Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dodatkowa kasa zbierana na weselu

Polecane posty

Gość gość
Ja dlatego nie chodzę na wesela . Dla mnie to tylko stres. Już nawet nie chodzi tylko o te zabawy z wyciąganiem kasy, ale co całą resztę. Mogę Wam opowiedzieć jak to będzie od A do Z. Kościół, każdy obcenia każdego jak kto wygląda. Później zbieranie prezentów i życzenia. Osobna torba na koperty, bo przecież koperty sa najważniejsze. Czasem koperty ktoś podpisuje!!!! (od kogo). Później jedziemy na salę. Powitanie chlebem i solą, młodzi tłuką kieliszki, ogólna uciecha. Pierwszy taniec, a my w kółeczku. Zapraszamy na obiad. Rosół, kluski, kotlety, rolady. Po obiedzie zaczyna się horror. Czyli zabawy. Najpierw zapoznanie, czyli każdy tańczy z każdym, albo coś jeszcze gorszego. Pociąg, kaczuszki, zorba. Pan młody prosi do tańca każda kobietę, Panna młoda każdego mężczyzne. Przerwa na krokiet z barszczem. Aha, jeszcze tort przecież!!! Kroją razem, a my mamy bić brawo, że ładnie pokroili. Czasem wodzirej jest kreatywny i młodzi jedzą tort bez użycia rąk lub widelczyka. Ubaw po pachy. Wujek Heniek już jest najebany (godzina 16) i tańczy w przepoconej koszuli, musisz go unikać. Fotograf woła na zdjęcie grupowe, na którym wyjdziesz jak świnia. Zabawa (nie będe przytaczać jaka, bo nawet nie chce sobie tego przypominać). Ściemnia się i młodzi zapraszają na pokaz ogni, lampiony. Wujek Stasiek i Józek tez już się najebali. Zapraszamy do stołu na żurek w chlebie. Tańce (unikasz Józka, Staśka, Heńka). Zbliżają się oczepiny, jesteś zadowolona, bo po możesz spierdolić bez wyrzutów sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wkrótce ludzie przestaną chodzic na wesela. Wlasnie przez takie bezczelne wyciąganie kasy od gosci. Zero przyzwoitosci i zasad. DNO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta kasa za taniec podczas oczepin, to chyba tradycja zależna od regionu. Ja rozwiązałam problem w ten sposób, że z sumy którą miałam przeznaczoną na włożenie w kopertę, ucinam np.50zl, rozmieniam na banknoty po 10zł i mam na oczepiny. Tak czy srak dostali to, co miałam im dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 10/10 Nienawidzę wesel z całego serca i zgadzam się w 100% Na szczęście nie muszę i nie chodzę od lat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba na wsiach się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to pazerność ta dodatkową forsa, człowiek i tak musi sobie uszczuplić budżet idąc na wesele, a tam jeszcze chcą więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie chodzę po weselach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto wrzuci 50 siątkę do kapelusza - młoda mu robi loda zadziera kiece sobie na głowe, klęczy , gość podchodzi a ta daje jak młot pneumatyczny ino głowa chodzi a kółko okrażające gości spiewa - łojdana łojdana ....łojdana łojdana ciągniem fiuta w nocyyyyy ciągniem fiuta z rana łojadana łojdana łojdana łojdysa dowej banknocika będziesz mioł dojarke jak krasula sołtysa młoda zmęczona ale nie poddaje sie z gęby aż cofają się soki trawienne ale dalej robi żeby kase zebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeden gość wychodzi i woła " płacę stówę jak młoda zatańczy kan kana więc cóż , młodzi chytrzy na kasę takiej okazji nie przepuszczą , młoda wyszła na środek sali zadarła kiece z kloszem i macha kulosami z przytupem , tak się rozpędziła, machnęła nogą do góry żeby zasłużyć może na jakąś dopłatę do tej stóweczki aaaalllleee nog zaplątała się we wstążkach i bibule przyczepionej do sufitu , noga zatrzymała się na górze i młoda je/bu/duuuuuu wyłożyła się du/pom na podłogę aż gorset się rozerwał z napięcia a i łbem przyfasoliła w podłogę ino huk poszedł leży słaba z nogą w górze no cóż , goście oswobodzili stopę z plątaniny bibuły ale młoda wstaje , jakaś babina zakleja jej gorset taśmą samoprzylepną i dalej !!!! konkurs trwa , młodzi zbierają kasę , nie przestawają ! do booooojuuuuuuuuu !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez kiedys bylam na takim weselu w Polsce gdzie zbierali dodatkowe pieniadze za mozliwosci zatanczenia z Mlodymi. Nigdy wczesniej o czyms takim nie slyszalam, wiec bylam bardzo zdziwiona. Tym bardziej, ze dalam juz przeciez prezent. Gotowki ze soba nie mialam - jedynie kilka kosmetykow w malym puzderku, ktore mozna miec przy sobie podczas tancow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na wesele idę bez pienędzy, trudno jak będzie zbiórka to nic nie dostaną. Uważam że nie powinno się wyciągać dodatkowej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie dam, bo nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj wesele opiszę po powrocie jak będą zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas nie zbierali żadnych dodatkowych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnoszę temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaski, kaski jak najwięcej. Znacie piosenki na dodatkową kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko kasa i kasa do czego to podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas jest zwyczaj, że orkiestra w drugi dzien zbiera kase i gra coś tam dla gosci którzy wchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To oprócz że się daje prezent czy pieniądze, to kasę jeszcze trzeba szykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jeszcze przy wyjściu zbierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×