Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego ateiści odwiedzają dziś groby?

Polecane posty

Gość gość

j/w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo są hipokrytami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kochani ignoranci, bo tradycja Dziadów, czyli odwiedzania grobów, to tradycja istniejąca na długo przed chrześcianstwem, więc proszę nie zawlaszczajcie jej tak sobie. ateisci też mają prawo wspominać zmarłych i odwiedzac ich groby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego katolicy nie przestrzegają żadnego z przykazań? Bo nie są hipokrytami? A dlaczego księża gwałcą dzieci, a inni księża wiedząc o tym tuszują te sprawy? Bo to atak na kościół? Bo dzieci same się proszą? A dlaczego ludzie to hołota, tłuszcza, ciemna masa, barany którymi od lat rządzą ci sami ludzie? No dlaczego takie z was osły? No co? Jajco nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakich zaś dziadów :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś => uwaga gimbaza na forum ! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo ateiści zazwyczaj są pierwsi do wytykania hipokryzji katolikom, choć własnej nie zauważają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ateisci tez maja bliskich na cmentarzu.co ma wiara do pamieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie kochani ignoranci, bo tradycja Dziadów, czyli odwiedzania grobów, to tradycja istniejąca na długo przed chrześcianstwem, więc proszę nie zawlaszczajcie jej tak sobie. ateisci też mają prawo wspominać zmarłych i odwiedzac ich groby." x Tak, tak, jasne. Wszystko żałośnie usprawiedliwicie jakimiś pogańskimi zabobonami. Tyle że akurat w tym przypadku poganie nie wierzyli zbytnio w życie po śmierci, a tylko w to, że będą istnieć dopóki będą w pamięci bliskich, wiec daruj sobie wciskanie takich bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"ateisci tez maja bliskich na cmentarzu.co ma wiara do pamieci?" aha i akurat tylko 1 listopada zawsze pamiętają o bliskich? :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 125
ja jestem ateistą i na grób sie nie wybieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie kochani ignoranci, bo tradycja Dziadów, czyli odwiedzania grobów, to tradycja istniejąca na długo przed chrześcianstwem" Rozumiem, że jesteś poganką? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Księdzu zapłacą za modlitwę ..babie za umycie. ..grobu firma zapali znicz a sam mówi o pamięci ....to teraz jest hipokryzja ....zwalić robotę innym to jest chamstwo nie pamieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:37 a co cie obchodzi kto i kiedy chodzi na cmentarz?jesli bedziesz miec znajomego buddyste to nie pojdziesz na slub bo wyznaje inna wiare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem ateistką i jadę jutro, serio ciężko się czasem wybrać, jak mogę to jadę, niezależnie od święta i pory roku, ale przy okazji spotykam się z jeszcze z rodziną, która jest wierząca i praktykująca i nie przeszkadzają im moje poglądy, bo liczy się rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo 1 listopada to ustawowo dzień wolny od pracy? Bo ateiści mają wierzących krewnych i jest to dla wielu jedyna okazja zobaczenia się z nimi? Bo ich bliscy leżą na katolickich cmentarzach? xxx Dziady nie mają nic wspólnego z ateizmem. xxx "Tyle że akurat w tym przypadku poganie nie wierzyli zbytnio w życie po śmierci" - Ale w duchy, demony już tak, stąd Dziady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy weekend tudzież niedziela jest dniem wolnym od pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś każdy weekend tudzież niedziela jest dniem wolnym od pracy... - Po pierwsze nie dla każdego. Po drugie podałam jeszcze dwa powody dla których ateiści tego dnia chodzą na cmentarze. Poza tym, jak wiesz, że 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym właśnie po to, aby iść odwiedzić grób, to to robisz. Jeśli będę miała kiedyś matkę na cmentarzu, to będę odwiedzać grób częściej niż raz w roku, 1 listopada mam po to, aby odwiedzić groby moich ciotek, wujków, babć, prababć których tak naprawdę nie znałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewangeliczka
Od rana odwiedzałam groby bliskich, w większości katolików.Taka TRADYCJA, a ja znając tych ludzi poczuwałam się do uczczenia Ich pamięci.I czegoś mi tam brakowało... Czego? Flaszki wódki na grobie i kilku kieliszków, wszak w u większości katolików to czas i miejsce spotkań rodzinnych, dyskusje, głośna wymiana informacji, a i kłótnie rodzinne mają miejsce,tradycje rodzinnych spotkań przeniesione na cmentarz. Szybko zapaliłam znicze i uciekłam... Nie dane mi było w skupieniu "porozmawiać" z moją przyjaciółką, nie dane mi było "powiedzieć" byłemu dyrektorowi., że nadal w naszej załodze jest wspominany jako najlepszy szef, nie dane mi było w skupieniu postać nad grobem koleżanki i powspominać czasy szkoły podstawowej. Odwiedzenie grobów znajomych muszę zostawić na inny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedno zawsze mnie rozwala w tego typu tematach- dlaczego ateiści zawsze zasłaniają się jakimiś pogańskimi zwyczajami? :D To oni są w końcu ateistami czy poganami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może i niedziela jest wolna od pracy i właśnie w tym dniu mogę mieć inne plany, tak jak i wierzący, już ja widzę, jak wierzący lecą wszyscy stadnie do kościoła, bo niedziela...taaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze dlatego,ze nie daja sobie prac mozgu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"wszak w u większości katolików to czas i miejsce spotkań rodzinnych, dyskusje, głośna wymiana informacji, a i kłótnie rodzinne mają miejsce,tradycje rodzinnych spotkań przeniesione na cmentarz." x gdzie? bo nic takiego nie zauważyłem, więc daruj sobie takie uogólnianie. poza tym skąd możesz wiedzieć czy akurat oni byli katolikami, ateistami czy buddystami? g****o wiesz, a się wypowiadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie każdy wierzący jest katolikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie wiem, ja dziś pracuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
[Tak, tak, jasne. Wszystko żałośnie usprawiedliwicie jakimiś pogańskimi zabobonami. Tyle że akurat w tym przypadku poganie nie wierzyli zbytnio w życie po śmierci, a tylko w to, że będą istnieć dopóki będą w pamięci bliskich, wiec daruj sobie wciskanie takich bzdur] -------- najpierw dowiedz sie co to sa Dziady ignorancie i w co wierzyli twoi przodkowie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteśmy ateistami, ale mamy w poszanowaniu wielowiekowe tradycje. To, że Kościół Katolicki przywłaszczył wiele z tych tradycji, niewiele nas obchodzi. To Katolicy mają z tym problem, stawiają choinki, palą znicze, święcą jaja itp, itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tradycja dziadów czyli jak zawsze z bieda związane. dziady groby odwiedzali bo nikogo innego bo dziadow biednych nikt inny nie zapraszal . wiecd raz do roju był pretekst by do kogos w odwiedziny pojsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem dobrze co to są dziady i wiem też w co wierzyli poganie "ignorancie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziady srady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×