Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość111

Czy wada wzroku się pogłębi?

Polecane posty

Gość gość111

Mam 20 lat i wykryto u mnie małą wadę wzroku (minus ćwierć dioptrii). Wiem, że wady które pojawiają się we wczesnym wieku lubią się powiększać. A czy jest wśród was ktoś kto zaczął nosić okulary później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz wadę na "minusie" to zacznij nosić okulary/soczewki jak najszybciej ja jako młoda osoba miałam nosić okulary niestety jak to dzieciak olewałam to sobie i męczę się teraz z wadą -4,75. Zaczynałam od -0,5. Zaniedbane minusy pogłębiają się w każdym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierdzielenie o szopenie. Akurat to, że przez nie noszenie okularów wada Ci sie pogłebi to jest największa bzdura jaką w życiu słyszałam. Propaganda okulistów Właśnie przeciwnie, z roku na rok będziesz musiał zmieniać szkła na większe. Wiem co mówie.. mam taką wadę, że cholera.. Radzę Ci ppoczytać o doktorze Batesie i leczeniu wzroku. Z taką wadą myśle, że cwiczenia oczu szybko by Ci pomogły ją zniwelować. Ja z moją dużą wadą będe musiała poświecić na to dużo więcej czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 30 lat, nie noszę okularów od wielu lat, a to z tego powodu, że jak chodziłam do szkoły to byłam wyzywana od okularnic i nabrałam wstrętu do okularów, miałam z tego powodu kompleksy. Więc jak tylko skończyłam szkołę to przestałam nosić okulary mimo wady wzroku; jestem krótkowidzem, mam też astygmatyzm, okularów nie noszę od lat i wzrok mi się wcale nie pogarsza, ani nie polepsza, jest cały czas tak samo. A wadę wzroku mam od dzieciństwa. Z bliska widzę dobrze więc czytam normalnie, gorzej z daleka, np. jak podjeżdża autobus to nie widzę jaki numer i muszę poczekać aż będzie bliżej ;) Jaką mam wadę wzroku to już nawet nie pamiętam, bo się dawno nie badałam, ale w jednym oku chyba -2,7, a w drugim -1,5. I z całą pewnością stwierdzam, że mimo że nie noszę okularów od wielu lat to wzrok mi się nie pogorszył, bo chyba bym to zauważyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111
Właśnie mam teraz dylemat, czy kupować okulary. Trochę się boję rozleniwiać oczy, ale mam wrażenie, że teraz często są zmęczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja się nie mogę zgodzić z drugą odpowiedzią, bo ja właśnie miałam przeciwnie. Wykryto u mnie niewielką wadę tylko na jednym oku jak miałam 16 lat. Po kilku miesiącach kupiłam okulary, przed ich zakupem miałam robione po raz drugi badanie wzroku i przez te kilka miesięcy, kiedy okularów nie nosiłam, wada się pogłębiła. Na tym oku, na którym wada była już wcześniej, wyszła wtedy jeszcze większa i okazało się, że gorzej widzi też drugie. Odkąd mam okulary, wada nie pogłębia się wcale (teraz mam 23 lata). Znam tez osoby, które okulary noszą, a wada im się pogłębia stale mimo to, więc raczej nie można mówić tu o regułach - zależy od organizmu. Jak masz małą wadę wzroku, to i tak nie będziesz musiał(a) nosić okularów cały czas, więc bardzo to życia nie utrudni. Ja też mam małą wadę i okulary zakładam do komputera, jak muszę coś czytać z daleka na studiach, do dłuższego czytania, czasem do telewizora. Mam wrażenie, że w okularach oczy mniej się męczą, mogę np. dłużej wysiedzieć przy komputerze niż bez i wcale mnie oczy nie bolą. Wg mnie lepiej kupić okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, czy to prawda. Gdzieś czytałam, że krótkowzroczność pogłębia się w młodym wieku, gdzieś do 25-27 roku życia. Ja w liceum i na studiach nosiłam okulary, potem zakładałam tylko do kina i jak mecz oglądałam w tv (mieliśmy jeszcze telewizor 21 cali). Od wielu lat nie noszę okularów wcale. Mam tą samą wadę, co w liceum, -0,5, a jestem już babką w średnim wieku, niedługo wg statysk wskoczę na plusy do czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 30 lat. wczesniej nie nosiłem okularów wykryto u mnie krótkowzroczność i astygmatyzm -1.0 na oba oczy. wykupiłem okulary i zastanawiam sie czy jej nosić czy nienoszenie sprawi ze wada sie pogorszy? przyznam sie trudno mi sie przezwyczaić i zakładam je rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze soczewki będą dla Ciebie lepsze? ja przechodziłam z okularów na soczewki z pomocą mojego okulisty w Białymstoku - http://www.drmichnowski.pl i o wiele to jest wygodniejsze. Bez problemu moge uprawiać sport i nie musze wiecznie się martwić, że gdzieś zostawię okulary, czy spadną mi albo jeszcze coś innego. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego trudno się przyzwyczaić? Co się dzieje? Pracujesz przy komputerze? Korekcję powinno się nosić, nie ma ryzyka, że od korekcji wzrok się pogorszy (pod warunkiem, że jest przepisana i wykonana prawidłowo). Natomiast jeżeli masz wątpliwości oraz odczuwasz dyskomfort proponuję powtórzyć badanie wzroku oraz zgłosić się do optyka i powiadomić go o odczuwalnym dyskomforcie (można zasugerować sprawdzenie poprawności wykonania okularów - rozstaw źrenic i wysokość montażowa). Badanie wzroku powinno być pełnym badaniem wykonywanym u optometrysty bądź okulisty. Badanie komputerowe nie jest podstawą do wykonania okularów korekcyjnych. Jeżeli chodzi o soczewki kontaktowe, myślę że przy małej wadzie nie jest to konieczne, ale oczywiście możesz również zgłosić się na dobór soczewek kontaktowych. Przed tym jednak i tak powinieneś pochodzić skorygowany okularami i zaakceptować pierwszą korekcję. Poza tym przy noszeniu soczewek kontaktowych warto mieć okulary na zmianę w razie wystąpienia jakiejś infekcji lub stanów zapalnych spojówki, rogówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś bardzo młoda więc to nie jest tak, że wada została wykryta u Ciebie za późno. Myślę, że jeśli zaczniesz nosić odpowiednio dobrane okulary/soczewki to nic złego z Twoimi oczami się nie stanie, a wada na pewno nie będzie się pogłębiać :) U mnie wada również nie została wykryta w dzieciństwie, dopiero gdy rozpoczęłam pracę przy komputerze przez 8 godzin to mój wzrok zaczął "dopominać się" o okulary. Tylko, że do mnie zupełnie nie pasują okulary... z tego też względu zdecydowałam się na soczewki i to był najlepszy wybór ;) Wbrew pozorom one wcale nie są takie drogie, tylko trzeba kupować je w odpowiednim miejscu, czyli po prostu przez sklep internetowy :). Dla mnie najlepszym wyborem okazał się: http://www.kontaktowe.pl/, naprawdę po podsumowaniu wydatków nie wychodzi to tak drogo, oczywiście mówię również o wszystkich dodatkach takich jak płyny, krople czy chociażby akcesoria do soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można zapobiegać pogłębianiu się wady, trzeba chodzić na badania kontrolne co pół roku chyba, że okulista zaleci inaczej lub jeśli zaczniesz gorzej widzieć, ograniczaj komputer, tv i czytanie bierz witaminy z dużą ilością luteiny, Klarin skuteczny; Vislea równie skuteczny, jedz dużo owoców o ciemnoczerwonej lub czarnej barwie, aronia, czarna porzeczka, czarna jagoda, czarny bez, wiśnia, czerwona kapusta, żurawina i borówka amerykańska. Poza sezonem warto pić soki wyprodukowane na bazie tych owoców. Marchew także działa korzystnie na wzrok, gdy świeci słońce noś okulary przeciwsłoneczne koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berso

wada może się pogłębić. Ja miałam -3 jeszcze 5 lat temu a teraz --7 a mam 28 lat. Dlatego zdecydowałam się na zabieg laserową korekcję wzroku. Zabieg miałam w klinice Optegra w Łodzi. Lekarz był bardzo doświadcozny, tak jak mówił - nie było komplikacji, szybko doszłam do siebie no i wada zniknęła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się martwić na zapas. warto poczekać aż się ustabilizuje i poprawić sobie wzrok! ja robiłam w Krakowie w Optegrze i  bardzo dobrze spedziłam u nich czas. wyleczyli wzrok i poprawili moją wadę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałam dość dużą wadę wzroku ale udało mi się ją ogarnąć wlasnei w krakowie w Optegrze. pomogli, poprowadzili dobrze do zabiegu, dzięki nim nie bałam się aż tak tego zabiegu - warto było, bo już nie męczę się z okularami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×