Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Może to głupie pytanie, ale czym wyparzyłyście na egzaminie te kuwetę? Nigdy u nas tego nie robiłyśmy, nie mylysmy kuwety ani jej nie wyparzalysmy. Czym umyc taka kuwetę, zwyklym detergentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika widocznie to zależy od szkoły i nie ma znaczenia czy jest 1 czy 2 tacki .Wydaje mi się ,że ważniejsze jest czy wybrałaś prawidłowe narzędzia i jak je ułożyłaś. A z drugiej strony to głupota , robienie takiego egzaminu , w praktyce układa się tak tacki z narzędziami jak jest wygodnie lekarzowi , u nas tacka diagnostyczna jest u lekarza a asysta podaje pozostałe narzędzia i często są one dublowane tzn lusterko , pęsetka , nakładacze ma i lekarz i asysta .Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika po umyciu narzędzi wylałam roztwór , przepłukałam kilka razy wodą i "markowałam " że wyparzam wrzątkiem tylko trzeba tak było powiedzieć , i jeszcze jedno CHYBA jest w kluczu jakiej wody użyłaś do płukania -chodzi o temperaturę , bo u każdej dziewczyny wkładały palec pod wodę , powiedziałam jej wtedy , że używam wody ciepłej ale nie gorącej , uśmiechneła się i pokiwała głową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Droga Moniko powiedz dokladnie prosze jakie narzedzia i rzeczy polozylas na tacce lekarza, a co na swojej? oraz czy po umyciu narzedzi wylewalas wode z kuwety i ja mylas? pozdrawiam i zazdrosze, ze masz juz wszystko za soba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika przeczytaj kochana 2205 tam wszystko napisałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wy jestescie glupie, masakra. czytam i rece opadaja. 3/4 z was nie powinno podejsc do egzaminu bo nie macie o tym pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Monika :D czyli mówisz ze to będzie dobrze, kiedy dla lekarza będa srodki ichrony, zestaw diagnostyczny, kulki z waty i walki z ligniny, a dla nas endoperox, plytka, lopatka, ekskawator i kulka? wole sie upewnic,bo mnie w szkole uczyli inaczej, o to wcale nie glupota, tylko niepewnosc i stres. nie chce wpasc na narzedziach ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa , który nas obraża , pracuję kilka lat w zawodzie , szkołę skończyłam ze względu na wymóg papierka do NFZ , znam się na pracy , jestem doceniona przez lekarzy , z którymi pracuję i lubiana przez pacjentów.Rozumiem , że dziewczyny , które nie pracują w zawodzie koszmarnie denerwują się egzaminem bo niestety szkoły są różne ale skąd w niektórych z Was tyle agresji ? Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
och och nie ekscytuj sie tak wieloletnia specjalistko :D :D :D dla lekarza wylacznie srodki ochrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika testy na 40 pkt , praktykę wiem że zdałam dobrze , chciałam pomóc , to może teraz te "koleżanki przemiłe" coś konkretnego powiedzą , bo ja już skończyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja juz nic nie wiem ;/ jedni mowia, ze u lekarza tylko srodki ochrony osobistej, inni, ze tylko zestaw diagnostyczny ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahahahahahaha :D :D :D napisz cos jeszcze to sie posmiejemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj taaaaaak, ja lubie takie wieloletnie pracujace, ktorym sie wydaje ;) asysta bierna - to jest to, czym sie zajmowaly przez lata :D w Janczuku jest wyjasnienie tego hasla :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko nie przejmuj się. Ja Ci wierzę i gratuluję świetnego wyniku z teorii i z pewnością praktyki także. Pozdrawiam Cię ;) PS. ja z teorii miałam 32 punkty / 40 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy bedą wyniki egzaminu? Pod koniec sierpnia dopiero? Może klucz oceniania egzaminu praktycznego wcześniej podadza? I jeszcze jedno pytanie- jeżeli przygotowałam asystor , zarobiłam endoperox i dopiero wtedy podniosłam rękę to duży błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przygotowanie stanowiska to jedno zarobienie endoperoxu to drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale zarabiając Endoperox na asystorze podczas sprawdzania egzaminator widzi przecież jak wygląda asystor. To jest duży błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję wszystkim za pomoc egzamin mam w poniedziałek ale Uwaga dziewczyny które będą zdawały; mogą pojawić się mylące podpowiedzi jest grupa bardzo fałszywa i egoistyczna Uwaga mieszają we własnej grupie a co dopiero na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jak myłyście to każde narzędzie pojedynczo a reszta sobie leżała w zlewie :D ? bo u nas są różne wersje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że narzędzia myjemy wszystkie razem płuczemy przelewamy destylowaną i suszymy jak się mylę niech ktoś poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przygotowanie stanowiska to 1 rezultat, egzaminator ma to zobaczyc, pozniej kolejnym rezultatem jest zarobienie endoperoxu i znowu sie zglaszamy i prosimy zeby przyszedl/a Narzedzia myje sie pojedynczo, szczotka i kazde nalezy dokladnie obejrzec, pozostale moga w tym czasie czekac w zlewie w koszyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A przygotowanie płynu nie jest rezultatem?? trzeba go zrobić na blacie czy przy zlewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie nie wiem czy plyn to rezultat czy przebieg? Chyba przebieg bo bardzo wszystko bylo obserwowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my robilysmy plyn kazda na swoim blacie, latalysmy z miarkami z woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nie wartop czytać tego co tutaj piszą dziewczyny.. egzamin mega łatwy, wypisać karte pacjenta, metryczke na śmieci i wanienke( czyli co piszemy tam,data,stęż,itd..) Wszystko na arkuszu pisze.. najważniejsze to na spokojnie wszystko robić a na pewno się nie obleje.!!! ja czytałam to forum i zgłupiałam, byłam pewna że nic nie umiem i nie zdam a teraz jak patrze to zrobiłam wszystko jak należało.. nigdy nie wiadomo co komisja wpisze w punktowanie więc to i tak loteria.. ale jeśli robi się wszystko wg karty i rysunku (duo) to nie można się pomylić.. PRZY PRZYRZĄDZANIU ROZTWORU DEZY. UBIERZCIE OKUALARY,FARTUCH(NIE ZIELONY A FOLIOWY),MASECZKE I RĘKAWICE GOSPODARCZE.. A PRZY ENDOPEROXIE FARTUCH I MASECZKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co należy w pierwszej kolejności zrobić? przygotować płyn i później rozlożyć narzedzia na asystor czy odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobić płyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potwierdzam dziś zdawalam jest roztwor endoperox pakietowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×