Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Depresja z powodu zatkanych uszu. Moja tragedia życiowa.

Polecane posty

Gość gość
"gość wczoraj Ale u mnie się to porobiło po stanie zapalnym w trabkach sluchowych.. po grypie, a wlaściwie antybiotyku. Gdyby to były objawy grzybicy, to nie poprzedziło by ich zapalenie uszu". Wręcz przeciwnie. Tutaj wymieniłeś i bardzo typowy objaw grzybicy (zapalenie uszu i inne stany zapalne w całym ciele, razem z zapaleniem stawów) oraz bezpośrednią jej przyczynę, która spowodowała zatkanie uszu - antybiotyk. A potem dołożyłeś do tego steryd. I nieszczęście gotowe. Operacja nic nie da, nie da się usunąć grzybicy miejscowo. Nie takiej, która zmieniła się w infekcję i zaatakowała cały organizm, a u Ciebie tak się stało. Przeszła z jelit aż do uszu. Niedługo może być groźna dla Twojego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość wczoraj moze masz wciaz zapalenie ucha zewnetrznego ktore daje takie wlasnie objawy idz po anbytiotyk". W żadnym wypadku, wtedy będzie miał jeszcze większą grzybicę i bardziej zatkane ucho! Już zniszczył sobie prawidłową florę bakteryjną. Powinien wziąć tylko antybiotyk na grzybicę i żaden inny. Ale ja już nie mam siły go przekonywać, bo podaję Mu na dłoni gotowe rozwiązania, a On dalej woli jęczeć niż sobie pomóc. A miałam tak samo jak On i dużo dłużej zanim ustaliłam przyczynę i nie robiłam z tego końca świata. Tylko szukałam przyczyny aż ją znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość wczoraj Zapalenie ucha 9 miesięcy? Laryngolodzy to widzieli i jednogłośnie stwierdzili, że stanu zapalnego już nie ma, więc kto mi da antybiotyk?" I dzięku Bogu, że Ci nie dali antybiotyku, bo byłoby jeszcze gorzej. To nie jest taki stan zapalny ucha jak przy bakteriach, to jest silny ból w środku, za uchem i na dole, pod kością. Potrafi być bardzo bolesne i nie dawać spać. Czasem jest też ból pulsujący w środku ucha od kataru gromadzącego się w zatokach. Ale to minie, jeśli zaczniesz leczyć to, co trzeba. Napisałam Ci już, co możesz zrobić. Na szybko możesz poprosić lekarza o krople Otinum do ucha i zakraplać kilka razy dziennie, to wystarczy. A zaraz potem równolegle przejść na antybiotyk przeciwko grzybicy, dietę i błonnik z babki jajowatej albo babki płesznik. Wszystko musi być razem. I przynajmniej przed snem wypij sok z 1 cytryny z wodą, a jeszcze lepiej, gdybyś trochę go wypił na pusty żołądek. Tylko uczciwie trzymaj się diety, bo nic to leczenie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia183765
Autorze, nie miałam żadnych trzasków. Dopiero po tej 'parówce' zaczęłam słyszeć trzaski, az w koncu przy mocnym wydmuchaniu powietrza przy zatkanym nosie, uszy sie odetkaly. Domyśliłam się sama, że to własnie chodziło o zatoki. Skoro ta para wodna z ziolami i solą pomogly, to znaczy, że musialy rozrzedzić to, co sie nazbieralo gdzies w zatokach. Dodatkowo audiolog stwierdzil, że nie stracilam sluchu, laryngolog, że wszystko ok, neurolog i neurolaryngolog też, więc to musiała być przyczyna. Do tej pory jak czasem się pochylę, albo zrobię jakiś ruch głową, na chwile zatykają mi się uszy, ale potem robię tą parowke i wszystko wraca do normy. W zasadzie to robię ją regularnie, w razie czego ;) to juz chyba obsesja :P Jesli chcesz pogadać, napisz do mnie na maila ag199ka@szeptem.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak mam często od grzybicy. Kiedyś lekarze jak nie umieli jej zdiagnozować bo im wymaz nic nie pokazał to leczyli mnie antybiotykami co znaczenie pogorszyło stan. Jak już miałam diagnoze to dali jakieś mocne leki przeciwgrzybicze, które pomogły ale były bardzo szkodliwe na wątrobe, dali je po roku męczarni coraz nowym antybiotykiem (nawet zastrzyki w tyłek mi jeden przepisał) teraz leczę się tridermem i kroplami otoargent. Czuję że mam cały czas to, jak tylko pomoczę ucho czy generalnie znikąd przychodzi. Teraz miewam objawy takie jak w zapaleniu przewodu słuchowego (czyli mocny ból, zatkanie, spuchnięcie), jak to zaleczam tridermem to zostaje zatkanie i swędzenie, na co pomagają już nawet tylko te krople ze srebrem. I tak muszę mniej więcej co miesiąc powtarzać ceremonię i się męczyć kilka dni z bólem, kilka więcej z uczuciem zatkania. Wiem jaka to ulga gdy po kilku dniach się odtyka, ale miesiące takiego stanu to bardzo współczuję, nie dziwię się, że można się załamać. Ja się męczę kilka dni w miesiącu, kiedyś lubiłam pływać ale teraz basen odpada, jak ostatnio byłam u laryngologa to powiedział, że czegoś takiego jeszcze ni widział i da się zobaczyć, że moje uszy są po przejściach. Nie tylko grzybice miałam ale też ziarninę od złych diagnoz i niekończącego się leczenia. Na to zabieg z narkozą. Wszystko około 10 lat temu i do teraz mam powikłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra załóżmy że macie rację z tą grzybicą. Przyznaje że źle się odżywiam itd. To tą całą grzybicę zdiagnozować? Nie pójdę przecież do lekarza i nie powiem, żeby mi dał lek na grzybicę. Zabieg na nosie tak czy inaczej muszę mieć zrobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuję załatwić te krople otinum bo faktycznir tego nie próbowałem. Właśnie na takiego lekarza trafiłem że pierwsze co mi dał to sterydy donosowe a żadnych kropel na zapalenie uszu nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze się z Wami nie podzieliłem jednym objawem. Mianowicie wystąpiły u mnie gdzieś tak po 2 - 3 miesiącach leczenia sterydem 'Mioklonie podniebienia' pewnie termin zupełnie Wam obcy. Zastanawiam się czy to także nie jest przyczyną zatkania moich uszu. Nie wiadomo czy to po lekach, czy z innego powodu bo to jest bardzo rzadkie. Coś takiego: http://m.youtube.com/watch?v=YDAFHlAJing Nie znam za dobrze ang. Może jak ktoś z tego coś zrozumie, to mi powie czy ta dziewczyna ma zatkane uszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 2.56, to nie leki na grzybicę spowodowały ból wątroby, tylko toksyny uwalniane z zabijanych przez nie grzybów. Ale po ich zabiciu i usunięciu ich z organizmu to przechodzi, a norma jest w znacznie lepszym stanie niż przed chorobą. Uszy Tobie nawracają, bo nie leczysz choroby od środka, a jedynie miejscowo. Jeśli jest w uszach, to jest w całym ciele. Trzeba ją leczyć najlpierw antybiotykami przeciw grzybicy, a potem ziołami nawet kilka lat nie przerywając diety. I nawet wtedy są niewielkie nawroty, ale już nie tak poważne. " gość wczoraj Dobra załóżmy że macie rację z tą grzybicą. Przyznaje że źle się odżywiam itd. To tą całą grzybicę zdiagnozować? Nie pójdę przecież do lekarza i nie powiem, żeby mi dał lek na grzybicę. Zabieg na nosie tak czy inaczej muszę mieć zrobiony". Stań przed lustrem bokiem. Masz wyraźny garb na nosie? Jeśli nie, to nie musisz i to wszystko jest wyłącznie grzybica. Co Tobie szkodzi spróbować i samemu się przkonać? Do lekarza możesz pójść poprosić o antybiotyki na grzybicę i powinieneś to zrobić. Jeśli nie będzie chciał Ci dać, to idź do innego, to Twoje zdrowie i Ty masz się czuć dobrze, a wielu lekarzy w Polsce się na tym nie zna. To Ty musisz zadbać o siebie. Jeśli masz obecnie zbyt silne zapalenie zatok, to poproś też o szczepionkę Broncho-Vaxom, jest doustna. Zapalenie zatok znika samo w trakcie jej brania. Zanieś kał na posiew na grzyby i pasożyty, najlepiej do laboratorium mykologicznego, jeśli takie masz w okolicy. Tutaj możesz też zrobić badania mikroskopowe wynik jest w jeden dzień - Laboratorium Felix w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie z YouTube - tak, ta dziewczyna ma zatkane uszy, mówi "ears clogged". Sprawdziłam też, co to są te mioklonie podenibienia. Jest napisane, że ich przyczyną są szumy uszne. A szumy uszne są od grzybów. Czyli lecząć grzybicę, wyleczysz to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biały język też wskazuje na grzybicę. Też swędzenia i śluz w kale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam metod leczenia z tego artykułu, bo są niewystarczające, ale jest tam dobry opis, jak to działa i ile ludzi na to może chorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pod tym artykułem, w komentarzach, przeczytajcie świetny opis lek. weterynarii - dr. Mirosława Tarki. To się da usunąć, musicie tylko zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 2.31, są osoby, które stosują lewatywy. Najważniejsze w tej chorobie jest oczyszczanie jelit, ale można to zrobić na kilka innych, mniej inwazyjnych sposobów. Najważniejszy to błonnik (oby tylko nie owocowy ani zbożowy), jest w aptekach i sklepach ziołowych też kilka innych preparatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co myślisz o proszku zasadowym? moja mama ma manie na tym punkcie ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jak ta dziewczyna z miokloniami z filmiku ma zatkane uszy, to ja już będę tak miał do końca życia bo ona tak ma od 9 lat. A jak w USA jej nie pomogli to w PL tym bardziej nikt mi nie pomoże. Eh ide się ku/rwa zabić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obejrzałem jeszcze raz ten filmik, mi się wydaje, że ona nie mówi 'ears clogged' tylko 'ears click' czyli, że jej w uszach klika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W USA też są różni lekarze. Tacy, którzy są na biegu wstecznym jak u nas i tacy, którzy leczą przyczynę, czyli grzybicę. Przeczytałeś opisy lekarzy w komentarzach do artykułu, czy nawet tam nie zajrzałeś? Dr Tarki i Masteja. Gościu, zasadowe środowisko jest konieczne, by nie dopuścić do rozwoju kandydozy. Nie wiem z czego jest ten proszek zasadowy, bo są różne na rynku i mają różny skład. Tak miała działać soda oczyszczona, ale u mnie zadziałała odwrotnie. Najlepiej sprawdza się cytryna, limonka i wszystkie kwaśne produkty. Tylko trzeba uzupełniać wapń i nie myć zębów po ich zjedzeniu przynajmniej pół godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lrpiej mi powiedz czy ona mówi ears clogged czy ears click bo ja słyszę to drugie. To jest teraz najistotniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejsze to jest to, żebyś wreszcie wziął się za leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ważne co słyszysz ważne co czujesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czuję się jak nurek głębinowy 24/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ważne co czujesz ale jak myślisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie możliwe jest aby w racjonalny sposób wykorzystać tu otrzymana wiedzę to graniczyło by z cudem zabraknie wielu wątków i sensownych argumentów aby poczynić odpowiednie kroki i z czym zostajemy tak naprawdę z pragnieniem utrafienia w prawdziwą sensowną przyczynę która miarodajnie rozwiązała by nasz problem ,ale kto nie zna zasad rządzących prawami przyczyn nie ma szans na powodzenie choć z pozoru wydaje się to takie łatwe ale czy takie jest w istocie czas pokarze i cóż albo pozostaniemy rozochoceni i pełni nadziei albo zostaniemy z tym co ześle nam łaskawy los .masman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co raz bardziej chce się zabić przez to. Czuje się taki otępiały przez to, przymulony - Przdd zstkanirm byłem innym a teraz patrzą na mni w jak na wariata.. Mam problem z doborem słów podczas rozmowy, albo mówię coś czego nie chcę i nie myślę. Jak jestem np. W centrum handlowym to słyszę tylko jakieś szuranie butów i te inne dźwięki a normalnych rozmów ludzi nie rozumiem wszystko mi się zlewa w całość.. Odizolowany od świata tak jak kasia napisała. Co ja mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczyć grzybicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisz co ugrałeś ? na czym stoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie ugrał, bo tak naprawdę Jemu z tymi zatkanymi uszami i jęczeniem jest dobrze. Gdyby rzeczywiście nie było, zacząłby leczyć się z grzybicy i sprawdził badaniami, czy i inny pasożyt się nie dołączył. Ale autorowi jest dobrze jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie ugrał, bo tak naprawdę Jemu z tymi zatkanymi uszami i jęczeniem jest dobrze. Gdyby rzeczywiście nie było, zacząłby leczyć się z grzybicy i sprawdził badaniami, czy i inny pasożyt się nie dołączył. Ale autorowi jest dobrze tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×