Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

magdalenkamz90 - Ja skończylam chipsy i zajadam czekoladkami ! :D a dupa rośnie !!!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski. Maly spi wiec nadrobilam i cos skrobnę. Madzia z tą zazdroscia u mnie podobnie ale tylko i wylacznie jesli chodzi o tesciowa. O mame i reszte rodziny nie. Ale juz i tak mi sie poprawilo, na poczatku bylo gorzej. Nie moglam nawet patrzec jak go przytula i daje buzi. z czasem i u Ciebie bedzie coraz lepiej. Tak mysle. Gosia milo ze sie odezwalas, super ze tak sie zmobilizowalas do cwiczen. Efekty na lato beda powalające. Chociaz jak dla mnie i tak wygladasz swietnie. Anja Ty rowniez wygladasz super. Zadna dieta nie jest Ci potrzebna. Dziewczyny mnie tez tak ciagnie do slodkiego ze szok, ale powstrzymuje sie. Powiedzialam sobie ze musze schudnac i koniec kropka. Ale ciezko jest czasem sie powstrzymac. A juz najbardziej w swiecie kocham ciasta. Moj maly mezczyzna sie obudzil wiec reszta pozniej. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
jezuu wrocilam z total fit !!! niezle tam laski cwicza- ale ogolem dalam rade :) troche chwilami nieporadnie i nie dokonca ale bylo ok:) musze tylko kupic stanik sportowy :p xxx kasia a olo ktorego byl urodzony ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej ja dziś aby na chwilke. Jutro mamy szczepienie. Xxx Gościu daje probiotyk biogaia Xxx Uciekam spokojnej nocy:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaa91
Nfocat - 9 listopada ;P xx Andzik- my tez jutro mamy szczepienie i na sama mysl juz jestem chooora :P Powodzenia ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Hej kobiety! :-) Miałam straszne zaległości, przeczytałam wszystko hurtem i teraz nie pamiętam co komu miałam napisać :-( Podziwiam mamusie, które wstają w nocy kilka razy! Ja już się poddałam, bo po cycu mały spał w nocy godzinkę, góra dwie i znowu karmienie, więc żeby nie oszaleć skończyłam karmić piersią.Chyba wyrodną matką jestem,bo zrobiłam to dla własnej wygody, ale widzę, że Adaś się o to nie obraził:-)Teraz butla z kleikiem kukurydzianym i kaszką glutenową na noc i spanie do 4-5,później mleczko z butli prawie na śpiocha i sen do 8-8.30. Ja wyspana, mały wyspany - można żyć :-) xxx a bączki właśnie też mamy głównie w nocy, czasem całą serię i wiercenie do tego. Podaję czasem na noc espumisan, ale trudno mi powiedzieć czy coś pomaga. Może trochę mniej się po nim wierci. xxx Użyczcie mi proszę motywacji do diety albo do ćwiczeń! Waga stanęła w miejscu 4-5 kg na plusie od czterech miesięcy. Atu coraz cieplej i trudniej te dodatkowe kilogramy ukrywać :-( xxx Izulinka - ja śledzi nie znoszę i nawet zapach mi przeszkadza, ale za to nabrałam takiej ochoty na czosnek, że aż mnie skręca! xxx natchnęłyście mnie dziewczyny, będę robić kompocik! Jakaś w ogóle nie kumata jestem, bo od dłuższego czasu gotuję Adasiowi jabłko, ale w małej ilości wody i wszystko to później miksuję, a kompot jakoś nie przyszedł mi do głowy. xxx jeju,nie wiem co jeszcze miałam napisać :-( Obiecuję poprawę i czytanie na bieżąco! A teraz zmykam, bo mam fajną książkę do skończenia :-) xxx aha, a u mnie również z włosami tak samo jak z libido. To znaczy marnie... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Newt a w dzień tez juz nie karmisz? jak moja mała skończy 6 miesięcy to chyba też jej dam na próbę na noc jakiś kleik żeby zobaczyć czy będzie dłużej spać bo na razie max 2h jednym ciągiem. Nie jesteś wyrodna matką, ja Cię rozumiem, masz dwójkę dzieci i musisz być wyspana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Claudina - dzięki! Rzeczywiście lepiej teraz funkcjonuje no i nigdy nie miałam w planach długiego karmienia, ale myślałam że z pół roku wytrzymam. W dzień też już nie karmię. Podkarmiałam wcześniej małego butelką ale w nocy zawsze był na moim mleczku. Nie udało mi się przestać karmić w nocy, a utrzymać karmienie w dzień. Zbierało mi si3 tyle mleka, że po prostu musiałam go przy stawiać, żeby trochę wydoił. A on popił chwilę i usypiał. Teraz mam spokój, butla nie jest taka milutka jak cycuś, więc zjada całą i dopiero idzie spać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile dajecie kleiku do mm? Zmieniacie wtedy smoczek w butli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum! Przygotowałam anonimową ankietę dotyczącą stosowania nagród i kar w wychowaniu dziecka we współczesnej rodzinie. Zostanie to wykorzystane do pracy licencjackiej. Z góry dziękuję za poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety. http://www.ankietka.pl/ankieta/183849/nagrody-i-kary-we-wspolczesnych-koncepcjach-wychowania-dziecka-w-rodzinie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na początku dawałam jedną miarkędo mleka kleiku kukurydzianego, a jak zaczęłam wprowadzać gluten, to jeszcze pół miarki kaszy manny, po dwóch tygodniach całą, a teraz półtorej manny i pół kleiku. Smoczek do kaszy ma jeszcze za dużą dziurę, bo to wszystko dalej jest rzadkie, więc powiększyłam nieco dziurę w jednym normalnym smoczku. Wiem, wiem, nie wolno powiększać dziurek, ale robiłam to też u starszego syna zanim przeszedł na gęstsza kaszę i nic mu się nie stało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newt jak tak piszesz to wydaje sie duzo tych kleikow do mleka bo ja raz dalam zamiast jedniej iarki to dalam niecale dwie i gestes sie zrobilo nie chial jesc albo po prostu nie mial sily ciagnac tego i placz byl ogromny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
cześć dziewczyny oświadczam ze nadrobilam zaległości i juz jestem na bieżąco. Urlop był fatalny całe 2 tygodnie prawie chorób. Droga w obie strony spoko jechaliśmy na noc. W pl choroby cd. Później mnie coś dopadło i znów na Małą poszło. Kiedy już było lepiej do w wielką sobotę na wieczór dopadla nas wirusowka. A więc wizyta w szpitalu i zastrzyki na zatrzymanie wymiotow. Mała tez raz się załatwiła woda. Byliśmy maksymalnie słabi. Wielka niedziela w domu u mamy pod jej opieka bo nie było sił normalnie w nas. Doszła gorączka jeszcze a nagle w wielki poniedziałek dzień chrztu jakoś się wszystko w miarę ułożyło i daliśmy rade podołać. Byliśmy w kościele i w restauracji. .. ale do końca urlopu mała miała katar i do tego obie silno kaszlalysmy. Teraz jeszcze mnie lekko trzyma i męża kaszel. Nienawidzę wyjazdów do pl. Każdy jeden jestem chora :-/ Mia 12 skończyła 5 miesięcy nadal się nie przekreca tylko obraca się wokół własnej osi i śmiga po całym kocu lub macie. .. a co do słodyczy to u mnie to samo cały czas garściami jem czekoladę i wszystko co z nią związane. Wczoraj przeszłam sama siebie po prostu porażka nie umie się powstrzymać. Sorki ze rąk o sobie na razie mam mętlik jeszcze po tylu stronach ale już będę z wami na bieżąco. Aha Mia nadal na samym mleku ale w nocy je 2 razy a nie jadła wcale i w ogóle częściej chce jeść i coraz bardziej patrzy co my jemy. ... musze się podszkolić co i jak jej pomału zacząć wprowadzać bo niby dr mówił o warzywach a wy też o tych kaszkaxh kleikach piszecie a ja nie wiem o co kaman.... :-/ kupiłam nawet kaszkę w Polsce jak tak jadła non stop ale nie otwarta i to kaszka ryzowa... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Newt nue jesteś żadna wyrodna !! Przestań !! Ja ostatnio też miałam załamke, mam dość kp czasami ale trzymam się ze względu na wyjazd. Żeby było jej się łatwiej dostosowac i żeby nue mieszać jej mlek czy coś bo jeszcze nie wiem jak to tam będzie wyglądać. W dodatku te jej marne przyrosty. Podobno na pol roku zdrowe dziecko ma podwoić wagę urodzeniową a półki co u nas się nie zapowiada. Na razie wprowadzamy na poważnie a nie tak jak do tej pory dla zabawy obiady. Przed snem chce jej dawać kasze, taką rzadszą z butli. Zobaczymy jak to będzie wyglądać ;) ona ma skaze i nawet nue wiem jakie mm miala by dostawać a ze nue chce calkiem odstawić jej to bedziemy jesc co innego częściej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, ze ten temat juz wczesniej byl ale czy mozece polecic mi nosidło? chce kupic dobre ale tez za rozsadne pieniadze ( do 300 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza a jakby jej tą kaszkę dodać do odciagnietego mleka? Żebyś nie musiała mm dawać. Ja bym się tak nie martwila przyrostamo. Ja nawet nie wiem ile moja waży. piszesz że Zuzka jest zadowolona, uśmiecha się itp. Może ona jest po prostu taka drobna. safari współczuję chorób :/ rzeczywiście kiepski wyjazd Kurczę ja mam mętlik w głowie. Niby nie rozszerzac diety przed 6 mz ale moja mała tak samo jak Mia strasznie się garnie do jedzenia. Jak mam ja na kolanach jak jem to łapie mnie za rękę i ciągnie do buzi i do tego je cycka co min 2h i w dzien i w nocy to moze ona jest gotowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Gościu, mai tai od pathi, kupisz za ok 300zl (nowe) lub poszukaj w tej cenie używanych tula, manduca, womar... Albo podróbe ergobaby na Allegro za troche ponad 100zl. X Claudina, moja Marysia tez najlepiej jadła by co 2 h, teraz mam na nia taki sposób ze dostaje po spaniu cycusia i karmienie wychodzi nawet co 3 h, oczywiscie czasami sa wyjątki bo np nie moze sie uspokoić to wtedy cyc:) w nocy tez mi często wstaje chociaż tej nocy było inaczej spała od 20-3.30 pozniej jeszcze 2 pobudki i o 8 pobudka nie powiem wyspalam sie;) ja juz powoli szykuje sie do rozszerzania zacznę chyba od ziemniaka, i kolejno brokul, pietruszka, seler, burak itp... Zastanawiam sie tez nad jakimiś papkami ale chce jej to podać na tslerzyku i zeby sama do buzi pakowała, wiem wszystko bedzie uwalone... No zobaczę jeszcze:) Mi na razie do głowy nie przychodzi żadne zagęszczenie, ale nie wiem jak było by gdybym miała 2 dzieci... Wiem tez mam dylemat czy podać cos przed 6 mc ( mi zostało nie wiele czasu, takze juz tyle wytrzymam) jezeli mała ciągnie do jedzenia, to moze pozwól jej cos skubnac z talerza jakieś warzywko pewnie i tak nic nie trafi do brzuszka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wczoraj juz rozwinęła sie rozmowa na fb, co myślicie zeby przenieść sie tam całkowicie, tam jest bardziej kameralne:)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, z tym przybieraniem to jest tak ze i tak zle i tak niedobrze... Ty będziesz miała modele xs a ja modelkę xxl tyle w temacie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Dziewczyny my juz po szczepieniu. Było ok. Leon waży 10.300kg i mierzy 73cm;-). Jest zdrowy ładnie się rozwija . i przede wszystkim bardzo ładnie znosił szczepienie. Dopiero przy trzecim ukluci zaczął trochę płakać a tak to luzik. Jestem z niego taka dumna;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
hej ja tez nie chcialm rozszerzac diety wczesniej niz w 7 miesiacu ale jestesmy w 6 i jedlismy juz marchewkei dzisiaj jabluszko. Moja decyzja sie zmeinila poniewaz przestalam kp :( i jestesmy na mm, poza tym od jakiegos czasu obserwowalismy jak maly z kolei nas obserwuje podczas jedzenia :d Po prostu byl zainteresowany tym co jemy i co sie dzieje:) xxx co do zageszczania to kupilam w rossmanie kleik ryzowy bez zadnych dodatkow bo to gowno i syf- wszytskie te bananowe malinowe itp maja mnostwo cukru , maltodeksrtyny i bog wie czego jeszcze:) a ten ma tylko ryz i witamine b1 :) jesli chcemy miec kleik bananowy to dodajmy banana i jest :) albo jakiekolwiek inne owoce:) xxx Leos brawo !!! Wielkolud nasz kolejny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Andzik - WOW!!! ja pier du! ponad 10kg... pięknie :) xx ja nie lubię fb - wchodzę jak już muszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
my jak jemy a Miechu nie dostanie to jest ryk! normalnie tak się trzęsie że nie daję rady ;) dziś wyrwał mi z ręki kanapkę - to jest szybkie rozszerzenie diety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
co do fb to za duzy haos sie robi przy takiej ilosci osob. Pogubilam sie w tych wszystkich postach i komentarzach do postow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
nfocat - ja też zgłupiałam... ;) ostatnio przed snem sobie powtarzałam Twój NFOCAT i zasnęłam ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka - u mnie nie wychodzi gęste, bo kaszka manna nie gęstnieje tak mocno jak kleik ryżowy na przykład. A w sumie to też wychodzi dwie miarki. xxx Safari - współczuję i zdrowia życzę! xxx Iza - dzięki za pocieszenie! I gratuluję wytrwałości w karmieniu. Może z mm coś pediatra doradził? A póki co może faktycznie podawaj na wieczór kaszkę na twoim mleku. xxx Claudina - jak mała tak się garbie do jedzenia to może coś powoli jej wprowadzisz? Przecież dalej może jeść głównie twoje mleko, ale może zasmakuje też w innym jedzonku. xxx Malwi - ja też częściej zaglądam na FB, ale nie wiem czy to dobry pomysł, żeby tam się całkiem przenieść. Tutaj wszystko jest w jednym miejscu, a tam pewnie trudniej byłoby ogarnąć wszystkie wątki. xxx Andzik - Leoś jest cudny! Masz już co nosić, uważają na kręgosłup ;-) xxx Nfocat- święte słowa, ja też nie kupuje owocowych kaszel, bo to nie owoce tylko chemia. Ale niestety ryżowy Klein zatyka małego na amen. Udało mi się kupić kukurydzianybw Kauflandzie, ale teraz już go nie ma i nie wiem czym będę karmić Adasia jak skończy mi się paczka... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany, przepraszam za literówki! Nie znoszę pisać z telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Newt w rosmanie i Tesco jest ten Klein kukurydziany. My tez Gi kupuj bo po razowym zatwardzenia mamy. Kaszel ryżowych wcale nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudina nie ściągne mleka. Kiedyś dawałam radę ręcznie, teraz nawet tak nie da rady. Ja małej daję kaszkę Humana to jest taka dla alergików - bezmleczna ;) robiona na rzadko i z wody :) dobrutka ;) xx Zuza też ciągnie do jedzenia, jak jem to ona też buźką mieli, ja też miałam czekać do 6 miesiąca, ale próbowałam rozszerzyć po 4, mała nie była gotowa, próbujemy teraz i jest dużo lepiej. Zna marchew ziemniaki i jabłko, wszystko ok toleruje. Malwi ja będę mieszać papki z Blw, trochę tak trochę tak. Blw wprowadzimy już w UK bo wtedy raz że będzie siedzieć a 2 to to że nie kupuje tu krzesełka, a zabawę z Blw inaczej niż na siedząco w krzesełku nie widzę wogóle. Nie opłaca mi się tu kupować, potem płacić za wysyłke, wole tą kasę wydać tam na 1 fajne :) xx dziewczyny a o co chodzi z wprowadzeniem glutenu?? kiedy jak i dlaczego ?? xx ja bym wolała fb bo tam często jestem, ale się dostosuje ;) xx ja niby się o te przyrosty nie boję bo widzę swoje dziecko, jak rośnie i się rozwija, ale kurde jak ciągle słyszę mało mało mało to boję się czasami trochę ehh xx Andzik cudny Leoś i taki dzielny :* xx ja też mam kleik kukurydziany, w techo albo w rosmanie za 4 zł jakoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×