Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciąża i poród we Francji

Polecane posty

Gość gość

Hej, mam problem i trudno mi się doczytać na innych forach. Mój partner wyjechał do Francji pracować, obecnie jestem w połowie ciąży. Chciałabym do niego dojechać i urodzić już tam. Zastanawiam się jak załatwić ubezpieczenie żeby mieć tam darmowe świadczenia i darmowy poród a potem żeby ubezpieczenie objęło świadczenie dla dziecka. Czy któraś z was załatwiała już coś takiego lub może dać jakieś wskazówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie załatwiałam, bo miałam własne, ale skoro mąż pracuje to powinien móc cię podciągnąć pod swoje ubezpieczenie ogólne plus dodatkowe wzajemne - mutuelle (ważne, bo z ogólnego całość świadczeń często nie jest zwracana, dopiero z podwójnym się wychodzi na zero).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie problem polega na tym że nie jesteśmy małżeństwem i ta opcja nie zadziała, bo już nad tym myślałam. Nie wiem na jakiej zasadzie załatwić ubezpieczenie dla siebie i dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za poród się płaci w szpitalu w całości, a potem idzie się do takiego oddziału jak u nas NFZ i on oddają 3/4 kasy całego porodu, więc przygotuj się finansowo:) Poza tym nie zdziw się podejściem pielęgniarek do dziecka, czy w żłobkach, przedszkolach, tak nikt nie dziubdzia się z dzieckiem, nie trktuje jak jajko, a po dwóch dniach wydzi się do domu. Polska a Francja to dwa bieguny, ale we Francji życie 1:1 jest tańsze niż w PL, mieszkania, jedzenie, kosmetyki itd. no i nowe samochody :)) Francja jest super!!! Tj. mówię o południu, bo Paryż śmierdzi, cuchnie moczem, zro drzew, mnóstwo Murzynów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak właśnie słyszałam ze trzeba płacić. Mój narzeczony tam dużo działa żeby jak najbardziej to załatwić. Mam nadzieję, że się uda. Mamy tak perspektywy, szkoda zmarnować ;) A orientujesz sie ile za poród i pobyt w szpitalu w tym czasie trzeba zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Nie wiem na jakiej zasadzie załatwić ubezpieczenie dla siebie i dla dziecka. " A ile masz czasu? Nie możecie podpisać PACS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do sécurité sociale i popros o aide médical d'État. Wstyd mi sa rodakow zerujacych na sociale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zycie de Franchi jrst drogie. A nieruchomosci i podatki tout masakra. Ale ty bedzirsz NZ zasilkzch wiec bedziemy na ciebie placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jest znieczulenie do porodu i cesarka na życzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wstydz sie.a jeszcze masaz Pô porodzie i sluzaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kataris
Hej Mieszkam we Francji od kilku już lat,urodziłam 3 miesiące temu nie czytaj głupstw wypisywanych powyżej o PACS itp ani też na żadnych forach polskich bo większość informacji to totalne bzdury a ich autorki czy autorzy zazwyczaj nie znają nawet francuskiego a zachowują się jakby posiadali wszystkie rozumy :) Wiec tak . Wszystko zależy czy twój partner pracuje we francuskiej firmie .jedli tak to jest ubezpieczony i wystarczy ze zgłosi ciebie do ubezpieczenia w sécurité sociale. Sprawę załatwia się od reki i nie trzeba być w związku małżeńskim ani nawet w PACS. Wypełnia druk na miejscu . Dołączyć musisz swój akt urodzenia europejski lub przetłumaczony i kopie Dow osobistego. Poród jest za darmo ale w twoim przypadku raczej już nie gdyż ciaza musi być zarejestrowana tutaj do 14 tyg. Musisz też mieć wykonane planowe badania usg itp. Wiec jeśli to połowa ciąży to za późno. Chyba ze mąż wykupi dodatkowe ubezpieczenie tzw mutuelle które pokryje brakujące kwotę bo ubezpieczenie zdrowotne we Francji nie jest 100% tylko 70% owe. 30 % pokrywają z własnej kieszeni lub ww mutuelle. Koszt miesięczny to już nawet od 20 euro trzeba poszukać Znieczulenie przy porodzie jest normą:) ale nie praktykuje się CC na życzenie .szpitale są świetnie wyposażone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×