Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Tola77 nie ale jutro będę się widziała z koleżanką co zdawała o 16 jak ochłonie to postaram się wyciągnąć od niej dokładny opis zadania :) na pewno Wam napiszę a ona miała dokładnie opis pacjenta z chorobą parkinsona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tola77 jutro jest następna tura zdawań i wiem że są też przygotowane rzeczy do golenia i mycia głowy .... może to dla zmyłki bo tak też robią ...zebyś się pomyliła w przygotowaniu zestawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela55
Sylwia Jesteś WIELKA:))) ja mam 19.06 o 12...też postaram się Wam coś przekazać ze swoich doświadczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mycie glowy nie nalezy do toalety calego ciala... na koniec trzeba tylko uczesac wlosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość5555
W żadnej szkole nie.było w.wykazie aby przygotować zestaw do golenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SERDECZNE DZIĘKI SYLWIA JESTEŚ SUPER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielka sciema...Nie ma scielenia nie ma mycia całego ciała tylko mycie włosów i zębów oraz pacjent ze stluczeniem ręki-ręka lewa -chusta-jedzie na rentgen....trzeba mu ubrać szlafrok skarpety i papucie i pomoc posadzić na wózek...karta opis co robimy ..ważne parafii i opisy...mycie włosów-oczywiście udajemy...wody brak:) ..u nas były 3 stanowiska oddzielone parawanami...wszyscy zdają to samo..grupa z 8 godz 12 i 16 też...przerobcie sobie dokładnie te algorytmy..kobieta z komisji obserwowała jak mylysmy ręce...I co do czego wrzocalysmy po...czy był nawiążemy kontakt z pacjentem...stres ogromny Ale już po...powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to poco by tak pisali dla jaj a ty gdzie egzamin mialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 665444555555
Hej gość ;) czy mógłbyś mi napisać na maila dokładnie co było? majka.kokot@o2.pl Pozdrawiam i z góry dziękuję :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chorzów...Nie mam pojęcia...komisja 4 osoby...bardzo zwracali uwagę na paznokcie, nasz ubiór..wszystko ma być czysto i schludnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela55
ja też poproszę o info na email:ebiuro@poczta.fm dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde ktoś tu mąci .............. Nie bardzo chce mi się wierzyć w wersję I czyli inne zadania o innych godzinach. Bardziej obstaję przy II wersji (zęby, głowa , wózek) . ...Dziewczyny tak naprawdę , to każda z nas ma jakąś wiedzę i sobie na pewno poradzi. Stres będzie na pewno , najważniejsze to spokój i opanowanie. Będzie dobrze....Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 21:42 i te zadania są realne do wykonania w ciągu 2h. Poprzedniczka podawala tyle algorytmow w jednym zadaniu, że ciezko by było wyrobic sie w czasie. Dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedzcie czy wymagają u Was mundurkow na egzaminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K-wa ludzie to co w końcu będzie? Od początku powtarza się to mycie włosów i zębów. Gdzieś pojawiał się wózek. My ze szkoły Zak Katowice też wczoraj maglowalismy włosy zeby i wózek. I tego będę się trzymać. A były pytania typy co robisz? Czemu tak? Itp? Stres :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My-szkoła Zak na wczorajszym spotkaniu maglowalismy włosy zeby wózek. Strój mamy sobie załatwić sami. Ubieramy się wszystkie w czarne leginsy, białe tenisowki z białą podeszwa oraz bluzki od stroju pielęgniarki. Także w wersję z Chorzowa wierzę. Dziewczyny nie siejmy zamętu. Przerabiamy te 3 algorytmy oraz oglądamy filmiki na stronie damyrade.pl bądź you tube. I będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość dziś napisz na priv : bronek71@interia,pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu z Chorzowa ... a co bylo trzeba napisac? opisac algorytm mycia glowy i zebow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam. Myślałam że pierwsza wypowiedź się nie wyswietlila!! Człowiek już glupieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś napisz na priv : bronek71@interia.pl teraz jest poprawnie z kropką a nie przecinkiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anmarika
Witanko Katowice..co do stroju proponuje białe leginsy lub jakieś białe spodnie i bluzy od stroju pielęgniarskiego.... co do przebiegu egzaminu zajrzyjcie na stronkę opiekun medyczny na fc pozdrawiam życzę sobie i innym mniejszego stresu przed egzaminem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opiekun blog spot tam znajdziecie rzetelne info jak przebiega egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość6787
Hej dasz mi.gośc znać dokładnie co było proszę. majka.kokot@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam ale na e-maile pisać nie będę...no to tak...8-wchodzimy..dzień dobry. .myć rączki..do komisji po zestaw..siadam ..kartka długopis...spisuje wszystko co potrzebne..myje ręce.. do pacjenta. ..czy życzy umyć sobie zęby włosy...oczywiście się zgadza...zamykam okno patrzę na termometr czy w pokoju jest Ok temperatura...myje ręce ..na wózek wszystko co potrzebne.. myje ręce dezynf ręce rękawiczki jadę...robię ..podchodzi dama pyta co jak sprawdza czy wszystko przygotowane zgodnie z alg. .umyte ząbki zestaw do główki sprawdzony wracam ....odkładam wyrzucam myje...myje ręce dezynf ręce biorę szlafrok skarpety papcie jadę mówię ze jedziemy na rentgen...siada nakładam szlafrok skarpety pomagam usiąść na wózek papucie...koniec....wywoze stolik...psikam czekam wycieram...ściągam rękaw ...myje ręce dezynf ręce dokumentacja...krzyżyki co robiłam..parafki ...I opisy ..zapobieganie pr*****cy itp....coś mi umknęło to przepraszam. .napisałam chaotycznie...pytają co czemu jak....te ręce myjcie non stop...na wózek bierzcie więcej rękawiczek itp...Nie ma pkt ujemnych...lepiej więcej niż mniej..jest dużo rzeczy na podpuche.. pytała jaki sampon bum wziela. .oczywiscie Malo pieniacy by ulatwic splukiwanie...uffff..a teraz dobranoc. Chorzow idzie spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam egzamin 22 i coś mi tu nie pasuje z myciem głowy,poniewaz pontoniki zostały wycofane,do szkoły przynajmniej u nas dostali pismo-sprostowanie ,wiec mycie głowy odpada, co do oceny skali barthel-skala powszechnie stosowana do oceny sprawnosci chorego,musi byc rozpisana tabelka w której trzeba wpisywac punkty wynikające z tego co pacjent moze zrobic sam,co czesciowo z naszą pomocą a czego zupełnie sam nie zrobi, i moze to jedynie wynikac z tekstu po raczej na fantomie tego nie sprawdzimy;-) u nas wode uzywa sie naprawde niestety;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A problemy pacjenta wynikaja z tekstu my jedynie mozemy wyznaczyc sobie cele w odpowiedzi na problemy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uporządkujmy, bo jest tu taki bałagan, jak nigdy dotąd. 1. Nie ma siły, żeby była toaleta całego ciała, zaufajcie. 2. Wierzymy, że są dwa różne zadania. 3. Wierzymy w transfer z łóżka na wózek, w chustę trójkątną itd. 4. Wierzymy w chorego z Parkinsonem, w skalę Bartel, w jakąś część toalety (czy to podmycie bez/z wymianą pieluchy, czy toaleta jamy ustnej) Nie, nikt mi niczego nie powiedział, wnioskuję to po tym, co jest tutaj i jeszcze na jednym forum, wybrałam to co się najczęściej powtarza i co jest prawdopodobne (realne w czasie i czego już dawno/ w ogóle nie było) AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co Chorzow napisal to mycia glowy nie bedzie tylko trzeba bedzie przygotowac zestaw ... a moze ktos wie co oznacza zapobieganie pr*****cy... nie zakumalam... chyba za pozna pora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, bo mi kropkuje ten wyraz, a naprawdę jest późno i nie mogę skumać. Napisz z myślnikami zapobieganie p-r- (...) czemu? :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie skumałam nawet komentarza wyżej. Zapobieganie pr-ó-ch-n-i-cy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×