Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość czekoladowa13
dziewczyny co nalezy zrobic z wanienka po plynie? jak ja umyc czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladowa13
dziewczyny co zrobic z wanienka po plynie ? czym ja myc i w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myłam pod kranem wodą dałam ja na tacę i zaniosłam na biurko wytarłam ręcznikiem papierowym i złożyłam myłam ją w gospodarczych jak ją odniosłam na biurko przed wytarciem umyłam gosp rekawice umyłam ręce zdezynf założyłam rek zdezynf gosp i okulary maske i fartuch wyrzuciłam do skaż jeszcze raz umyłam i zdezynf ręce założyłam rękawiczki i wytarłam wanienkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boze ile zbednych ruchow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no moze i zrobiła sporo zbednych ruchów ale na egzaminie lepiej zrobic cos za duzo niż za mało także nie wysmiewaj jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahahahahahahahahahahahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam pytanie co do tego iż - zakładamy worki czy od razu piszemy metryczki? jesli tak proszę o numery kodów do odpadów, które bedą potrzebne, - po skończeniu roztworu_sporządzamy metryczkę hmm. tak bez rękawiczek gospodarczych? - proszę mi napisać metryczkę na roztwór: *Nazwa preparatu * stęzenie *czas dezynfekcji *ilosc preparatu *ilosc wody - opis pakietów *data sterylizacji *data ważności np., 2.07-2.09 ? czy 2.10? * numer autoklawu będzie już napisany ? - prosze o napisanie dokładnie * co po stronie naszej, * co po stronie lekarza Asystentka - endoperox, płytka szklana, łopatka (czy coś jeszcze) gdzie wałki z ligniny po stronie lekarza? czy kulkowy po naszej? Lekarz - tacka, zestaw diagnostyczny, pęseta, nakładacz płaski, kulkowy?wałki, wata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stefa zartujesz prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie kiedy wyniki dokładnie egzaminów ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj Stefa ale mnie rozbawiłaś.....gratuluję poczucia humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stefa czytaj dokładnie polecenia masz czas i nie zwracaj uwagi na głupie komentarze na forum teraz się śmieja a jak będą wyniki to już sie nie będą tak udzielać ja jestem po jak wczoraj przeczytałam wpis o okularach dla pacjenta to się trochę zdziwiłam ale faktycznie tak jest że do lekarstw silnie toksycznych okulary dla pacjenta sa podawane a co do twoich pytań cofnij się troche i poczytaj wpisy np.Moniki dobrze radziła u nas też nas tak przygotowywali i nieoficjalnie zdała większość choć robiłyśmy błędy stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okulary podaje sie standardowo w kazdm szanujacym sie gabinecie, zawsze moze cos chlapnac sadzac po ptaniach stefy, to nigdy nie byla w zadnym gabinecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli z tego co piszecie powinny byc 3 pary okularów? dla lekarza, pacjenta i asysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wątpię,żeby dla każdej z trzech osób które wchodza na egzamin były przygotowane po 3 pary okularów :/ u mnie w szkole wchodzi się po 3 osoby czyli musiałoby byc 9 par. Ale moze zamiast okularów beda też przyłbice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też wchodziły po 3 ,były i okulary i przyłubice ja położyłam i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok :) a te środki ochrony kładzie się na asystor czy blat roboczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam że niektóre czepiają się że za dużo zbędnych ruchów może ale z tym myciem rąk i zmianą rękawiczek to naprawdę lepiej za dużo niż za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na asystor dla lekarza a biurko dla pacjenta i dla asysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt się z was nie wyśmiewa(chyba, że z głupoty) bo sory, ale jak czytam takie posty jak strefa(czy jak to tam) to cycki opadaja. Sory laski, dolujecie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiekszosc mnie zalamuje, ale stefa mnie na lopaty rozlozyla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stefa debesciara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, za 3 godziny mam egzamin i boje sie, ze wiekszosci zapomne i nie zdam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobilam milion bledow, ale mam nadzieje, ze zdalam. wiecie moze, czy po egzaminach oke wrzuci klucz z praktycznego w internecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadnego klucza do części praktycznej nie będzie.Jeśli już to CKE wrzuci jakiś arkusz wraz z kryteriami, ale nic więcej. Ani wagi pytań (ile procent za metryczkę,a ile za zamieszanie preparatu, czy za przygotowanie roztworu), ani poprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie słyszałam o tym ,po wynikach można było przez 30 min oglądnac w oke i sobie przeczytać Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy sie koncza praktyczne? mam na mysli kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowana23
oto bledy(?) jakie zauwazylam u siebie, ale nie wiem czy beda w kluczu, doradzcie mi, czy wedlug was mam szanse zdac: -wylalam wode z wanienki - wyrzucilam ssak zamiast wrzucicgo do wanienki - zamiast metalowych tacek byly plastikowe i zamiast ja wyrzucic ja robily moje kolezanki, to potraktowalam ja jak ta metalowa i wrzucilam do wanienki - na pakietach oprocz daty sterylizacji napisalam date waznosci 31.12.2015 - jeden pakiet przez nieuwage wrzucilam do medycznych skazonych, zamiast do pozostalych - przed nasypaniem endoperoxu nie strzasnelam sloiczkiem - na stole technicznym mialam 2 maseczki, czyli jedna dla mnie, druga dla lekarza, wiec polozylam lekarzowi, a ja uzywalam wciaz swojej, a dopiero na koncu zauwazylam, ze na koncu sali byl karton z maseczkami i moglam swoja wyrzucic po zrobieniu plynu i wziac nowa, ale skoro na technicznym byly tylko 2 no to robilam wciaz w tej mojej i wyrzucilam ja dopiero po myciu narzedzi - do zarabiania endoperoxu zapomnialam zalozyc fartuch - pakujac narzedzia w rekawy, podstawowy zapakowalam czescia roboczy przy otwieraniu pakietu, a pozostale narzedzia w drugim pakiecie chyba odwrotnie. plytki nie pakowalam, polozylam na blacie roboczym. i teraz jak ulozylam wszystko na asystorze: lewa lekarz, czyli przylbica, maseczka i rekawiczki. srodek srodki ochrony dla pacjenta i prawa asysta, czyli tacka ulozona poziomo a na niej od rekojescia w strone lekarze, czyli strone gdzie lezaly jego srodki ochrony, od gory polozylam lusterko, glebnik, pensete, ekskawator, nakladacz plaski i nakladacz kulkowy. polozylam tez na niej walki z ligniny i kulki z waty. po swojej stronie dalam tez plytke z lopatka, endoperox, okulary i maseczke. myslicie, ze dobrze to rozplanowalam? i czy z tymi moimi bledami (tak podejrzewam, ze to bledy, ale nie wiem) mam szanse zdac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×