Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

a co do pozostania w domu to do 3 lat planuje bo w sumie nie brakuje nam choć kokosów tez nie ma ale chcę być z mala jak najdłużej. ona ma zasiłek 184e dopóki będzie się uczyć i to ma tu każdy bogaty i biedny. a ja przez rok 300e mam rodzinnego. a od 15 do 36 miesiąca powinnam mieć 150e za to ze nie daje jej do przedszkola czyli zostawiam wolne miejsce w przedszkolu w tym czasie i maja miejsce dla innego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari po przeczytaniu Twojego posta cisną mi sie same brzydkie słowa jesli chodzi o polityke panstwa polskiego. Nosz kurde szlak mnie trafia, ze w innych panstwach sa takie zasilki, dodatki itp. Dbaja o obywateli a tu co mamy? Wielkie g... wno. Chcesz to siedz na wychowawczym 3 lata ale dostaniesz 400 zl. Pfff i co ja niby mam sobie zrobic z 4 stowami? I to nie kazdemu sie nalezy. Tylko tym co nie przekraczaja jakiegos tam dochodu. Boshe co za kraj, nic tylko wiać stad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasica
hej ja tak na sekunde bo mały stęka :P Madzia szkoda tego Bartolka pewnie się męczy :/ jak cie cos nie pokoi albo się pogorszy to pojedz na szpital :) ja bym tak zrobiła, jak wiesz dużo przeszłam ale mam to w głowie ze jak jest cos co mnie nie pokoi to ide od lekarza do lekarza i u mnie dobrze się to sprawdziło bo Aduś wyzdrowiał :) a jak u niego z Kupkami? może to faktycznie trzydniówka a może zapalenie gardła eh chciała bym ci pomóc ale niestety nie jestem lekarzem a wiem jak sie czujesz:/ i tak wiem ze zrozumiecie mnie jako panikare ale Madziu jak wyjdą krostki to też je obserwuj bo jest wiele grożnych chorób ktorej własnie mają wysypkę :/ to tyle trzymaj sie i bądz dzielna czekamy jutro na wiesci :) xx hm a tak to u nas po staremu jutro mamy kontrole w sanepidzie:/ eh nie chce mi sie tam isc ale musze :/ a Adi odpukać ok robiliśmy wczoraj wyniki i jest ok ma crp w normie troche hemoglobine niska i za wysokie płytki ale pani doktor powiedziała ze jest lepiej niż przy wypisie :) lece bo mały marudny zaraz bedzie się kąpał bo nie miał dzemki hihi buzki!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA23LISTOPAD
Witam, Jestem w 14 tyg ciąży, termin mam na 23 listopada:) ostatnio często odczuwam jakiś strach, nawet śniło mi się że poroniłam, ciąża przebiega prawidłowo ,lekarz twierdzi że nawet bardzo ładnie. a pomimo tego często myślę czy maluszek urodzi się zdrowy, czy będę dobrą mamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Mama23listopad chyba każda z nas w pierwszej ciąży miała takie obawy;-) jeśli lekarz mówi ze wszystko w porządku to tak jest. Cieszy się każda chwila ciąży bo szybko przeleci i pojawi się maluszek. A z nim czas poleci jeszcze szybciej:-) i na pewno będziesz dobra mama;-) pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Ada waży 6770 i ma 68 cm, waga ciut za mała choć generalnie mieści się w normie. Dr stwierdziła, że Ada jest bardzo *****iwa , więc że tak powiem, spala wszystko na bierząco. Do 6 m-cy brakuje nam 11 dni, i chyba ze wzgledu na tą wagę, znaczne powolutku coś wprowadzać z warzyw. X Co do żłobka, oczywiście, że też bym chciała zostać z małą jak najdłużej, ale też chcemy za parę lat wrócić do pl, więc druga wypłata się przyda. Nie mamy tu żadnej rodziny ani znajomych, którzy mogliby zostać z Ada, więc nie mam wyjścia :( może poszukam niani, być może to będzie mniejsze zło.. X Neska fajnie, że babcia może zostać z wnuczkiem, to w ogóle inna bajka, martwić się nie musisz, bo mały będzie miał najlepszą opiekę ;) X Repetytorium ja miałam już 2 okrsy, a teraz mam jakieś dziwne, leciutkie plamienie, nie mam pojęcia co to, tym bardziej, że okres miałam 2 tyg temu X Safari u nas też jest zasiłek na dziecko, niezależnie od zarobków 90 €, ale u Was to już ładna sumka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Na prawdę az sie cos czlowiekowi robi słysząc ze w każdym innym kraju są wysokie zasiłki na dzieci. W PL z chęcia wprowadziliby jeszcze podatek od każdego dziecka:/ dramat w tej PL. XXX Mam zdjecia z chrzcin ale jestem zawiedziona bo nie podobają mi sie wiec nawet nic nie wrzucam na fb ale za to siostrzenica mojego nie M zrobila z nich super prezentacje....podstawila głos za Hanie i np jest zdjecie gdzie widac ze sie stresuje i ona mowi (siostrzenica) mamusia sie zestresowała, ale ja przeciez nie bede płakała bo jestem zuch dziewczynką.No mowie Wam rewelka, poplakałam sie ze smiechu. xxx Agagula?? xxx co do spacerowki to ja polecam tą MC mura 4. Jest duża ale mega wygodna dla dziecka i dla rodzica. Ma przekladane w sekunde siedzisko i miesci sie wbagażniku combi :-) M&P Argo tez jest fajna, ale te piankowe kołaaaaa......Iza nie masz wraznia ze pomimo czyszczenia one ciagle wyglądaja jak brudne??? xxx Madzia koniecznie rano napisz jak Bartuś. xxx Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy u Was była faza piszczenia? bo u nas właśnie 1 raz jak piszczala tez w środku nocy. budzi się i zamiast coś tam sobie gadać czy po marudzić to ta piszczy. a w dzień to szkoda gadać są dni ze więcej gada a bywają dni ze piszczy głośno non stop. ogólnie od paru dni strasznie dużo nawija... brrrr, grrrr, wyyy, buuu, ab-ab, baba, ale Najwięcej Dadadada potrafi tak ciągiem dosyć długo haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wszystko sie wyjasnilo. bylam juz o 8 u pani doktor. bartek ma typowa angine- wysoka goraczka i ta biala plama na gardle. doktor dala od razu zastrzyki bo powiedziala ze juz i tak za dlugo goraczkuje i trzeba sie tego szybko pozbyc. w gabinecie od razu dala mi swoj zastrzyk zebym juz z malym nie biegala do apteki i spowrotem i poszlismy na gore raz dwa kluc sie w pupcie. plakal mniej niz przy pobieraniu krwi z palca bo tam to go cisla i cisla zeby dwie fiolki napelnic. zobacze jak bedzie przy dotykaniu posladka jak sie obudzi bo pielegniarka mowila ze te zastrzyki sa bolace :-( wieczorem czekamy na pielegniarke na kolejny zastrzyk i tak do piatku rano i wieczorem. aaahh ten moj synus. jutro mu wybije pol roczku a on z angina :-( no nic ciesze sie ze juz wiadomo o co chodzi i juz sie leczymy zastrzykami i bedzie coraz lepiej. xxx Kasica i dziewczyny dziekuje za wasze wpisy i zyczenia zdrowka dla Bartka. xx musze dzis jak bedzie bartus mial chwile dobry humor ogarnac z grubsza mieszkanie jak pielegniarka przyjdzie bo od niedzieli z tymi jego goraczkami to ciezko bylo cokolwiek zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Magda to dobrze, że wiadomo co jest Bartkowi, szybkiego powrotu do zdrowia :) X Kurde i Ada złapała katar, wrrr... w nocy jej strasznie przeszkadzał i się kręciła, a dziś ciut podwyższona temp, wpuszczam mleczko do noska i mam nadzieję, że szybko przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
hej kilka dni mnie nie bylo na kafe i musialam nadrobic :) dlatego nie pamietam kazdemu co mialam napisac:( xxx safari- super ze takei zasilki macie-- ja mysle podobnie jak neska ze Pl to jesta jakas porazka. Dlatego ArlA dla mnei stawka Twojego meza jest nierealna!!! super :) ja nei moge pozwolic sobie na pozstanie w domu z malym wiec po macierzynkim wracam do pracy (o ile bede miala gdzie wrocic) xxx agagula co u Ciebie bo nie pisalas nic ostatnio ?:) xxx madzie zdrowka dl aBartusia, biedny taki maly i juz angina:( pewnie teraz bedzie sie to z anim ciagniac bo angina tak ma xxx gosia co u was??? xxx andzik- ehhehe zycze powodzenia w dalszym staraniu sie o bobo :D xxx mama23listopad od niepokoju tez mialam termin na 23 listopada:D ehh wspomnienia:) xxx zimowa co robis zna obiad??? ja dzisiaj chyba tortille xxx Kasica ciesze sie ze wyniki sie poprawiaja i madra twoimi dosaiwadczen iami teraz tez bede konsultowac dwa razy cos co mnie niepokoi u malego :) !! xxx Anja nam sie beda podobaly foty- wklejaj :D xxx my dzis po szczepieniu .... maly wazy 8300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Arla
Hej, my juz od rana jestesmy u moich rodzicow na wsi. Po drodze Alan mi spiewal. Teraz ma druga drzemke. Myslalam ze z bratowa pojde na spacer ale pada :( Troche mi glupio ze napisalam o tej stawce. Mysle ze ktos mnie odbierze za jakas przechwalajaca sie ale poprostu sie ciesze jak w pt maz mi o tym powiedzial. Przepraszam :( w nocy nawet o tym myslalam ze czasem powinnam pomyslec zanim cos napisze. Pisze z tel dlatego teraz tylko o sobie. Jak usiade do laptopa to odniose sie do Waszych postow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny 184r na dziecko za granicą to nie kokosy. A za przedszkole gdzieś tle będę płacić musiała chyba za państwowe potem też. Ale że w Pl słabo to przyznaje. Xxx Arla a ty za co byś miała przepraszać jeden zarabia 10 inny 60 :-/ życie ciesz się ze wam się udało aa nie przepraszaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robie szybka zapiekanke z brokulem, pieczarkami, mieskiem i makaronem :) Xxx Czyli niestety moje przypuszczenia sie sprawdzily z bartusiem:/ tymek mial zapalenie gardla dwa razy, jak mial 9mcy. Po wyleczeniu sie za pierwszym razem dwa tyg później znowu zapalenie gardla. Tez sie balam ze bedzie wracac, na szczęście od tamtej pory nic juz sie nie przyplatalo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zimowa, bardzo interesujący ten tekst, który podlinkowalas, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Cześć Laski:) Dawno mnie nie było, ale czas tak leci ze szok, w ciagu dnia zajmuje sie mała: spacery, zabawy, obiadki, nadal kombinowanie zabawiabie itp... Jak spi to wtedy albo szybko regeneruje siły albo gotuje ogarniam dom, takze ani chwili wytchnienia... A ze maz rypie po godzinach i w domu tez rysuje albo robi w ogródku takze wszystko na mojej głowie... X Repetytorium ja nadal nie mam okresu a to juz bedzie 7 mc. X Safari, ja jestem zadowolona z mojej Inglesiny ma przekładane siedzisko, a składa sie jedna ręka, siedzenie ma takie kubelkowe wyglada na bardzo wygodne mam nadzieje ze takie jest;) Z Emilia, mleko mamy jest najbardziej kalorycznych pozywieniem, takze zupkami chyba nie utuczysz Ady:) a ty kp, prawda? X Ags, twoja Emi to spryciula:) moja tez dzis próbowała sama do siadu sie podnieś troche jej jednak brakło, ale my waga ciężka takze troszke jeszcze poczekam:) X Magda, zdrowka dla Bartka, biedny ze go tak rozlozylo:( X Arla, mój Jaro sie śmieje ze nasza Msrysia idzie na spawacza sie szkolić, teraz juz wiem czemu tak gadał:) X Anja, wlepiaj te fotki, na bank przesadzasz Ty moja perfekcjonistko;) X Andzik, trzymam kciuki za produktywne bzykanko;) X Moja Maryska przechodzi sama siebie jest tsk *****iwa ze nie moge jej ogarnąć, przebranie pieluchy albo ubranie graniczy z cudem, przekręca sie z jednej strony na druga Nin stop, chce siadać, w nocy przemierza całe łóżko, muszę ja chyba do lozeczka przenieść bo mam stresa czy nie spadnie w nocy bo ja spie jak zabita... X Je praktycznie wszystko co jej podam, dzisiaj jadła kasze jaglaną z bananem i moim mleczkiem, nawet smakowało. Ostatnio dałam jej ćwiartkę jabłka i oczywiscie ugryzła sobie kawałeczk i dwa razy go odksztuszala i memlala dalej nie przestraszyła sie ale ja nerwowo nie wytrzymałam i jej go wyciągam... Poczekam jeszcze chwile i moze podam jej jakieś uparowane warzywo. Co sądzicie o chrupksch kukurydzianych? Zdrowe to czy lepiej odpuścić? Mała je lubi. X W nocy wstaje przynajmniej 2 razy, raczej chodzę wyspana wstajemy ok 8. X Co tam jeszcze...? pomyśle i najwyżej napisze zaraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Malwi tak dobrze pamietasz kp ;) w sumie to mi nie przeszkadza, że ona mało waży ale chyba czas pomału rozszerzać dietę. Dziś gotowalam warzywka na zupę i dałam jej spróbować ziemniaka , bez soli i przypraw oczywiście i chyba jej smakowal , bo chciała więcej ;) Fajnie, że Mery niewybredna jeśli chodzi o jedzenie;) a na temat chrupkow też chętnie poczytam opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej Madziu biedny Bartuś. Dobrze ze juz wiadomo co mu dokładnie jest i dostaje te zastrzyki. Teraz mu na pewno szybko przejdzie. Zdrowia dla maluszka i wszystkiego najlepszego na pol roczny. Buziaczki;-* Xxx No co do polskich zasiłków to jest mega lipa. Ja się nie zalapie na nic ani na wychowawcze ani na to śmieszne rodzinne. Przekraczamy dochód o nie cale 20 zl wiec lipa. Xxx Jestem mega szczęśliwa bo Leon zslapal juz całkiem o co chodzi z przewraca niem sie z brzuszna na plecki i w druga stronę;-))))) Xxx Dziękuje dziewczyny ze tak mnie wspieranie i motywujecie w staraniach:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry, Magda, ale coś mi nie gra z tą anginą. Nie ma szans na prawidłowe CRP przy anginie. Angina jest zakazeniem bakteryjnym. Moj starszy syn, aktualnie ma anginę i uwaga CRP, ktore mu w pon robilam wynosilo 96,65 (norma 0-5). Przy zapaleniu oskrzeli (wirusowym) wynosilo 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
ja podalam duzy kawal jablka zeby sobie pociamkal ( taki zeby nie mogl sie nim zakrztusic ) a skurkowaniec tymi dzaisalami i tak odgryzl kawalek i go memlal, po chwili jednak sie zakrztusil i mialam smierc w oczach :/ od razu go cbhwycilam, przewrocilam na brzuch i poklepalam po plecach i na szczescie wypadl ....ale to tylko umacnia moje zdanie o blw :) xxx i pytanie do mam ktore pisza ze podaja dzieciom troche zupki jak gotuja, ziemniaka itp - to sa przyprawione dania?? tzn jak gotujecie dla siebie to chyba uzywacie soli, pieprzu itp, i takie tez podajecie dzieciom???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu no nie wiem crp mial robione w poniedzialek i moze wtedy jeszcze nie bylo to az tak rozwiniete. xx nfocat ja juz dawalam bartkowi nasza zupe taki delikatny rosolek zasypany ryzem i potem mu zblendowalam warzywa z tej zupy kawaleczek kurczaka i 3 lyzki ryzu i troszke tej wody. bartek bardzo lubi i zjada tego dosyc duzo. tylko jak robie taka zupe to wtedy gotuje ja slabo przyprawiona, tylko troche na wegecie. nie daje pieprzu ani kostek. ja tez zreszta nie lubie przypraw a maz sobie juz u siebie w talerzu doprawia. xx zimowamama no wlasnie tego sie boje ze jak on taki malutki juz ma angine to ze to bedzie wracac co jakis czas. na szczescie je w miare normalnie i pije wiec sie nie boje ze sie przy tej goraczce odwodni xx Anja wlasnie dawaj te zdjecia. kto jak kto ale wy na pewno zle nie powychodziliscie. na pewno zdjecia sa ladne. xx jeszcze raz wszystkim dziekujemy za zdrowko i tez mam nadzieje ze teraz mu szybko przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasica
hej laski ja tak na chwilke :) xx Arla fajnie ze twój tyle zarabia tylko się cieszyć :) xx Adzik rowniesz się przyłączam do pozytwnych starań o maluszka na pewno wam się uda :) xx Malwi super ze Mery taka śmiała do jedzenia my też jak narazie nie nazekamy :) xx Agagula gdzie ty dawaj tu do nas :) xx hm zapomniałam co miałam pisać :/ Madzia wszystkiego dobrego dla Bartusia mam nadzieje ze szybko przejdzie :) co do chrupków to ja nic do nich nie mam :) nie wiem czy są zdrowe czy nie ale małemu smakują :) xx Zimowa mmmm super obiad :) xx eh wiecej nie pamietam buziaki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi, fajnie, ze znalazlas czas, zeby napisac. Ja tez samotna matka jestem :/. Moj Jarek sie jeszcze doksztalca, wiec po pracy albo egzaminy albo zajecia. A jak ma juz wolne to cos tam dorabia jeszcze. Mary da rade z siadaniem mimo ciezkiej wagi, Ty sie nie mart nic ;) Moja tez taki czort, nie nawidze jej zmieniac pieluch, bo to nieustanna walka. Zazdroszcze nocek, bo ja mam obecnie ok 5 pobudek. Zeby ida nadal. I o ile w dzien jest ok to noce nieciekawe. Super, ze Mery tak pieknie je. Emi nie bardzo :/ xxxx Safari chwilami tez bym miala ochote przestac dawac stale jedzenie, ale chce zeby mala miala jeden posilek staly jak bede w pracy. xxx W Anglii raj zasilkowy sie juz zakonczyl ;). Nie jestem pewna, czy juz wprowadzili a jesli nie to na pewno robia przymiarki, zeby obcokrajowcy pracowali ok 4 lat, zeby o zasilki sie ubiegac. Strasznie duzo poucinali i widze to u siebie w pracy po tym, ze Angilcy do ruszyli sie do pracy. Wczesniej mialam 80% obcokrajowcow a teraz przy kazdej rekrutacji Anglicy sa zatrudniani. Zasilek na dziecko to niebagatelna kwota £20 tygodniowo i tez nas ostatnio sprawdzili czy aby dzieci w UK przebywaja. xxx Magda, biedny Bartus. Moj Bartek tez mial taki okres, ze czesto angine lapal. Oby u Twojego sie nie powtarzalo :(. xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropos gotowania, to kupilam ostatnio takie cudo do gotowania na parze. Urzadzenie jest elektryczne, wiec nastawiam sobie obiadek i ide po Bartka do szkoly ;) Wracam i mam warzywka, ryz czy ziemniaki ugotowane :). Dzis bede robila rybe na parze i warzywa. My od kiedy Bartka mamy to soli, vegety, kostek rosolowych nie uzywamy, wiec taka forma obiadu nam pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ags,wrzuć prosze linka do tej super maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Ags uwielbiam takie warzywka na parze ale gotuje w specjalnym garnku i zastanawiam się czy takie urządzenie jest lepsze? .Masz porównanie albo któraś z Was? Bo chętnie bym kupiła jak Ada zacznie już jeść, że tak powiem pełną parą :D X Nfocat ja dziś dalam ziemniaczka tylko dlatego, że miałam jeszcze nie przyprawione, inaczej bym nie dała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Ja gotuje dla maryśki osobno. Też zakupiłam jakiś czas temu sprzęcior, i wrzucam obrane warzywa on mi je rozdrabnia w tym samym urządzeniu paruje warzywka i później w tym samym urządzeniu;) wszystko miksuje w papke:)nie używam żadnych przypraw, czasami dodaje oliwę z oliwek czasami moje mleko. Robię zawsze na dwa dni. dzisiaj była ta kasza jaglana jutro też kasza, jak będzie wszystko ok to pojutrze ser bieluch z jakimś owocem. x Nfocat, wiem że przeżyłaś stres, bo ja miałam to samo! Dzisiaj dałam małej bułkę do gryzienia, tak ją skubaniec gryzł, że aż w końcu odgryzła tą skórkę (dosyć spory kawałak) ja oczywiście w sobie zaczęłam panikować ale na zewnątrz nie dałam po sobie poznać, chciałam jej to wyciągnąć ale się nie dało... i co pomemlała pomemlała i w końcu połknęła i krzyczała o więcej... wiem to było miękkie i trudno powiedzieć jak dała by sobie rade zczymś twardszym (chociaż z tego co widziałam z tym jabłkiem dobrze sobie radziła), tak mnie teraz korci uparować marchew i jej dać ale cały czas zastanawiam się :/ x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurna jakaś reklama w moim poście się pojawiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags, Emilka ja też mam pparowr elektryczny taki zwyczajny 3 poziomy. Nie miałam nigdy innego wiec porównania nie mam ale szczerze się przyznam że rzadko jest ostatnio w użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×