Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dla tych co twierdzą że ciąża to nie choroba!

Polecane posty

Gość gość
Jestem ratowniczka medyczną pracowałam normalnie w swoim zawodzie jezdzilam w karetce P(podstawowej bez lekarza, przewozowka to T )w zespole 2-osobowym ja i drugi ratownik i też tak jak większość z was twierdziłam że ciąża to nie choroba do czasu.... praca w karetce to nie jakieś tam siedzenie za kasą w markecie za biureczkiem czy na tasmie w fabryce cukierków itd to jest na prawde ciężka praca fizyczna obarczona dodatkowym ryzykiem zakażeń od pacjentów przy nie zachowaniu należytej ostrożności dodatkowo pacjenci gabarytowi rujnują kregoslup kiedy trzeba ich dzwigac na desce itd.. ale sie uparlam bede pracować bo.kocham ta prace bo dam radę bo bede sie troche oszczedzać. po tyg niestety bylo L4. Wymioty non stop, odwodnienie, skaczace cisnienie od 110/60 do 150/100 w ciagu godziny dwóch, zawroty głowy, omdlenia ,moj gin stwierdził ze jestem zagrozeniem dla samej siebie, dla ciąży i dla moich pacjentów z miejsca dostałam L4 chociaż o nie nie prosiłam bo doa.mnie najgorsze co może być to siedzenie w domu i patrzeniu w sufit. Oczywiscie nie obyło sie bez pobytu w szpitalu i nawet ja doswiadczony ratownik medyczny w obliczu ciąży wymieklam. Koncze powoli drugi trymestr fakt teraz dopiero czuję się bardziej ciezarna niż chora bo wczesniej bylo na odwrót ale już daje o sobie znać spracowany kręgosłup i boje sie myśleć co będzie gdy płód będzie coraz wiekszy. I jak twierdzilam ze ciąża to nie choroba tak teraz mam inne zdanie. Kazda kobieta w ciąży nke powinna pracować dłużej niż do 4m-ca ciazy a potem zwolnienie bez wzgledu na to jak ciąża przebiega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo bardzo dobrze. Bierzcie l4 jak tylko gorzej sie poczujecie. Macie wyrzuty? W tym pooosrany m kraju? W kraju ktory nic nie zapewniA. Nie daje pracy. Mozliwosci normalnego godnego zycia. Gdzie po swoje czlowiek blaga jak o jalomuzne. Gdzie panie w urzedach traktuja czlowieka jak smiecia. Jak przegranca. Bierzcie to l4. To jedyny moemnt kiedy mozna cos wyrwac od tego pojeeebanego kraju. I bardzo bardzo dobrze. Chcecie pracowac do 9 mca? Myslicie ze ktos to pozniej doceni haha smieszne. Bedziecie biedne charowac jak dzikie osly do prawie 70 lat.Ja bylam na l4 od 8 tyg. Wypoczywalam szykowalam sie w spokoju do porodu z dala od wyscigu szczurow. Teraz mieszkam za granica. Tu zapewniaja nam inne zycie. Od pl i tego chorego systemu jak najdalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głupie komentarze piszą nastolatki, beznadziejni mężczyźni i stare rury które wys rały jedno dziecko. Autorko nie przejmuj się, musisz zadbać o siebie i o dziecko a nie myśleć o opinii innych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to po kiego giry rozkładałaś ? masz 37 lat i myślisz że ciąże przejdziesz jak w telewizji? po pierwsze jesteś za stara na dziecko-im starsza tym gorzej znosi ciążę. Po drugie chyba naczytałaś się za dużo kafe i o tym ze ciąża odmładza i cuda robi. Co Ty księżna Kate jesteś że w szpitalu na wymioty musisz leżeć?:Dśmieszą mnie takie"stare baby" co to nie wiedzą z czym ciąża się wiąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za p********ie ze dolegliwosci ciazowe zaleza od wieku kobiety??? znam mlode ktore czuly sie super i beznadziejne jak i starsze gdzie jedna przeszla ciaze bez zadnych dolegliwosci (na zwolnieniu od 5tc) i druga ktora miala wiekszosc dolegliwosci ciazowych w silnym stadium i pracowala do 8 mca ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co? na biologie nie chodziłaś i nie wiesz że ciąża wiąże się z dolegliwościami i teraz biadolisz? a co do wieku to tez nie wiesz że z wiekiem nasze możliwości regeneracyjne są słabsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro dla ciebie 37 lat to stara baba to co ty tu gowniaro jedna robisz?? Ja mam 28 i jakoś mi do głowy nie przyszlo ze 37 lat to starość. ja w pierwszej ciąży w wieku 21 lat czulam się tragicznie. Może nie wymiotowalam ale miałam całodobowe okropne mdłości. I straszne odruchy wymiotne.Nie mogłam jeść i nie daj boże żebym poczula zapach jakiegos mięsa czy warzyw. Wszystko smierdzialo pilam tylko wodę. Lodowka to był koj wróg. Podobnie z perfumami czy plynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rety co za wredne babska.. to same musiały się strasznie poczuć w ciąży aby domyśleć się, że kobieta może w tym stanie źle się czuć .. ba nawet jak czuje się dobrze to i tak należą się jej przywileje - a zawistne osoby i tak nic na to nie poradzą, mogą tylko sikać z zazdrości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś wspomniał, że mało która ciąża przebiega fizjologicznie.. a co się dziwić jak kobiety po trzydziestce zaczynają się starać o dziecko.. Nie będę oceniać tego ale młode już nie są i organizm już nie ten to i ciąża nie ta ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no 37 lat to chyba późno na ciążę.. nie udawaj że tak nie jest. A tu jedna z druga odmładzają się dzieckiem bo myslą że jak urodzą w tym wieku to nikt ich z babcią dziecka przecież nie pomyli...żal. Potem lata taka pięćdziesiatka z doopą na wierzchu bo ona nastolatka. I wielki foch jak się na ulicy zapytają ile lat ma wnusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra. To skoro ciaza sir wiąże z dolegliwościami i nie powinno się być tym faktem ani zaskoczonym ani brać l4- to pamiętajcie że starość tez się wiąże z dolegliwościami wiec nie blokuje kolejek do lekarzy bo to przecież normalne że Was lupie w krzyzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale na "starość" nikt nie bierze l4. Daj spokój. Jak się ochlam na własne życzenie to jak mam kaca nikt mnie nie żałuje. A jak rozwale rozklapioche i zajde w ciążę to maja mnie wszyscy żałować i wysyłać na l4???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość starszych "klientów" przychodni jest na emeryturze, więc nie potrzebują zwolnienia, bo do pracy nie chodzą... A porównanie ciąży z kacem, hehehe, szczerze mówiąc nie przyszłoby mi do głowy, punkty za wyobraźnię (albo jej brak :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś no 37 lat to chyba późno na ciążę.. nie udawaj że tak nie jest. xxx bardzo ciekawe to kiedy te dzieci rodzić? wg was wszystkie kobiety powinny być wykształcone i samodzielne - więc 25 lat to czas, kiedy kończy się edukację później kobieta powinna znaleźć sobie dobrą pracę i awansować na dobry stołek no bo przecież kariera zawodowa najważniejsza i za nic nie można pozwolić żeby nie daj Boże być na utrzymaniu męża, nawet w ciąży czy połogu związki wypada zakładać dopiero po studiach, przy pełnej samodzielności finansowej, przy czym nie można absolutnie zmuszać facetów do oświadczyn czy ślubu - należy z zamkniętą gębą czekać aż facet dorośnie lub zrozumie - a to może mu zająć od 5 - do nawet 10 lat - nie wolno go popędzać ani zmuszać a jak już się wreszcie po tej trzydziestce oświadczy - to się nagle dowiadujesz, ze jesteś na dzieci za stara co za ludzie w tej Polsce żyją!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo ciąża nie jest chorobą , ale już dolegliwości niektóre są chorobowe i trzeba je przetrwać, a tez nie oszczędzałam się w ciąży, wymioty jakość nosiłam dwa razy dziennie, i mdłości, pracowałam , niestety czasem musiał coś dźwignąć się doigrałam o mało co tej ciąży nie straciłam, lepiej dbać o siebie i nie przejmować się otoczeniem, jak ma się ma lekką prace to można pracować ale przy cięższej l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tej z 18 07 przeczytaj sobie dziecko kochane post ze wczoraj godzina 21 14 moze dotrze...albo łopatologicznie Ci wytlumacze jak krowie na rowie: bedac w ciazy niezaleznie od wieku dasz panstwu nowego obywatela ktory w swietle sooleczenstwa ma duzy potencjal bexzie pracowal na emerytury dla takich jak Ty niestety tez, napedza gospodarke od dnia narodzin nawet i wczesniej bo pampersy ciuchy wyprawka itd dzieki niemu ludzie maja prace nauczycielka, sprzedawca, kucharka itd mozna tak w nieskonczosnosc a nawet moze byc lekarzem i jak kiedys sie zestarzejesz albo zachorujesz jakls powaznie to bedzie Cie leczyl dotarlo??? Dlaczego kobieta w ciazy to SWIETA KROWA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tu kiedyś założyłam temat pt ciąża to jest jednak choróbsko i wiele kobiet mnie poparło, tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pytanie na koncu jest retoryczne- nie fatyguj sie z odpowiedzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćinka
Ludzie to chyba nie rozumieją, że tak na prawdę kobieta powinna być chroniona w ciąży nie dla jakiegoś widzi mi się, bo jej się należny. Przecież chodzi o dziecko, w autobusach ustąp miejsca żeby kobieta i dziecko były bezpieczne. Tobie się nic nie stanie gdy autobus zahamuje nawet gdy się przewrócisz. A ciężarną mogą spotkać gorsze skutki, zwłaszcza dziecko. W kolejce u lekarza to samo, po co narażać kobietę na choroby a tym samym jej dziecko? W kolejkach w sklepie czy urzędach, kobieta stoi jest jej ciężko, dziecko ciągnie w dół, kopie. Tutaj chodzi o zdrowie matki i dziecka:) A nie jakieś przywileje dla samych przywilejów. Ja nie mogłam w mięsnym wytrzymać unikałam mięsnych stoisk, gdy poczułam zapach oooo jeeeju mięsa nie jadłam w ogóle bo bym zwróciła wszystko. Perfumy i płyny, szampony to samo. Gdy dzisiaj czuję zapach jakiegoś płynu czy pefrum który mnie drażnił wtedy to wszystko wraca blee fuk. Mięsa też prawie nie jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już widzę jak twój bękart pracuje na moją emeryturę. Wyniesie z domu że lepiej być pasożytem tak jak ty i to państwo będzie go utrzymywać. Więc pieprzenie że czyjeś dziecko będzie w przyszłości kogoś utrzymywać jest śmieszne. A może ten twój dzieciar będzie alkoholikiem albo wyjedzie za granicę? I co czerwony dywan chcesz bo wystawiłaś rozklapioche i zaszłaś?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia66
Za stara na ciąże?Weź Ty się droga kafeterianko puknij głową o ściane to może Ci coś rozumku do niej wpadnie.Ja byłam w ciąży jak miałam 19lat,miałam identyczne dolegliwości jak autorka i co według Ciebie może za młoda byłam co?Szczyt chamstwa już na tej kafeteri po prostu. A co do Ciebie autorko...to zakładanie tego tematu było bez sensu,nikogo tu nie przekonasz bo na tym forum same primadonny co wiedzą wszystko najlepiej.Może kiedyś doświadczą ciąży ze wszystkimi dolegliwościami jakie ona ze sobą niesie to inaczej będzie śpiewać.Wymioty to nie choroba?A jak wasze dzieci wymiotują i są osłabione to na rzęsach pewnie stajecie żeby im pomóc i zaraz do lekarza.Ogarnijcie się kobiety bo mam wrażenie że na tym forum same bezmózgi.A i z góry przepraszam jak gdzieś się w mojej wypowiedzi pojawił jakiś błąd ortograficzny bądź interpunkcyjny,bo zauważyłam,że sporo pań ze słownikami przed komputerem siedzi i wynajduje każdy błąd jaki padnie w czyjejś opinii.I uważają,że dzięki temu mają rację.I nie będę wchodzić z nikim w dyskusje więc darujcie sobie bezsensowne i zaczepne komentarze w stosunku do mojej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ależ te Polki są wredne - aż trudno wprost uwierzyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19.08 i 19.17- wygrałyście wszystko;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No według terminologii ciąża, to nie choroba, tylko stan fizjologiczny ;). Wyjątkowy stan...jedna z największych niewiadomych w ciąży jest taka, że nie wiadomo jak organizm kobiety na nią zareaguje i trzeba się liczyć z tym, że może być nawet leżenie plackiem 9 miesięcy, makabra...nie ma tu żadnej zasady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia, ale wymioty w ciąży, choć mega uciążliwe są normalne i wiadomo dlaczego, a wymioty u dziecka, to może być symptom poważnej choroby, nie ma co porównywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co czerwony dywan chcesz bo wystawiłaś rozklapioche i zaszłaś? x Swojej matce to powiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja także uważam, że zaraz po raku, to właśnie ciąża jest najgorszym co spotyka człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciąża to naprawde dziwaczny czas ja praktycznie równolegle z moja znajomą chodziłysmy w ciaży w czasie kiedy ona siedziała przytulona do sedesu i trzymała w nimmnon stop glowę poznając jego strukturę tak ja pierwszy trymestr przechodziłabym nawet nie wiedząc ze jestem w ciaży gdyby nie brak miesiączki a miałam zawsze regulrane, a z kolei kiedy jej minęło u mnie zaczęły się klopoty i to poważne , problemy z wymiotami, skaczące ciśnienie, stany przedrzucawkowe i nie mal do 9 miesiąca średnio co 2-3 tyg leżałam w szpitalu a koleżanka cieszyła się urokami ciąży a nie mam 37 lat tylko 27 czyli najlepszy czas na rodzenie dzieci. fakt w przypadku kobiet starszych tzn 35+ ciąża zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem organizm nie pracuje juz na takich obrotach jak o mlodszych cieżarnych, jest większe prawdopodobieństwo wad płodu więc kobiety 35+ powinny dbać o siebie szczegolnie, ze mną leżała w szpitalu pani 42 lata i miała urodzić pierwsze dziecko wcześniej miała kłopoty z zajściem w ciąże dlatego tak późno została mamą urodziła zdrową córkę 54cm, 4,300 g także też wcale nie małą, a ja mloda?? urodziłam dziecko 53 cm i waga 2,900g takzer nie ma reguły i ty się nie zastanawiaj nad L4 dbaj o siebie i o dziecko nie czytaj tych bzdur autorko, te co teraz tak pisza życzę im z całego serca aby baaaardzo późno zaszły w ciąże i aby cała cąiże przeleżały na podtrzymaniu w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie karmcie trolla od rozklapiochy, po co dyskutować z półgłówkiem, który nie ma nic lepszego do roboty w sobotę wieczór niż wchodzenie na forum, które go nie dotyczy i szczytuje od samego zwrotu "rozkładanie nóg".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćannnnn
No sory, wierzę autorko że się źle czujesz w ciąży itd ale wcześniej opluwać inne ciężarne bo 'leniwe' i 'wymyślają' to głupio Ci nie było.. Wstyd. Ta od bratowej taka sama. Teraz pokrzywdzone ale tyle co złego nagadałyście lub myślałyście już nie cofniecie i przede wszystkim powinno być wam cholernie głupio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×