoreczka@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytajcie może forum dokładnie gdzieś od 6 strony , ludzie opisali swój egzamin, wszystko jest tam ujęte , również to na co należy zwrócić uwagę. W każdym zadaniu każdego roku okazuje się, że diagnostyka problemów jest w zadaniach- wystarczy dokładnie przeczytać. To było na zajęciach w trakcie nauki. Do tego trzeba znać czynności związane z zadaniem, zagłębić się w algorytmy i już wiadomo co i jak. Tymczasem na forum czytacie tylko ostatnią stronę zamiast włożyć ciut wysiłku i poczytać to co ludzie tu opisali, a są to bardzo pomocne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×