Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Deklaracja wiary dla NAUCZYCIELI !!!!!

Polecane posty

Gość gość
Który nauczyciel nie będzie mówił o ewolucji? Historii? Biologii? :D Nie bądź śmieszna. Żaden nauczyciel nie może podawać informacji sprzecznych z nauką, prócz katechetów. A i tak tylko ci bardziej ortodoksyjni nie uznają ewolucji. Dziś wielu z wierzących ludzi uważa, że nauka wcale nie jest sprzeczna z biblią, tą drugą traktując bardziej metaforycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A lekarz nie może odmówić skierowania do innego lekarza jeśli powołuje się na klauzulę sumienia? I co? Chazan odmówił. Czyli nauczyciel też może odmówić uczenia o ewolucji itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewolucja jest tylko teoria nie potwierdzana przez nauke a i jeszcze gender nie benda nauczać masturbacji w szkole i przedszkolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewolucja jest jak najbardziej potwierdzona przez naukę, chociażby sprawa skamielin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wierzący traktuje Biblię metaforycznie? A więc np 10 przykazań czy ukrzyżowanie Jezusa też? I jego zmartwychwstanie też? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat jeśli chodzi o tą kwestię to nie trzeba być oszołomem aby go bronić :) Ten przepis, który ponoć złamał zostanie niedługo zmieniony, bo jest bezsensowny i poniekąd sprzeczny z wolnością sumienia. Zresztą w innych państwach UE też tego durnego przepisu nie ma. Skierowanie do odpowiedniego lekarza powiadasz? Jakoś jedyne co widzę to pojękiwanie, że pójście do lekarza, który i tak nie przepisze tabletki poronnej czy nie wykona aborcji to strata czasu itd. Więc właśnie po to powstała deklaracja wiary, żeby część pacjentek wiedziała do jakich lekarzy nie chodzić zamiast potem zrzędzić że tego czy tamtego nie przepisał/nie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jest obowiązujący i Chazan ma obowiązek go przestrzegać. Dokładnie to samo może powiedzieć (co ty) nauczyciel odmawiający uczenia o ewolucji istot zywych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc właśnie po to powstała deklaracja wiary, żeby część pacjentek wiedziała do jakich lekarzy nie chodzić zamiast potem zrzędzić że tego czy tamtego nie przepisał/nie zrobił. DEKLARACJA WIARY to nic nie znaczący bzdurny tekścik oszołomów. Warty mniej niż papier toaletowy najpośledniejszego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 20:39 - nie wiem, ja nie jestem wierząca, więc musisz ich zapytać. Ja tylko piszę o tym co widzę/czytam. Zauważyłam, że wielu katolików/chrześcijan nie będących fundamentalistami, uznaje ewolucję, a biblia ma dla nich wymiar symboliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn że nie są katolikami bo tacy nie mogą traktować Biblii symbolicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co to ma do tematu? Bo nie rozumiem. Ten "papier" wyraźnie informuje pacjentów, który lekarz zadeklarował się powołać na klauzulę sumienia. Więc na pewno jest to jakieś ułatwienie w niektórych przypadkach i oszczędność czasu, dla części pacjentów rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie może informowac pacjentów kawałek papieru toaletowego. Od informacji dla pacjenta jest lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego nie mogą? Bo ty tak mówisz? No co ty nie powiesz :D Znam nawet księży traktujących ją symbolicznie, no i? ;) Mało wiesz na ten temat, a się wypowiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nauka i blog? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
katolik nie może traktowac Biblii symbolicznie bo zabrania tego sama religia która opiera się na zdarzeniach opisanych w Biblii. i to ja mówię. jak widzisz dużo wiem na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam nawet księży traktujących ją symbolicznie i to sa na pewno modernistyczni księża taki to trzeba uświadamiać ja jestem tradycjonalista ze nauki Jezusa sa wykozystywane w psychologi polecam książkę Jezus największym terapeutą wszechczasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podawane przez ewolucjonistów "dowody" na potwierdzenie ewolucji (tabela) nie są żadnymi dowodami. Zanim je przeanalizuję, należy zauważyć, że ewolucja powinna zachodzić bardzo powoli, przez miliony lat. Nie jest możliwe jej działanie w przypadku, jeśli nasza planeta jest młodsza. Zgodnie z biblijnymi obliczeniami wiek Ziemi wynosi około 6000 lat. Nie daje to szans na ewolucję. Na młody wiek Ziemi są liczne potwierdzenia. :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inteligencją doprawdy nie grzeszysz :O Właśnie ten dokument ma charakter informacyjny, lekarz podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem deklaruje swoje stanowisko w kwestii klauzuli sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JAk można traktować np sprawe zmartwychwstania Jezusa symbolicznie skoro to podstawa wiary chrześcijan? Czy dziewictwo Maryji? Żaden katolik nie może tego zrobić bo by zaprzeczał własnej religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten "dokument" nie ma żadnego znaczenia. Nawet informacyjnego. Bo od informacji jest lekarz, ministerstwo, szpital a nie kawałek papieru toaletowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Archeologia biblijna? Nie ma takiej nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z klauzuli sumienia może skorzystać każdy lekarz. Lekarz ateista też może być przeciwko aborcji, czy eutanazji. Po złamany ch/uj ta deklaracja wiary. Chyba tylko po to, żeby pokrzyczeć: patrzcie jaki ja jestem święty!!! I ludzi przeciwko sobie podburzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coraz więcej modernistycznych księży i lepiej się z tym pogódź. To naturalne, że w miarę upływu czasu zmienia się podejście ludzkości i interpretacja wielu kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
archeologia biblijna to nauka uprawiana w szkołach katolickich czyli mało waznych. nauka oparta na bajkach nie jest nauką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od interpretacji Biblii jest Kościół Katolicki i nikt inny. Interpretacje znajdziesz w Katechizmie Kościoła Kat. Żaden ksiądz nie ma uprawnień do interpretacji Biblii chyba że papież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co to cała nauka, przecież jest kościół, Biblia.kiedyś ,ludzie czytać nie potrafili, a księża ich prowadzili przez życie.Wrócmy do średniowiecza, będzie super.Tacy nieczttaty, niepisany, ale biskupa w pierścień całujący, to fantastyczny wręcz katolik.Będziemy taką atrakcją w Europie, czy tam na całym świecie, jak zaginione plemiona Amazonii, może w końcu w czymś będziemy dobrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×