Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
DanielaWu

Czym najlepiej ogrzac dom?

Polecane posty

Hej. Czym najlepiej ogrzać dom? Jakie sa najtansze metody? My mamy normalny piec. Kupujemy od lat węgiel, ale zastanawiamy ię czy go nie zmieniC..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
węgiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja grzeje miałem .Kupuje droższy workowany .W kotlowni czysto .Zasypuje kocioł i nie dokladam .Podpalam piec i grzeje non stop .W domu cieplutko.Mam też gaz ale grzejniki odlaczylem od gazu .Za drogo i nie tak ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najtaniej wychodzą krowie placki. Ale trzeba sie nachodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki. Jedna z niewielu normalnych odpowiedzi =) Hejterzy niech sie wezmą za robotę a nie jada na moj koszt i całego państwa.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margiska
Też znam Smarttrans i faktycznie mają dobry opał, ja biorę ekogroszek i jest dobrej jakości, ładnie się spala, długo. Cena konkurencyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
c,o jak jest : mroz i na noc a tak po poludniu kominek gzrzeje c.o .to jest inne przyjemne cieplo z kominka minus noszenie drewna i sprzatanie popiolu ,dogrzewanie farelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam pompe ciepła, ogrzewa dom i wode użytkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten watek jest przesmieszny! Hahahaha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale jak to czym... Elektryczne ogrzewanie to zjedzą Cię rachunki podobnie jak w przypadku ogrzewania gazowego - bynajmniej mnie tak zawsze powtarzano odkąd pamiętam. Ja kilka lat w Therm Instal w oddziale kieleckim wymieniałam piec ale Panów się dopytałam by był troszke bardziej wydajniejszy niżeli poprzedni Buderus. Prawdę mówiąc odkąd pamiętam u mnie w domu pali sie węglem/drewnem i tak naprawdę wydatki są uzależnione od pogody. :) Im mniej sroga zima i cieplejsza wiosna tym mniejsze koszty. Ale na pewno bym nie skorzystała z ekogroszku bo ponoć drożej wychodzi niżeli węgiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalety ogrzewania elektrycznego przewyższają jego wady. System jest niekłopotliwy, bezobsługowy, a koszt prądu nie odbiega diametralnie od kosztów używania innych systemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z pompami ciepła to sprawa jest bardzo indywidualna. Niby większą stabilność termiczną dają pompy gruntowe, ale niedawno czytałem, że też nie do końca, że czasami powietrzne się lepiej sprawdzą. Jeszcze raz powtarzam – sprawa indywidualna. Co do mnie, to pompę mam polskiej firmy A-pic i nie narzekam. Wydajność, bezawaryjność, bezobsługowość, cichy tryb pracy. Na stronie www.a-pic.pl jest do nich kontakt. Robią wszystko od A do Z, zajmują się odwiertami, całą instalacją i potem jeszcze opieką serwisową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja u siebie mam uniwersalny kocil od www.metalteres.com.pl i sprawdza się duzo lepiej niż ogrzewanie gazowe, które miałem wczesniej, polecam kazdemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na zimno sa najlepsze cieple babskie cycki dla faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogrzewam 200m2 gazem i place zimą 400-600 rachunki czasy kiedy trzeba było ciulać 5 ton węgla do piwnicy i codziennie żreć ten syf mam już za sobą. kto jeszcze młody i gupi niech dalej napier...la tony łopatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ma być ekologicznie oraz w miarę tanio to ogrzewanie klimatyzacją zwraca się stosunkowo szybko. Tu macie przykład, jak takie ogrzewanie dział http://www.firmaszalek.pl/ moim zdaniem, a mówię to na przykładzie własnego doświadczenia rozwiąanie się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W mojej kamienicy wystąpił problem pleśni. Poradziłem sobie z wykwitami na ścianach montażem grzejników na podczerwień. Wybrałem ofertę www.infrapanel.pl Producent bardzo mi pomógł w montażu i dopasowaniu mocy grzejników do warunków nieruchomości. Pleśń zeszła właściwie samoczynnie, bez mojego dodatkowego zaangażowania. Jeżeli chodzi o sam produkt okazał się tańszy od ogrzewania gazowego, a to przez to, że nauczyłem się optymalnej regulacji. Wykorzystuję termostat i dbam o to, aby grzejnik nie był uruchomiony w formacie 24/7 :) Przy tych grzejnikach ustawiam sobie niższą temperaturę, a czuję się tak, jakby była faktycznie wyższa. Można naprawdę fajny komfort wykombinować. No i instalacja tania, bo nie ma żadnych dodatkowych gadżetów do wdrożenia. Sam panel po prostu się wprowadza i wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominikaa01
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem były panele z fotowoltaiki ozebiomar, świetne wyjście przy naszych wcześniejszych potyczkach z ogrzewaniem gazowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mietek478
Ja proponuję, abyś ogrzał swoje mieszkanie za pomocą pelletu. Musisz się zaopatrzyć w specjalny piecyk, który umożliwi Ci ogrzewanie pelletem. Ich sprzedażą zajmuje się sklep internetowy https://www.zagrzej.pl/piecyki-na-pellet - proponuję abyś zaopatrzył się w niego w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celestion

?U nas kocioł na pellet od Witkowskiego, dla mnie zaufana marka, w domu rodzinnym był od nich kocioł jeszcze na wegiel. Teraz mamy mały kocioł Miniwit idealny do naszej małej, wąskiej kotłowni. Nawet można w nim podajnik z tyłu montować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajka

no ja mam kominek z rozporowadzeniem ciepła po domu. i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolona z tego ze mój kominek jest z kratki.pl bo jest ładnie i dokładnie wykonany a przede wszystkim świetnie zamontowany! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy kocioł na pellet. Kupujemy bardzo dobrej jakości pellet na składzie Sobianek, to i ogrzewanie wydajne. A i ekologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że dawniej to wprowadzało się krowę do Izby i grzało że hoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×