Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jesteście katolikami a grzeszycie na kazdym kroku

Polecane posty

Gość gość
Lewak – duży sztylet o rękojeści zamkniętej trzymany (jak nazwa wskazuje) w lewej dłoni, używany zarówno do parowania i blokowania nadchodzących ciosów jak i do wykonywania ataków, gdy nadarzy się ku temu okazja. Wykorzystywano go w parze z rapierem lub szpadą (czasem też wykonywany w parze z bronią główną). Wykształcony w Europie Zachodniej w czasach renesansu, używany do XVIII w. (w Polsce nieużywany). Typowy lewak miał duży jelec i ochronę dłoni w postaci wygiętej, trójkątnej blaszki, często zdobionej perforowaniem lub grawerowaniem. Specyficzną formą lewaka był łamacz mieczy, o grubej, mocnej głowni, wyposażonej w zęby, służące do uchwycenia głowni broni przeciwnika i wytrącenia jej lub złamania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lewak – duży sztylet o rękojeści zamkniętej trzymany (jak nazwa wskazuje) w lewej dłoni, używany zarówno do parowania i blokowania nadchodzących ciosów jak i do wykonywania ataków, gdy nadarzy się ku temu okazja. Wykorzystywano go w parze z rapierem lub szpadą (czasem też wykonywany w parze z bronią główną). Wykształcony w Europie Zachodniej w czasach renesansu, używany do XVIII w. (w Polsce nieużywany). Typowy lewak miał duży jelec i ochronę dłoni w postaci wygiętej, trójkątnej blaszki, często zdobionej perforowaniem lub grawerowaniem. Specyficzną formą lewaka był łamacz mieczy, o grubej, mocnej głowni, wyposażonej w zęby, służące do uchwycenia głowni broni przeciwnika i wytrącenia jej lub złamania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
>>dokładnie, nie znam chyba wierzącego, który uznawałby antykoncepcję czy seks z kochającą osobą za coś złego...<< To zapytaj swojego proboszcza, czy takie jest stanowisko twojego kosciola i co on sadzi o takim mysleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem katoliczką 21letnią i nie rozumiem dlaczego tak bardzo pewnej grupie osób przeszkadzamy...czego przykładem jest ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ty i twoi kolesie z kościoła nie będziecie nam przeszkadzać to my wtedy nie będziemy zakładać takich tematów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że nadal niektórzy nie rozumieją pewnych prostych kwestii :) Nie obchodzi mnie zdanie proboszcza. Ludzi, którzy tylko częściowo zgadzają się z kościołem - też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
>>Jestem katoliczką 21letnią i nie rozumiem dlaczego tak bardzo pewnej grupie osób przeszkadzamy..<< Przeszkadzacie, poniewaz zmuszacie do postepowania zgodnie ze swoim swiatopogladem osoby ktorym jest on obcy i wykorzystujecie do tego wladze panstwowe albo po prostu prymitywna sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym chciala,zeby wszyscy sie szanowali bez wzgledu na wiek wyglad i wyznanie, nie wyzywali sie od lewakow,zydow,grubasow i tak dalej ale coz, marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a chooy mnie obchodzi co proboszcz o tym myśli, matole? ważne, że ja się z tym nie zgadzam i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 21-letniej katoliczki! nie wpieprzaj mi się pod kołdrę ze swoimi nakazami i zakazami a wtedy nie będziesz mi przeszkaszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"przeszkadzają" im katolicy tylko dlatego, ze sami są nietolerancyjnymi oszołomami i chcieliby żeby każdy myślał tak jak oni i nie bądźcie śmieszni - co katolik jest winny temu, że jakiś ksiądz niby miesza się w politykę? to raz a dwa - każdy teraz "miesza" się w politykę, wiele różnych organizacji i osobistości, księża też mają prawo głosić własne zdanie jak już to pretensje możecie mieć co najwyżej do rządu, który im ulega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
księża też mają prawo głosić własne zdanie xxx ale nie zmuszać, żeby KAŻDY zgodnie z ich zdaniem postępował!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to gdzie sie mamy spotykać by jezusa przyjmować do kościoła sie chodzi ateisci spotykaja sie po barach komunisc robili zjazdy kcpzpr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto ci się gdziekolwiek "wpieprza" tępa oszołomko? to, że ktoś ma inne zdanie niż ty w różnych sprawach i je wyraża to znaczy, że się "wpieprza"? walnij się w łeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ksiądz cię do niczego nie zmusza i nie może zmusić :D jak już to państwo i prawo, a nie ksiądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek90210
nie tylko ateisci spotykaja sie w barach, generalnie wiecej w nich katolikow, koscielnie poislubionych, zalewajacych "robaka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"jesli wierzysz w boga i go szanujesz powinienes przestrzegac 10 przykazan bozych. na logike. nie przestrzegasz-nie szanujesz. " x bo co? bo ty tak mówisz? haha :D coś ci się chyba pomyliło. wiara w boga a w kościół to dwie różne rzeczy. można wierzyć w boga nie będąc ani katolikiem ani chrześcijaninem. zdziwko co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ksiądz powinien słuchać się wiernych nie wierni księdza bo to on żyje pasożytniczo na ich garnuszku, z ich kieszeni ma na wódke i dziwki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21lat
I oto przyklad Waszej nietolerancji katolikow i Kościoła jak sie na mnie rzuciliscie. Niech Bóg Wam wybaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kosciol. boga dal wam 10 przykazan i w biblii macie napisane, ze macie przestrzegac. nie ja to wymyslilam. ale Ty katoliku o tym nie wiesz bo biblii nie czytales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie wierze, ale zastanawiam sie jakim trzeba byc tlukiem mielonym zeby tak generalizowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a kto ci się gdziekolwiek "wpieprza" tępa oszołomko? to, że ktoś ma inne zdanie niż ty w różnych sprawach i je wyraża to znaczy, że się "wpieprza"? walnij się w łeb xxx wymienić ci z nazwiska? Terlikowski, Niesiołowski, Chazan, Beata Kępa i przede wszystkim Hanna Suchocka podpisując konkordat, oddając Polskę pod but Watykanu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak sie składa,ze jest demokracja i sa rządy wiekszości a wiekszość to jak narazie katolicy, więc nikt nie będzie sobie tworzył prawa i wystawiał sztuk, które są sprzeczne ze swoją wiarą tak na chłopski rozum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
katolicy jedynie protestyja przeciwko obrażaniu muzułmanie nie patyczkują odrazy zabijają gdyby ktos obrazał twoja rodzine olałbyc czy stanołbys w obronie rodziny kolegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale co mnie obchodzi co uważa kościół, tępoto??? :O nie pisałem, że ja uważam się za katolika. tylko, że ludzie uważający się za katolików nie zgadzają się ze wszystkim z kościołem i to was boli antyklerykalne zj/eby, a mają do tego prawo. to ich prywatna sprawa co uznają za dobro a co za zło. i nie możecie nazywać ich hipokrytami skoro oni sami przyznają, że nie uznają jakichś tam nakazów czy tam zakazów. absurd. żeby się z czymś utożsamiać nie trzeba w 100% się z tym zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie powinna wiara ingerowac w polityke, sluzbe zdrowia czy kulture i sztuke. a ingeruje. mysle,ze najwyzsza pora zdjac Polske z krzyza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
>>katolicy jedynie protestyja przeciwko obrażaniu << A jesli ktos ci powie, ze u siebie w domu dwa razy dziennie profanuje wasza swieta ksiege to co mi zrobisz ? Masz prawo moze przyjsc do mnie do mieszkania i mi tego zabronic bo cie to obraza ? To jakim prawem zabraniasz mi czegos co robie w wynajetej przeze mnie sali Nikt ci nie kaze tego ogladac ! I to jest wlasnie przyklad wpieprzania sie w zycie innych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, nie ma to jak ocenianie wszystkich katolików przez pryzmat najstarszego moherowego pokolenia :D obiektywnie, nie ma co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jez/us: Zapra/wdę, zapr/awdę, po/wiadam wa/m: Każd/y, kto popełnia grzech, jest niewo/lnikiem grz/ec******eśli mów/imy, że nie m/amy grzec/hu, to samyc/h sie/bie oszuk/ujemy i nie ma w nas /rawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"wymienić ci z nazwiska? Terlikowski, Niesiołowski, Chazan, Beata Kępa i przede wszystkim Hanna Suchocka podpisując konkordat, oddając Polskę pod but Watykanu!!! " xxxx a mi się nie podoba wcinanie się lewackich ścierw, skrajnych feministek, środowisk lgtb itd do polityki, ale co z tego??? tez mam zacząć ich prześladować czy jak? wiesz, to wolny kraj i każdy ma prawo mówić i postępować jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×