Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość  mama dzieci

Chrzciny

Polecane posty

Gość gość  mama dzieci

Dziewczyny pomozcie. Niedlugo mamy chrzciny w restauracji - obiad i kawa i ciasto. Ale pewnie potem część gosci przyjedzie do nas do domu tak. ok. 17.00 - 18.00, zwlaszcza ze jest nowy i pewnie beda chcieli obejrzec. No i wypada zrobic kolacje - dajcie rady na szybkie dania, ktore moge zrobic przy malym dziecku :( albo takie co mozna zrobic w tyg. i pomrozic. Kiepsko to widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakiś bigos, kotlety, mielone, parówki zgrzane na ciepło-przecież skoro będziecie po jedzeniu nie musisz mieć tego nie wiadomo ile, a te dania możesz spokojnie przygotować wcześniej i nawet zamrozić a parówki zgrzejesz na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinoowka
hmmm... kolacja z niemal zerowym wysilkiem ;) to ja bym proponowala chyba pokroic wczesniej kilka rodzajow wedlin na polmiski i przykryc folia zeby nie obeschly, zrobic jakies lekkie salatki niewymagajace duzo krojenia (cos typu zalata lodowa, pomidorki koktajlowe, feta, oliwki) i 15 min przed podaniem dodac jakis dressing, jak chcesz cos na cieplo to przygotuj dzien wczesniej jakies krokieciki czy paszteciki ktore tylko wrzucisz w piekarnik jak przyjda goscie. To i tak bedzie po posilku w restauracji wiec ludzie beda najedzeni, wg mnie nie ma co duzo przygotowywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinoowka
w sumie sama bylam w podobnej sytuacji miesiac temu, tyle ze u nas obiad w knajpie byl o wiele wczesniej wiec na kolacje zrobilismy po prostu grilla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam tak samo chrzciny jak ty i ja zrobiłam tak, że u znajomego kucharza zamówiłam wielki gar strogonowa, mama zrobiła sałatki, ciocie dwie upiekły po placku, moja babcia kochaniutka babeczka zrobiła całą masę pasztecików i ugotowała barszcz. dokupiłam napoi, ciasteczek, alkohol wiadomo, do tego wędlin w dobrej masarni, zrobiłam na szybko deskę serów ale ja zaznacze u mnie w sumie rodzina wyszła z inicjatywą że pomogą. Sama bym pewnie tylko ten strogonow ugotowała i resztę wszystko kupiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie ja nie mam pomocy i wszystko musze zrobic sama, a przy malym dziecku to wiadomo jak ciezko, oczywiscie dom trzeba ogrnac itp... wiadomo moaz pomoze ale co z tym jedzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w tamtą niedzielę miałam chrzciny córki, i właśnie żeby uniknąć takiej sytuacji zamówiliśmy obiad z deserem, plus kolejne dania gorąca i przystawki, ciasta, owoce itp w restauracji i mam to w nosie. przed kościołem godzinkę połowa gości przyszła do domu bo też nowy i chcieli zobaczyć, ale to na godzinę więc luzik, ja zrobiłam ciasto, poprosiłam moją mamę o drugie i do tego kawa/herbata i po problemie, a potem w restauracji do 20 goście siedzieli i jedli do bólu a ja miałam wszystko z głowy bo nie wyobrażam sobie przy niemowlęciu i zerowej pomocy przygotowac obiad czy kolację dla 20 osób.. tzreba było parę groszy dopłacić i zamówić przystawki i siedzieć tam do bólu a gości na szybko prze chrztem zaprosić, miałabyś z głowy tak jak ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj,z imprezy do imprezy .... padnięta będziesz :) Ja bym zrobiła tak - obiad / tort a potem przystawki (ciepłe / gorące) i koniec. A Ci goście których będziesz gościć w domu poczęstowałabym tylko kawą / herbatą - w końcu będziecie dopiero co wracać z przyjęcia . Ale jeśli chcesz zrobić inaczej to spokojnie można podać 1-2 sałatki , pokrojoną wędlinę , jajka faszero3wane,można wcześniej zrobić bigos lub leczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie chodzi o pieniądze, nie chce mi sie tak długo siedzieć w restauracji, mały ok. 17.00 robi sie marudny i woli być w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weź catering do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym robiła minimum, przecież po obiedzie będzie, deska wędlin, deska serów, jakieś pomidorki czy jaja na twardo, ewentualnie sałatka (polecam jarzynową albo z tuńczyka), kruche ciasteczka, kawa i herbata, nie wiem czemu z powodu chrzcin trzeba się obżerać, przecież normalnie nikt po dwudaniowym obiedzie z deserem nie idzie od razu jeść kolejnego ciepłego posiłku i zimnych przekąsek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
catering..wychodzi kwotowo to samo, a podgrzejesz co najwyzej i tylko podasz gościom. Ja miałam tak na komunię, przygotowali 3 daniowy obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, zobacz sobie tu przykładowe menu http://www.slimak.com.pl/spotkania-imprezy - ja w identycznej niemal sytuacji korzystałam, uwierz mi, po co sie jeszcze stresowac gotowaniem, niech catering ci gotowe i ciepłe przywiezie, bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaOlejnik
Chrzciny to jedna z najważniejszych uroczystości dziecka i powinno być przygotowane uroczyście najlepiej w jakimś lokalu. Jeżeli chodzi o lokal to nie znaczy że musi być to drogie. Ja swój lokal znalazłam na www.ChrzcinyiKomunie.pl i wyszło mnie to naprawdę niedużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek

Ja polecam zerknąć tutaj https://chrzcinyikomunie.pl/

Mają bardzo dużą bazę lokali pod takie uroczystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wciąż szukacie idealnego miejsca na komunie koniecznie sprawdźcie chrzcinyikomunie.pl możecie nawet zadzwonić do nich i za darmo znajdą dla Was sprawdzone miejsce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×