Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kobietka8989

Sosnowiec. Badania prenatalne oraz test PAPPa podwyższone ryzyko

Polecane posty

Witam, czy któraś z Was miała podwyższone ryzyko po badaniu nieinwazyjnym usg oraz tescie pappa ?ja miałam bardzo przykry przypadek, obecnie czekam na amniopunkcje i żyje w koszmarnym stresie ;( to moja pierwsza ciąza a lekarz zachowuje sie bardzo dziwnie i nie odpowiada na zadne pytania.Chciałabym wiedziec czy mam szanse na zdrowe dziecko :( nie wiem nawet, czy wyniki badań są ok. Odniosłam wrazenie, ze lekarz robi wszystko dla pieniedzy. Do tego robią mi pranie mózgu ustalając az 3 rozne daty porodu.Nie ma odpowiedniego podejscia do kobiet w ciązy. Po prostu po tych wynikach skazal moje malenstwo.Nie ufam mu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to jedyny ginekolog na śląsku ? Dlaczego nie zmienisz jak mu nie ufasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robiłam u niego tylko badania prenatalne(prywatnie) zrobili mi pranie mozgu co do wieku ciązy. według mojego ginekologa miesiąc po zatrzymaniu okresu zaszłam w ciąze (co sie nie zgadza bo juz w polowie maja wyszedl mi test ciązowy), według ostatniej miesiaczki (w dniu w ktorym robilam badania prenatalne) powinien byc 15, ale posluchalam lekarza. Natomiast gin. ktory wykonywal mi usg pren. zapytal mnie czy mam skierowanie- powiedzialam ze prywatnie, a on nagle stwierdzil- oo ma pani ostatni dzien na wykonanie badan (niby 13 i 6 d)... dziwny zbieg okolicznosci.Wczoraj bylam u niego odebrac wyniki testu PAPP-A a on zasugerowal mi, ze u niego moge zrobic to badanie bo sie tym zajmuje, a kiedy oznajmiłam mu ze juz znalazlam sobie bardzo dobre i bezpieczne miejsce, strasznie sie zdenerwowal i z dziwna mina zakonczyl z nami dyskusje i wyprosil.W koncu 1500 zł droga nie chodzi. We wtorek mam amniopunkcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ci kochana polecam w Sosnowcu doktora Piotra Dobrosza przyjmuje na Grota Roweckiego 179 w Sosnowcu, bardzo dobry lekarz, wizyta 110 zł, kieruje na badania prenatalne do Katowic do doktora Cnoty wybitny specjalista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś jest w stanie pomóc mi w interpretacji wyników testu PAPP-A ? wolne BETA HCG: 28,50 mIU/l odpowiada 0,985MoM PAPP-A: 8,800 mIU/l. odpowiada 1,392 Mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W interpretacji wyników nie pomogę. Mam jednak pytanie, co to za lekarz? Mieszkam w Sosnowcu i też będę miała USG genetyczne prywatnie, mam jeszcze czas zmienić lekarza (jeżeli sie okaże że ten oszołom u ktorego byłaś to ten do którego ja mam iść). Z góry dziękuję za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek Jackiewicz , przyjmuje na Wawelu. uwierz, ze 3 dni nie mogłam dojsc do siebie, bo taka przykrosc mi sprawil. Jeszcze takie pranie mozgu zrobil ze mam 3 terminy ciązy i juz sama nie wiem co mam myslec ;( ostatnia miesiaczka od 13 kwietnia , cykl 28 dni ... mi wychodzi że to juz 19 tydzień a on 14 sierpnia stwierdzil ze załapałam sie bo to ostatni dzien w ktorym moze wykonac badanie zeby bylo wiarygodne... według niego wtedy był 13 i 6 dz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie zanim oznajmil ze mam szczescie bo to ostatni dzien na badanie , najpierw zapytal czy mam skierowanie, czy za pieniazki... dziwny zbieg okolicznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego na wynikach badan które sam obliczal razem z wynikami testów papp-a wpisane sa jakies totalne bzdury... ze nigdy papierosow nie palilam i ze waze 16 kg mniej : [ i on według tego obliczał ryzyko? ... ehh paranoja jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amniopunkcja jedynie na podstawie testu pappa? To chyba żart. Posłuchaj ten test to jedynie matematyczne wyliczenia ew ryzyka nic więcej . Na amnio kieruje się kobiety gdy u płodu stwierdzono zawyżone NT czyli przeziernosc karkowa lub nieprawidłowości w budowie płodu a nie z powodu tego testu! Nie piszesz nic jakie NT wyszło na usg a to jest najważniejsze! Nigdy nie zdecydowalabym się na amnio jedynie na podstawie pappa to nie ma sensu .twój lekarz Chyba rzeczywiście chce cię naciagnac. Ja robiłam amnio ale z powodu zawyżonego NT właśnie. Gdy zapytałam o test pappa lekarz odpowiedział ze nie ma sensu go robić nawet bo wynik ryzyka nie zmniejszy a jedynie może pokazać wyższe ryzyko wad i tylko mnie dodatkowo zdenerwuje. Tak też było. Nie decyduj się na amnio jedynie na podstawie tego testu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NT - 3,90 Brak kości nosowej Wodonercze Do tego podkreslam ze wg ostatniej miesiaczki było juz po 16 tyg a lekarz robił ze mnie glupka mowiac ze mi sie udalo bo jest 13 i 6... jutro najpierw rozmowa z genetykiem, potem dopiero zadecyduja. juz jest 20 tydzien wiec nie wiem jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam się na tym, ale w porównaniu z moimi Twoje wyniki z usg faktycznie nie wyglądają ciekawie. nawet jak ciąża jest starsza to przezierność karkowa powinna zanikać, a kość nosowa powinna się już pojawić. Ale nie chcę Cie straszyć. Może miał niezbyt dobry sprzęt? Ja tez jestem z Zagłębia, ale prenatalne robiłam w CM Sodowskiego w Katowicach, wszystko wyraźnie widziałam na własne oczy, więc wiem,że żadnych błędów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze po prostu to, że było za poźno dało takie wyniki, bo moje dzieciątko było tak *****iwe ze nawet sobie nie wyobrazasz. Czasem kobietki pisaly o wiekszej przeziernosci, a szczerze Ci powiem, ze kosc nosowa nawet do 19 tyg moze sie pojawic u zdrowego dziecka(lub stac sie wyrazna po prostu) czytałam wiele historii roznych kobiet i dzieki temu jestem pełna nadziei. Jutro wszystko sie okaze, natomiast za 3 tygodnie uslysze ostateczne wyniki... boje sie strasznie ale jeszcze cieszy mnie fakt, ze wszystko inne rozwija sie prawidlowo, a serduszko bije jak dzwon.W końcu co byłaby ze mnie za matka jeśli bym przestała wierzyć i poddała się. Nie wyobrazam sobie takiej sytuacji :( pierwsza wymarzona ciąża i rozczarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymam kciuki! Sądząc po roczniku w nicku, jesteś młodziutka i wszystko powinno być jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno bardzo duzo kobiet w moim wieku rodzi chore dzieci :( powiedz gdzie sprawiedliwosc... ja naprawde po tym co mnie spotkało ze strony lekarzy, pragnę tylko tego, zeby moje pierwsze dzieciątko za ktore jestem w stanie oddac zycie , urodzilo sie zdrowe i chyba juz nigdy nie zdecyduje sie na kolejne, poniewaz przechodze horror jakiego sobie w zyciu nie wyobrazałam. Marzyłam o dziecku od lat i teraz jestem w stanie zapewnic mu wszystko ,pokochałam je najmocniej na swiecie, każdy kg... nawet mdłosci i poczułam co znaczy instynkt macierzyński. Boje sie, ze pomimo tego, ze wierze i nie trace nadziei, moge sie rozczarowac a takiego bólu juz nie przezyje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zły test pappa jest jak najbardziej wskazaniem do amniopunkcji.Ja np miałam wynik testu 1/10 -zespól downa, a usg genetyczne pod każdym względem wyszło prawidłowe. W czerwcu miałam amniopunkcje, a w lipcu otrzymałam wyniki zdrowa dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem jakie to trudne bo sama przez to przechodzilam. . Ale amnio wykazało mój ze synek jest zdrowy. Życzę Ci dobrego wyniku. Bądź dzielna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj opinie o jackiewiczu... baaardzo dużo kobiet piszę że zostało przez niego naciągnięte na kosztowne badania mianowicie amniopunkcje... wmawia ciężarnym że ich dziecko jest chore... raz byłam u niego i podejście żenujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, własnie czytałam... ale juz po amniopunkcji.Proponowal zebym zrobila ją u niego ale wybrałam bezpieczne miejsce w którym wiedzą jak traktować kobiete w ciązy i przynajmniej tam nie robią tego dla pieniedzy. Teraz pozostało mi 3 tygodnie czekania i strach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic się nie martw :) głowa do góry. I dobrze, że nie zdecydowałaś się robić badania u niego. Czasami nawet z tak dokładnych badań jak właśnie prenatalne wyniki źle wychodzą, a po dokładniejszych np amniopunkcji czy test nifty wychodzi dzieciątko zdrowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda ze nie poprosiła o tzw Fish czyli wynik wstępny juz po 3 dniach który wyklucza 3 najczęstsze wady w tym ZD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.Czekam cierpliwie i staram sie myslec pozytywnie... nie poddam sie, bo to dzieciątko jest całym moim życiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×