Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
To jak rozumieć ten rysunek "duo" skoro nie mamy wspólnego stolika?! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy w metryczce wpisuje się też godzinę sporządzenia czy tylko data, stężenie, czas ekspozycji ,podpis, nazwa roztworu a w odpadach kod, wytwórca, podpis , bo nas nie uczono że godzinę a to na forum wyczytałam że godzina też ma być ,czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też się nie uczyłam, że ma być godzina ale teraz kazali nam wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość a jak rozłożyłaś narzędzia na asystorze? co po stronie lekarza a co po asystentki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy jak nie ma jednego elementu to za całą metryczkę 0 ? a w odpadach też ma być godzina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, ma być godzina! Ponawiam pytanie co po stronie lekarza a co po asystentki? wg rys "duo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez jestem po wszystko układa się na asystorze po lewej dla lekarza maska rękawiczki okulary tacka watki i waleczki di tego w kolejności narzędzia zestaw ekskawator nakladecze środek pacjent po prawej dla nas płytka i endoperox ona podchodzi sprawdza wtedy mówi ze możecie zaczynac przekładacie to co wasze na biurko i zarabiacie. Ja oczywiście ułożyła bym to inaczej ale koleżanki z grupy miały na rano i od razu nam powiedziały jak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie miałaś polecenie i czy biurko było asystorem dla asystentki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy na asystorze lekarza maja byc tylko przyłbica i rękawiczki, a na asystorze dla asystentki maja byc od lewej1. tacka z zestawem diagnostycznym 2. tacka z ekskawatorem, kulką i nakładaczem, jałowe watki, a gdzie niejałowe wałki z ligniny? 3. endoperox płytka szklana i metalowa szpatułka stoi bez tacki na asystorze asystentki 4. tacka plastikowa z ślinociągie, ssakiem, kubek, śliniak stoi na biurku asystentki. Endoperoks zarabiamy na asystorze asystentki? Ile i jaki były stoliki? proszę szczególnie dziewczyny, które zdawały i wiedzą jak prawidłowo wykonać zadanie o wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zadaniu nie ma nic na temat jak to ustawić polecenie według rysunku. I tak lewa lekarz po środku pacjent po prawej dla nas. dla lekarza narzędzia w kolejności, resztę to chyba już wiecie. Ja uważam, ze w tym roku egzamin był ciężki i większość egzaminu chodziła za nami egzaminatorka tak było w poleceniu. Zawsze było mniej tak uważam tu całe mycie pakietowanie pod jej okiem zarabianie, gdy już wszystko przygotujecie do pracy na 4 ręce też trzeba ją zawołać. No nam sprawdzała też mycie rąk i rozrabianie płynu więc sporo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha u nas był jeden asystor i biurko i u nas wszystko na ten asystor miało być położone, miejsca było mało potem jak już zarabiać to swoje przenosisz na biurko i potem znowu na asystor i sprzątasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2222
hej mam kilka pytan. uczyli mnie w szkole ze maseczke na koniec wrzucamy do czerwonego worka ktory potem zamykamy i zsciagamy rekawiczki i wrzucamy do niebieskiego ktorego juz nie zawiazujemy bo nie mamy rekawiczek na sobie. a w metryczce pisze data zamkniecia worka niebiskiego i nie wiem co robic. druga rzecz to ze pakiety po narzedziach u mnie wrzuca sie do czerwonego worka,czy dobrze robie? trzecia to ze na pakietach nie pisze zadnej daty godziny czy podpisu bo robi sie to dopiero po sterylizacji a my szykujemy narzedzia do sterylizacji ktora dopiero nastapi. czy byla jakas metryczka na zalecenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Worków się nie zamyka oni później sprawdzają co w nich jest. U nas sprawdzała już pod koniec. Do niebieskiego worka wyrzucasz tylko puste pakiety po narzędziach i nic więcej. Więc wszystko maski rękawiczki do czerwonego. Musisz przewertować całe forum bo widać w szkole was zle uczyli. Co do pakietowania na pasku wpisujesz date według egzaminu. Zamykasz pakiet i u góry po prawej nad zamknięciem tak jakby ciężko wytłumaczyć datę egzaminu i swój pesel i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy pisalyscie godzine zamkniecia workow? W zadaniu nie ma, ze to ostatni pacjent tego dnia, czyli nie zamykamy workow? To samo z plynem, juz sama nie wiem, czy trzeba go wylewac, skoro to nie jest ostatni pacjent tego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
płyn wylać. godziny zamknięcia nie wpisywałam. Napisałam date zamknięcia, godzinę zamknięcia i zostawiłam puste miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość x
Opakowania po pakietach do niebieskiego worka, na pakiecie data +podpis, wodę z wanienki wylewamy, worków nie zamykamy na koniec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu wode z wanienki wylalyscie, skoro to nie byl ostatni pacjent? Jak nie zamykamy workow, bo to nie ostatni pacjent, to i roztworu nie wylewamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas tez wylewalysmy bo na koniec jak juz skonczylam poproszono aby posprzatac wszystko.. Egzamin wlasnie byl latwy, jedynie to trzeba bylo non stop myslec co robi sie.. Nie ma sie co stresowac.. A endoperox po zarobieniu ciezko mi bylo skupic jako calosc i rozcieralam kilka razy ona tylko sprawdzila czy dobrze rozrobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy wyniki egzaminu praktycznego? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość00275
a było napisać coś o rozpoznaniu bądź zaleceniach? u mnie też w szkołach jest ze pakiety do czerwonego bo nie rozrywamy ich jak kładziemy na asystor tylko tak jakby sam lekarz to robi i ma to kontakt z jego rękawiczkami skażonymi więc jak potem sprzątamy wszystko to dopiero rozrywamy pakiety i do czerwonego worka dajemy. W zadaniu piszę coś żeby wziąć wałki ligniny? jeśli tak to na której tacce je położyć(u mnie będą 2 tacki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak widać każda szkoła inaczej ma przygotowane wyposażenie do egzaminu. Ja miałam 1 tackę i wszystkie narzędzia leżały po stronie lekarza. Wszystko było rozpakietowane przez asyste więc puste pakiety do niebieskiego worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyposażenie stanowisk do tych samych zadań powinno być jednakowe w każdej szkole. Czasami tylko dopuszcza się jasno oznaczone zamienniki.Czasami. Co do dwóch tacek, które budzą tyle wątpliwości - może ta druga to plastikowa taca, służąca do przenoszenia materiałów ze stołu technicznego/magazynu? Idź na egzamin, wysłuchaj instruktażu asystenta technicznego, przeczytaj zadanie, zapoznaj się z wyposażeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po egzaminie u nas są dwie tacki rysunek Jańczuka u lekarza na tacę lusterko zgłębnik pęseta maska okulary rękawiczki dalej dla pacjenta kubek serweta zagłówek wkład do spluwaczki śinociąg ssak dla nas rękawiczki okulary maska tacę z w kolejności od lewej ekskawator nakładacz pł kulka końcówki do nas acha wałeczki i kuleczki z waty u lekarza a u nas jeszcze gliceryna endoperox płyta szpatułka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3razy zgłaszałam po rozłożeniu na stanowisku narzędzi i środków po zarobieniu endo i po sterylizacji narzędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś kobcowek sie nie bierze. u nas jest tylko endo, plytka, lopatka i ochrona, u lekarza cala reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie czytam juz wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedna taca jest na narzędzia diagnostyczne, druga na ekskawator, upychadło, nakładacz, kulki waty i nie jestem pewna czy ligninę na niej czy na tacy z narzędziami diagnostycznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość dziś 19.34 każdy robi jak uważa po to jest rysunek Jańczuka praca na cztery ręce asysta podaje narzędzia ale to od was zależy wyniki na koniec sierpnia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wałeczki i kuleczki waty na diagnostyczny u nas nie ma pęsety i raczej nie da się podać kuleczki w pęsecie lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×