Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość repetytorium
Ja w koncu nie wytrzymalam,wczoraj molestowalam doradcę laktacyjnego,tak dlugo,ze dzis na 8 mielismy wizyte! Jestem załamana,te kupy to nic dobrego:(jak mi wszyscy wmawiali...widac fachowość kobiety,pobraliśmy jeszcze raz kupe do badania na posiew i wirusy,przez taka rurkę to robila,a ta kupa wstretna leciala i leciala i gazy!!!!ponoc mala jest mega nagazowana,ze wszystko jej w brzuszku fermentuje,kobieta jest w ciężkim szoku,ze mala jest pogodna i nie placze!!!!powiedziala,ze musi.miec bardzo wysoki prog bolu bo inne dzieci by sie skrecaly i plakaly caly dzien!!!!i rozniste kropelki bramy na kolki,a my nic!!!! wiecie jak mi zle,czuje ze zawiodlam mala,dalam sie zbyć lekarzom,wmówili mi,ze jestem przeczulona,ze to dieta moja!!!a jak przez to jakieś zmiany będą w ukl pokarmowym nieodwracane,to sobie nie wybaczę nigdy!!!a pediatra kazala mi szczepić mala dobrze,ze sie nie posluchalam,no reka boska!!! poza tym mala wygląda na super zdrowa przybrala przez 17dni 700g wazy juz 5kg:)tylko na kp!jest bardzo kontaktowa,ruchowo rewelacyjnie,glowe trzyma idealnie,przekreca,interesuje sie zabawkami nawet lapie je lapkami.ech....oby bylo wszystko ok,tak bardzo sie martwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Aaaaa i ponoc w tym okresie co mala sie ur jest spora ilość zakażonych dzieci jakimis wirusami z tego szpitala!!!podobne objawwy jak u nas,choc niektóre dzieci mialy bardzo wysoką gorączkę i byly bardzo niespokojne. xxxxx przepraszam ze tylko o nas,ale chcialam sie wygadać innym matkom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium- dobrze ze juz wiecie co jest przyczyną!!! Nie miej do siebie zalu bo bylas z tym u lekarzy. Mam nadzieje ze teraz juz sie ulozy!!to nie kopiuje ci odpowiedzi dziewczyn z grupy kp. Xxx Nfocat-u mnie i jeden i drugi syn spia tylko na brzuchu. Tzn starszy nadal tak zasypia a pozniej sie przekreca ale tez od urodzenia na brzuchu. Jest to bardzo dobra pozycja dla dziecka wiec nie masz sie czym martwić! :) Xxx Wg who to rozszerzenie diety dla dziecka kp po skonczonym 6mcu. Przy pierwszym sie tego trzymalam i teraz tez bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
ags, zimowa mnie juz tu rodzice strasza ze to niedobrze ze on tak spi :) kurcze ale co mam zrobic skoro on inaczej nie che tzn zasnie na plecach ale na 20, 30 minut i budzi sie z wrzaskiem z reguly :) xxx repetytorium kurcze to zobaczycie co Wam wyjdzie w badaniach. Na razie nie nastawiaj sie tak zle, moze to na serio nic wielkiego skoro mala jest pogodna i co najwazniejsze roziwja sie prawidlowo ?:) pamietaj ze ile osob tyle opinii i np lekarz mogl stwierdzic ze to nic wielkiego a doradca laktacyjny wrecz przeciwnie :) badania na pewno pokaza co i jak :) a Ty sie nie zadreczaj ze zawiodlas , przeciez caly czas szukasz odpowiedzi i porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Zimowa mamo,poprosze jeśli mogę odp.:)wiedzy nigdy za dużo!!!tym bardziej,ze alergia nie jest wykluczona,ponoc morfologia moze wskazywać na nietolerancje bialka krowiego! przykre,zeby zdiagnozować swoje wątpliwości czlowiek musi ciągać dzieciaczka prywatnie,robić prywatne badania!bo nawet w szpitalu jak lezalysmy jakiś czas temu mnie zbyli mówiąc,ze tak moze byc!!!a wtedy kupy byly juz ze śluzem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
zimowa dlugo sie czeka na dolaczenie do tej gru[y o kp?? bo wyslalam prosbe, chce zapytac o karmienie w wypadku operacji i na razie nikt mnie nie zaakceptowal :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej laseczki;) repetytorium dobrze ze tak molestowałas tego doradce i ze zajał sie mała. Zycze aby wszystko sie wyjasniło i zeby wszystko bylo w porzadku. xxx Gosia Sliczny ten twój Natus;* zacalowałabym go;* i ta głowka:) xxx U nas dzisiaj typowo wiosenna pogoda i spacerek juz tez zaliczony. Mały spi a ja posprzatałam łazienke, pralnie ,zrobiła dwa prania, umyłam podlogi i zrobilam obiad;))) xxx A i dzis w koncu moja zumba!!! tatus zostaje z syneczkiem a mama szaleje;))) xxx A i od przedwczoraj zaczął bolec mnie prawy jajnik. Kolezana twierdzi ze pewnie zaczełam jajeczkowac po cc;) jeszcze troche i wizyta u doktorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magda fajnie ze tak spacerujecie;-) u mnie tez bylo cieplo ale nie 14 stopni. xxx Dziewczyny ale jestem mega zadowolona;-))) zumby mi brakowalo, tych moich kobietek i super instruktorki;-) xxx Malwi Iza co tam u was? xxx Doswiadczone mamusie kiedy najlepiej wybrac sie z syneczkiem na basen? chodzilyscie? bo ja bym sie chetnie przeszla:-) xxx Zawiecha podziwiam ze tak szybko do pracy wracasz. Ja nawet po macierzynskim chce z malym w domu zostac. A moze sie uda i pod koniec macierzynskiego ponownie zsjsc w ciaze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, super! Od razu pozytywniej brzmia Twoje posty :) Bartus niebawem pewnie calkiem przekona sie do wody :) xxxxx Repetytorium, az sece sie kraje na sama mysl ile malenka cierpi, ale Ty nie powinnas sie winic, przeciez robilas co moglas i nie odpuscilas. Oby teraz jej pomogli. xxxxxx Andzik, fajnie sie tak poruszac :) Ja chce sie za miesiac z mala wybrac na basen. Bartek juz dni odlicza :) xxxxxx Dziewczyny jak tak czytam o tych przeroznych badaniach co maja Wasze dzieci to zaczynam sie bac, bo tu nic takiego nie ma :(. Tu nawet przed szczepieniem lekarz nie bada, tylko od razu na szczepienie do pielegniarki sie idzie :(. Troche sie martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Izulinka - jestem mamą 3 dzieci, 6 lat, 3 lata i 2,5 miesiąca. Zadne z nich nie lubilo lezec na brzuchu, kazde slabo podnosilo glowe. Zawsze byl wisk. Z córką 6 lat temu poszlam do neurologa, bo wiadomo pierwsze dziecko i bylam zaniepokojona. Mowie lekarzowi, ze Mala nie podosi głowki w pozycji na brzuchu, z tym ze swietnie trzymala glowe generalnie. Lekarz ją oglada i mowi, ze z dzieckiem jest rewelacyjny kontakt, podciągnał Małą za rączki w pozycji do siedzenia, i tu jest wazne zeby glowa dziecka nie leciala w tyl, dziecko powinno głowke przyciagac do klatki piersiowej. No i wreszcie ten brzuch. Neurolog Małą przekrecil, nie podniosl i odwrocil tak jak ja robilam, tylko przekrecil z pleców, a Mała głowa w góre jak swieca. Bylam w szoku. Od tamtej pory zawsze Malą przekrecalam i tak robilam tez przy pozostalej dwojce. To, ze Twoja Mala odwrocila sie na plecy, mysle ze bylo nieswiadome. Moja corka tez tak kiedys zrobila, po prostu tak sie wkurzyla, ze odepchnela sie i przewrocila, ale to o niczym nie swiadczy. Oj, kobity. Szczepienia macie takie, 6w1 (skojarzona z WZW) jedno wklucie w nożkę, 5w1 (skojarzona bez WZW) wtedy dwa wkłucia, no i te sanepidowskie 3 wkłucia. Przy drugim szczepieniu, tzn trzecim (licząc te w szpitalu po urodzeniu) jest chyba tylko 5w1 bez WZW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie co? Dostalam ten laktator elektryczny i rewelacji nie ma. Mialam poranione sutki mocno przez bartusia i potem ze 3 dni nie dawalam mu w ogole cyca bo niewytrzymywalam z bolu i krew leciala. Przez te 3 dni delikatnie sie podgoily i jak przyszedl laktator podpielam sie od razu pod niego i masakra nic nie lecialo sciaglam tylko 10ml a brodawki mi poranil jeszcze mocnie ze az mam takie naderwane i wystraszylam sie ze mi mleko zaniklo juz. Znowu musialam troche zagoic i nic kompletnie z cyckami nie robilam. Dzisiaj mam na kazdej brodawce jeszcze strupki ale sprobowalam odciagnac troche zeby pokarm nie zanikl calkiem swoja reka i jak sama sobie naciskam to normalnie leci i nie robie sobie nowych ran. Bartus zrobil sobie lekka drzemke a ja rekoma sciaglam 50ml za ten czas bo sie obudzil. I po co ja wydawalam kase na te laktatory Xx Ksiadz dzis u nas byl. Bartus dostal obrazek z dedykacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magda ja tez kupiłam laktator elektryczny krórego urzyłam moze z 5 razy. 200 stówki poszły w pi.... xxx No Leos tez załapał sie na obrazek ale bez dedykacji;))) xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cos cicho tu jak nigdy albo kafe szfankuje znowuuuu!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
gościu-No własnie! dziewczny co porabiacie? gdzie sie podziałyście?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
Anja weekend jest :) widac na forum tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kita1987
Ten gosc to ja- kita1987 Moja coreczka ma problem z jedzeniem np wczoraj jadla o 21:30 obudzila sie o 3:30 dalam jej butle bo jest na mm a ona smokiem sie bawila nie ssala tylko lykala to co lecialo i potem oczywiscie dizo ulala pomimo odbicia i trzymalam ja w pionie pol godziny nie pomoglo i tak ulala i to duzo....dzisiaj jadla o 8 tez bez apetytu i teraz po 12 a niespala od 8 bawila sie gadala kopala nozkami i przed 12 cjciala isc spac wogole jakby glodu nie czula a je po 100 120 nie wmuszam jej ale po niej nie widac ze jest glodna i ona tegi nie komunikuje .......to normalne ze aktywe dziecko po 4 godzinach niejedzenia i niespania nie chce jesc?? Bo nie jadla mi chetnie i tak jest od poczatku masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo Kita jak twoja niunia.jest taka wesola i bawi sie normalnie to chyba nie ma zadnego problemu nie wiem. Niech sie ktos jeszcze wypowie. Ja po swoim bartku tak pisze bo on np jak jest glodny to krzyczy w nieboglosy wiec corka.tez by ci dala znac. Xx My jestesmy u rodzicow na wsi bylismmy z bartusiem w lesie na spacerku i teraz jemy wszyscy obiad wiec spadam jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kita1987
Natalia jeszcze nigdy nie krzyczala z glodu a ma 2 miesiace i 4 dni.......ona i miala 8 godzin przerwy i nie okazywala glodu....taki typ chyba mi sie trafil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
diewczyny 8h to jeszcze nic;) moj Leon dzisiaj spał 10h jednym ciagiem. Az sama go obudziłam na mleczko, xxx My dzis pierwszy raz lansing w galerii robilismy;) M pojechał rano w trase a ja po sniadaniu zapakowałam Leosia i na zakupy;))) potem przyjechała kosmetyczka zrobic mi pazurki i tak niedziela zleciała. Mały juz spi a ja bore sie za ogarniecie salonu bo był m chrzesniak i wyglada jak po tornado;) xxx Udanego wieczoru dziewczyny;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo matko 10h ... chcialabym zeby bartus sobie tyle pospal ale bysmy wtedy oboje odpoczeli mmm. Moj synu je co 3h a nawet co 2,5 tylko on je przewaznie po 90ml i tak czasem sie dziwie ze wasze jedza po 150ml. Xx Przydala by sie jakas lista ile nasze dzieciatka maja tygodni dla przypomnienia bo jak wlasnie czytam ze wasze dzieciatka niektore zjadaja 150ml to sie zastanawiam ile maja tyg czy sa starsze od bartka ze tak wiecej jedza itd. Xx Przemarzlam cos dzisiaj. Wrocilismy od rodzicow, bartek wykapany i teraz ja leze w wannie i sie grzeje. A kurcze taka mgla jest normalnie mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do chodzenia po galerii czy jakim.kolwiek sklepie to zazdroszcze. Bartek wsklepie zaraz sie budzi i zaczyna kwekac. Oostatnio weszlam z nim na chwile do pepko i zaczal mi plakac to kupilam mu grzecjotke zeby go czyms zajac i obeszlam biegiem sklep a tylko wyszlismy to cisza on juz gotowy do spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Andzik87---Leoś---12tyg---ok. 6,5kg xxx Dopisujcie sie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Magda jak Bartuś teraz w nocy sie zachowuje? ja jestem juz wykonczona tymi nocami :/ prawie w ogole nie spie. Troche pomaga to otulanie ale nadal jest to popłakiwanie i krecenie się :/ juz zaczynam sie zastanawiam czy nie umowic nas do jakiegos neurologa dziecięcego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Cześć:) witam po weekendzie:) Moja mała ma 12t1d wazy ponad 6 kg. Pozniej sie dopiszemy:) X Marys je ostatni raz o 18.30-19 i pozniej budzi sie nie wcześniej niz 2, takze tez potrafi 8 godz wytrzymać. Generalnie na noce nie moge narzekać chodzimy wyspani:) dzisiaj wstała o 7 a teraz znowu spi, ja tez jeszcze w łóżku:) X W dzien je za to częściej co 2-3 godz Max. X Spacery u nas nadal katastrofa... Mój maz nie wierzył co ona wyprawia, wczoraj jak byliśmy razem szczeka mu opadła hehe:) pół godz spała a pozniej orkiestra... Kurde i jestem zła, bo sąsiadka sie zaoferowała ze moze z nia chodzic i pomysł mi sie spodobał bo szczerze chaty nie umiem ogarnąć nue mówiąc juz o sobie:/ No ale nie dam jej człowieka orkiestry bo kobita siwa wróci he... Dziewczyny i jak sądzicie mam wozek wymienić czy co? X Jakie wasze dzieci maja humorki? Bo u nas to loteria czasami aniołek a czasami diobel wcielony... Ale szczerze to chyba częściej to drugie:/ X Gosia filmik extra, Natus podnosi glowe genialnie:) moja Marys podnosi główkę ale tylko na przewijaku i jak cos ciekawego moze zobaczyć,na podłodze na razie nie podnosi... Ciekawe nie hihi X Magda, mi najlepiej pokarm leci jak ściągam zaraz po gorącym prysznicu i robie to przed lustrem bo wtedy widze, ze mleczko leci i ze dobrze laktator zaciągnął brodawke. Aha i przed spaniem wypijamy dużo wody nawet ponad litr to w nocy cycki jak armaty;) X Dziewczyny kojarzycie temat odruchu moro? Bo u nas występuje cos podobnego tzn Marysia gwałtownie prostuje ręce i nóżki, na twarzy maluje sie przerażenie i strach, tylko, ze nie tak jak wlasnie typowo dla odruchu moro powinna zaraz przyciągnąć kończyny do siebie, ona zaczyna w takiej pozyci napiętej strasznie płakać i zaraz sie uspokajać... Wczoraj na przewijaku przed kąpielą tak reagowała na byle słowo taty, kiedy nie miała go w zasięgu wzroku czy otwarcie drzwi do łazienki... Nie wiem czy isc z tym do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ags w takim razie coś się musiało zmienić na przestrzeni ostatnich lat w kwesti żywienia dzieci kp :) no cóż człowiek cały czas się uczy. Ty sie kochana nie stresuj i sobie nic nie wkręcaj w ciązy też miałaś mniej tego wszystkiego i jest ok.Mała ślicznie się rozwija więc nie masz powodów do obaw xxx kurcze dziewczyny nie chce mi się kartek wertować pamiętacie która to dziewczyna miała tego Hubercika ? ja naprawde ciągle o nim myślę ,martwię się i chciałabym usłyszec że są już szcześliwi w domu.Może ona jest na fb? xxxx repetytorium masz już wyniki tych kolejnych badań ? i nie wyrzucaj nic sobie wszystko zrobiłaś jak należy pozatym może tez tak być ze ten doradca się myli .Poczekaj spokojnie napewno wszystko się wyjaśni :) xxx dziś mija 19 dzień mojej diety jak narazie złamałam się tylko raz i zjadłam małego czekoladowego cukierka z choinki :P na wadze -4 kg więc powoli i do przodu marzy mi się w lutym zobaczyć już 5 z przodu na wadze xxx andzik ja pierwszy raz byłam jak mały miał 4 ms tylko upewnij się czy na twoim basenie jest jakieś miejsce gdzie będziesz sobie go mogła swobodnie przebrać xxx zawiecha to mówisz ze trochę w pracy odżyjesz :P xxx madzia mówiłam ci żebys się nie nastawiała na ten elektryczny,ale skoro nadal chcesz walczyć o ten pokarm to staraj się robić to regularnie co np 2h bez względu ile uciągniesz i jakim sposobem i dużo pij plus te herbatki na laktacje.A te brodawki możesz bepantenem smarować i swoim mlekiem.I tak się zastanawiam że skoro ci Bartuś tak poranił te brodawki tzn że on źle tego cycusia łapie zbyt płytko i stąd te jego złości przy piersi były xxx kita moja kumpela urodziła bliźniaki i musiała sobie alarm nastawiać zeby nie zapominac o karmieniu bo one nigdy się same nie upominały o jedzenie.Dziś mają po 7 lat i straszne niejadki z nich :) ale faktycznie są takie przypadki jak twój .Ja bym się nie martwiła może to jakiś skok i wtedy dzieci jedzą więcej albo właśnie mniej staraj się dawać tak jak dawałaś i niech zje tyle ile może i poczekaj z 3 dni jak nic się nie zmieni to wtedy ewentualnie do lekarza bym poszła xxx Andzik87---Leoś---12tyg---ok. 6,5kg magdalenkamz90--bartus-- 8tyg---ok4,7 kg malwi86----- ----12t1d---ponad 6 kg gosiaczek--Natuś--9tyg4d---5,2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×