Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość Anja
Hej dziewczynki, u nas ost ciezkie dni.Nie wiem juz czy przez brzuch czy przez zeby ale jest ciezko. A jeszcze za tydzien te chrzciny :/ Agagula pochwal sie metrażem :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Mieszko! duzy nam rośnij :-) zdrowka kawalerze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neska851
Hej laski. Wszystkiego najlepszego dla Mieszka raz jeszcze. Pamietam jak pojechalas do Łeby, przysiegam jakby to bylo wczoraj. A to juz pol roku! Madzia a powiedz czy jak dosypujesz ta kaszke to uzywasz tego samego smoka? leci bez problemu? Bo moj Michu od razu sie wkurza jak mu gorzej leci mleczko. I nie wiem czy kupic od razu jakas inna butle czy specjalny smoczek, i jesli tak to jaki? Anja nie wiem co Ci doradzic kurcze. Moze wszystko sie skumulowalo u Hani? Trzymam kciuki zeby bylo lepiej. Zaczynam tracic rachube czasu, musze sie czasem porzadnie zastanowic czy dzis niedziela czy np wtorek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Neska ja jak daje Klein do mleka to daje smoczek trojprzeplywowy i nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula buziaczki dla Miesia xx Neska mam butelke z aventu natural tam jest mala dziureczka ale leci normalnie chyba bo je. raz mu syplam 2 miarki to juz byl placz wtedy xx kupilam wczoraj truskawki i dzisiaj zrobilam koktajl ze smietanka i dalam 3 razy na czubek lyzeczki bartusiowi smakowalo mu bardzo . wiecej sie balam bo truskawek chyba dlugo nie mozna dawac ?? jak to jest ? xx ubieramy du.pki zaraz i idziemy do galeri do smyka poogladac spacerowki. narazie nie kupuje ale chce sie zorientowac i kupic jaka skladana parasolke zeby mi bylo wygodnie z tego 4 pietra. a chce jakas skladana parasolke ale zeby tez tak porzadnie wygladala rozkladala sie do lezacego . wczoraj ogladalam Espiro Magic ma duzo fajnych zeczy w nowej wersji przedluzany daszek 4 kola amortyzowane globoka wygodna podobno no nie wiem dobre ma opinie tylko te polaczenie tych kolek z tylu mi sie troche nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Hej dziewczyny! Sto lat dla Mieszka! Xxx Magdalenkamz-moim zdaniem espiro jest dobra firma i jestem z niej zadowolona, dwa wozki mialam z niej. Spacerowke mam espiro metro, ten magic mi sie podobal tez poza kolkami;) co do nowych pokarmow ja bym uwazala na truskawki bo to nie sa jeszcze nasze Wiec na bank pelno chemii w nich jest. Pomidory tez uczulaja, stad na sloiczkach ze od 7/8mca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Widać na forum ze week mamy;-) Xxx U nas katar znowu i delikatny kaszelek. I nic po za tym. Leon wesoły i zadowolony. Xxx I przez to basen dzisiejszy odwołany. Chyba nie jest nam dane się pokapac Xxx Agagula pokaz nam swojego pol rocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Dziewczyny - dziękujemy :D dopiero wróciliśmy do domu...byliśmy na odpuście i pielgrzymce do św. Wojciecha ;) Młody dostał wiatraczek :) xx Andzik - już "wklejam" Miechulca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimowamama dzieki za opinie,zobacze ten metro pozniej w necie wiem wiem wlasnie ale probuje. pomidorowa juz mu dawalam dwa razy i nic a truskawki dzisiaj na pawde ociuopinke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula - buziaczki dla Mieszka! Jak ten czas szybko leci! My będziemy świętować za dwa tygodnie ;-) xxx Andzik - zdróweczka dla Leosia! My się też wybieramy na basen ju ż od wieków a mam od domu rzut beretem. Zawsze coś wypadnie... xxx Była jakoś ostatnio mowa o kubkach niekapkach. Ja na próbę kupiłam taki taniutki z Akuku, jedyne 13/zł z miękkim dziubkiem i mały wciągał dzisiaj z niego soczek z marchewki aż miło! Nie bardzo jeszcze sam potrafi utrzymać kubedzek, ale trafia dziubkiem do budzi całkiem ładnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Neska - też ostatnio Łebę wspominałam i aż mi ciarki przeszły ;) hehe to były czasy :) wariatka ze mnie że chociaż torby nie miałam :P ale zdążyłam jak widać :) xx Anja - 60m2 ;) plus balkon i piwnica oczywiście...ale gdyby nie długa historia związana z tym mieszkaniem to bym takiego dużego nie kupiła... xx newt - pamiętam jak już się "wysypała" Anja, ja...potem to już normalnie dzięciątko za dzięciątkiem było :D tylko nasza Pałka biedna miała termin przesuwany... ;) xx idę już w pościel bo jestem normalnie wykończona - na dobranoc powiem tylko tyle że nie zrobiłam dziś obiadu - co za tym idzie - była PIZZA!!!!!!!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia no pomidory uczulaja a truskawki teraz to sama chemia :-/ mi sie tam nie spieszy żeby Mia szybko wszystko jadła ma czas wg mnie ten malutki delikatny żołądeczek, jeszcze zdąży popróbować :-) Powiem jedynie ze w piątek i sobotę dostała zwykła bananowa bezglutenowa kaszkę a dziś jadła i tez wczoraj jadla dynie :-) kaszka tak sobie a dynia jej smakuje. Aha i kupiłam ten kubek niekapek NUK. Dziś Mia uczyła się pić wodę trochę się pobawila pociamkala, uczy się :-) myślę czy następny w kolejności ziemniak czy jabłko bo chce zrobić tez kompot jabłkowy zobaczę :-) Xxx Co do menu na chrzciny skoro na 17 to naprawdę nie ma ssensu wiele. U nas była chrzczona o 14.30 a w restauracji byliśmy po 16. Obiad to rosół a na 2 dwa rodzaje mięsa dewolay i pieczeń w sosie z różnymi surowkami. Później kawa herbata i tort. Następnie były 2 rodzaje sałatek galaretki jakieś koreczki owoce wedlina. A na koniec ciepłe danie. Uważam że ciepłe danie nie było mi potrzebne. Sałatek mało co poszło jak i galaretki. Ciasta tez niewiele. Wędlin prawie wcale. Owocki smakowały :-) wiadomo lepiej jak na stole coś więcej jest ale nie ma co przesadzać. A ciepłe dania nie zostały nawet wszystkie wydane tak każdy był pojedzony. :-) Idziemy spać. Małej się coś poprzestawialo. Sypiala mi do 6 rano albo 5 jedzonko i spala jeszcze chwile a teraz je w nocy po 3 razy kurcze. Aha w dzien sypia bardo malo. 2 razy po 30min i raz 30 na spacerze wiec 1.5 godziny łącznie. Czasem mniej rzadki kiedy śpi ponad 30 :-/ Xxx Sorki ze tak bezosobowo ale nie pamiętam kto co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Agagula pól rocznica za Wami:)wszystkiego naj naj dla Miesia:) xxxxx widzę,ze chyba juz kazda mama kp cos maluszkowi dodatkowo daje?!?Zimowa Ty tez??? Ja jeszcze nie,jutro chce pożyczyć wagę i zobacze ile przybrala. Na domowej 6800. Moze za dwa tyg kleik podam? Tylko,ze nawet glupi kleik kukurydziany ma w skl.maltodekstryne:/ kupilam kilka sloiczkow na początek,ale to do pól roczku chcialam poczekac... xxxxx Ja za to zawzielam sie z tym kp!!!nie poddam sie!!!tez Malo w nocy śpimy,kilka pobudek jest,ale chce karmić i juz! Nie wiem chyba chce zapewnić równy start dziewczynkom. Ostatnio wiecej jadlam i widzę,ze te kupy lepsze są,czyli brzuszek trawi lepiej!cieszy mnie to:)a do tego jak pomyślę,ze są tam moje hormony,czyli przekazuje jej czesc swoich emocji!przeciwciał,dla mnie jest to,cos najpiękniejszego co mogę jej dać. Mimo jak juz kiedyś pisalam,nie wierze,ze to taki cud,bo starsza choruje czesto,Np.teraz znowu chora:(ale czytalam sklady mlek i nie chce poki moje jej starcza,dawac sztucznego,ech eco mama:P byle nie eco-swir:P xxxxx ja z kolei wygladam jak wieszak,kazdy krzyczy,ze mam przytyć. Waze 10kg mniej niż przed ciaza!cala rodzina nakazuje,zebym przestala kp,moze tez przez to sie zawzielam???lubię wyzwania haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
U nas chrzciny tydz temu dzięki Bogu sie odbyly,bo te zatrucie pokarmowe,to zabujcze mialam i jeszcze w ndz rano gorączkę mialam:/ na szczęście wszystko sie pieknie udalo,chrzest byl magiczny jak dla mnie,do takiej starej pięknej rzeźbionej chrzcielnicy w niedziele milosierdzia Bożego i pierwsza rocznice kanonizacji JPII:) Anja my mieliśmy chrzest o 13.Obiad w knajpie o 14.30.byly dwa dania zupa,drugie,deser. Pozniej przystawki śledzie,salatki,mięsko pieczone i chlebek taki z zurawina. Na koniec tort. Calosc trwala do 19. Jedzenia zostalo,ale z kolei bez przystawek byloby za malo,bo niby kazdy najedzony a salatke i mięsko poskubal:)aha mielismy tylko kilka but.wina bialego. xxxxxx Andzik a moze inny probiotyk sprobuj??? Kurcze mam ndz,ze Leoś nie zachoruje... xxxxxx Iza wiesz a ja na twoim miejscu skonsultowalabym wagę malej z doradca laktacyjnym! Bo rzeczywiście przybiera za malo. Dziecko w wieku 3-6m.powinno przybrać 400-500g/m. Pozniej mniej jakoś chyba po 300g. U nas pożyczają wagę i każą ważyć dziecko przed i po karmieniu. Sumują dobowe ilości ale nie wiem co robia z ta wiedza;P masz racje zdrowe dziecko powinno podwoić mase do pól roku,a potroic na rok. A badalas malej mocz??? Albo przyrost wagi po tyg??? Dziwie sie troche,ze pediatra Ci ja zaszczepil,a nie chcial doszukac przyczyny. DB,ze jest pogodna,wesola,to bardzo wazne,ale dojsc trzeba dlaczego tak malo przybiera,czy to przez Np.wina pokarmu,czy cos sie dzieje. Albo jak wprowadzisz tak juz na powaznie obiadki,to wtedy ja po dwóch tyg zważyć i zobaczyć czy ruszylo. Kurde pisze jak Polaka w,mam ndz,ze dobrze to odczytasz,ze zctroski to pisze. Bo wiesz,ze u nas tez kupa badan byla,a jeszcze kilka mi zostalo. Aaaaa pisalas,ze Zuzia ma skaze?! Na jakiej podst.to mialas stwierdzone?jestes na diecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
*pisze jak połamana,mialo byc. xxxx oczywiscie Tel mi się rozladowal i posta nie dodali. xxxx Dziewczyny,które mialy umowę do czasu porodu,kiedy planujecie zacząć szukać pracy???zaczynam sie zastanawiac,bo kilka miesięcy to pewnie potrwa:(w ogóle ostatnio tez mam kryzys podwójnego macierzyństwa,ze po co mi to bylo,na co?!ze same nerwy,zero czasu,tylko robisz robisz robisz,myjesz,gotujesz,spacerujesz,gile,syropy,kupy,kąpiel i spisz nie wiesz kiedy haha nie nazwalabym tego teraz dniem świstaka,tylko dniem wariata:D xxxxx Newt my tez mamy Male mieszkanko46m.dwa pok. Poki co widoków na większe nie mamy. Na razie sie mieścimy,byle bysmy znow się nie rozmnozyli :P Agagula masz fajny metraż,taki akuratny nie za maly i nie za duży! ja sie wychowalam na 64m.:)także takie mieszkanko jest naszym docelowym lub oczywiscie większe:D xxxx Palka jak u Was??? xxxx zawiecha bywasz tu???? xxxx mam ndz,ze nie zniknięcie stad,ciągle sie nosze z zamiarem zalozenia fikcyjnego konta na fb,ale kurde czasuuu braaaaakkkk. Teraz sie musialam bardzo zmobilizować:) xxxxx Karolaaa to Ty teraz w ciazy czy nie?!?!juz sie pogubilam:P xxxx Ags my poza tymi szpitalnymi tez jeszcze nie szczepione,i nie wiem kiedy zaszczepię,bo ciągle maz/starsza teraz katar/kaszel podejrzewam,ze do wakacji zejdzie:/ xxxx Kasica a twoja jelitowka juz przeszla??? xxxxx Emila jestes??? xxxxxx ktoś pytal u zabki u mojej starszej to byla tragedia z pierwszym i z każdym kolejnym tak samo,gorączki,sraczki,krew na dziaslach,nieprzespane dni noce,placz,marudzenie,niejedzenie wszystko co najgorsze moze byc,my mieliśmy. Zeby szly baaaaardzo wolno pierwszy wyszedl w 8m. A od 4dzuasla byly spulchniete,a ostatni po 3roku życia hahaha z tym,ze te 4,5 to byly najgorsze:(chyba nie pocieszyłam:P xxxx u mnie libido tez na nizinach,a wlosy zresztą tez na nizinach leżą:/juz nie pamietam,co mialam napisać jeszcze. lece spac dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dziewczyny dzieki za odpwiedz odnosnie menu. Wezme obiad, deser i jakies drobne przystawki i styknie. Agagula ja mam mieszkanie 65m2 i do dzis zaluje ze za ta kase nie kupilismy malego domu tylko mieszkanie:/ ale wtedy zalezalo nam na czasie i nie planowalismy dzidziusia, a teraz podworeczko by sie przydało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Hejka Repetytorium ja też tylko kp, i też mam zamiar czekać do pół roku :) Podczytuje Was troszkę póki co, bo jeszcze jesteśmy w Pl , ale jak wrócę to na pewno będę aktywniejsza :) X Ja tak na szybko dziś, mam pytanie jakie maści na dziąsełka polecacie? Wiem, że już była o tym mowa ale nic sobie nie zapisałam :/ Anja Ty chyba coś na D wymieniałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Emilka-DENTINOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium-u mnie ciągle tylko kp, nic poza tym;) jeszcze bedzie cale zycie mial na jedzienie roznych rzeczy:) Xxx Iza-Repetytorium ma racje, mozna malej jakies badania zrobic ale taka tez moze byc z natury. Corka przyjaciolki ma 11mcy a wazy chyba 7,5kg, jest zdrowa alr taka jej uroda. Wszystkie badania jej wyszly dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
repetytorium karola nie jest w ciazy :0 na fb sie odezwala i sie wyjasnilo :) co do kaszki to kup zwykla- tzn bez smaku , nie maja maltodekstryny :) przynajmniej ryzowa taka jest z bobovity (tylko ryz i wit b) ale kukurydziana tez chyba powinna byc taka.co do mm to mi tez tak zalezy na karminiu malego hippem bo nie ma wlasnie maltodekstryny , tauryny itp :) xxx magda a jak na smietane maly zareagowal?? ja bym sie chyba bardziej bala o ta smietane niz truskawki :D xxx smoczki sa takie specjalne wieloprzeplywowe do kaszek itp :) xxx my wzielismy sie za nasz zapuszczony ogrod- chcemy go doprowadzic do stanu uzywalnosci na lato zeby bylo gdzie posiedziec z malym , kawy sie napic itp :0 tylko cholera czemu to wszystko takie drogie??:( xxx ja na silke mam postanowienie chodzic i na fitness:0 na zumbie bylam w piatek ale smiech bo nie umiem , nie znam krokow:D ale ogolem fajnie bylo:) xxx gosia ja tez nie dam rady bez sportowego stanika:) czekam az m przyjdzie do domu i mam nadzieje ze bedzie spelnail swoja funkcje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
agagula kurde zlecialo jak z bocza strzelil :) pol roku :) a tak niedawno by sie wydawalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
repetytorium super ze chrzciny takie udane zdrowka wam zycze ja mialam umowe do konca roku 2014 teraz jestem na zasilku z zusu. umowe mialam na pol etatu wiec teraz z zus dostaje 80% czyli jakies 500zl miesiecznie a ze to moje pierwsze i chyba jedyne dzieciatko to chce z nim spedzic te 3 pierwsze lata i jak mi sie w listopadzie skonczy zasilek z zusu to ide do mopsu po rodzicielski zasilek tam place 400 zl wiec tylko stowke mniej niz teraz biore wiec mala roznica i sobie poradzimy a ja sie musze swoim dzieckiem nacieszyc. potem bedzie ciezko znalezc prace i w ogole miec motywacje zeby do niej pojsc ale trudno xx jejku 46m2 to male mieszkanko :-0 pisalam wamkiedys ze my mieszkamy w meza kawalerce i tu jest uwaga 25m2 wiec ja to mam male mieszkanko ;-) ale mi to nie przeszkadza a wychowalam sie w duzym domu z ogrodem. u rodzicow mialam swoj pokoj jak prawie cale teraz mieszkanie xx nie balam sie smietany w truskawkach bo dawalam juz malemu nie raz nasze ziemniaczki utluczone ze smietanka i to dopiero bylo wcinanie. to ze ja Bartkowi daje probowac juz takich potraw to nie znaczy ze ja juz szybko chce zeby on niewiadomo co jadl i czego probowal tylko po prostu jak my jemy to on tak ciamka slini sie i wodzi wzrokiem za np lyzka ze nie mam serca mu nie dac troszke sprobowac. oczywiscie na poczatku sa to maciupkie porcje i jak widze ze nic mu nie jest to mu potem wiecej daje jak np te ziemniaczki ze smietana xx dzis w pytaniu na sniadanie doktorka sie wypowiadala na temat wprowadzania nowych pokarmow niemowlakom. i u kazdego jest to sprawa indywidualna i trzeba wlasnie obserwowac czy dziecko jest gotowe. i mowila tez na temat tych alergizujacych produktow ze matki sie boja podawac ale i trzymaja sie schematow a wspomniala o jajku wlasnie i mowila zeby juz w 6 miesiacu dodac po troszke do jakiegos obiadku tylko potem patrzec czy nic sie nie dzieje. no i potwierdzila zeby zaczynac od warzyw xx kupilam wczoraj malemu w smyk*****siateczke do samodzielnego jedzenia owocow warzyw a nawet jakis biszkopcikow. dalam mu tam dzis banana i fajnie sobie ciamkal tylko to byl pierwszy raz i troche mu z reki wypadalo bo zaslinil przy okazji wszystko :-) ale mialam chwile spokoju siedzial sobie w krzeselku i ssal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) u nas po staremu myły znów chodzi z katarem :/ i nasz szczepienie obsuwa się ciągle z czasem a na dodatek nasza pani doktor na urlopie do końca tygodnia, wiec do lekarza wybierzemy się w przyszłym tygodniu :) Zaczęłam na noc podawać małemu mm z kaszką bananową i powiem wam ze jestem zadowolona jak zje tak 120 kaszki o 21 to spi tak do 1 ostatnio do 3 w nocy wiec mogę się troszkę wyspać :) a tak to po staremu zębów dalej nie widać jemy sobie czasem obiadki a codziennie jabłuszko uwielbia jabłuszka :) xx Miesio jeszcze raz wszystkiego naj naj :) xx Andzik zdrówka dla Leosia:) my też własnie się wczoraj mieliśmy na basen wybrać ale mały ma katar a po za tym mieliśmy gosci i byliśmy na spacerku w parku :) xx repetytorium tak po jelitówce ani śladu :) a u was jak? xx Madzia super że próbujecie ciągle coś ja tam nie widze w tym nic złego jeśli ilości nie są duże :) i też oglądałam w pytaniu na śniadanie o diecie i porodzie :P xx to tyle chyba mykam do małego jutro ma być u nas piękna pogoda więc pójdziemy na długi spacer :) Buzkiiiii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dziewczyny menu na imprezke po chrzcinach wybrane tj. rosolek+roladki wieprzowe w sosie mysliwskim z ziemniaczkami i surówką na deser zdecydowalam ze bedzie tort, potem salatka grecka i salatka z kurczakiem w prazonym sezamie (pyszna, probowałam) i roladki z lososia i galantyna drobiowa (nie wiem co to ale pani polecala ) oczywsice jakiejs owoce i zdecydowalismy sie na "lampke" wina do obiadu :-) Co myslicie?? jeszcze moge cos zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasica00
Ania wydaje mi się że fajnie :) nic nie zmieniaj :) wszyscy będą zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja Ja tez uważam ze starczy. Menu na prawdę super Xx Kasica Fajnie Adi dluzej śpi po kaszce, tez troszkę odpoczniesz Xx Mój skarbekjuz śpi jakiś czas.koncze film i zaraz Lulu. Od jutra ma być przez kilka dni super pogoda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madzia nasze chlopaki koncza dzis 5 miesiecy :-P Wiec wszystkiego najlepszego dla Bartusia :-* KASICA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasica wiem wiem kochana dziekujemy i wzajemnie. moj bartek mi wlasnie z tej okazji chyba zafundowal cala noc przespana tyle ze wstal . juz nie spimy ale to norma bartek wciaga mleko a ja pisze 29 mamy szczepienie xx do wszystkich dziewczyny Bartkowi sie na brodzie zrobily dwie plamki rozowe wygladajace troszke jak u nas zimno przy ustach ale w takim poczatkowym stadium. po prostu gladkie rozowe jakby zaczerwienione plamy po wyciskaniu pryszcza ale to nie jest ani zadna potowka ani zadrapanie nie wiem co to jest. puder mam specjalny w kremie na potowki ugryzienia owadow i wszystko u niemowlat ale na to nie dziala a zreszta to jest na brodzie on sie slini i to wszystko rekami zmywa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magdalenka to może byc delikatna alergia na truskawki.alergen utrzymuje sie do 4 tyg w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×