Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Odnośnie pampersa ;) algorytmy nas pewne pokonają.... Ciechanowicz mycie nogi leżącego wskazuje od stopu i podudzie, udo i pachwina. A u Szwałkiewicz jest już inaczej... Myśmy przy zmianie pampersa od razu odwracali pacjenta od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nas uczono, że pacjenta przewracamy do siebie. mnie przynajmniej było łatwiej i wyciągnąć stary i włożyć nowy pampers. ale wydaje mi się, że oba algorytmy są poprawne, jeżeli zostały one uwzględnione w literaturze fachowej. grunt, żeby zrobić resztę poprawnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
algorytmy względem mycia nóg oczywiście ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia z Krakowa czemu sie dzis nie odezwalas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak waszym zdaniem z tym przelozeniem pacjenta na wozek, najpierw kladziemy koc na wozek??? i przykrywamy nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my nigdy nie kładliśmy koca na wózek. przenosiliśmy pacjenta z łóżko na wózek i przykrywaliśmy go kocem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnośnie pielucho majtek, bo tak się mówi fachowo zawsze zmieniamy pacjentowi przywracając pacjenta plecami do nas i zmieniamy od pośladków, jak by był stolec to jak byś umyła gdyby był odwrócony do ciebie przodem, to w praktyce nie możliwe mialabys cala pościel do zmiany, musice mieć trochę wyobraźni i myśleć jak by fantom był normalny człowiekiem ....egzaminy na spokojnie jak się spokojnie skupicie to będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie uczono ze łatwiej jest położyć koc na oparciu wózka bo łatwiej go okryć a musisz okryć plecy i jeszcze nogi trochę ale wybór należy do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieluchomajtki: wymiana jak i zakładanie. Pracujemy przy pacjencie od jego prawego boku. I przy wymianie/zakładaniu obracamy pacjenta na LEWY jego bok. Od siebie. Przed ściągnięciem zawsze podkładamy podkład jednorazowy. Przed założeniem pieluchomajtek zawsze musimy je aktywować. Jak i nałożyć kosmetyk ochraniający pośladki. Jeśli jest pacjent leżący - można wykonać masaż pośladków - przeciwodleżynowy. Pieluchomajtki zakładamy gdy pacjent leży na boku. Nie wyobrażam sobie by pacjenta z nadwagą obracać przodem do siebie i wisieć nad nim i mu obcierać pośladki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edit: pieluchomajtki podkładamy pod leżacego na boku pacjenta - wsuwając ich dalszy bok jak najbłębiej (tak jak przy zmianie z pacjentem leżacym prześcieradła/podkładku). Następnie pacjenta kładziemy na plecach i kończymy zakładanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na egzamin pisemny kaxali wam przyniesc kalkulator ? Tak jak nam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy na teorii beda tez tematy z przedsiebiorczosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten kto dostał ze szkoły indywidualny harmonogram zdawania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie ten wie co ma przynieść:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nic mię kazali...dowód i długopis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość dziś TEGO NIE WIE NIKT !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tematów z przedsiębiorczości nie będzie to było w starym systemie zdawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Gościa z wczoraj, godz. 19:44 Dlaczego uważasz, że jesteśmy nieprzygotowani? To, że się dopytujemy, to nie znaczy, że jesteśmy źle przygotowani, tylko najzwyczajniej w świecie, w życiu codziennym wiele rzeczy robi się inaczej niż w algorytmach. Więc nic dziwnego, że się trochę boimy. Pozdrawiam Cię jednak i życzę sukcesów zawodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie zdenerwuje to bede robic tak jak normalnie bym zrobiła a nie wg algorytmow bo czlowiek przez nie jeszczze bardziej glupieje i w konsekwencji zastanawia sie na nad bardziej prozaiczna rzecza jak chocby zmiana pampersa... Pewnosc siebie tez jest wazna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym pampersem zgodzę się że na lewy bok układamy. Ale jeśli pacjent ma lewa rękę chorą to co chyba nie polozymy na niej stronie? Tylko właśnie na prawy bok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ków
a nie można wtedy zastosować opcji "Panie Zbyszku, proszę się odbić piętami i unieść pośladki"... wtedy nie przekręcamy pacjenta na boki, tylko wysuwamy i wsuwamy pampersa (jak i podkład) pod uniesionymi pośladkami. Tyle że w tym wypadku jedną ręką sami musimy unosić pupkę :) manekina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to na za znaczenie czy na lewy czy na prawy bok? Wazne po ktorej my stoimy... Ja zakladam pampersa od siebie. Czyli jak chory lezy na prawym boku to ja tez stoje po prawej stronie lozka... Czyli pacjent lezy do mnie tylem nie siegam za niego(nie wyobrazam sobie tego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W praktyce rzadko który pacjent "odbija sie pietami i unosi posladki". Ogolnie ja zawsze zakladam albo na stojaco(tym sprawniejszym) lub przekrecajac na boki chorego... Chyba ze naprawdę jest w stanie sie podniesc i robi to bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 8.41 Czyzby Torun?! Nam tez na pisemny mowili ze tylko kalkulator prosty mozemy miec plus oczywiscie dowod i 2 czarne dlugopisy... Po co ten kalkulator nie wiem.. Nie zamierzam brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość77777
Właśnie, jak pracjent ma chorą rękę to przekręcić go trzeba na zdrową stronę. Przynajmniej tak było na praktykach i to dla mnie logiczne. A jeśli jest do założenia temblak lub jakikolwiek sposób zabezpieczenia ręki to robimy to, kiedy pacjent już siedzi czy na lezaco, żeby nie majtać konczyna przy przekrecaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kot
Jestem tego samego zdania co ZATOKA KULTURY!!! Człowiek w tej pracy wiadomo nie będzie traktował drugiego człowieka jak manekina.Stres przed egzaminami jest i będzie.Nawet gdy ktoś podzieli się info.Dlatego proszę dzielcie się info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ci da czy sprawny czy nie. Zanim wyciagniesz pampersa połóż na bok bo może byc coś wiecej niż siku. Poza tym przydało by się przemyc pupe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ków - odbij się na piętach i tak się utrzymaj chwilę ;) plus - jeśli sam się nie przekręci, to znaczy że jest z ograniczoną ruchomością. No i jak pośladki wówczas zaopatrzyć? W testowych było pytanie, iż pacjentką leżącą jest młoda, wysportowana kobieta i trzeba jej chyba własnie było pieluchom. załozyć. I w tej opcji prawidłowa odpowiedż była, iż może się sama pacjentka zaprzeć na łokciach i unieść miednicę. Innej opcji nie ma. Obracanie na bok ma sens - bo prócz wymiany pielucho. możemy ocenić stan skóry na plecach, ponaciągać prześcieradło, podkład. Teoria - nic nam o maszynach liczacych nie mówiono. Z którego miasta takie info? Tylko do BMI może się przydać kalk. Bo do czego innego? macie pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ci co potrzebuja kalkulatorow to pewnie maja stary egzamin zawodowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drodzy opiekunowie, kalkulator się przyda na innym kierunku do liczenia amortyzacji,wyluzujcie się,jutro teoria(czarny długopis i dowód osobisty). pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Toruniuu było info o kalkulatorze a mail byl wyslany do roznych fachow aczkolwiek zaden nie mial nic wspolnego z matematyka i koniecznoscia stosowania kalkulatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×