Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda len

Mamy rodzące w styczniu 2015

Polecane posty

Dzięki Morciek. Teraz bede ją nosić bez obaw ;) Co do tatuażu to jeszcze z nim pogadam jak już bede pewna na 100%, ze chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tylko czekam żeby zrobić kolejny tatuaż ;) chcę żeby ten tatuaż był związany z Amelia ale nie wiem czysamo imię z datą urodzenia, czy odcisk jej dłoni czy coś jeszcze planuję, musi być perfekcyjny :) ja Amelie od zawsze noszę pionowo, wcześniej trzymalam mocno głowę teraz nie musze ale nie wykonuję gwałtownych ruchów z nią na rękach. 2 dni temu szlam do koleżanki z Amelia to zamiast w wózek wsadzilam ją w nosidełko takie co sie na plecach zapina i dziecko z przodu jest i chyba jej się podobało. Dzisiaj w ten sposób poszlam z nią powiesić pranie w suszarni, trochę niezdarnie, ale mogłam przynajmniej to zrobić. Na szczęście jest tam ciepło. Dzisiaj Amelii odlalam troszeczke moze 10-20 ml mleka modyfikowanego do miseczki i dodałam kleiku ryżowego. Jadła super a ja pekalam ze śmiechu :D potem oczywiscie reszte mleka dostala, razem 150ml. jutro dam jej na noc w butelce mleko z kleikiem a za tydzień marchewkę podam ;) jeżeli sobe nie poradzi to odstawie ale powinno być ok :) Amelia już ma stałe pory spania i kedzenia ale dzisiaj w nocy coś jej było nie tak i musiałam jej zrobić mleko bo myślałam że jest głodna skoro nie chce spać ale wypila pare lyczkow dalej plakala i w komcu zasnela... masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym wydaje mi się, że chyba ząb powoli jej idzie bo zaczęła gryźć smoczek! Ręce non stop ma w buzi i gryzak też już gryzie... trochę szybko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia moja jest miesiąc młodsza i też ciągle rączka w buzi. Daje jej gryzaczek do rączki ( sama jeszcze nie umie tak złapać dobrze, ale jak jej pomogę to tak mocno zaciska paluszki, że szok! ) i też go od razu ładuje do buźki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi, rób tatuaż, ja mam 4 ;-) Monia, a może po prostu chciało jej się pić? Byliśmy dziś w żłobku, byłam z nim sama, dla mnie to nielada wyzwanie, pierwszy raz sama. Złożyliśmy wniosek i może się dostaniemy na wrzesień 2016, zobaczymy. Potem pojechaliśmy jeszcze do sklepu, dobrze że wzięłam mu wodę w butelce, w samochodzie był upał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marchewkę 2 miesięcznemu dziecku? To od razu swojską kaszankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia ma już 3 miesiace i po konsultacji zadecydowalam orozszerzeniu diety w 14 tygodniu o marchewke a w 15 jablko a potem juz reszta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swojskiej kaszanki naszym styczniowym dzieciom podawać nie będziemy. Musi zostać na Święta przecież! W temacie modyfikacji ciała, ja mam osiem kolczyków, na tatuaż chyba już się nie zdecyduję. Pamiętam za to, jak w LO założyliśmy teatr ognia, czyli uprawialiśmy firedance. Do każdego występu była inna charakteryzacja. Zajmowałam się tym ja z jedyną oprócz mnie dziewczyną, reszta składu to sześciu chłopaków. Szły na to hektolitry czarnego eyelinera, ale efekt był porażający. Jeździliśmy ze spektaklami po imprezach, festiwalach, szkołach i szpitalach, przy czym malowaliśmy się w bazie wylotowej. Nie zapomnę min ludzi w PKP na widok hordy młodzieży z wymalowanymi twarzami, ramionami, czasem nogami, taszczącej łańcuchy, metalowe kostury i przeróżne konstrukcje z niepalnych materiałów. Myślę o tym, jak bardzo było mi przykro, że mama nie chciała oglądać treningów, a tata nazywał nas piromanami i nagle doznaję olśnienia: jak Małgosia za 16 lat zakomunikuje mi, że zamierza łykać ogień, pluć ogniem, wymachiwać płonącymi łańcuchami albo dać podpalać sobie rękę, to przukuję ją do kaloryfera. Nareszcie, po dziesięciu latach, zrozumiałam staruszków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Morciek jak mu się nie spodoba to niech nie patrzy? Wolałabym już nie robić. Edi czy jemu w ogóle się podobają tatuaże? Oczywiście, że sobie masz się podobać, ale tatuaż jest Ci potrzebny? Mąż nie chce ( z jakiegoś powodu), a tutaj doradzają Ci, żebyś i tak zrobiła. Warto porozmawiać z partnerem. U mnie jest tak. Mojemu ogólnie się podobają tatuaże, ale nie chce żebym zrobiła. Twierdzi, że później to będzie kiepsko wyglądało. Pomijając zdrowie, różnie bywa. Zawsze są obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia___
Ja mam 9 tatuaży i chcę więcej ;) zawszeto lubiłam, moje ulubione to rewolwery na obojczykach i napis na palcu :D ale bolało na palcu jak sam s*******n więc nie polecam...... kolczyków łącznie miałam w życiu ... dużo w 15 miejscach nieliczac standardowych w uszach razy ileś tam... teraz zostały mi tylko 2 kolczyki i noech tak zostanie, chociaż brakuje mi kolczyka w brwi..... edi mi się nie przyjął w pepku i skóra sama go wypchnela i któregoś dnia znalazłam po prostu kolczyk na ziemi cały i okazało że się zerwała skóra martwa... nie bolało ale blizna została brzydka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morciek widzialam takie widowisko na żywo :) Podziwiam ! Ja bym się bała, że mi się włosy spalą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie, w jakim czasie, od złożenia dokumentów, wpłynęło Wam na konto becikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tygodniu. U nas wypłacają wszystkie "zapomogi" ok. 28go dnia każdego miesiąca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Dziewczyny ! Bardzo spodobal mi sie ten temat. Ja mialam dwa lata kolczyk TAM.. Tatu sobie chce zrobic na zebrach (wiem, bedzie bolec) bedzie to znak nieskonczonosci i na jego koncach bedzie P (maz) i Z (wiadomo) Dziewczynki mam problem :-( pojutrze mija 7 tygodni od porodu a mi zostalo 10 (!!!) kg. Zgroza !!. Mam straszny problem z tym w glowie... Nie radze sobie, nie moge patrzec w lustro, raczej unikam miejsc gdzie jest mnostwo ludzi... Dramat. Dzis zaczelam cwiczyc z Chodakowska. Skalpel, pierwszy raz w zyciu -zrobilam caly ! i tak codziennie.. Mam nadzieje, ze sie ogarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też po 25 wysyłają. 13 odebrałam decyzję a pieniądze na koncie były już 26tego ;) znaczy są nadal bo za becikowe planuję pójść na kurs prawa jazdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny...tak w ogóle...tyle się znamy już tak na prawdę, ciekawa jestem gdzie mieszkacie :) ja jestem z Trójmiasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość angela
Ja w sumie czekalam na becikowe 3 tyg bo 20 zlozylam tydzien pozniej byla decyzja. A wyplacaja 26 wiec jakos tak. Ja jestem z Nowej Soli to jest w lubuskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, dałabym się pociąć za mieszkanie w Trójmieście! Była taka możliwość, mąż dostał tam przydział do wojska, a potem się pokomplikowało i zostaliśmy tu, czyli w południowej Wielkopolsce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się bawicie z dziećmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia to trzymam kciuki żebyś wytrwala w tych ćwiczeniach i szybko osiągnęła swoj cel! Ja schudlam dzieki karmieniu piersia,a tak dokładnie to przez diete ktora trzymam przy karmieniu. Nie jem w ogóle smażonego, mało slodkiego ( niestety nie wytrwałam w postanowieniu, ale znacznie je ograniczylam), nie jem moich ulubionych gofrow i nalesnikow, ktore byly pełne czekolady i bitej smietany i pije sporo wody niegazowanej. Zostało mi +3kg. Niestety mam problem z rozszerzonymi naczynkami na nogach, dzis zobaczyłam ogromne rozlane naczynko poniżej kolana, jest bardzo fioletowe, nie wiem co to sie dzieje.. :( Monia ja jestem z małopolski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Trójmieście jest fajnie :) nie wyobrażam sobie wyprowadzić się stąd i do morza mieć tak daleko, żeby nie móc pojechać tam w kazdej chwili... Amelia zapomniała jak się przekreca z brzucha na plecy. Po 3 minutach na brzuchu zaczyna wyć i wcześniej się przekrecala a teraz głowa jej opada i leży wyje i czeka aż coś zrobię. Przestała jeść! Je 10 może 20 ml i koniec. Nie chce. Albo wypluwa smoczek ale krzyczy placze i ciężko ją uspokoić. Gryzie smoczek, do buzi wpycha całe ręce... chyba zęby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia, mój syn też już się nie przekręca od paru tygodni. Myślę, że to przez jego wagę, teraz takiej klusce jest pewnie ciężej. Kupiłam małemu huśtawkę z napędem magnetycznym, jest wspaniała. Przede wszystkim cicha, nie ma żadnych silników, a co dla mnie najważniejsze, to jako jedna z nielicznych jest też dla siedzącego dziecka. Większość jest do 9-12 kg dla dzieci, które leżą, a ta ma regulowane oparcie i już teraz mogę z niej korzystać. Jestem strasznie zadowolona. Dodatkowo kupiłam za połowę ceny, bo używana, ale w świetnym stanie. Polecam Wam dziewczyny, mały daje mi ok 15 min dzięki niej na ogarnięcie, oczywiście nie można go samego zostawiać, ale w tym samym pokoju mogę np posprzątać w tym czasie albo coś koło siebie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monia a moze nie chce jesc, bo za wczesnie zaczelas wprowadzac nowe pokarmy do diety. dziecko, ktore ma 3 miesiace jest na to chyba stanowczo za male. nawet te kaszki sa powyzej 4 miesiaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleiku troszk dostała tylko 2 razy i to je normalnie, chodzi mi o normalne picie mleka. MAm już tak od 2 tygodni ale od kilku dni się nasiliło i ostatnio zjadła po 7 godzinach bo po 3 godzinach zjadła 20 ml mm zasnęła na spacerze i zjadła dopiero po ponad 4 godzinach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasisi ja mam taki leżaczek- bujaczek na baterie, huśta się i do tego jest kilka melodyjek. Elizka nie zawsze lubi w nim leżeć, ale czasami nawet zasnęła huśtając się. Moja córeczka jest bardzo grzeczna. Teraz kłade ją na mate ( niestety jest troche uboga), ale dostała ją na prezent i nie bede kupowała drugiej, choć wiem, że wybór jest niesamowity to myśle, że ta je wystarczy, a jak bedzie ciut większa to kupie jej mate już dla takiego siedzącego bobasa :) Na razie i tak najbardziej lubi bawić się cumelkiem zawieszonym na wstążce do tych pałąków od maty ;) Taka zwykła rzecz, a ile radości ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi a ile mała czasu na tej macie się daje zabawić? Mój tak 10 do 20 min max, ale cieszę się i z tego. Miałam dziś nocną przygodę. Iwo po godzinie 4 pierwsza pobudka, najpierw ulał wszystko co właśnie zjadł z piersi, to było właściwie chyba wymiotowanie, bo zalał wszystko, ciuchy, pościel (spałam na ręczniku). W tym czasie zaczął się napinać, czerwienieć i kupa poszła. Miałam wszystko do przebrania i piękną, dużą kupkę... w nocy to pierwszy raz chyba zrobił;-) Ach, te nasze pociechy:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha jeszcze jedno :) Przełożyliśmy chrzciny na Wielką Niedziele. Chrzciny będą po mszy, a nie w trakcie jak to zwykle bywa, więc będzie to trwało z jakieś 20 minut. Oprócz naszej Elizki będzie chrzczony w tedy tylko jeden chłopczyk. Będzie 20 osób. Dziś zamówiłam mięso w Taurusie - pysznie gotują! Morciek miałam napisać menu. Obiad : - Tradycyjny, uwielbiany przez wszystkich rosół ;) - ziemniaczki - 4 rodzje mięsa: dewolay, udka faszerowane pieczrkami, schab w sosie z kurkami i jeszcze jedno nie pamiętam jak się nazywa, taka golonka tylko bez tłuszczu - 3 surówki : marchewkowa, z ogórków i papryki marynowanej i buraczki czerwone Gorące danie to strogonów Oprócz tego 2 sałatki: z tuńczykiem i gyros. 3 placki: sernik, oczy carycy, shrek. Kupie jakieś ciasteczka, rurki itp. Tort. Myślę, że będzie smacznie :) Myślę, że sobie coś podjem, a Elizce jak nie podejdzie po tym moje mleczko to dam mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasisi też tak do 20 min. z tym, że ja ją zostawiam idę przygotować obiad, czy coś tam porobić i zostawiam uchylone drzwi to słyszę jak mnie woła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka1234
Kasisi ja kupiłam bujaczek na baterie i też jestem bardzo zadowolona. W kuchni czasem go mam i zdarza się, że zaśnie w tym bujaczku. A był bardzo tani, bo używany. Jak wasze maluchy? Zdrowe? My też jestesmy z woj.pomorskiego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morciek
Ja mam leżaczek bujaczek z tej samej serii, co mata, tj. Fisher Price Przyjaciele z Tropikalnego Lasu. Małgosia lubi w nim siedzieć, ochoczo chwyta przyczepione do niego zabawki. :) Co do chrzcin, chętnie bym przyjęła strogonowa, narobiłaś mi apetytu! :) Zastanawiam się, jak ta nasza impreza wyjdzie... Dziś się dowiedziałam, że u mnie jest tzw. gminne becikowe, oprócz tego państwowego. Tak że zamiast tysiaka będą dwa. Za część kupimy meble do pokoju dziecinnego, resztę odłożymy. I niech sobie leży na koncie, przemyślimy co dalej i albo będzie na lekarzy/lekarstwa, albo kupimy jeszcze coś córce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×