Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

43 lata to mama czy babcia

Polecane posty

Gość gość
Moja babcia rocznik 1920, urodzila moja matke majac 28 lat, moja matka rocznik 1948 urodzila pierwsze dziecko majac 26 lat, ostatnie 34 lata (mnie). Ja, rocznik 1982, pierwsze dziecko w wieku 20 lat, drugie majac 34, w tym roku urodze trzecie majac 36. Roznie sie uklada, nie chce miec wiecej dzieci ani juz znosic jakiekolwiek ciaze, moje ciaze s trudne, zagrozone i zabieraja mi mnostwo energii jakbym miala pasozyta a nie nowe zycie w sobie. I tu hit, ojciec mojej matki rocznik 1910, byl ostatnim czwartym dzieckiem swojej matki, ktora urodzila go majac 44 lata. Uwazam, ze trzeba znalezc zloty srodek, nie mozna ani za wczesnie ani za pozno zostawac rodzicem, bo zbyt wczesnie to moze nie patologia ale spora niedojrzalosc, zbyt pozno to glup o ta, bo wnuki nawet babci nie poznaja bo ta bedzie juz w grobie. A fajnie znac kogos z,pokolenia wyżej niz nasi rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie na osiedlu właścicielka salonu fryzjerskiego prawie w jednym czasie została mama i babcia.Jej 22 letnia córka urodziła w grudniu a ona w styczniu :). Kobieta ma 44 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wieku 44 lat zostałam babcią, moja znajoma natomiast w tym wieku została po raz pierwszy mamą. Jej mąż jest od niej dużo młodszy i na dodatek chodził z moim synem do jednej klasy. Wydaje mi się, ze lepiej być młodą babcią niż starą matką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ani młodą babcią ani starą matką, każdy wiek ma swoje prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam koleżankę którą mama urodziła mając 45 lat. Na studiach musiała się utrzymywać zupełnie sama bo rodzice na emeryturach i zrobiło się ciebko, ojciec zresztą zmarł w czasie jej studiow (był jeszcze starszy). Ledwie skończyła studia, wyprowadziła się do narzeczonego, mama juz dobiegala 70-tki, była schorowana i wymagała opieki. Zresztą, mając 50 lat też już nie miała tyle sił żeby biegać za pięciolatka, i sama wspomina że rozrywek miała tyle co w przedszkolu. Starsze rodzeństwo było sporo starsze i też szybko się wyprowadzilo żeby nie nianczyc malucha którego rodzice sobie zrobili na stare lata. Ma z nimi bardzo słaby kontakt. Nie chciałabym fundowac takiego dzieciństwa i wczesnej młodości swojemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj A ja znam dużo takich przypadków a raczej wypadków. Kobiet myślały, ze już przekwitają a tu niespodzianka. 50 lat temu to było ryzyko dla kobiety ale w dzisiejszych czasach ... a 50 latka spokojnie może jeszcze biegać za dzieckiem, toż to nie matrona. No chyba, że mama koleżanki była schorowana. Moja kuzynka została babcia w tym wieku to na osiedlu wiele osób myślało, ze to jej dziecko ... Wiec nie ma reguły ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
43 letnia mama, to i tak prawie jak babcia. Co to za różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Msm 42 i was czytam.i szok mam dziecki roczne i oczekuje nastepne nis wygladam i nie czuje sie babcua sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 15 lat twoje dzieci beda nastolatkami a ty bedziesz pod 60. Byc moze nie dozyjesz ich slubu a watpie i czy wnukow. Bardzo to egoistyczne - zrobie dziecko bo chce, ale nie mysli sie o tym co bedzie te dziecko czulo jak bedzie sierota w wieku 25 lat np, ze jego dzieci byc moze nigdy nie poznaja dziadkow, etc. Obyscie zyly jak najdluzej, ale ja mialam np okazje poznac nawet swoich pradziadkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polka żyje teraz średnio 82 lata, to śmiało może jeszcze wnuków doczekać. Przestań pieprzyć te smuty. Skoro ma okres, jest płodna, to znaczy, że nie jest za stara. Już nie bądź mądrzejsza od samej natury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okres maja 9 letnie dziewczynki - tez maja rodzic? Statystycznie to ja i moj maz mamy po jednym jadrze wiec wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gówno wiesz o statystyce więc się nie kompromituj. To raz. A dwa - dziewięciolatka jak ma okres to jest i tak niedojrzała psychicznie i społecznie, więc daruj sobie te bzdury i nie porównuj od czapy takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry milf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja mama z ojcem wybudowali dom, maja własny samochód, kiedy moja mama skończyła 38 lat wyprowadziłam sie z domu, od tej pory inwestuje w siebie, co wakacje wyjeżdża z moim ojcem za granice, ma ciszę, spokoj do mojego zycia tez nie musi sie dokładać No bo z jakiej racji.. rozmawiając z mama na ten temat powiedziała, ze w życiu.. wolałaby zostać babcia, to juz nie na jej siły by od nowa wychowywać dziecko i podziwia koleżanki z pracy ze w tym wieku sie na to decydują.. No swoje juz przepracowała tez juz jest zmęczona i to jak dla mnie nie żadna patologia, tym bardziej ze nad swoim i rodziny życiem pracuje od 18 roku zycia.. jak czytam ze posiadanie dziecka poniżej jakiegoś tam roku zycia gdzie jest sie juz dorosłym człowiekiem to w ogóle jakaś masakra.. to wiecie co.. żal mi was.. kobiety +20 maja w sobie więcej wigoru niż +40 i nikt mi nie powie ze jest inaczej, wychowanie tez jest inne, pózniej podejście do dorastania własnego dziecka i tak dalej, dwa, ze niech każda z nas zadecyduje sama kiedy jest dla niej najlepszy czas na dziecko a nie wyrzucanie ze 20 to patologia i bycie babcia w wieku 43 lat to rownież wstyd.. jesteśmy wszystkie kobietami szanujmy siebie i własne wybory w życiu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale napisalas glupia pipo ze skoro ma okres to nie jest za stara by rodzic to ktos ci napisal ze dzieci tez maja okres wiec to zaden wyznacznik. Nikt slowem nie mowil o psychice bo to inna bajka wiec nie probuj wybrnac ze swojej glupoty teraz. I co z tego ze srednia wieku wysoka jakie to zycie jak ci ludzie wymagaja opieki to nie to co w inny h krajach gdzie emeryci sa w miare zwawi u nas ludzie nie maja kasy na leki i zdrowe zycie wiec te twoje 80latki to wiesz. I srednie i statystyka od dawna uznawane sa za niedokldne mierniki bo przeklamuja rzeczyeistosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciaza po 35 uznawana jest za ciaze wysokiego ryzyka to nic ze juz dawno udowodniono zwiazek np szansy na ZD wraz ze wzrostem wieku matki. Babcie beda rodzic bo maja kaprys a za 20 lat jak dziecko bedzie zaczynalo doroslosc to sie na nim uwiesza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08:34 - jesteś głupia doopo taka tępa, że nie łapiesz, że kiedy mowa o DOROSŁEJ kobiecie, która jest jeszcze biologicznie zdolna do płodzenia, to nie ma sensu wyciągać jako przykład DZIECKA, które poza biologią do płodzenia nie jest przygotowane ? Co to w ogóle idiotko za przykład zakładający pedofilski seks kiedy mowa o dorosłych ludziach ? Weź idź walnij baranka o ściane :O A średnią wyciąga się z danych o takich samych cechach - więc w tym przypadku byłby to wiek w odniesieniu do jednej płci. Tylko kompletny debil taki jak ty, liczy średnią z ilości jąder u kobiety i mężczyzny, kiedy jądra ma tylko on :D Błysnęłaś jak goowno w przeręblu :D I jeszcze się rzuca, tępa tzipa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćy
Przecież dziewięciolatka - jeżeli nawet już ma okres - to jej organizm do ciąży i tak nie jest przygotowany. I właśnie - kto by miał to dziecko zapłodnić ? Temat jest o dorosłych kobietach, które jeszcze mogą być matkami (bo nie są po menopuzie), a ta z małym dzieckiem wyskakuje. Puknij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
37, moje rowiesnice maja wnuki, tez bym wolala byc babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli ktos napisal ze okres znaczy ze jest sie plodnym to dotyczy to zarowno 9 latki jak i 50. Bo kryterium bylo miesiaczkowanie, a nie wiek. Wiek i normy kulturowe. Nikt nie mowi o pedofilskim seksie blagam kobiety nauczcie sie glebszej analizy a nie tylko bluzgacie na lewo i prawo. Tym tokiem dlaczego 9 latki sa plodne skoro ich organizm do ciazy nie jest przystosowany? Tak samo nie jest 50 latki mimo ze jest plodna. Jak widzicie okres to ZADEN argument bo samo miesiaczkowanie nieoznacza zd kobieta moze rodzic dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem przerazony waszym rynsztokowym slownictwem. Maz sie tak do was zwraca, czy wasi rodzice? Wracajcie lepiej do garow, bo dyskutowac to czesc z was nie potrafi. A zeby bylo na temat - starym babom odwala i dlatego rodza dzieci. 40 latka w ciazy to oblesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spyerdalaj pedale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2018.02.11 43 lata moim zdaniem zdecydowanie za późno z punktu widzenia narodzonego dziecka, mieć 20 lat i 63 letnią mamę jeszcze okej, ale mieć 40 i ją stracić..uważam że za wcześnie. Potencjalnie, im młodsza matka, tym dłużej możemy się nacieszyć jej obecnością. X Potencjalnie, bo ja mam 39 lat i moja mama która urodziła mnie mając 29 lat już nie żyje, a ojciec miał kiedy się rodziłam 47 lat i nadal żyje i jest w pełni sprawny. A ja staram się o dziecko i owszem będę miała może 40 lat jak je urodzę, ale wtedy mój mąż będzie miał 28 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat jest o dorosłych kobietach, ktoś wcześniej odniósł się do miesiączkowania u dorosłej kobiety - że skoro ma cykle/okres to można przypuszczać, że jest płodna. Ona, ta dorosła kobieta. Po menopauzie nie będzie. Po kija wyskakiwać z przykładem miesiączkujących dzieci kiedy o dzieciach nie ma tu mowy ? Czysta demagogia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2018.02.12 08:34 - jesteś głupia doopo taka tępa, że nie łapiesz, że kiedy mowa o DOROSŁEJ kobiecie, która jest jeszcze biologicznie zdolna do płodzenia, x To ty jesteś głupia. Zdolna do płodzenia nie oznacza zdolnej do wychowywania przez kilkanaście lat. Zdolna do płodzenia, nie oznacza zdolnej do rodzenia sn, kości i mięśnie są całkiem inne, niż 20-30 lat wcześniej. Itd. xxxx gość 2018.02.12 Polka żyje teraz średnio 82 lata, to śmiało może jeszcze wnuków doczekać. Przestań pieprzyć te smuty. Skoro ma okres, jest płodna, to znaczy, że nie jest za stara. Już nie bądź mądrzejsza od samej natury. x Kolejny mądry wpis inaczej. Proponuję przejść się po mieście i poczytać klepsydry. Ja to zrobiłam, bo mąż mi takie same bzdury mówił, że średnia życia się zwiększa. Przez miesiąc czytałam klepsydry. 2 na 10 zmarłych osób to były osoby w wieku 75+, reszta to 60latki. Skoro ma okres jest płodna, nie jest stara - wiesz, trochę to naciągane, bo kobiety mają w różnym wieku menopauzę. Czyli co jedna wieku 42 lat jest stara, a druga dopiero w wieku 55 lat? Większość kobiet, które znam przekwitło w wieku ok 45 lat. Moja mama jest wyjątkiem 56 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:49 - weź już skończ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bym nie chciała mieć 40 lat starszej mamy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
He he argument z tym wydłużaniem długości życia rozwala ! Naczytały sie paniusie, tyle że nic z tych statystyk nie zrozumiały . Pewnie te same co myślą że w roku 1300 ludzie umierali masowo w wieku 25-30 lat bo taka była średnia :D:D:D..Ano to że Polka może dożyć teoretycznie 82 lat -co to oznacza . Glównie to że drastycznie w ciagu 40 lat spadła umieralność noworodków i dzieci w Polsce ! To "przedłużyło " statystyczną długość życia ! Do tego mniej zgonów w wypadkach rozmaitych (tak tak zobaczcie ile osób kiedyś gineło np w fabrykach) też ma wpływ . Madrale więc piszą że każda dożyje 82 lat a mając 60-70 pobiega jak łania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ani mama, ani babcia. Na wszystko w życiu jest właściwy czas, a 43 lata to nie jest odpowiedni czas ani na mamę ani na babcię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem 43 to jeszcze wiek niebabciowy . Ale po50 taki już sie pomału zaczyna ...kobieta rodząca 25 -30 ma wtedy 25-30 letnie dzieci .Ta co urodzi majac 43-46 ma wtedy -7latka a może jeszcze przedszkolaka :P .Jak maz starszy powiedzmy 5 lat co częste, to mamy -dziecko 5 lat mama 51 tato 56 .W 3 klasie dziecka mama ma 55 , tato 60...oj to już wiek zdecydowanie nie młodzieńczy .Jak jeszcze wygląda staro, jest pomarszczony albo łysy z resztkami siwych wlosów to naprawdę nie dziwcie sie ze ludzie z dziadkiem takiego ojca pomylą .Do tego nieczęsto ludzie 55-60 maja energie i cierpliwość do wychowania rozbrykanego małego dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×