Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Nie końcówki tylko koniec pracujący narzędzi w naszą stronę przepraszam poszłam trochę na skróty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego narzedzia sa na asystorze lekarza skoro to metoda duo? Wszystko podaje asysta i na jej stoliku sa narzedzia i wszystko potrzebne do zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od poczatku sie zastanawiam co to za praca na 4 rece skoro daja zestaw lekarzowi ;) ale ich sprawa, to samo z odpadami, wylewaniem plynu i takimi tam, wg mnie 99% w ogole nie powinna byc dopuszczona do egzaminu jak w zestawie moze nie byc pesety???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu zamęt robicie dziewczyny spokojnie do każdego zabiegu lekarz dostaje diagnostyczny to on jako pierwszy zagląda do ust i nie ma znaczenia czy to praca duo czy solo diagnostyczny zawsze się daje lekarzowi.a co do pęsety to czytajcie ze zrozumieniem w diagnostycznym oczywiście jest ale u nas jest ekskawator płaski i kulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po to praca jest na 4 rece zeby asysta podawala narzedzia - bez znaczenia czy tylko do zajrzenia w jape czy do kanalowki - na 4 rece, to na 4 rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wy jeszcze wałkujecie ten temat? Non stop te same pytania, co za leniwce. Cofnijcie trochę i czytajcie zamiast pytać 4364369 razy o to samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego ja juz opuszczam to miejsce, sama wiem ze zdalam i to jest najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wkurzona125489
Do Gość który odpisał po 22 wczoraj. Kurwa! sory dziewczyny, ale ręce mi opadają. Od kiedy w metodzie pracy duo lekarz sam bierze sobie narzędzia???? Wszystko jest po naszej stronie, dla lekarza tylko środki ochrony osobistej! Okazuje się że na tym forum wypowiadają się takie ciemnoty, że tylko ludzi wprowadzają w błąd! Kto nie wie, niech idzie kartofle kopać a nie się udziela w dyskusji! Tak samo jak jakaś "błyskotka" napisała że wanienkę płuczemy z krany, destylowaną, a do rozrobienia preparatu lejemy wodę z kranu. NIE RÓBCIE TEGO!! Tylko destylowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
toz tu same ciemnoty pisza, poza 3-4 ktore maja pojecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do zrobienia płynu do dezynfekcji używa się wody z kranu, a do ostatniego plukania po myciu narzędzi wody destylowanej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchajcie a ile błedów mozna popełnic na egzaminie?? brak wałeczków, rekawiczek i zła 1 ifnormacja w dokumentacji....obawiam się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roztwór do wanienki mozna robić wodą destylowaną ale my mamy robic wg ulotki a tam jest napisane woda z kranu ciepła lub zimna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dezynfekujemy rękawiczki gospodarcze i fartuch ochronny? Najpierw opłukujemy pod kranem rekawiczki, ściągamy je i fartuch, kładziemy na biurko obok wanienki. Myjmy ręce higienicznie, zakładamy rekawiczki bierzemy ręczniki papierowe lub gaziki oraz płyn do dezynfekcji powierzchni. Zwilzamy gazik i dezynfekujemy rękawice, następnie fartuch i na koniec przyłbicę. maseczkę wymieniamy na nową, ściagamy rękawice i myjemy higienicznie ręce. Czy ktoś mądry może to zweryfikować, bardzo proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myjesz rekawice majac je na rekach, osuszasz, sciagasz, psikasz plynem i juz - bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś mi powie kiedy ściągamy fartuch i rękawice gospodarcze po umyciu wanienki, czy na końcu po pakietowaniu narzędzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście po myciu do pakietowania ręce myte dezynfekcja i rękawiczki lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdawałam dziś jedna podpowiedź pewna do środków ochrony pacjenta dajcie okulary!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wkurzona nie mam w zwyczaju pisać bzdur przejdź do gabinetu z prawdziwego zdarzenia i dopytaj udzielają takch informacji i lekarz i higienistki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już po czekam do 29 sierpnia na wyniki tym które jeszcze zdają powodzenia róbcie po mału myślcie i czytajcie zadanie będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcialabym zobaczyc jak sie pakietuje w gospodarczych :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okulary da pacjenta hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okulary dla pacjenta akurat tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas byly tylko jedne i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tej rozbawionej przeczytaj ulotkę leku ze zrozumieniem a jak nie potrafisz to idź do lekarza to ci wytłumaczy po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahhahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaahahahahah uwielbiam te bzdury tutaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 12.07 nie przejmuj sie każda popełnia błędy a tak na prawdę to przecież żadna z nas nie wie co jak jest punktowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O okularach też słyszałam ale już po egzaminie powiedzała to babeczka z komisji do dyrektora więc to nie takie śmieszne dla mnie już za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wiecie nie wszystkie jeszcze zdawały to dajcie spokój z tym wyśmiewaniem! to jest naprawdę duży stres i nie dziwne że popełniacie błędy normalne tym bardziej że miesiąc praktyk to jest nic tylko się można złych nawyków nauczyć przez egzamin trzeba przebrnąć i już zdawalność jest naprawdę wysoka a jak będziemy miały klucz to wtedy podyskutujemy ale pewnie te złośliwe nie będą miały za dużo do powiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a jak sie myje ta wanienke po płynie do dezynfekcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×