Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość miska65

Psychologia w niemczech?

Polecane posty

Gość miska65

Hej chciałabym się spytać czy jest ktoś ogarnięty w tym temacie, ponieważ zastanawiam się nad podjęciem się takiego wyzwania jakim jest studiowanie w niemczech. Ktoś orientuje się jak przebiega rekrutacja na uczelniach? Czy polecacie jakieś uniwerki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jesteś wyjątkowo czysta rasowo by studiować w niemczech niemcy to kraj rasy aryjskiej i nie chca na swoich uniwersytetach podludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska65
jakiej odpowiedzi ja się spodziewałam... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)studia i tak nieczego w zyciu nie przynosza no nigdzie no 999 www.youtube.com/watch?v=gyBfqKwkdr4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu po prostu nie wyczytasz tego na stronach uczelni? Wybierz uniwersytet, na którym chcesz studiować i znajdziesz tam wszystko. Oczywiście informacje będą w języku niemieckim, podobnie jak wykłady, seminary, zaliczenia i egzaminy, ale jeśli ty chcesz studiować tutaj, to pewnie ten język masz opanowany w stopniu, który umożliwi ci zrozumienie informacji zawartych na stronach uczelni. Krótko - jak masz zagraniczną maturę musisz mieć certyfikat DSH (II poziom, zaawansowany), żeby cię dopuścili do studiów. To na początek, można zrobić na Uni, na którym chcesz studiować. Trwa dwa semestry i masz w tym czasie uprawnienia studenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość3873847
wszystko jest dla ludzi plus to ze tam sie liczy podstawowa maturka bez zadnych rozszerzen ;) a jak sa kierunki bez NC to musisz miec tylko zdana mature po czym masz prace Wiem ze pewnie nie pomoge juz osobie, ktora napisala ten post . Chce pomoc czytajacym ten post zeby wiedzieli ,ze jak sie chce to sie da i zeby nie patrrzyli na innych tylko robili to co lubia , bo koledzy sa ,a jutro ich nie bedzie . Studia tam moga zapewnic super przyszlosc , poziom zycia duzo lepszy . Jedyna bariera jest jezyk ,ktory nie nalezy do latwych ale dla chcacego nic trudnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helena8993
Rozumiem, że poza granicami państwa bardzo ciężko znaleźć jakąkolwiek pomoc, jeśli chodzi o psychologa, bo problem z językiem, z wytłumaczeniem wszystkiego itd., ale na szczęście nie trzeba już się martwić, bo taką pomoc możemy otrzymać online na stronie https://psychomedic.online/ 7 dni w tygodniu. Nie zostaniemy sami z problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasandra900
Dnia 12.03.2018 o 00:22, Gość helena8993 napisał:

Rozumiem, że poza granicami państwa bardzo ciężko znaleźć jakąkolwiek pomoc, jeśli chodzi o psychologa, bo problem z językiem, z wytłumaczeniem wszystkiego itd., ale na szczęście nie trzeba już się martwić, bo taką pomoc możemy otrzymać online na stronie https://psychomedic.online/ 7 dni w tygodniu. Nie zostaniemy sami z problemami.

Z tego co wiem, można się do nich zarejestrować także online więc to też spora zaleta bo nie trzeba tracić dodatkowego czasu by iść tam osobiście. A tak poza tym to świetni specjaliści, którzy znają się na tym co robią i zawsze dbają o dobro pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia

Dziś rozmawiałam z dziewczyną która studiuje w Niemczech psychologię... u nich psychologię, podobnie jak medycynę i prawo studiuje się 10 (tak, DZIESIĘĆ!) lat. Warto to też wziąć pod uwagę. Prócz zajętych dni od poniedziałku do piątku czasami zajęcia w weekendy (praktyczne), a po 10 latach specjalizacja. Jak zamarzy Ci się doktorat dodajesz jeszcze 5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej co ja tu czytam

bzdura.. 10 lat studiow zeby zostac psychologiem. Ja studiuje psychologie w Niemczech.. to trwa normalnie 5 lat i otrzymujesz tytul Master. Podobnie jak w Polsce, jest podzial na Bachelor (odpowiednik licencjata) -ten tytul uzyskujesz po 3 latach -tak jak u nas w Polsce. Potem 2 lata i Master (odpowiednik magistra). Panska kolezanka ma kompleks wyzszosci i opowiada bajki. Nigdzie tutaj nie widzialam studentow psychologii ktorzy uczeszczaja na uczelnie prawie przez caly tydzien...

Medycyne studiujesz 6 lat tak samo jak w Polsce a potem masz specjalizacje - identycznie jak u nas w kraju.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.02.2020 o 21:14, Gość Ojej co ja tu czytam napisał:

bzdura.. 10 lat studiow zeby zostac psychologiem. Ja studiuje psychologie w Niemczech.. to trwa normalnie 5 lat i otrzymujesz tytul Master. Podobnie jak w Polsce, jest podzial na Bachelor (odpowiednik licencjata) -ten tytul uzyskujesz po 3 latach -tak jak u nas w Polsce. Potem 2 lata i Master (odpowiednik magistra). Panska kolezanka ma kompleks wyzszosci i opowiada bajki. Nigdzie tutaj nie widzialam studentow psychologii ktorzy uczeszczaja na uczelnie prawie przez caly tydzien...

Medycyne studiujesz 6 lat tak samo jak w Polsce a potem masz specjalizacje - identycznie jak u nas w kraju.

 

 

 

 

A czy zaglądasz jeszcze tutaj? Chciałam skontaktować się z Tobą i zapytać o parę rzeczy w zakresie psychologii w DE. Proszę odezwij się :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2020 o 14:22, Karolinaxx napisał:

A czy zaglądasz jeszcze tutaj? Chciałam skontaktować się z Tobą i zapytać o parę rzeczy w zakresie psychologii w DE. Proszę odezwij się 🙂 Pozdrawiam

Wchodzisz na strone uczelni, ktora ciebie interesuje i tam masz podane wszelkie informacje. Vorlesungsverzeichnis (czyli wszelkie zajecia w formie modulowej) masz jako pdf. do wzgladu. Rowniez Studienordnung oraz informacje na temat kierunku (czyli jakie moduly sa obligatoryjne w fazie BA i jakie w Master i ile potrzebujesz CPs). Jako cudzoziemka musisz zlozyc normalnie podanie, z przetlumaczonymi dokumentami. Oraz zdac egzamin z niemieckiego (przynajmniej tak bylo u mnie). Na psychologii jest NC, wiec jesli zabraknie ci punktow to musisz wliczyc Wartezeit. Ja akurat psychologii nie studiowalam, wiec nie moge ci pomoc....Ale na kazdym kierunku masz tzw. Studienberatung i mozesz skontaktowac sie z nimi przez mail lub telefonicznie. Poza tym jesli twoj niemiecki nie jest w tej chwili na tyle dobry, by zaczac studia to mozesz isc do Studienkolleg´u i zrobic tzw. Vorstudienkurse. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Drpaolita napisał:

czemu chcesz koniecznie do Niemiec? Lubisz się czuć jak obywatel piątej kategorii ? 

Polacy są tam lubiani o wiele mniej od Rosjan więc po co się tam pchasz

A czemu ty się tam wepchałaś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Drpaolita napisał:

Może dlatego że wyjechałam tam z rodzicami jako dziecko a później jak tylko miałam odwagę i byłam pełnoletnia to zwialam do Polski 

Wyobraź sobie pseudo madralo że niektórzy jadą na emigrację wbrew woli bo nie są pelnoletni 

Jak zwialas do Polski skoro całkiem niedawno pisałaś że pracujesz w Niemczech za najniższą i że jeszcze bedziesz tam pół roku!

Ale krętacz z ciebie!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmyślaj dalej trollu, opiewaj urodę Rosjanek i wychwalaj pisowskie rządy.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×