Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

szkola podstawowa na zmiany? Jak u was

Polecane posty

Gość gość

Jak jest w waszych podstawowkach: -W jakich godzinach dzieci maja lekcje? -Duze sa klasy? Jak wygladaja zajecia na swietlicy? Dlugo jest otwarta? Jestescie zadowolenie ze szkoly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W szkole moich córek klasy są duże, każda ma kolorową fototapetę na jednej ścianie z motywem z jakiejś bajki, dzici mają osobne kolorowe szfki na przybory szkolne oraz kolorowe większe szfki na korytarzu przy klasie na ubrania. Nauczycielki są życzliwe i pomocne, do każdego dziecka podchodzą indywidualnie, mimo iż u jednej córki w klasie jest 18 osób a u drugiej 28. W każdej klasie jest projektor multimedialny, każde dziecko ma też swoją pufę z ekoskóry do zabaw w klasie. Na świtlicy jest bajoko, mnóstwo zabawek, gier i pomocy, jest czas na zabawę jak i odrabianie lekcji, panie są przyjazne ale i stanowcze. Ja jestem bardzo zadowolona ze szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z 13.34 A i zajęcia są zmianowe ale najdłużej do 14.30, świetlica otwarta od 6.45-16.15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u nas sa nawet 3 zmiany :( Dzieci w 2 klasie wychodza nawet o 16.30. Dwa lata temu jak córka szla do zerowki to w każdym roczniku były po 2 klasy, teraz juz pierwasz i zerówka sa po 4. Niedługo bedzie 2 razy tyle dzieci w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kogo to wina ze sa zmiany,samorządów pozamykali szkoły bo mało dzieci było i nie ma gdzie dzieci upchac,brak myślenia perspektywicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a 16.30 to taka tragednia jest? moje dziecko zawsze zaczyna zajecia o 9 i ma jest do ok 15. zapisala sie na rozne zajecia dodatkowe w szkole i w zwiazku z tym w praktyce bedzie czesto zostawac do 16. Ja nie widze w tym problemu . Wiekszy problem widze w tym ze dzieci koncza lekcje o 12 a potem kwitna na swiewtlicy do 16, dla mnie zupelnie bez sensu. Corka ma 6 lat. Z przedszkola wychodzila tez ok 16tej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn chodzi do III klasy . Klasa jest integracyjna czyli dzieci zdrowe uczą się z dziećmi które mają orzeczenie o niepełnosprawności. W grupie mojego syna jest jedno dziecko niepełnosprawne fizycznie . W sumie jest w tym roku 16 dzieci (doszła w tym roku 2 dzieci ) oraz dwie nauczycielki nauczania początkowego.Jest też inny nauczyciel do j.angielskiego,j.niemieckiego oraz katechetka :) W innych klasach jest 24-26 dzieci - i takich klas jest trzy. W tym roku po raz pierwszy otworzyli AŻ 6 klas pierwszych ! - Ale żadna klasa nie chodzi na zmiany ;) I powiem tak : 1.Jestem MEGA zadowolona :D Moje dziecko nie mogło lepiej trafić ;) Mamy genialne nauczycielki , wychowawczynie przecudowne ! , dzieciaki z klasy - bardzo zgrane i stosują zasadę "Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego " a rodzice - naprawdę po raz pierwszy się z tym spotkałam że nie ma z nimi problemu :D A dodam że w przedszkolu i zerówce różne cyrki z rodzicami były :P :D 2. Klasa - duża , przestronna,kolorowa . Dzieci zostawiają w klasie na początku roku przybory plastyczne ( ciągle coś robią ) i to jest fajne.Ale uważam że duży minus jest taki że ciągle targają ze sobą książki - moim zdaniem powinno być inaczej,tym bardziej że mają swoją salę / klasę i każda lekcja odbywa się w niej . Powinni do domu zabierać tylko książki i zeszyty w których muszą dokończyć zadanie czy odrobić lekcje ....Bo inaczej plecaki są cholernie ciężkie :o 3.Dyrekcja / pedagog szkolny / psycholog- pozytywni i skorzy do pomocy 4.Jeśli chodzi o plan to póki co przez pierwszy tydzień mamy zmienny.W piątek będziemy mieli już podany i będzie on ważny przez cały rok szkolny. Póki co wygląda on tak : wtorek - 8:25-12:55 dziś - 8:25-11:55 czwartek - 11:10:14:35 piątek - 8:25-12:55 W II klasie moje dziecko miało więcej zajęć ( ale jak napisałam , plan 100 % dopiero będzie,więc to może ulec zmianie). W każdym razie w poprzednim roku miał 4 razy na 8:25 a raz na 10:15 . A kończył tak - raz o 13 , raz o 14 i trzy razy o 14:45 5.Świetlica - nie wiem o której jest otwarta ( czasami widzę że o godzinie 8 jest zamknięta) ale czynna jest do 15. W każdym razie by dziecko do niej uczęszczało rodzic musi na początku roku je zapisać ....potem jest problem :o Owszem jak jest okienko lub sporadycznie rodzic nie może dziecka odebrać to moze w świetlicy zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Powinni do domu zabierać tylko książki i zeszyty w których muszą dokończyć zadanie czy odrobić lekcje ....Bo inaczej plecaki są cholernie ciężkie" myślisz, że 3klasista pamiętałby o zabraniu jakichkolwiek książek ze szkoły? Znajomy 6klasista nie pamięta i w związku z tym często przed zamknięciem szkoły wpada po jakąś książkę, bo zapomniał, że praca domowa czy sprawdzian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam że tak. Różne są dzieciaki i to zależy od dziecka. Mój akurat lubi szkołę , ciągle by się tylko uczył , już w progu mówi co ma zadane. Po obiedzie odrabia sam lekcje - ja jemu sprawdzam czy dobrze zrobił ,sam się pakuje - też sprawdzam czy wszystko spakowane. Póki co jest dobrze - niczego nie zapomniał etc. A jak będzie póxniej ? Czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapisałam moje dziecko do niepublicznej szkoły podstawowej Promyk w Szczecinie i jest bardzo zadowolone. Pierwszy tydzień nauki ma już za sobą i bardzo mu się podoba w nowej szkole. Ta szkoła kładzie duży nacisk na naukę języka angielskiego i to mi jako matce bardzo się podoba. Sprawdźcie sobie ich ofertę http://www.szkolapromyk.szczecin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×