Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwone kropeczki na pultaskach u 9miesieczniaka POMOCY

Polecane posty

Gość gość
już banda żałosnych, sfrustrowanych krów się rzuciła z ryjem zamiast odpowiedzieć na temat... :O nietrudno skojarzyć, że "pultaski" to policzki, określenie jak określenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pultaski kojarzy mi sie z siusiakiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W życiu bym nie wpadła na to co to są pultaski co a chora 'musia'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co ty opowiadasz, jak nie trudno? Każdemu się kojarzyły z: jądrami, portkami, siusiakiem, pośladkami, ale nikomu z policzkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie same "pultaski" ruszyły tak sobie. Wiedziałam, że będą fajne komentarze więc weszłam poczytać. Ale jak przeczytałam teksty oburzonej autorki o 12:00 i 12:03 to po prostu ręce mi opadły. Jak matka mówi na ręce dziecka "ręce" - to jest złą matką. Nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wiem co to są pultaski i nie kojarzą mi się w żaden sposób z policzkami. Pieszczotliwe określenie policzków jakie znam to polisie i tu się idzie domyślić o co chodzi. To tak jakbym napisała, że moje dziecko ma siniaka na luci i będziesz wiedziała autorko co to jest? Bo ja nie wiem co to lucia, ale teraz sobie wymyśliłam że tak można nazywać rękę małego dziecka. Podobnie jak z Twoimi wymyślonymi pultaskami. Takiego słowa NIE MA, to nie żadne zdrobnienie a wymysł. Krosty mogą być od alergii lub przegrzania. Alergia nalezy pamiętać może wyjść nawet kilka dni po spożyciu alergizującego pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama mówi czasem "pultony" ;) Ale takiego określenia używa nie tylko w stosunku do dzieci, dorosłych również. Ja od razu zajarzyłam o co chodzi autorce. Wydaje mi się, że to chyba z jakiejś gwary pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez myslalam ze o jadra chodzi :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pultaski. jezu autorko. przy rozwiazaniu poza dzieckiem wyplulas chyba jeszcze zdrowy rozsadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krosteczki na pultaskach, to może jakieś odparzenia? Może za ciepło mu w pampersie, pupunieczka się grzeje i na pultaskach krosteczki wyskakują. Przemyj mu te pośladunie nadmanganianem potasu lub użyj mąki ziemniaczanej i powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslałam,że to pryszcze na jajach mu wyskoczyły, niezły zong jak doczytałam ze to córka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×