Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

43 lata to mama czy babcia

Polecane posty

Gość gość
samo określenie babcia bardzo postarza, już lepiej mieć siwe włosy i zmarszczki ale bez wnuka :) mam 38 lat, dwoje dzieci w wieku przedszkolnym i czuję się młodą kobietą. Rola babci.... gdzies za kilkanaście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja znam kobietę,która w wieku 38 lat została babcią :) nie rozumiem co to znaczy,ze samo słowo babcia postarza:?Gdybyś teraz została babcią to czułabyś się staro mając 38 lat?Chyba masz nie po kolei:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam znajomych, ona 41 lat, on 50 lat i dwa miesiące temu urodziło im się trzecie dziecko. Pierwsze właśnie poszło do pierwszej klasy, drugie ma 4 lata. O ile wiek kobiety jeszcze ujdzie w tym przypadku, to facet ojcem noworodka w tym wieku.... dla mnie niesmaczne. Tym bardziej że akurat kiepsko sie trzyma i widać po nim te lata, zgarbiony, łysieje, tona zmarszczek. Jak przychodzi po córkę do szkoły to wygląda jakby dziadek przyszedł a nie ojciec, a najmłodsze dziecko pójdzie do szkoły za 6 lat. A najlepsze jest to ze oni te wszystkie dzieci planowali, to żadna wpadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak czułabym się staro zostając teraz babcią :) aż mi ciarki przeszły na sama myśl. na pewno bym nie pozwalała dziecku mówić do mnie babciu na ulicy :) :) i raczej sama masz nie po kolei jeśli dla ciebie jest normą rola babci w wieku 38 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też nam kobiete która została babcią w wieku 36 lat... co ci mogę powiedzieć... PATOLOGIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po stokroć wolałabym zostać matką niz babcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:09, a gdzie ja napisałam,że jest to dla mnie normą?Pokaż mi bo nie widzę.Czy ty potrafisz zrozumieć to co czytasz czy już tak masz z natury,że dopowiadasz sobie różne rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie w tytule jest niemądre-co by kto chciał.. Młoda babcia oznacza,że ona i córka wcześnie rodza dzieci czyli np.zapewne nie ma się czasu na studia czy inne kształcenie,podróże,spełnianie zainteresowań,ale może sie mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 40 lat i jestem mamą 2 miesięcznego szkraba . Nie wyobrażam sobie by w tym wieku być babcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra zostala babcia w wieku 37 lat :) teraz ma 38 i rocznego wnuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciąże w wieku ok.18 lat?Wow, to nie pora do szkoły pochodzić?wcześnie,bardzo wcześnie.Nie chciałabym tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko w Polsce sa 40-letnie babcie, w normalnych krajach to idealny wiek na rodzenie dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja znam taką która w wieku 35 lat zostałą babcią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hukff
temat pijący do Kożuchowskiej :P. ale nie można porównywać wszystkich 43 latek do siebie, absolutnie! p. Małgosia jest zapewne w lepszej kondycji fizycznej niż nie jedna 30 paro latka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama została babcią w wieku 45 lat. A gdy miała 37 urodziła mojego brata (3 dziecko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja znam rodzine, gdzie kobiety rodzily majac nascie lat i teraz seniorka rodu jest praprababcia. sama zdecydowanie wolalabym byc 43-letnia matka niz babcia. Mam duzo znajomych, ktore rodzily kolo 40 i nie widze w tym nic dziwnego; lepsze to niz byc nastoletnia matka. co do wad genetycznych to po to sie robi badania prenatalne zeby je wykluczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Było miło
W wieku 20 lat urodzilam pierwsze dziecko, drugie, gdy miałam 23. Babcią zostałam mając 40 lat.Teraz jestem prababcią w wieku 70 lat.Wnuczka ukończyła dwa fakultety, zrobila specjalizacje i dopiero po trzech latach małżeństwa urodziła córeczkę.Dlatego tak pózno zostałam prababcią.Jestem zdziwiona że w ogóle zostałam:D Jestem bardzo szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słusznie ktoś zauważa, że wiek biologiczny to nie metrykalny, ale na kafe nikt nie pyta o biologiczny tylko o metrykalny własnie i dziwi się, jak można być taką "starą matką"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama została babcią w wieku 44 lat ( córka urodziła się dokładnie w dniu jej urodzin :) ). Ja miałam 23 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ciąże w wieku ok.18 lat?Wow, to nie pora do szkoły pochodzić?wcześnie,bardzo wcześnie.Nie chciałabym tak. Jedno nie wyklucza drugiego,fakt 18 lat to troche za wczesnie na dziecko,ale zycie czasami pisze nam scenariusze inne od tych ktore bysmy chcialy same napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze dziecko urodziłam w wieku 20 lat , drugie w wieku 37 lat. Teraz mam 39. Tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi by bylo w sumie obojetnie bo raczej babcia będę tylko z nazwy ,nie mam zamiaru byc babusią ale w sumie nierealne bo moj syn ma 4 lata a ja niedlugo 40 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama została babcia w wieku 46 lat ( urodziła mnie w wieku 25). Nazwa "babcia" nie dodała jej siwych włosów czy zmarszczek. Cieszyła się, że będzie miała siłę pobiegać z wnukiem, być aktywna. Ja w wieku 43 lat teoretycznie mogę zostać babcia i nie uważam żeby to była jakaś ujma. Co pokaże czas i życie to się okaże. Uprzedzając mimo, że urodziłam w wieku 21 lat zdobyłam wykształcenie i prace ( pracowałam od 19 roku zycia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 24 lata w tym roku kończę 25 lat, pierwsze dziecko chciałam mieć do tego wieku, póki mam siły, jestem w pełni zdrowa i tak życie również pokierowało, jestem we wczesnej ciąży a moja mama która urodziła mnie w wieku 18 lat zostanie 43 letnią babcią. Nie raz mi marudziła, poczekaj do 30.. albo i dalej.. sama nie lepiej w życiu postąpiła a wyznaczanie drogi własnej córce kiedy ślub i dzieci. Takie sytuacje się zdarzają, a czytając komentarze wielkich inteligentnych i zapracowanych kobiet co dla nich to nieporozumienie zostać w tym wieku babcią.. no cóż..za chwile menopauza.. skoro chcecie nie dożyć wnuków przez własne chore ambicje.. okej wasza sprawa.. ale pisać tak wredne rzeczy.. że dla niektórych ten wiek na babcie to wiocha.. jest mi przykro.. jako kobiecie dorosłej która pracuje, wkłada pieniądze w dom i również pragnącej rodziny z mamą w waszym wieku, która miała mnie bardzo wcześnie... nigdy nie chciałabym by moja mama tak również się wyrażała.. uważam ją za mądrą i empatyczną kobietę..jesteście wygodnickie i samolubne tyle mam do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym chciała być pra babcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za roznica, wazne, zeby dziecko czy wnucze bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamą, zdecydowanie. Choć już nie planuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21;31 No to robi wieeeelką różnicę być mamą a babcią !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tym roku będę mieć 47 lat mam 26 letnią córkę i 2.5 letnią wnuczke i jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×