Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

do Oświęcimia z dziećmi...?

Polecane posty

Gość gość

Wkrótce wybieramy sie z dziecmi do Zakopanego na wakacje. Obydwoje z mezem nie bylismy nigdy w muzeum obozu koncentracyjnego w Oswiecimiu i teraz nadarza sie jedyna ku temu okazja, zeby tam pojechac....Ale jednak,dzieci-5 letnie i 2 letnie-nic nie zrozumieja,ale nie wiem,na ile tam jest drastycznie,czy byliscie tam moze z dziecmi,czy wpuszczaja w ogole z dziecmi? myslelismy, zeby pojsc na zmiane,ale pewnie jest sporo zwiedzania,wiec zeszlo by nam na thm sporo czasu....czy ktos z Was byl w muzeum w Oswiecimiu z dziecmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam ten sam dylemat ale na stronie internetowej muzeum wyczytałam ,że nie wskazane jest zwiedzanie obozu przez dzieci do lat 14.Moje maja 8 i 3 lata i doszliśmy do wniosku ze przez wzgląd na charakter tego miejsca sobie darujemy.Może się nadarzy inna okazja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpusc sobie te zwiedzanie. To naprawde jest miesce nie dla dzieci ! Te granice 14 lat jeszcze bbym podniosla.. i nic z tego, ze twoje dzieci niby sa male.. mozesz byc pewna , ze cos zapamietaja.. Ja bylam w Majdanku z wujostwem jak mialam mniej niz 10 lat.. nie pmietam dokladnie. pamietam fragmenty obozu, same najbardziej drastyczne miejsca.. efekt jest taki, ze nie moge oglada zadnyh filmow czy dokumentow o wojnie.. zadnej listy Schindlera czy Fortepianu, od razu mam dreszcze, wali mi serce, sciska w gardle , wpadam w histerie.. te muzeum NA PEWNO trzeba obejrzec, ale gdy sie jest do tego gotowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam wycieczkę z tak małymi dziećmi, bylam w muzeum wiele razy bo mieszkam blisko i to miejsce nie jest dla dzieci. Nie zrozumieja niczego a mogą się dodatkowo przestraszyć. Lepiej poczekać aż dorosna do wieku gimnazjalnego. Obawiam się ze mogą ich tez po prostu nie wpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja dodam, że dzieci mogłyby się tam zachowywać niestosownie - np. biegać, śmiać się czy wygłupiać, bo w końcu to tylko dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie nie. To miejsce kaźni modlitwy i skupienia. Dzieci nie powinno się tam zabierać. Będą tylko przeszkadzać a tobie nie pozwolą zebrać myśli w tym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:08 "te zwiedzanie", "te muzeum" aż oczy bolą jak się to czyta. Nikt Cię nie uczył podstaw języka polskiego? Widziałaś żeby w jakichś książkach ktoś tak używał tego zaimka wskazującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinnaś jechac tam z dziećmi. Miałam 16 lat, gdy byłam w Auschwitz i kilka nocy męczyły mnie koszmary. To było dla mnie traumatyczne przeżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwulatek raczej nie będzie rozumiał gdzie jest i co ogląda, ale pięciolatek juz na pewno tak. Sama byłam pierwszy raz w tym muzeum w późnej podstawówce i to był dla mnie szok, jak zresztą i dla większości grupy (nie wiem kto taki genialny program zaproponował dzieciom). Małemu dziecku byle co, wzmianka o wypadku, o czyjejś śmierci działają na wyobraźnię, a co dopiero takie "muzeum śmierci". Drastycznie- jak dla kogo, dla każdego chociaż minimalnie wrażliwego człowieka z odrobiną wyobraźni, na pewno tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuci
Bylam tam z klasą we wczesnej podstawówce. Jako dziecko podeszlam do tego jako do jednej z wielu wycieczek i wyglupialam sie z kolezankami nie rozumiejąc tragedii miejsca. Dopiero teraz, gdy jestem dorosła i gdy mieszkam nieopodal obozu rozumiem jakie to traumatyczne miejsce i choć jest tak bliso wciąz wzbudza ogromny żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnetha

To miejsce niewyobrażalnego cierpienia, tak naprawdę nie powinno być tam muzeum. Jestem już babcią, a nigdy tam nie byłam i sie nie wybieram. Moja rodzina też nie była. Kto jest wierzący niech się pomodli i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
47 minut temu, Gość agnetha napisał:

To miejsce niewyobrażalnego cierpienia, tak naprawdę nie powinno być tam muzeum. Jestem już babcią, a nigdy tam nie byłam i sie nie wybieram. Moja rodzina też nie była. Kto jest wierzący niech się pomodli i tyle.

I dobrze ze takie miejsce jest. To miejsce jest dowodem na to ze smierc tych ludzi i to jakich cierpien doznali przed smiercia nie zostaly wymyslone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka

Moja córcia ma 9lat...w tym roku zwiedziliśmy będąc nad morzem muzeum Stutthof.Powoedzielismy jej tylko tyle ze w czasach wojny ginęli tu ludzie...informacje i wystawy odbieraliśmy pod nia żeby nie potęgować w niej szoku.Do krematorium i komory gazowej nie pozwoliłam jej wejść.Jednak sama zajrzała i pomimo iż nie widziała co się tam działo stwierdziła ze nie powinna tam być.Do Oświęcimia bym jej nie zabrała nie teraz!Stutthof jest mniej drastyczny.Tylko innym tematem jest fakt ze oboje z mężem lubimy historie i czesto ogląda z nami filmy dokumentalne.Wie co to wojna i jakie to ważne by w tych młodych ludziach zaszczepić miłość żeby się nie powtórzyło.Mnie serce ściskało...łzy napływały do oczu...człowiek człowiekowi zgotował ten los...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bulma
Dnia 27.07.2014 o 23:09, Gość gość napisał:

Wkrótce wybieramy sie z dziecmi do Zakopanego na wakacje. Obydwoje z mezem nie bylismy nigdy w muzeum obozu koncentracyjnego w Oswiecimiu i teraz nadarza sie jedyna ku temu okazja, zeby tam pojechac....Ale jednak,dzieci-5 letnie i 2 letnie-nic nie zrozumieja,ale nie wiem,na ile tam jest drastycznie,czy byliscie tam moze z dziecmi,czy wpuszczaja w ogole z dziecmi? myslelismy, zeby pojsc na zmiane,ale pewnie jest sporo zwiedzania,wiec zeszlo by nam na thm sporo czasu....czy ktos z Was byl w muzeum w Oswiecimiu z dziecmi?

Do Oświecimia z MOPEM? to nie burdel dla macior z bachorami! Jeszcze twoj pórchlak cos zniszczy. Moze chcesz sali zabaw z przewijakiem dla gówniąt? Tempa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccccc

Madki myślą że Oświęcim to muzeum i chcą małe dzieci zabierać. Ja i chłop jesteśmy po 30 i się nie wybieramy bo jesteśmy za wrażliwi , nie wiem co trzeba mieć we   łbie  by tam dzieci ciągnąć, to nie jest dino-park😓

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccccc

 Madki i ich goovniaki opanowały restauracje ,parki,ścieżki rowerowe,szlaki górskie, teraz czas na Oświęcim. Niech wam tam postawią przewijak miejsce do karmienia cycem i bufet by Brajanusz mógł papusiac burgeRa oglądając krematorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×