Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

4 latek z mega próchnicą szoook

Polecane posty

Gość gość

Bylam dzisiaj w Tesco , patrze idzie matka z dzieckiem na oko ok 4-5 lat uśmiecha sie cos mówiąc a tam na górze po bokach dwa zolte zęby a miedzy nimi cos co kiedyś bylo zębami a teraz przypomina czarne sterczące kikuty. Jak tak mozna zaniedbać dzieciaka ? Wygladal jak 60-letni żul :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie musi być wina matki. są dzieci, które maja bardzo słabe zęby i niestety nic się z tym nie da zrobić. a szczególnie dzieci, które miały skazę białkową. ich zęby nie są mocne i pomimo mycia, gdy atakuje próchnica tak się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój ma akurat bardzo ładne zęby, ale to chyba geny. w przedszkolu ma koleżankę, dziewczynka zadbana, mama zadbana. Ale mała ma straszną próchnicę. niestety większość stomatologów olewa zęby mleczne, ciężko znaleźć kogoś kto je będzie leczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Być może dziecko miało podawane żelazo w nieodpowiedni sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za głupoty opowiadasz. Każdy dentysta leczy mleczaki, tylko trzeba z dzieckiem się do niego udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgg
Po pierwsze totalna bzdura że lekarze dentyści nie leczą mleczaków, bo leczą je tak samo jak zęby stałe Po drugie nie znasz tego dziecka, nie znasz jego historii choroby, może mieć wiele zaburzeń, także metabolicznych które wpłynęły na taki a nie inny wygląd zębów Po trzecie, jest oczywiste że czynnikiem próchnicy zebów (jednym z 4) jest podatność tkanek, co nie zmienia faktu, że w zdecydowanej większości za próchnicę u dzieci odpowiadają zaniedbania higieniczne rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn ma 4,5r i przez 3 lata miał skazę białkową a zęby ma piękne. Dieta dziecka też jest ważna, nie słodycze od 4msc a witaminy (naturalne). Za to bratanek zdrowy bez żadnych alergia a w buzi aż ciemno, że się patrzy na małe dziecko z taką tragedią w buzi. Fakt faktem że od niemowlaka słodycze na kilogramy jadł, a nie to co powinien (czyt. stałe posiłki), także moim zdaniem to głównie wina dorosłych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to zszokowalo, zresztą matka byla zaniedbana również, nigdy nie widziałam dziecka z tak popsutymi zębami. Mleczaki przecież tez się leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Mnie to zszokowalo, zresztą matka byla zaniedbana również, nigdy nie widziałam dziecka z tak popsutymi zębami. Mleczaki przecież tez się leczy x nie każdy dentysta leczy mleczaki. moja koleżanka poszła z synkiem jak miał plamkę to dentysta powiedział, że to tylko mleczak. dopiero 3 dentysta do którego poszła mu zaleczył ten ząbek. nawet w tv jest taka reklama jakiegoś preparatu który pomaga dbać o zęby stałe i ojciec tego dziecka w tej reklamie mówi, bo to są już zęby stałe i trzeba o nie dbać... :O co do uwagi kogoś o słodyczach - dużo gorsze dla zębów niż słodycze są soki owocowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo nie każdą próchnicę się leczy, niezależnie od tego czy mleczak czy stały. Na poziomie plamy próchnicowej jedynie zabezpiecza się preparatami wysokofluorowymi. Nie wierzę że próchnicy sięgającej zębiny lekarz odmówił leczenia argumentując że to mleczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co cie to obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka tez miala skaze bialkowa i ma piekne zeby - co to niby za argument bo nie rozumiem? przeciez to ze dziecko ma skaze o niczym nie swiadczy? zmienia tylko diete na ta bez nabialu pochodzacego od krowy i tyle. a zeby mleczne sie leczy i powiem szczerze ze pierwszy raz sie spotykam z opinia ze dentysta odmawia leczenia. A prochnica u dzieci w wiekszosci wynika z tego ze matki pozwalaja pic mleko z butli do snu - bo tak im wygodniej dzieci usypiac... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skad wiesz , ze to byla próchnica ? Zeby mogly być lapisowane, po tym zabiegu robia sie własnie czarne, a to jest sposób leczenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pierdol. Znam czterolatka z mega próchnicą, który nie miał w ustach butelki czy smoczka, ale karmiony był piersia do 3 r.ż także w nocy. Często spał z brodawką w buzi. Nie chodzi o butelkę tylko naraznie zębów na stały kontakt z cukrem i kwasami. Nie ważne za posrednictwem czego. Dzieci refluksowe często mają słabe zęby, bo pokarm, treśc żołądka, w tym kwasy sie cofają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie - rany, nie mam pojęcia, jak można ignorować takie aspekty zdrowia dziecka, przecież stan i higiena zębów mlecznych mają wpływ na to, jak będą się miały stałe! Dla mnie nie do pomyślenia jest takie zaniedbanie. Sama mam bardzo dobry kontakt z przychodzią stomatologii rodzinnej http://www.ferreus.pl/ gdzie regularnie chodzimy z moją Małą na kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie - rany, nie mam pojęcia, jak można ignorować takie aspekty zdrowia dziecka, przecież stan i higiena zębów mlecznych mają wpływ na to, jak będą się miały stałe! Dla mnie nie do pomyślenia jest takie zaniedbanie. Sama mam bardzo dobry kontakt z przychodnią stomatologii rodzinnej http://www.ferreus.pl/ gdzie regularnie chodzimy z moją Małą na kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda jest taka, że dziecko to świetny obserwator, jeśli widzi,że rodzice nie uciekają przed szczoteczką do zębów, jest większa szansa, że będzie chciało samo dbać o zęby. Warto tez zabrać malucha dla towarzystwa, aby zobaczył jak mama siedzi na fotelu i ma wykonywany zabieg. Ja tak zrobiłam podczas leczenia w http://www.stomatologia-mierzyn.pl/ - myślę,że takie z pozoru drobiazgi lepiej pozwalają dziecku zapoznać się i oswoić z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dentystka leczy ząbki mojej córki ma 4 latka ma trzy plomby różowe z brokatem ;) miedzy gornymi jedynkami tez sie coś dzieje ale dentystka powiedziala że jedynek sie nie robi mlecznych zaznaczam że córka myje zęby dwa razy dziennie szczoteczką elektryczną nie pije soków mój mąż ma słabe zęby może to genetyczne?? kilka razy widziałam dzieci z czarnymi zębami i też zastanawiałam się z czego to wynika ale nikogo nie oceniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas podobnie. Dbalam od pierwszego zeba , dbam do dzis zeby zeby byly myte, w nocy tylko woda a syn ma trzy lata i piatki w okropnym stanie a na jedynkach tez sie juz cos dzieje. Mamy za soba kilka wizyt u dentystki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma całe czarne zeby mleczne przez częste antybiotyki, refleks.myje je dwa razy dziennie porządnie, nie je wcale słodkiego bo nie lubi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ząbki czarne mogą być efektem podjętego leczenia zębów a nie zaniedbania, lapis barwi zęby na czarno i powoduje zatrzymanie próchnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim prochnice maja dzueci ktorym rodzice podawali duzo antybiotykow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z powyższym twierdzeniem. Jak malutkie dziecko dostawałam dużo antybiotyków. To było dawno temu, ludzie nie zdawali sobie sprawy z ich szkodliwości, tylko byli zachwyceni szybkim działaniem. Dentysta obawiał się, że mogą mi nie wyjść zęby stałe. Na szczęście wyszły, ale bardzo szybko się psują i kruszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego synka też pojawiła się próchnica, chociaż bardzo dbałam zawsze o jego ząbki. Okazało się, że ma bardzo słabe te ząbki i dlatego dentystka poradziła, żebym zaczęła mu dawać codziennie do ssania przed snem tabletki acidolac dentifix kids z ksylitolem i witaminą D, żeby chronić zęby przed demineralizacj i je w ten sposób wzmacniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi

Chodzę z dziećmi do dentysty. Na szczęście udało mi się je dobrze nastawić i przygotować i lubią te wizyty pomimo borowania i plombowania (wiek 3 i 5 lat). Syn miał długo ładne zęby, ale okazało się że porobiły mu sie ubytki pomiędzy w 4 i 5, bo jedzenie właziło do szczelin międzyzębowych i długo nie było tego widać. Syn sam mył zęby bo myślałam że to wystarczy. Zauważyłam że najczesciej myl zeby z jednej strony na dole i co? I wlasnie tam ma zdrowe. Jaki z tego wniosek? Prochnicy mozna uniknac pod warunkiem ze to rodzice beda myli dokladnie wszystkie zabki z kazdej strony minimum 2 razy dziennie, a zwlaszcza przed spaniem. A corke za dlugo karmilam w nocy i kazdy jej cisnal slodycze, martwilam sie ze jest za chuda wiec przymykalam na to oko, ale zęby na tym ucierpialy. Ale zareagowalam jak tylko zobaczyłam ze cos sie dzieje i jestesmy z dentysta za pan brat. Szkoda tylko ze wczesniej nie mialam takiej wiedzy o mlecznych zebach jaka mam teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po ch u j odgrzewać temat sprzed 5 lat? Musiałaś się pochwalić że dentystę odkryłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×