Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile chrześni powinni dać na chrzciny?

Polecane posty

Gość copowieryba
wydaje mi sie ze 1000 zł na chrzciny to przesada... powinny byc jakies stopnie zwiększenia hehe np jesli jest sie chrzestnym to 500 zł w dniu chrztu, a 1000 w dniu 1 komunii mysle ze jest wystarczająco taki standard...oczywiscie istnieja ludzie hojni z grubszymi portfelami to juz kazdego wola co kto daje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miało byc "hojni" sorki za pomyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość copowieryba
Jeeezu... niech bedzie ,,szczodrzy" ooo bo pisze i wyskakuje wulgaryzm. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my od chrzestnej dostaliśmy medalik, od chrzestnego tysiac złotych ale tak jak wyzej to kwestia sytuacji materialnej. W naszym przypadku chrzestna jest studentką a chrzestny dobrze zarabia a do tego mąż jest chrzestnym jego syna i na komunie kupowalismy mu laptopa wiec mysle ze stąd tez byla taka kwota na chrzest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym dała 700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będę chrzestnym siostrzeńca. Zrobiłem wywiad i ludziska dają 700-900zł i jakiś drobiazg (ale to chyba z powodu zastaw się a postaw i zarabiają koło 2500). Miałem kupić małemu sztabkę złota ale nie opłaca się teraz bo $ drogi. Myślę że dam 500zł, obrazek 100zł, świecę i tort z pampersów i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedlugo chrzestna
Ta anioły ceramiczne faktycznie fajne.jeszcze się zastanawiam Ale chyba kupie☺.tzn .zamowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kafeterianki zamożne idiotki. Wylewają swoje wypociny ile to one nie dały na chrzciny 1000zł, 5000zł. Dobry żart. Córcia dostała 400zł od obu chrzestnych (narzeczeństwo). Jednak mieliśmy ustaloną chrzestną, która mieszka w uk i na ostatnią chwile powiadomiła nas, że nie da rady przylecieć. Tak więc jedynym ratunkiem była narzeczona chrzestnego. Na starcie zaznaczyłam, że przepraszam, że proszę o to 5 dni przed chrzcinami i nie chcemy nic od niej tylko papierek, by nie odwoływać wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się cieszyła gdyby moje dziecko dostało prezent ale jest on bardzo drogi. Prawdziwa wiara chrzestnej i prowadzenie mojej córki w wierze. Dziś chrzest znaczy impreza i kasa, dla mnie znaczy rozpoczęcie prowadzenia córki w wierze. Nie robiłam przyjęcia, przyszli goscie na uroczystość kościelną do domu Jezusa który za nas umarł na krzyżu. Nie dostałam prezentów dla dziecka drogich, jakieś upominki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam deje 100zł ... nie mam wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedługo wybieram się na chrzciny jako chrzestna i prawdopodobnie zamiast pieniędzy dam inny prezent. Coś ze srebra, co dziecko będzie miało przez długie lata i będzie to miłą pamiątką. Np. buciki ze schowkiem na pierwszy ząbek i pukiel włosów, smoczek z grawerem, lub coś podobnego. Jest tego mnóstwo na rynku, a koszt zakupu to około 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dałam 10.000 ale plebs nie ma takich możliwości więc daje 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy jest uzależniony od sytuacji materialnej rodziców więc rozumiem osoby o intelekcie osób uważających się za wyższość. Jednakże osoba która sama wypracowała swoją sytuację finansową własnym potem i ciężką pracą bez pomocy jakiejkolwiek czy od rodziców czy od cioci z ameryki jest dla mnie przykładem i autorytetem reszta to tylko pionki o mniemaniu burżuji sami nie wiedzą czego chcą od życia . Wiem co mówię bo sama pracowałam nad tym co mam ciężko małymi szczebelkami tej drabiny naszego dzisiejszego wieku Eko Terroryzmowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta wypowiedz "plebs" to w stylu Kaczynskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jako chrzestna kupuje Pismo Swiete( chodzi mi o pamiatke na cale zycie) maly srebrny obrazek z Aniolem Strozem z grawerem, malutkie fikusne zlote kolczyki z zawieszka. Rodzice kupuja ubranko, wiec do koperty damy okolo 200-300 zl. Na roczek kuferek na bizuterie, taki juz dla doroslej dzieczyny, zeby miala pamiatke na cale zycie:) a taki kartonowy okolo 35 zl kupimy np. na drugie urodziny, takze do niego bedzie mogla sobie wkladac swoja piekna plastikowa bizuterie:) a tamten zostanie na potem:) ja swojej corce zlote kolczyki i lancuszek z Aniolem Strozem bede zakladala np. do kosciola( bardzo sie ciesze, ze dostala od Chrzestnych wlasnie taki prezent:) Srebrne kolczyki kupimy do noszenia na codzien:) Na komunie kupie chrzesnicy zloty lancuszek z medalikiem, albo pieknym krzyzem( oczywiscie uzgodnie to z rodzicami:)) co, na 18 np. piekny portret:) czy pierscionek na pamiatke a slub to zobaczymy:) daleko jeszcze. Co najwazniejsze rodzice chrzesnicy powiedzieli, ze najwazniejsze zebysmy byli z nimi tego dnia!!!! I to jest najwazniejsze. Wiec ja lubie, zeby dziecko dostalo jakas pamiatke zwiazana z danym wydarzeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierdziele to licytowanie się, kto da więcej, kogo stać. Ja mię brałam chrzestnych dla pieniędzy! Od chrzestnej dostała 200 zł a od ojca chrzestnego 300 zł. I wydaje mi się, że to wystarczająca suma. Czy by dali 50 zł czy 100 to dla mnie bez różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z mężem i trójką małych dzieci dałam 350 zl.to mi dópę obrobili,że za mało bo chrzestni dają więcej.Brat powiedział "kupiliście samochód za 40 tys,telewizor za 8 tys..."zaczął mi wyliczać na co wydaliśmy SWOJE,WŁASNE PIENIĄDZE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, ze jest takie forum gdzie ludzie wypowiadaja sie jakie prezenty kupuja maluchom. Nie kazdy wie co kupic, wiec fajnie jak inni sie dziela swoimi pomyslami!:). Istotne jest to, ze sa tu osoby, ktore zwracaja uwage na to, ze jest to przede wszystkim sakrament swiety, wiec wypadaloby, zeby rodzice chrzestni wlasnie o tym pomysleli kupujac prezent. Ja skorzystalam z wypowiedzi innych forumowiczow i bardzo im za to dziekuje!:) wybralam prezent zwiazany z ta wlasnie okolicznoscia a pieniadze to juz wszystko zalezy od tego, ile na kogo stac, ale mysle, zeby nie przesadzac, nawet jezeli ma sie ich bardzo duzo:) Ja wybierajac rodzicow chrzestnych dla swoich dzieci, bralam przede wszystkim pod uwage to czy sa dobrymi ludzmi! Swoje dzieci staram sie wychowywac w wierze wiec nie mam potrzeby dodatkowo absorbowac do tego rodzicow chrzestnych. Natomiast, gdyby taka sytuacja miala miejsce, to mam nadzieje, ze wlasnie Ci ludzie nie zostawili by moich dzieci w potrzebie. Oby!!!!:) Dlatego dla mnie wazni sa przede wszystkim ludzie jakich wybieramy na rodzicow chrzestnych dla swoich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie to jakaś chora sytuacja dawac po 700-1000 zl na chrzciny, to co dacie na komunie moze samochod a na wesele kupcie dom. Kogo stac niech se daje ile chce ale w dzisiejszych czasach narzuca sie prawie kazdemu co albo ile dac czy to na chrzciny czy inne okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzieńka4
no właśnie, 700-1000zł to spora przesada, chyba że kogoś stać na takie ekstra wydatki... ja dawałam 200zł a do tego mini album z 2 zdjęciami na pamiątkę żeby maluch miał na dlugie lata potem. a zamawiałam na www.limiq.pl bo mają albumy z wysokiej jakości materiałów i do tego takie, które nie poniszczą zdjęc jak jakies chińskie podróbki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazia87
Moja siostra rodzi niedługo i wiem, że będę chrzestną i się już rozglądałam za prezentem, ale siostra woli pieniądze. Dam pewnie z 500-600 zł (tyle samo zresztą piszą w poradniku https://www.vivus.pl/moje-finanse/jest-okazja-jest-pozyczka/ile-sie-daje-na-chrzciny-czyli-koperta-dla-malucha/) i to będzie chyba ok, wiadomo że się nie przelewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma czegoś takiego ile powinni. Każdy powinien dać tyle, ile uważa. A jeśli rodzice negatywnie to ocenią, bo mało, to nie są normalni - tak my podchodziliśmy. Zresztą - nawet żeby zrobić imprezę dla najbliższych, musieliśmy wziąć pożyczkę od Mikro Rata. Jest tania, rata niska - po prostu pojawiły się nieprzewidziane okoliczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chrzestna szatke i medalik a chrzestny świece i Ew jakis upominek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic? Co to ma znaczyć ile dać albo że od prezentów są dziadkowie? Że co? Chrzci się dziecko dla pieniędzy, czy z wiary? Od kiedy za wiarę się k***a mać płaci? Na co dziecku te pieniądze? Chodzi tutaj o wiarę w Boga, czy hajsik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym wolała żeby dali prezent po co mi pieniądze ja je mam a np karuzela do łóżeczka, jakieś większe ubrania, mleko, pampersy, pamiątkę, Biblię, książki, album na zdjęcia, krzesełko do karmienia(zwykle nie drogie) na prawdę jest wiele możliwości za małe pieniądze na prawdę była bym z tego zadowolona kto co może a nie po 1000 zł żart jakiś chwalicie się tylko ile byście chcieli dostać a nie ile daliście jak gdzieś idę nigdy kasy nie daje wolę coś kupić kasę to każdy ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chrzestni niczego nie powinni i w ogóle jaki "ile" to już inne prezenty nie wchodzę w grę tylko kasa? Ja dałam album do uzupełniania "pierwszy rok życia dziecka", komplecik (sukienkę z płaszczykiem na ok 1,5 roczne dziecko) i matę edukacyjną. Szwagierka była bardzo zadowolona. Potem ona była chrzestną u mnie i dała mojemu dziecku złoty medalik z łańcuszkiem oraz przygotowała piękny tort na chrzciny. Już całkiem z ta kasą i roszczeniami poszaleliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, wszystko zależy jaki mamy budżet, nie ma co przesadzać to nie też wesele. Ja proponuję 300-400zł ale może przesadziłam w obie strony. Jako goście można po stówce i jakiś prezent np. zabawka czy albumik jak tutaj http://www.meritohurt.pl/albumy-pamiatki-na-chrzest.html Gdzieś czytałam, że matka dziecka podesłała gościom listę prezentów na chrzciny...to już lekka przesada^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki był całkowity koszt tej pożyczki? Na jakiej zasadzie oni weryfikują dokumenty dochodowe? Bo wszystko się załatwia online, tak? Czy poza tym co wyliczył kalkulator, nie pojawiły się jakiekolwiek inne koszty pożyczki? W umowie też nie było żadnych dodatków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×