Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość za deklaracją wiary

Przestańcie już naśmiewać się z deklaracji wiary

Polecane posty

Gość gość
Powinien mieć wolny wybór w kwestii możliwości decydowania zgodnie ze swoim sumieniem i tyle.Może, oczywiscie, ale skoro dana specjalizacja KOLIDOWAŁA z jego sumieniem, to czemu ja akurat wybrał? I ciekawe,że jego wiara koliduje teraz, a nie przed 25 laty choćby... Ta wiara, to jak wiatr zawieje, byle ustawić sie i zabłysnac, zarobić... Bo kaaasa sie liczy. w prywatnym gabinecie jeden z drugim bedzie skrobał aż miło. Bezczelni hipokryci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiedział co wchodzi w zakres danej specjalizacji, ale wiedział też, że będzie miał prawo do klauzuli. A chazan i jego wcześniejsze życie mnie nie interesuje i nie ma nic do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ksieża sobie tez interpretuja biblie. A skoro znazs inna interpretacje tego, czemu jej tu nie przedstawisz, czekam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie właśnie interesuje wczesniejsze życie pana cha,. skoro wylatuje z klauzula dopiero teraz. I mylisz sie, ma do rzeczy, bo jest po prostu zwykłym HIPOKRYTĄ, w dodatku bezdusznym i w dodatku sadystą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, lewica tak samo chce odebrać wolność innym poprzez odebranie lekarzom prawa do wolności sumienia. NO JAK? Narzuca ludziom żeby zostali ginekologami chirurgami??? Własnie daje prawo do wybory czym chce człowiek być w związku z jego sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiedział co wchodzi w zakres danej specjalizacji, ale wiedział też, że będzie miał prawo do klauzuli. NO NIE bo wtedy kiedy on studiował, robił specjalizacje nie było klauzuli a aborcja była legalna na czym zarabiał spore pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''NO JAK? Narzuca ludziom żeby zostali ginekologami chirurgami???"" właśnie. dzięki za te słowa, bardzo celne. Oczywiście, chazan i jemu podobni zapewne zostali zmuszeni przez ten obrzydły PRL,żeby zostali akurat ginekologami , hehehehe- /to ironia, jakby ktos nie załapał/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinien mieć wolny wybór w kwestii możliwości decydowania zgodnie ze swoim sumieniem i tyle. Wszędzie. W życiu zawodowym również. ZGADZAM SIE. Decyduje zgodnie ze swoim sumieniem jaką specjalizacje chce wybrac. Wie że ginekolog przepisuje tabletki anty i robi aborcję, to się nie zgadza z jego sumieniem i wybiera laryngologie albo weneryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak można przedstawić jakiś jeden fragment i takie wnioski na jego podstawie wysnuwać? :O najpierw trzeba znać ją od a do z i spojrzeć na nią całościowo. a nie wyjść z jakimś pojedynczym fragmentem. no sorry, w biblii jest tyle niejasności czy nawet sprzeczności, że do każdej ideologii można dobrać sobie jakiś fragment, który akurat "podpasuje" ot co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale pytałem, jak Ty ją rozumiesz, i co, zero odpowiedzi. No tak słusznie, że milczysz, bo zapewne nawet biblii nie czytałes, w przeciwienstwie np do mnie. Ja wiem, o czym pisze i czytałem nie tylko ten fragment...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wie, że ginekolog przepisuje tabletki i wykonuje aborcję, ale wie też, że konstytucja gwarantuje mu wolność sumienia w tej sferze. Nikt nie narzuca przecież pacjentowi chodzenia akurat do tego lekarza o którym wie, że nie przepisze mu tam czegoś czy nie wykona powołując się na klauzulę. Może iść do innego. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chcąc cokolwiek interpretować patrzę na to całościowo, a nie na jakiś fragment wyrwany z kontekstu 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wie, że ginekolog przepisuje tabletki i wykonuje aborcję, ale wie też, że konstytucja gwarantuje mu wolność sumienia w tej sferze. NO WŁASNIE o to chodzi. Uzyskuje prawo ale i obowiązek. Z prawa to chetnie korzysta ale obowiązki ma już w de.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja jestem za klauzulą. ostatnio czytałem blog pewnego lekarza i wypowiadał się właśnie na temat klauzuli. pisał, że sam nie jest przeciwnikiem aborcji, ale jednak jest jak najbardziej za klauzulą sumienia bo sam np. chciałby się na nią powołać jeżeli za ileś tam w pl legalna byłaby eutanazja i ktoś poprosiłby go o jej wykonanie. i klauzula obejmuje więcej rzeczy niż wam się wydaje, a nie tylko aborcję czy tabletki, poczytajcie trochę - eutanazja, pomoc w samobójstwie, środki odurzające... etc. a jeżeli to wszystko będzie kiedyś legalne w polsce (w innych krajach już jest) to co? każdy lekarz miałby się na to godzić wbrew własnemu sumieniu bo pacjent tak chce? nie miałby nawet prawa do odmowy? zmuszanie do tego lekarzy byłoby traktowaniem ich jak jakieś przedmioty, jak narzędzia, a nie jak ludzi... ale na szczęście prawo do klauzuli istnieje i w ameryce i w całej europie , mądrzy ludzie wiedzą, że należy szanować wolność do moralnych decyzji innych ludzi, a wasze szczekanie i sprzeciwy nic nie zmienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie ma gdzieś swoich obowiązków. Nie wykonuje jedynie dwóch czynności, a na co pozwala mu prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do autorki postu: mówisz o dekalogu. Nie mam na celu Cię obrazić więc proszę nie gniewaj się. Mam tylko jedno pytanie. Jak brzmi drugie z dziesięciu przykazań Bożych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×