Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Indila

a ja karmię piersią 3 letnią córkę

Polecane posty

Gość gość
Wychowuję trzylatkę i dwumiesięcznego synka. Syn karmiony jest piersią , córka dostaje moje mleko w kubku bo w z kubka pije już od roku. Kiedy starsze potrzebuje bliskości, prztula się i rozmawiamy sobie, opowiadamy różne rzeczy, wygłupiamy . Córka nie ma potrzeby by ssać moją pierś już jakieś dobre 1,5 roku. Uważam że karmić można do drugiego roku życia, potem nie ma już takiej potrzeby . Póki co autorko, twoja córka ssie pierś i jest w stanie normalnie funkcjonować ale spróbuj odstawić a zobaczysz jak źle to na nią wpłynie, jak zagubiona może być, wszak pierś daje jej poczucie złudnego bezpieczeństwa, rytuału a to w tym wieku powinno być już przeszłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ło rety!nie wyobrażam sobie, córkę karmiłam rok i najzupełniej wystarczyło. Dziwnie bym się czuła. No ale Ty jesteś mamą, więc rób jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzę że sama się odstawi gdy będzie gotowa. Bo skoro jeszcze chce tego mleka to z naczy że potrzebuje. A natura po coś to wymyśliła, więc jakiś cel w tym jest. Według antropologów dzieci odstawiały się same w wieku od 2,5 do 7 lat. Myślę że do 7 roku nie bedzie chciała pić mleka, ale tak jak pisałam wcześniej pewnie z pół roku jeszcze może rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tragedia, masz sie czym chwalic. cycki masz chyba do ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś zboczona :O..jak można karmic cycem tak duze dziecko...najpierw zje kotleta a potem popchnie cycem :O:O...jesteś obrzydliwa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indila
A to wszystkie kobiety w Afryce też są zboczone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie, w Afryce karmią cyckiem do 16 roku życia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indila
Do 16 nie ale do 6-9 lat się zdarza i nikt nie widzi w tym nic nie przyzwoitego. A tutaj 3 latka karmioona piersią i juz wyzwiska od zboczeńców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko w wieku 3 lat już dawno powinno jesc stale posiłki na kolacje, na śniadanie a nie mamy cyca To nie niemolwe ,aby cycka doilo ,bo nie ma zebow 3 latek jzu je wszystkie posiłki jak dorosły nie rozumiem takiego uwsteczniania dzieci i robienia z nich nieporadne zywieniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko jesteś ograniczona' W krajach gdzie karmi się tyle lat dziecko 6-9 piessią jest spowodowane bieda i kryzysem zywieniowym, choćby w Afryce i tego typu plemionach, gdzie o jedzenie ciężko , mleko matki zostaje Nie z wyboru, z kryzysu, biedy i głodu !! Nie che myslec jak twije dziecko mając 10 lat jadąc na cycu będzie cofnięte w rozwoju , bot o jest cofanie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zamiaru karmić jej tyle czasu. Je normalnie sniadania i kolacje i wszystko inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToksycznaKobita
Pomijając ze karmienia 3 latka jak dla mnie to kosmos, degradowanie przedszkolnego dziecka do etapu dzisiusowego, to jedno chcalam zazanczyc 3 latek ,który domaga się jeszcze w nocy piersi ,albo ma jakieś braki wymieniowe , organizm domaga się nocnego jedzenia co jest dla mnie czymś niepojętym już w tym wieku wybudzanie się na jedzenie i do tego na cyca, albo dziecko emocjonalne jest skrzywione i ma zakodowane ze podczas pobudki tylko przy piersi uśnie Autorko to jest niepojęte co ty tutaj piszesz W nocy chociaż myje żeby po jedzeniu, czy od razu przy cycku zasypia ? zapewne nie raczysz chociaż dziecko wygonić umyc zeby Gdzie tu higiena jamy ustnej? To co opisujesz to nie jest dobry rozwój twojego dziecka,tu ewidentnie jakies nieprawidlowosci da się wyczytać A do tego jeszcze chwalisz się ,ze jak będzie chciała to do 13 lat będziesz ją karmic, to wręcz KALECTWO,KALECTWO i jeszcee raz kalectwo uwzgledniajac karmienia piersią NASTOLATKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomijając ze karmienia 3 latka jak dla mnie to kosmos, degradowanie przedszkolnego dziecka do etapu dzisiusowego, to jedno chcalam zazanczyc 3 latek ,który domaga się jeszcze w nocy piersi ,albo ma jakieś braki wymieniowe , organizm domaga się nocnego jedzenia co jest dla mnie czymś niepojętym już w tym wieku wybudzanie się na jedzenie i do tego na cyca, albo dziecko emocjonalne jest skrzywione i ma zakodowane ze podczas pobudki tylko przy piersi uśnie Autorko to jest niepojęte co ty tutaj piszesz W nocy chociaż myje żeby po jedzeniu, czy od razu przy cycku zasypia ? zapewne nie raczysz chociaż dziecko wygonić umyc zeby Gdzie tu higiena jamy ustnej? To co opisujesz to nie jest dobry rozwój twojego dziecka,tu ewidentnie jakies nieprawidlowosci da się wyczytać A do tego jeszcze chwalisz się ,ze jak będzie chciała to do 13 lat będziesz ją karmic, to wręcz KALECTWO,KALECTWO i jeszcee raz kalectwo uwzgledniajac karmienia piersią NASTOLATKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale chwileczke gdzie ja napisałam ze do 13 chce karmić? Napisałam ze jeszcze z pól roku albo rok. Nigdzie tez nie napisałam że nie może zasnąć bez piersi bo tak nie jest. Kolejna sprawa to to ze nie budzi się caly czas w nocy, czasami jej się zdarza, może 3-5 razy w miesiącu i owszem daje jej wtedy pierś. Myje zęby po kolacji, a pijąc mleko z piersi żeby nie mają styczności z mlekiem w ogóle. Sutek w buzi jest tak ulozony że mleko wpływa prosto do gardła nie mając stycznosci z zębami w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braki żywienowe!! Karmienie nocne tak dużego dziecka zakłóca rytm żywieniowy dziecka, stale pory to podstawa , tutaj brak ,rozregulowane do całości, przez to dziecko obudzone w nocy nie przystawione do piersi nie usnie , tylko przy cycku :/ Autorko to co piszesz to jest wręcz destrukcyjne, uwsteczniajace A twój wpis """ jeżeli córka będzie chciała to będę ją karmiła nawet do 13 roku"" doprowadza mnie na samą myśl do obrzygu , o ile nie trolujesz ,b nie che mi się wierzyc ,ze w TYM wieku jeszcze dopuszczasz ssanie twojej piersi,przez Pannice ,która dojrzewa, menstruuje i już ma kobiece kształty :/ Chore !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
///"""""Sutek w buzi jest tak ulozony że mleko wpływa prosto do gardła nie mając stycznosci z zębami w ogóle. """//// O matko PADLAM!! Ty jednak troll, który dzisiaj odebrał świadectwo z gimnazjum i rozpoczął wakacje, bo nie uwierzę ,ze zadna dorosła osoba kończąca choć szkole średnia napisala taka głupotę , o plynie wpływających prosto do gardla przez sute, nie mający styczosci z uzębieniem Leze i kwiczę. Mianuje cie na największy absurd 2014 na kafe :D Wakacje się zaczely i prowokacje coraz bardziej absurdalne HAHAHHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieto to jest fakt a nie wymysł! Chcesz zaraz Ci podesle linka w ktorym wypowiada się na ten temat logopeda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malo komu to pisalas, ale jesteś po prostu tępa , nie dość ze prowokacja nie wypał, sama gubisz się w własnych wpisach i zaprzeczasz jedno drugiemu , to niestety z ubolewaniem stwierdzam ,ze Polskie społeczeństwo odebrało edukacje wybitnie niestaranne, poziom zerowy ,czego was dzieci uczą w tej szkle, chocby na biologii na lekcji o higienie jamy ustnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toksyczna czytaj wszystko uważnie. Na pierwszej stronie od 16:42 podszyw pisal a nie ja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisalaM Linki, linki, zasłaniaj się takimi absurdami prze linki Gucio mnie jakies beznadziejne linki obchodzą, to jest szczyt głupoty. Hamerykanskie nowości mnie nie obchodzą ( spece od wszystkiego a z największymi problemami-zywieniowymi, wychowawczymi-emocjonalnymi się zmagają)i i twój marginalny poziom intelektualny tez mnie nie przekonuje Rozregulowanie, brat rytmu i planu żywieniowego jest szybka drogą do destrukcji i zaburzeń organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boze kobieto typowa matka polka naprawde az gardze takimi jak ty gdzie ty jestes w tym zwiazku jak musza wygladac twoje cycki czy ty juz nie myslisz o sobie twoje dziecko bedzie mialo wade zgryzu,ty cycki do ziemi.karmisz ja w nocy to czy ona spi jeszcze z toba rzygam.tez mam taka ciotke w rodzinie fuj oblezna wielkie zwizy dzieciaka przestala karmic w wieku 6 lat jak zaszla w 2 ciaze malo tego pol ciazy go karmila 2 tez az urodzilam 3 itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjmując ,ze 3 letnie dziecko budzi się w nocy i bez piersi nie zaśnie ewidentnie ma jakies BRAKI w organizmie , ma niedostatki żywieniowe ( do tego dawanie ssac BEZ limitu )albo emocjonalne zaburzenia w przeciwnym razie nie budziloby się na piers i bez piersi potrafiloby samo zasnąć O Skrajnym zaniedbaniu higieny dziecka nie będę już się rozpisywać, bo u mnie w domu PRIORYTETEM SĄ - regularne posiłki i na pewno nie ma tego ze BEZ OGRANICZEN je ile chce ( absurd) -Higiena jamy ustnej bezdyskusyjna- nawet jeśli w nocy dziecko cos by zjadło miałoby OBOWIAZEK isc umyc zęby, choćby to była 3 w nocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypowiada się polski logopeda. Ale skoro cie nie interesuje to juz wiem czemu jesteś taka ograniczona. Ty jesteś nieukiem, masz jakiś tam swój świat i nic poza nim do ciebie nie dociera. Masz szanse się czegos dowiedziec i dokształcić. Ale ty wolisz wierzyć w swoje bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toksyczna masz ewidentny problem z czytaniem ze zrozumieniem. Corka potrafi zasnąć bez piersi, często to robi, jakbyś czytala to byś wiedziała. Ale przed tobą to chyba literki uciekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko - ja mam odchowane od pieluch, cyca( tego brak), smoczka, nocnych pobudek 6 dzieci ( SZESCIORO). W tym 4 już nastoletnie i prawie dorosle Proszę abyś nie umoralniała mnie, bo z żadnym takich przebojów nie miałam i mieć nie zamierzałam z jakimi ty się zmagasz i zobaczysz do jakich nieprawidłowości to doprowadzi To co opisujesz to tylko za glowe się zlapac można co z tego dziecka wyrośnie i jak na jej zdrowiu się fatalnie to odbije ,zwłaszcza jedzenie bez limitu ani umiaru i brak mycia zębów po jedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty autorko zakładając temat masz ewidentne braku intelektualne. Dziecko przedszkolne ssące pierś matki rano, wieczorem i jeszcze do tego w nocy na cycka się budzi MA właśnie braki ,lub jakieś ubytki, niedostatki ,albo już wpadło w nałóg ssania cyca ,bez którego ciężko mu funkcjonować Nikt mi nie powie ,ze zdrowe normalne dziecko jedzące stale posiłki rano na śniadanie, kolacje taka jak inni domownicy ,jeszcze w nocy budzi się na jedzenie . Nie prawda, odchowalam więcej niż jedno dziecko i w mojej rodzinie jest multum dzieci,wiem co pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa to typowe. Stara rura jesteś i jak te nasze matki i babki się zachowujesz. Uważasz ze twoja jest racja pomimo ze w zakresie laktacji wiesz cale gowno. Wiec powiem ci tak: nie znasz się to się nie wypowiadaj. Moje dziecko żadnych braków nie ma, upośledzone nie jest, a zasypianie przy piersi jest naturalne. A jak się z tym nie zgadzasz to ja mam to gdzies, bo zdanie takiej zacofanej staruszki mnie nie interesuje. Życzę Ci synowej lub córek długo karmiących :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie budzi się o północy tylko np o 4-5, a to dla niektórych jest już nad ranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jakim stylem i sposobem moje już dorosłe dzieci będą wychowywać własne to ich sprawa , jendkaze jak się mnie zapytają o zdanie to oczywiście usłyszą mój pogląd. Jak się pytasz to miej to na uwadze ,ze opinie mogą być przeróżne i licz się z tym Ani ty, ani żadna osoba twojego pokroju nie będzie mi pieprzyc farmazony o poprawności i zdrowotności takiego trybu żywieniowego i tym bardziej bez umiaru kiedy chce i ile chce Nikt Może jeszcze wielce łaskawie napiszesz ,ze jak 5 latek nadal będzie miał FANABERIE robic w pieluchy to niech w pieluchach chodzi, bo to on ustala kiedy i co? Twoje dziecko także jeszcze smoczka dynda i w pampersach chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty chyba lubisz wypowiadać się na temat o ktorym nie masz pojecia co? Co wiesz o laktacji? Pewnie tylko tyle ze mleko z piersi plynie i nic więcej. Moja corka je o stalych porach. Raz na jakiś czas obudzi sie w nocy okolo 4, wtedy biorę ja do łóżka i daje jej pierś i śpimy dalej. Czasami wystarczy ze ją wezmę na ręce i już śpi. Kiedy chce i ile chce to tylko wtedy kiedy jest przeziębiona, a jest to bardzo rzadko. Ale tego juz pojac nie możesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×